Esileht Pereelu ja suhted 10 a kooselu, lapsed ja KIHLUMINE – naeruväärne!

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 71 )

Teema: 10 a kooselu, lapsed ja KIHLUMINE – naeruväärne!

Postitas:

Milleks inimesed kihluvad peale pikka kooselu, kui nad peaksid juba ammu abielus olema? Mida see siis tähendab nende jaoks? Miks selle puhul veel õnne soovitakse, kui isegi selliste inimeste abiellumise puhul tekiks küsimus, kas tasub õnnitleda või tasuks hoopis ohates öelda, et parem hilja kui mitte kunagi. Abielu peaks ju andma sõnumi, et nüüd hakatakse peret looma, aga kui see pere on juba loodud, siiani pole abielu tähtsustatud, siis mille üle rõõmustada ja pidu pidada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks inimesed kihluvad peale pikka kooselu, kui nad peaksid juba ammu abielus olema?

Mitte keegi ei PEA abielus olema, kui ta seda ei taha. Millisest sõnast sa aru ei saa…?

Ja kui mõni tahab kihluda, mis see sinu pe…set torgib?
Kihlu ka ja ära ole kade.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

et elu oleks nagu heas ameerika filmis. Millest sa aru ei saa?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks inimesed kihluvad peale pikka kooselu, kui nad peaksid juba ammu abielus olema? Mida see siis tähendab nende jaoks? Miks selle puhul veel õnne soovitakse, kui isegi selliste inimeste abiellumise puhul tekiks küsimus, kas tasub õnnitleda või tasuks hoopis ohates öelda, et parem hilja kui mitte kunagi. Abielu peaks ju andma sõnumi, et nüüd hakatakse peret looma, aga kui see pere on juba loodud, siiani pole abielu tähtsustatud, siis mille üle rõõmustada ja pidu pidada?

Kes ütleb, et PEAKSID juba ammu abielus olema?
Kes ütleb, et abielu PEAKS andma sõnumi, et hakatakse peret looma?
Kust sa tead, et siiani ei ole abielu tähtsustatud?

Võib-olla on algusest peale VÄGA tähtsustatud. Liiga palju, et minna lihtsalt registreerima. Võib-olla on tegu paariga, kes tahavad unistuste pulmapidu ja 10 pikka aastat selle jaoks säästnud ja kogunud on?

Säästupulm on üks kurvemaid asju üldse. Kurvem kui 10a hiljem imeilus pulmapidu maha pidada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 10:31; 18.08 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu ma siin kuskil teemas märkisin, siis lihtsalt ühel hetkel tekkis mul arvamus, et meie hauaplaadil võik ühine perekonnanimi olla. Abielludes oli nime lihtsam vahetada, kui selle muutmist juriidiliselt kõikvõimalike põhjendustega taotlema hakata. Simple!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.08 10:33; 18.08 11:50; 18.08 15:38; 21.08 10:16; 21.08 10:23; 21.08 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Unustage ära see “annab sõnumi”. Inimesed (kehti ka nooremate ja lastetute kohta) otsustavad abielluda, mitte ei anna kellelegi mingit sõnumit.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.08 10:45; 18.08 15:38; 19.08 14:33; 19.08 14:53; 20.08 09:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu arvates on nii kihlumine kui ka abiellumine mõlemad üleüldse naeruväärsed

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks inimesed kihluvad peale pikka kooselu, kui nad peaksid juba ammu abielus olema? Mida see siis tähendab nende jaoks? Miks selle puhul veel õnne soovitakse, kui isegi selliste inimeste abiellumise puhul tekiks küsimus, kas tasub õnnitleda või tasuks hoopis ohates öelda, et parem hilja kui mitte kunagi. Abielu peaks ju andma sõnumi, et nüüd hakatakse peret looma, aga kui see pere on juba loodud, siiani pole abielu tähtsustatud, siis mille üle rõõmustada ja pidu pidada?

Täiesti nõus.
Lapsed saadakse möödaminnes ja kogemata, need tühjad veel kooselu ei tähenda, aga kihlumine ja pulmapidu on ülemääratu tähtsusega sündmus. Kleidi pärast vist, ja et saab tähelepanu keskpunktis ilus olla. Väärtused on ikka nii pea peal, kui veel olla saab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 18.08 11:44; 18.08 11:46; 18.08 19:50; 18.08 20:09; 18.08 22:41; 19.08 00:17; 19.08 12:13; 19.08 12:16; 19.08 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes ütleb, et PEAKSID juba ammu abielus olema?
Kes ütleb, et abielu PEAKS andma sõnumi, et hakatakse peret looma?
Kust sa tead, et siiani ei ole abielu tähtsustatud?

