Esileht Väikelaps 1-aastane

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: 1-aastane

Postitas:

Meie 1-aastane rahulik ja rõõmus tüdruk on järsku väga muutunud. Nüüd on ta vihane, kui midagi ei õnnestu või midagi ei saa, siis vehib ja peksab kätega. Mitu päeva on ta nii viril olnud, et enamasti ongi pahas tujus. Vett hakkas järsku kartma, mis talle varem nii meeldis. Nüüd ei saa vannigi panna, sest hakkab nutma ja värisema. Ükspäev mees võttis nurgast ühe enda asja ära, mis on enamasti koguaeg konkreetses nurgas ja selle peale läks laps hüsteeriasse. Väga veider käitumine. Täna ta ei jaksagi eriti üleval olla, muudkui hõõrub silmi ja panen ta magama. Viimastel päevadel tundub ka kõht korrast ära olevat. Kakab liiga tihti. Pea igas mähkmes on natuke. Kord on kõht nagu kinni, siis veidi lahti. Puuksutab pidevalt. Teen talle brobiootikumikuuri, aga pole veel näha, et midagi paremaks oleks teinud. Muidu haige ei tundu, palavikku ei ole, ega midagi muud. Ei ole ka näha, et praegu hambaid juurde tuleks. Ma ei saa aru, et mis lahti on? Kas see kõik võib olla praegu sellest kõhuhädast või on vanusega seotud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pakun, et kui kõht vaeva teeb lapsele, siis võib sellest olla. Aga kui kõht ei valuta, laps ei kurda, siis ilmselt on ikkagi ealine areng tormiline. Aastaselt hakkab laps üha rohkem aru saama, et ta ei olegi emaga üks inimene. Ja sealt need asjad alguse saavad. Ka see, et ta järsku vett kardab, on ok, äkki juhtus mingi sinu jaoks tähtsusetu seik seoses veega ja sellest piisas. Mul tüdruk ei lasknud pead pesta 1-4aastaselt. Mulle tundub, et ta hakkab ka uneaegu nihutama. Mitu und on? Äkki tahab ühe une vähemaks jätta?
Minu lastel on just vanus 1-2 olnud väga pöördeline ja kohati hullumeelne minu jaoks. Muidu ikka öeldakse kohutav kahene, aga just siis on mu lapsed rahunenud. Ja kolmeselt hakkab kõik uue hooga pihta – 3 kuud on mõistlik laps ja siis pöörab jälle natukeseks ära.

Probiootikumid muide võivad ka gaase juurde teha, iga preparaat ei sobi igaühele. Kui otsest põhjust pole (antibiootikumikuuri järgselt, kõht vesilahti vms), siis ei peagi andma. Praegu on suvine aeg, marjade ja värske kraami söömine on kõhule harjumatu, temale veel eriti. Anna keefiri, paar päeva ära värsket kraami anna, pigem anna kuivleibu, riisitoite jms

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

võib vabalt olla, et mingid soolehädad teevad liiga. Aastane ei oska veel öelda ka, et kõht valutab. Kui ta on ikka tõesti värske aastane + paar kuud, siis ei oska ta ka küsimise peale näpuga näidata, kust valutab. Kui kõht tundub lahti, siis mõtle läbi, mida ta viimasel ajal söönud on. Mingid puuviljad? Maasikad? Murelid? Piimatooted, rõõskkoor? Tihti uus asi esimesel korral võib tekitada probleeme, samas paar kuud hiljem on kõik okei. Meil oli pirniga nii – esimene kord lõi totaalselt kõhu lahti, aga 4 kuud hiljem proovisime uuesti ja oli ok.

Kõhuhädadega ikka esmalt tuleb söömine üle vaadata. Probiootikum ei aita, kui sa põhjust ei likvideeri

No ja siis hakkab lapsel iseloom kujunema, tihti on probleem, kui nad ei oska end veel piisavalt väljendada ja ta tahab midagi, aga ema vaatab juhminäoga ja ei saa lapsest aru – kujuta end ise ette olukorda, et sa tahad õuna ja ütles täiesti selgelt oma mehele “abubaba” ja mees selleasemel, et õuna sulle anda, ütleb vastu “gugubaba” 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Väikelaps 1-aastane

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.