Esileht Pereelu ja suhted 10 a kooselu, lapsed ja KIHLUMINE – naeruväärne!

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 71 )

Teema: 10 a kooselu, lapsed ja KIHLUMINE – naeruväärne!

Postitas:

Mina lihtsalt ei näe teist põhjendust.

Sellepärast sa ju Perekooli meistriklass oledki. Kui arunatuke jänni jääb, käiakse kibestumise või kadeduse kaardi välja. Sina suutsid kohe mõlemad korraga käia.

Mina küsiks ka, et miks sa teiste inimeste rõõmsa sündmuse puhul ei rõõmusta?

Mis see rõõmus sündmus on? Et kägu leiab, et kõik, kes temaga nõus ei ole, on kadedad ja kibestunud? Mhmm…

Ma pole ju kuskil öelnud, et kõik, kes minuga nõus ei ole, on kadeda ja kibestunud, lihtsalt küsisin, et mis põhjusel sa teiste inimeste rõõmsa sündmuse puhul ei rõõmusta?
Rõõmus sündmus on kihlumine, abiellumine. Kas need on kurvad sündmused?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.08 19:10; 19.08 09:02; 19.08 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vähemalt sama palju kui väärtushinnangute labastumine ja allakäik segab mind uue põlvkonna harjumuslik demagoogia. Arvatavasti nad ise selles demagoogiat ei näe, see ongi nende mõttemaailm. Kahtlustan, et poliitikud ja igasugu võitlevad ühiskonnagrupid on neid harjutanud selliselt mõtlema ja väljenduma.
Kindlasti küsitakse näidet, ja sellepärast ma toon selle kohe.
Teemaalgataja mõte oli – ja sellest EI OLE raske aru saada, see on kohe selge -, et abiellumine peaks olema kooselu algus ja tee avamine laste saamisele. See on normaalne, tervislik ja turvaline asjade kulg. Sellisel juhul on abiellumine tõesti eriline, elumuutev ja üldjuhul väga rõõmus sündmus. Kui aga on alustatud valest otsast, ehk abiellutakse alles siis, kui juba on lapsed ja tükk aega koos elatud, siis ei ole see enam tegelikult pidulik, elumuutev ega kuigi suur asi. See oleks pidanud toimuma juba ammu, see ei muuda enam mitte midagi. See on nagu lõpuks ometi ammuse võla maksmine, mis pole tähtsündmus, vaid ajab ainult ohkama, et ammu oleks pidanud. Ja sellepärast ongi eriti veel mingi kihlumine pärast kümmet aastat ühist elu ja kolme lapse saamist tegelikult ka naeruväärne.

AGA meie demagoogiakäod küsivad, silmad suured ja suukene pruntis: miks sulle ei meeldi, miks sa ei rõõmusta, et nad kihluvad ja abielluvad? See ongi demagoogia: vaadata läbi ja üle asja MÕTTEST ja imeda välja mingi täielik pseudomotiiv.

Eksite, käokesed. Meeldib küll. Aga mille puhul siin nii väga nüüd pidu pidada ja juubeldada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 18.08 11:44; 18.08 11:46; 18.08 19:50; 18.08 20:09; 18.08 22:41; 19.08 00:17; 19.08 12:13; 19.08 12:16; 19.08 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks inimesed kihluvad peale pikka kooselu, kui nad peaksid juba ammu abielus olema? Mida see siis tähendab nende jaoks? Miks selle puhul veel õnne soovitakse, kui isegi selliste inimeste abiellumise puhul tekiks küsimus, kas tasub õnnitleda või tasuks hoopis ohates öelda, et parem hilja kui mitte kunagi. Abielu peaks ju andma sõnumi, et nüüd hakatakse peret looma, aga kui see pere on juba loodud, siiani pole abielu tähtsustatud, siis mille üle rõõmustada ja pidu pidada?

Ma ei saa aru, miks see kedagi häirima peaks. Kui tahan pidu pidada, siis pean. Kui teatud aja pärast on pidude pidamine ja rõõmustamine keelatud, siis äkki ei peaks pidama ka näiteks viiekümnendat juubelit või tähistama lapselapse sündi või lihtsalt selle üle rõõmu tunda, et elus on kõik korras?

Me mehega ka abiellusime alles pärast 8-aastast kooselu, oleme kooselu ajal enne abielu ka kaks last saanud. Siis lihtsalt oli meie jaoks õige aeg – armastus ja pere tugev ja kindel, olime küpsed ja abiellusime tõesti enda jaoks ja enda pärast. Ja tegime ka pulmapeo ja pidutsesime sõprade ja sugulastega. Mingeid jaburaid kommentaare, et “parem hilja kui mitte kunagi” vmt keegi küll ei öeldud.