Võib-olla on algusest peale VÄGA tähtsustatud. Liiga palju, et minna lihtsalt registreerima. Võib-olla on tegu paariga, kes tahavad unistuste pulmapidu ja 10 pikka aastat selle jaoks säästnud ja kogunud on?

Säästupulm on üks kurvemaid asju üldse. Kurvem kui 10a hiljem imeilus pulmapidu maha pidada.

Issand jumal, inimese jaoks on PIDU tähtsam kui abielu ja perekond. Noh nagu ütlesin. Et saaks ilus olla ja kõik vaataksid. See on tähtsam kui lapsed.

Infantiilide ühiskond.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 18.08 11:44; 18.08 11:46; 18.08 19:50; 18.08 20:09; 18.08 22:41; 19.08 00:17; 19.08 12:13; 19.08 12:16; 19.08 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Unustage ära see “annab sõnumi”. Inimesed (kehti ka nooremate ja lastetute kohta) otsustavad abielluda, mitte ei anna kellelegi mingit sõnumit.

Ei kommneteeri otseselt teemaalgatust, aga tegelikult on sõnumi andmine ehk siis avalik tunnistamine abiellumise puhul tähtis aspekt küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Unustage ära see “annab sõnumi”. Inimesed (kehti ka nooremate ja lastetute kohta) otsustavad abielluda, mitte ei anna kellelegi mingit sõnumit.

Tegelikult see “annan sõnumi” kehtib veel ka teatud määral praegu. Abielu institutsiooni mõte ajalooliselt ongi olnud n-ö ühiskonnale sõnumi andmine ja naise, kelle kohustuseks oli ka laste eest hoolitseda, elu kindlustamine ehk majanduslik tehing. Abiellumisega andis eelkõige mees sõnumi teistele meestele, et see naine on nüüd hõivatud ja temast tuleks käed eemal hoida ning naine sõnumi kogu ühiskonnale, et ta on nüüd n-ö ausa naise staatuses ja temasse tuleb lugupidavalt suhtuda.
Ma tean tänapäeval mitut paari, kelle eesmärgiks on olnud abiellumisega edastada enam-vähem sama sisuga sõnumid oma tutvusringkonnale. Lugege kasvõi siitsamast foorumist, kuidas naised räägivad, kuidas neisse hakati pärast abiellumist austavamalt suhtuma või teisest küljest, kuidas teatud hulk naisi ütleb, et nad abielumeestega mingit suhet ei loo. Tänapäeval muuseas pädeb ajalooliselt meestele antud sõnum ka naise kohta ehk abielluvad naised annavad oma sookaaslastele sõnumi, et hoidke oma käpad nüüd minu mehest eemal. See, kas need sõnumid päriselt toimivad, ei muuda nende mõtet.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.08 10:33; 18.08 11:50; 18.08 15:38; 21.08 10:16; 21.08 10:23; 21.08 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kisaks veel ühe võimaliku aspekti: 10 aastat koos olnud paaril võivad lapsed päris suured olla, ja tihti on just lapsed need, kes isa-ema abiellumist nõuavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pikalt koos elanud ja viimaks abiellunud paar lõpuks ikkagi lahku läheb, siis ehk oli see viimane katse kooselu päästa. Nagu näha, siis kahjuks see ei toimi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal siis on see ÕIGE aeg abielluda? Pulmade korraldamine on tänapäeval tõesti väga kallis lõbu, isegi kui plaanitakse pidada ‘lihtsad’ pulmad ning selleks peabki keskmise palgaga inimene aastaid raha koguma, kui pole rikkaid vanemaid, kes pool väljaminekutest enda kanda võtaks. Võibolla lihtsalt ei olnudki varem võimalik nii suuri väljaminekuid teha. Miks nii kibestunud oled? Ootad endiselt sõrmust ja oled kade? Nemad naudivad enda päeva kindlasti 100-ga, sina jäädki siin Perekoolis sappi pritsima :).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.08 13:02; 18.08 13:16; 18.08 13:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kisaks veel ühe võimaliku aspekti: 10 aastat koos olnud paaril võivad lapsed päris suured olla, ja tihti on just lapsed need, kes isa-ema abiellumist nõuavad.

Ära kisa, parem röögi. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.08 13:05; 18.08 13:06; 18.08 13:32; 18.08 13:43; 18.08 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks nii kibestunud oled? Ootad endiselt sõrmust ja oled kade?

Perekooli meistriklass!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.08 13:05; 18.08 13:06; 18.08 13:32; 18.08 13:43; 18.08 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks nii kibestunud oled? Ootad endiselt sõrmust ja oled kade?

Perekooli meistriklass!

