Esileht Väikelaps 1.6 aastase lapse hambad

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: 1.6 aastase lapse hambad

Postitas:

Lapsel neli esimest hammast lagunevad. Käisin täna hambaarsti juures, kes ütles, et tõenäoliselt tuleb need varsti välja tõmmata.
Arst ütles, et nii noorelt nelja esimese hamba eemaldamine võib hakata segama kõnet. Ütles ka, et väike võimalus on, et saab panna kroonid.
Otsisin ka internetist sellise olukorra kohta infot, kuid väga palju ei leidnud.
Kas siin on emasid, kelle lapsel on olnud samamoodi? Jagage palun kogemusi.
Ja kas Tartus saab väikelapse hambaid narkoosi all parandada ainult Stomatoloogia kliinikus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.04 12:20; 21.04 09:39; 26.04 11:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis põhjusel lagunevad ? Ikka pesed iga hommik ja õhtu ? Tõhusaim on laste elektriline.
Mul pole 2,5-sel ühtegi auku ega lagunemismist, sest hambahooldus on alati olnud nr 1 ja ei ühtegi vahelejätmist pesus ei mingi vabandusega.
Millega sa toidad ? Kas kuskil on suhkur sees ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 22:08; 26.04 16:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka pesen tal hambaid jah. Joogiks vesi, söök võimalikult suhkruvaba jne. Tõenäoliselt on see nn tissikaaries. Vanema lapsega tegin kõik samuti, temal ei juhtunud midagi. Ju ma siis praegu olen siiski midagi valesti teinud. Kuna sellist kogemust mu enda tutvusringkonnas kellelgi ei ole, siis mõtlesingi, et uurin siit, mida on tehtud ja kuidas hakkama saadud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.04 12:20; 21.04 09:39; 26.04 11:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 4 sel on super ilusad ja terved hambad – hambaid hakkasime korralikult alles 2 aastasel pesema. Ja siiani on päevi kui jääb vahele nii, et sellest küll lapsel hambad ei lagune. Pigeb võib olla mingi aine puudus – laseksin kontrollida perearstil. Mõni inimene ongi viletsate hammastega.

Lisaks võib hammastele liiga teha ka liigne pesemine -hõõrutakse email maha ning hammas saab kahjustada ning hakkab lagunema.

Kahjuks nõu anda ei oska mida teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et teemaalgataja ei peaks end süüdistama. Minul on kahel lapsel ideaalselt terved hambad, ei ühtki auku ja ühel lapsel lagunevad, ometi on kõigil ühtmoodi korralikult hambaid pestud. See võib olla geneetiline, samas võib-olla on tõesti mingi konkreetse aine puudus. Mina pesen oma hambaid väga korralikult, aga lagunevad, mees peseb loetud sekundid ja hambad terved. Mind ajab alati marru, kui ma loen neid kommentaare, et kas sa ikka pesed ja ju ikka toidad valesti jne. Alati ei ole emmed need patuoinad.
Ainus, mis ma oskan soovitada on, vaheta hambaarsti, sest väljatõmbamine peaks jääma ikka absoluutselt viimaseks variandiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selline hamaste lagunemine küll süügist ega hammaste pesemata jätmisest ei teki. Ilmselt ikka mingi haigus. Arsti käest peaksid ise rohke infot küsima.

Mina hoiaks neid lagunevaid hambaid niikaua suus, kui võimalik (kui arst lubab). Ma ei kujuta ette, mida narkoos nii väikesele ajule teeb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel sama. Neli esimest ulemist hammast kõik aukudega. Ülejäänud ideaalsed. Arst pakkus, et raseduse ajal läks midagi valesti. Pannakse kroonid. Laps on kahe aastane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 00:03; 30.04 01:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel sama. Neli esimest ulemist hammast kõik aukudega. Ülejäänud ideaalsed. Arst pakkus, et raseduse ajal läks midagi valesti. Pannakse kroonid. Laps on kahe aastane.

Millise hambaarsti juures Te käisite?
Kas arst pakkus ise sellise varjandi välja või oskasite ise küsida?
Ma lähen nüüd teise arsti juurde ka. Äkki tema räägib teist juttu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.04 12:20; 21.04 09:39; 26.04 11:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui suuremaks inimeseks kasvab ja uued hambad tulevad, augud tulevad, panete ka kroonid ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 22:08; 26.04 16:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Narkoosiga saab erinevates kohtades. Vaata kodulehti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli sama lugu. Juba 1,5 aastaselt hakkasid 4 esihammast lagunema. Õnneks pidasid 3 aastaseks saamiseni enam-vähem vastu, laps oli tubli ja lasi kolmeselt ilusasti hambad ära parandada. Pandi valguskõvastuvad plommid, need püsisid hammaste vahetumiseni ja hiljem pole enam probleeme olnud.
Sama pere teisel lapsel sellist muret polnud, kuigi rinnapiima sai kauem ja sagedamini, kommi sai varem, hambaid pesta lasi halvemini jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me ei ole Eestis. Aga kindluse mõttes käisin 3 erineva arsti juures. Narkoos on vajalik ja see hirmutas mind ära. Pidime opi tühistama kuna vereproov polnud korras. Homme jälle arstile, et edasist plaani pidada. Arst ütles, et kui kroone ei pane võivad põletikud väga kergesti tekkida. Ühe esihamba on laps juba poolikukt välja kukkunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 00:03; 30.04 01:28;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Väikelaps 1.6 aastase lapse hambad

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.