Esileht Väikelaps 1.6 aastane kukkus hamba suust välja

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: 1.6 aastane kukkus hamba suust välja

Postitas:

Tere

Loodan, et olen rohkem mures, kui asi väärt on, aga mu 1.6 aastane laps suutis täna hamba välja kukkuda. Ise ta väga ei nutnudki, mina rohkem endast väljas. Kuna selle hamba kõrvale, mis ära tuli, punnitab igeme alt just uus hammas, siis on veel eriti kole vaadata, et ühes kohas on sügav auk, teises kõrge muhk. Kas s3e nüüd hambumust ka kuidagi mõjutab?
Teine asi, mis muret teeb…umbes 20 min peale ônnetust sai ta saiatüki kätte, mida jõudis ka süüa, aga nt hambaarst ju ütleb, et peale hamba väljatõmbamist ei vôi süüa vist lausa 2 tundi. Loputasin peale seda haava rohke sooja veega, et toit ära tuleks.

Mis nüüd, paraneb niikuinii ise ära või peaks arstile näitama? Samas ei saa arst tal ilmselt midagi teha, kuna loomult on laps väga püsimatu ja arsti juures tavaliselt suure nutuga (isegi perearsti juures kaaludes).

On siin mõni hambaarst vôi muidu sarnase kogemusega inimene, kes oskaks nôu anda

Aitäh

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps kukkus hamba suust välja kui ta pisut üle kahe oli. Mul ka paanika missugune, käisin lausa kahe hambaarasti juures, kes mõlemad kinnitasid, et hambumust see kuidagi ei mõjuta. Söömise kohta ma ei oska öelda, pole seda 2 tunni reeglit kuulnud, aga olen üsna kindel, et kõik on ok, sülg puhastab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib mõjutada küll. Kui on aastateks tühi koht, siis jäävhambale ruumi pärast enam ei ole. Minu 7 aastasel on juba 2 aastat kohahoidja suus. Ikka selleks, et ruumi hoida jäävhambale. Nüüd kohe, kohe peaks hammas hakkama lõikuma ja võetakse kohahoidja ära. Mina läheks sellise arsti juurde kes selle paigaldab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kogu hammas tuli ära koos juurega? Kas sul see ära tulnud hammas on alles? Kui mingi tükk juurt igemesse jäi, siis see võib hakata probleeme tekitama. Ma läheks näitaks hambaarstile. Kui hammast alles ei ole, siis ilmselt tahavad röntgeni ka teha. Praegu, kui hambad alles lõikuvad pole eriti midagi teha (kohahoidjat enne panna ei saa, kui kõrval ka hambad olemas).

Mul kukkus laps 2-aastaselt esihamba katki nii, et osa jäi igemest veel näha. Tehti röntgen, sest arst kartis, et on igeme seest ka murdunud ja nii võib sellest palju jama tulla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Väikelaps 1.6 aastane kukkus hamba suust välja

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.