Palun seleta mulle siis, miks nii hirmsalt häirib see, et teised inimesed abielluvad. Mina lihtsalt ei näe teist põhjendust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.08 13:02; 18.08 13:16; 18.08 13:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teemaalgataja räägib Luisast ja Taavist?
Miks mitte õnne soovida? Tegu on ju õnneliku sündmusega paari elus. Tõesti pead normaalseks inimest, kes kihlumisteate puhul suu kriipsuks tõmbab ja moka otsast nähvab, et ammu oli aeg.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 13:31; 18.08 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naeruväärseks ma seda ei nimetaks. On iga paari enda otsustada, kuidas, mis ja millal. Võimalik, et ameerika stiilis kihlumine-ilus sõrmus-suur pulm-happily ever after unistus tekkis alles nüüd (või mõned aastad tagasi, aga polnud võimalusi) ja otsustasid ära teha. Minu meelest pole kõrvaltvaataja asi hinnanguid anda, sest kunagi ei tea, miks just nüüd ja niimoodi. Ka pensionärid kihluvad-abielluvad, neile vaatad ka halvasti?

Ja kui lähebki pärast lahutamiseks, siis noh… Saad muheleda, et sul oligi õigus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 13:32; 18.08 20:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lihtsalt ei näe teist põhjendust.

Sellepärast sa ju Perekooli meistriklass oledki. Kui arunatuke jänni jääb, käiakse kibestumise või kadeduse kaart välja. Sina suutsid kohe mõlemad korraga käia. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.08 13:05; 18.08 13:06; 18.08 13:32; 18.08 13:43; 18.08 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lihtsalt ei näe teist põhjendust.

Sellepärast sa ju Perekooli meistriklass oledki. Kui arunatuke jänni jääb, käiakse kibestumise või kadeduse kaardi välja. Sina suutsid kohe mõlemad korraga käia. ????

Mina küsiks ka, et miks sa teiste inimeste rõõmsa sündmuse puhul ei rõõmusta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 13:31; 18.08 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lihtsalt ei näe teist põhjendust.

Sellepärast sa ju Perekooli meistriklass oledki. Kui arunatuke jänni jääb, käiakse kibestumise või kadeduse kaardi välja. Sina suutsid kohe mõlemad korraga käia. ????

Mina küsiks ka, et miks sa teiste inimeste rõõmsa sündmuse puhul ei rõõmusta?

Mis see rõõmus sündmus on? Et kägu leiab, et kõik, kes temaga nõus ei ole, on kadedad ja kibestunud? Mhmm…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.08 13:05; 18.08 13:06; 18.08 13:32; 18.08 13:43; 18.08 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lihtsalt ei näe teist põhjendust.

Sellepärast sa ju Perekooli meistriklass oledki. Kui arunatuke jänni jääb, käiakse kibestumise või kadeduse kaardi välja. Sina suutsid kohe mõlemad korraga käia.

Mina küsiks ka, et miks sa teiste inimeste rõõmsa sündmuse puhul ei rõõmusta?

Mis see rõõmus sündmus on? Et kägu leiab, et kõik, kes temaga nõus ei ole, on kadedad ja kibestunud? Mhmm…

😀 😀 😀 rõõmus sündmus on see, et inimesed abielluvad ja ma ei saagi aru, miks keegi peab seda NAERUVÄÄRSEKS. Sellist inimest peangi mina kibestunud ja kadedaks, sest pulmad on alati rõõmus sündmus ja ei leia põhjust miks peab tulema perekooli foorumisse sisistama, et näed kui lollid, 10 aastat koos olnud ja alles nüüd abielluvad. Samamoodi oled sina “perekooli meistriklass”, sest kõigil kes sinuga omakorda nõus ei ole jääb “arunatukesest puudu”. Ma ju küsisingi, et mis siis on põhjuseks, kui tuled sellist teemat tegema ja arutlema kas on õige aeg abielluda, vasta siis, arukas inimene.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.08 13:02; 18.08 13:16; 18.08 13:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis siis on põhjuseks, kui tuled sellist teemat tegema ja arutlema kas on õige aeg abielluda, vasta siis, arukas inimene.

Miks ma pean sulle aru andma? Pealegi pole ma siia mingit teemat teinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.08 13:05; 18.08 13:06; 18.08 13:32; 18.08 13:43; 18.08 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust sa tead, et siiani ei ole abielu tähtsustatud?

Võib-olla on algusest peale VÄGA tähtsustatud. Liiga palju, et minna lihtsalt registreerima. Võib-olla on tegu paariga, kes tahavad unistuste pulmapidu ja 10 pikka aastat selle jaoks säästnud ja kogunud on?

Säästupulm on üks kurvemaid asju üldse. Kurvem kui 10a hiljem imeilus pulmapidu maha pidada.

Abiellumise mõte peaks olema ikka midagi muud kui suure peoga mahasaamine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 14:50; 19.08 14:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes ütleb, et PEAKSID juba ammu abielus olema?
Kes ütleb, et abielu PEAKS andma sõnumi, et hakatakse peret looma?
Kust sa tead, et siiani ei ole abielu tähtsustatud?