Kas sa tõesti arvad, et pärast teatud aastaid ei ole enam pere see, mis ta on pereloomise alguses? Perel ei ole “parim enne” kuupäeva. Ja kui on õiged inimesed koos, kes üksteist armastavad, siis pole mingit vahet, kas nad abielluvad teisel, kolmandal või hoopis kolmeteistkümnendal koosolemise aastal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.08 19:55; 19.08 12:37; 20.08 09:12; 20.08 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui siin juba nii mitu Tarka Kägu koos on, siis küsin ühe küsimuse. Olen alla 25-aastane ja oma elukaaslasega koos olnud peaaegu 3 aastat (septembris saab 3) ning abiellunud ega lapsi saanud me pole. Kindlat plaani pole, aga mõlemad tahame ja kunagi kavatseme ära teha. Mina näen, et abiellumine võiks juhtuda umbes siis, kui olen ~27. Selleks ajaks oleme koos olnud üle viie aasta. Saan ma nüüd õigesti aru, et seks ajaks oleme totaalselt hiljaks jäänud ning võiks vaid kahekesi vaikselt registreerimas käia?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 13:32; 18.08 20:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noorkäod jätkavad demagoogiat. Selle tunnused on “ei tohi!”, “keelatud!”, “peab!”

Kui tahate kõhuli viskuda ja jonnida, teie oma asi. Fakt on aga, et keegi pole öelnud, nagu ei tohiks, nagu oleks keelatud või nagu peaks midagi. Nii lihtne ongi.

Minu meelest on suure kära ja eriti veel valge kleidi ja looriga abiellumine vanal kooselurahval jätkuvalt naeruväärne, aga ma pole poole sõnagagi öelnud, nagu oleks keelatud olla minu või teemaalgataja silmis naeruväärne. Olge aga rahulikult, see pole kuritegu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 18.08 11:44; 18.08 11:46; 18.08 19:50; 18.08 20:09; 18.08 22:41; 19.08 00:17; 19.08 12:13; 19.08 12:16; 19.08 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks inimesed kihluvad peale pikka kooselu, kui nad peaksid juba ammu abielus olema? Mida see siis tähendab nende jaoks? Miks selle puhul veel õnne soovitakse, kui isegi selliste inimeste abiellumise puhul tekiks küsimus, kas tasub õnnitleda või tasuks hoopis ohates öelda, et parem hilja kui mitte kunagi. Abielu peaks ju andma sõnumi, et nüüd hakatakse peret looma, aga kui see pere on juba loodud, siiani pole abielu tähtsustatud, siis mille üle rõõmustada ja pidu pidada?

Ei ei, nad peaksid selle aja peale juba perenõustaja juures olema, et seda 10a tagasi uisapäisa sõlmitud abielu PÄÄSTA.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iseenesest on see tõesti iga paari asi, kas ja millal nad abielluvad ja kui suurelt tähistavad. Tõesti, kui tahavad abielluda siis, kui lapsed juba suured, kasvõi täiskasvanud, miks ka mitte. Ja peo tegemine on ka vaba valik. Ei häiri, kui inimesed abielluvad misiganes ajal. Aga mul on kummaline kogemus töö juurest. Naine selline 40 kanti vanusega, mitu kooliealist last. Ja siis otsustasid laste isaga abielluda. Isenenesest ju tore, abiellugu, kui tahavad. Aga kummaliseks tegi selle see, kuidas naine ise selle tunnustamist nõudis. Käis ja rääkis kõigile, et nüüd on kihlatud ja planeerib pulmi. Ja siis, kui peale pulmi tagasi tööle jõudis, siis rõhutas seda, et tema on nüüd proua seejasee (uue nimega siis). Vot see selline rõhutamine tekitas minus selle, et mul oli ebamugav talle isegi õnne sovida. No kuidas sa soovid õnne, kui teine seda niimoodi välja pressib lausa. Ja selle naisega ma siis ei osanudki kaasa rõõmustada. Pigem oli nagu pisut hale hoopis.. Et kui ta seda nii rõhutada soovis, siis oli see teema tema jaoks kindlasti väga oluline. Aga sel juhul tõesti oleks võinud ju varem teha, miks seda üliolulist asja niimoodi kaugustesse lükata. Raha kindlasti probleemiks ei olnud, nii tema kui ta mees töötavad hea sissetulekuga ametis. Kuidagi kurb oli seda vaimustust vaadata ja see tõesti tekitas küsimuse, et miks ometi mitte varem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noorkäod jätkavad demagoogiat. Selle tunnused on “ei tohi!”, “keelatud!”, “peab!”

Kui tahate kõhuli viskuda ja jonnida, teie oma asi. Fakt on aga, et keegi pole öelnud, nagu ei tohiks, nagu oleks keelatud või nagu peaks midagi. Nii lihtne ongi.

Minu meelest on suure kära ja eriti veel valge kleidi ja looriga abiellumine vanal kooselurahval jätkuvalt naeruväärne, aga ma pole poole sõnagagi öelnud, nagu oleks keelatud olla minu või teemaalgataja silmis naeruväärne. Olge aga rahulikult, see pole kuritegu.

Oh, ma loodan, et sa keegi mu sõpradest pole. Endalgi mõlgub mõttes mingil hetkel pikem kooselu ametlikuks vormistada ja sel puhul ka sõpradele välja teha. Ei olnud seni mõelnudki, et keegi neist võiks selle peale pigem viltu vaadata, et miks sellisest sündmusest nüüd numbrit teha või tähtsaks pidada… Natuke kurvaks tegi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.08 22:31; 18.08 23:19; 19.08 13:10; 19.08 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh, ma loodan, et sa keegi mu sõpradest pole. Endalgi mõlgub mõttes mingil hetkel pikem kooselu ametlikuks vormistada ja sel puhul ka sõpradele välja teha

Nojah, mina rääkisin küll suurest kärast, valgest kleidist ja neitsiloorist. Teemaalgatus rääkis hoopiski kihlumisest, eks ole. Tagasihoidlikum tähistamine on sama omal kohal, kui võlaorjuse kaelast ära saamisel kergendatult ohata ja sel puhul endale midagi head lubada. Parem hilja kui mitte kunagi.
Kui sa soovid sellest solvuda, siis see on sinu vaba valik. Solvu-solvu, kui kergem hakkab. Soovin sulle edu su abielus, et kestaks igavesti. Kohe tõsiselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 18.08 11:44; 18.08 11:46; 18.08 19:50; 18.08 20:09; 18.08 22:41; 19.08 00:17; 19.08 12:13; 19.08 12:16; 19.08 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa soovid sellest solvuda, siis see on sinu vaba valik. Solvu-solvu, kui kergem hakkab. Soovin sulle edu su abielus, et kestaks igavesti. Kohe tõsiselt.

Naljakas. Miks ma peaks võõra anonüümse Käo arvamusest solvuma?
Ei, see ei lähe mulle tõesti nii palju korda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.08 22:31; 18.08 23:19; 19.08 13:10; 19.08 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa soovid sellest solvuda, siis see on sinu vaba valik. Solvu-solvu, kui kergem hakkab. Soovin sulle edu su abielus, et kestaks igavesti. Kohe tõsiselt.

Naljakas. Miks ma peaks võõra anonüümse Käo arvamusest solvuma?
Ei, see ei lähe mulle tõesti nii palju korda.

Siis on hea. Sa kirjutasid, et tegi kurvaks, ma sellepärast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 18.08 11:44; 18.08 11:46; 18.08 19:50; 18.08 20:09; 18.08 22:41; 19.08 00:17; 19.08 12:13; 19.08 12:16; 19.08 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks inimesed kihluvad peale pikka kooselu, kui nad peaksid juba ammu abielus olema? Mida see siis tähendab nende jaoks? Miks selle puhul veel õnne soovitakse, kui isegi selliste inimeste abiellumise puhul tekiks küsimus, kas tasub õnnitleda või tasuks hoopis ohates öelda, et parem hilja kui mitte kunagi. Abielu peaks ju andma sõnumi, et nüüd hakatakse peret looma, aga kui see pere on juba loodud, siiani pole abielu tähtsustatud, siis mille üle rõõmustada ja pidu pidada?