Võib-olla on algusest peale VÄGA tähtsustatud. Liiga palju, et minna lihtsalt registreerima. Võib-olla on tegu paariga, kes tahavad unistuste pulmapidu ja 10 pikka aastat selle jaoks säästnud ja kogunud on?

Säästupulm on üks kurvemaid asju üldse. Kurvem kui 10a hiljem imeilus pulmapidu maha pidada.

Issand jumal, inimese jaoks on PIDU tähtsam kui abielu ja perekond. Noh nagu ütlesin. Et saaks ilus olla ja kõik vaataksid. See on tähtsam kui lapsed.

Infantiilide ühiskond.

Lapsed on ju juba olemas? Järelikult on nemad olulisemad.
Abielu ongi pidulik sündmus! Pulmapeoga tähistatakse koos oldud aegu ja tulevasi. Muidugi on pidu seejuures oluline. Minu jaoks oli. Sellest on ainult kaunid mälestused. Notari juures registreerimine ei oleks nüüd küll kustumatut muljet jätnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 10:31; 18.08 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas on see kellegi kõrvalseisja asi, kuidas keegi oma elu elab? Ei saa sellest aru.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu ma siin kuskil teemas märkisin, siis lihtsalt ühel hetkel tekkis mul arvamus, et meie hauaplaadil võik ühine perekonnanimi olla. Abielludes oli nime lihtsam vahetada, kui selle muutmist juriidiliselt kõikvõimalike põhjendustega taotlema hakata. Simple!

ära kutsu kurja kaela!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lisaksin veelgi õli tulle. Meie teine eesmärk oligi igapäevarutiinist korraks välja tulla, saata korda midagi erilist, millesse meie sõbrad enam ei uskunud ehk lähimaid sugulasi, eriti ämmasid/äiasid ja sõpru selle uudisega rabada ja neile sel puhul midagi meeldejäävat korraldada. Kõik olid superüllatunud, megarahul ja lõbusad. Ehk kogu üritus oligi lihtsalt fun kõige paremal tasemel, kuna rahaga me ei koonerdanud. Ahjaa, me oleme juba vanuses 50+ ja mehega enne abiellumist koos elanud ligi 20 aastat ja meil on ühised lapsed, kes on peagi täisealised. Ja loomulikult tahtsin ma omale briljantidega abielusõrmust. On veel küsimusi?
Kõige vahvam oli see, et mu head sõbrannad ja nooremad naissugulased korraldasid mulle lisaks igaveseks meelde jääva tüdrukuteõhtu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.08 10:33; 18.08 11:50; 18.08 15:38; 21.08 10:16; 21.08 10:23; 21.08 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Unustage ära see “annab sõnumi”. Inimesed (kehti ka nooremate ja lastetute kohta) otsustavad abielluda, mitte ei anna kellelegi mingit sõnumit.

Tegelikult see “annan sõnumi” kehtib veel ka teatud määral praegu. Abielu institutsiooni mõte ajalooliselt ongi olnud n-ö ühiskonnale sõnumi andmine ja naise, kelle kohustuseks oli ka laste eest hoolitseda, elu kindlustamine ehk majanduslik tehing. Abiellumisega andis eelkõige mees sõnumi teistele meestele, et see naine on nüüd hõivatud ja temast tuleks käed eemal hoida ning naine sõnumi kogu ühiskonnale, et ta on nüüd n-ö ausa naise staatuses ja temasse tuleb lugupidavalt suhtuda.
Ma tean tänapäeval mitut paari, kelle eesmärgiks on olnud abiellumisega edastada enam-vähem sama sisuga sõnumid oma tutvusringkonnale. Lugege kasvõi siitsamast foorumist, kuidas naised räägivad, kuidas neisse hakati pärast abiellumist austavamalt suhtuma või teisest küljest, kuidas teatud hulk naisi ütleb, et nad abielumeestega mingit suhet ei loo. Tänapäeval muuseas pädeb ajalooliselt meestele antud sõnum ka naise kohta ehk abielluvad naised annavad oma sookaaslastele sõnumi, et hoidke oma käpad nüüd minu mehest eemal. See, kas need sõnumid päriselt toimivad, ei muuda nende mõtet.

Mu mõte oli eeskätt see, et edastatav sõnum ei ole tänapäeval esmane ja ühene. Paar võib ise valida, kas ja millise sõnumi ta esitab või ei esita.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.08 10:45; 18.08 15:38; 19.08 14:33; 19.08 14:53; 20.08 09:39;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 71 )


Esileht Pereelu ja suhted 10 a kooselu, lapsed ja KIHLUMINE – naeruväärne!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.