Ahh, ära kadetse! Ela ise ja lase teistel elada. ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vähemalt sama palju kui väärtushinnangute labastumine ja allakäik segab mind uue põlvkonna harjumuslik demagoogia. Arvatavasti nad ise selles demagoogiat ei näe, see ongi nende mõttemaailm. Kahtlustan, et poliitikud ja igasugu võitlevad ühiskonnagrupid on neid harjutanud selliselt mõtlema ja väljenduma.
Kindlasti küsitakse näidet, ja sellepärast ma toon selle kohe.
Teemaalgataja mõte oli – ja sellest EI OLE raske aru saada, see on kohe selge -, et abiellumine peaks olema kooselu algus ja tee avamine laste saamisele. See on normaalne, tervislik ja turvaline asjade kulg. Sellisel juhul on abiellumine tõesti eriline, elumuutev ja üldjuhul väga rõõmus sündmus. Kui aga on alustatud valest otsast, ehk abiellutakse alles siis, kui juba on lapsed ja tükk aega koos elatud, siis ei ole see enam tegelikult pidulik, elumuutev ega kuigi suur asi. See oleks pidanud toimuma juba ammu, see ei muuda enam mitte midagi. See on nagu lõpuks ometi ammuse võla maksmine, mis pole tähtsündmus, vaid ajab ainult ohkama, et ammu oleks pidanud. Ja sellepärast ongi eriti veel mingi kihlumine pärast kümmet aastat ühist elu ja kolme lapse saamist tegelikult ka naeruväärne.

AGA meie demagoogiakäod küsivad, silmad suured ja suukene pruntis: miks sulle ei meeldi, miks sa ei rõõmusta, et nad kihluvad ja abielluvad? See ongi demagoogia: vaadata läbi ja üle asja MÕTTEST ja imeda välja mingi täielik pseudomotiiv.

Eksite, käokesed. Meeldib küll. Aga mille puhul siin nii väga nüüd pidu pidada ja juubeldada?

100% nõus!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks inimesed kihluvad peale pikka kooselu, kui nad peaksid juba ammu abielus olema?

Mitte keegi ei PEA abielus olema, kui ta seda ei taha. Millisest sõnast sa aru ei saa…?

Ja kui mõni tahab kihluda, mis see sinu pe…set torgib?
Kihlu ka ja ära ole kade.

Jälle üks tähtis tädi, kes peab abielurahvast oluliselt kõrgemalolijateks, kui niisama kooselavaid inimesi. Kusjuures see on just naistel eluoluline teema. Mehed võtavad palju vabamalt. Selliste prouade arvates ei peaks lapsi mittesoovivad ja/ või vanemad inimesed üldse altari ette minema (kah siit loetud üllatus) – abielu on nende teada AINULT pereLOOVATELE inimestele????

Muigama ajab ka siin ülipopulaarne lisa mingitele kooseluteemadele, kus peetakse vajalikuks eraldi ära märkida abieluaastad: näiteks “oleme koos olnud 10 aastat, sellest abielus 8” vm. Mida see peaks tähendam? Anonüümses keskkonnas mingi wow!-efekti tekitama või miks see lisandus mõne tädi arvates nii oluline on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.08 08:27; 19.08 08:36; 20.08 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja naise, kelle kohustuseks oli ka laste eest hoolitseda, elu kindlustamine ehk majanduslik tehing.

Milline seadus sätestab naisele KOHUSTUSE laste eest hoolitseda? Sünnutada jah mees ei saa, aga hoolitsemine EI OLE ainult naise kohustus. Saage juba aru sellest! Naised ISE on selle omale kohustuseks võtnud, puksides meest kõrvale, sest nagu mees ei oskavat koristada “nii nagu peab/ nii nagu mulle meeldib”, nii arvavad naised ka automaatselt, et mehed ei saa lapsega hakkama. Mida rohkem te neid eemale udjate, seda vähem peaksite lõpp-olukorra, ehk osavõtmatu mehe üle imestama.
Mees on TÄPSELT SAMA PALJU kohustatud järglaste eest hoolitsema, kui vaid naised laseks “oma” varandusele rohkem ligi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.08 08:27; 19.08 08:36; 20.08 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vähemalt sama palju kui väärtushinnangute labastumine ja allakäik segab mind uue põlvkonna harjumuslik demagoogia. Arvatavasti nad ise selles demagoogiat ei näe, see ongi nende mõttemaailm. Kahtlustan, et poliitikud ja igasugu võitlevad ühiskonnagrupid on neid harjutanud selliselt mõtlema ja väljenduma.
Kindlasti küsitakse näidet, ja sellepärast ma toon selle kohe.
Teemaalgataja mõte oli – ja sellest EI OLE raske aru saada, see on kohe selge -, et abiellumine peaks olema kooselu algus ja tee avamine laste saamisele. See on normaalne, tervislik ja turvaline asjade kulg. Sellisel juhul on abiellumine tõesti eriline, elumuutev ja üldjuhul väga rõõmus sündmus. Kui aga on alustatud valest otsast, ehk abiellutakse alles siis, kui juba on lapsed ja tükk aega koos elatud, siis ei ole see enam tegelikult pidulik, elumuutev ega kuigi suur asi. See oleks pidanud toimuma juba ammu, see ei muuda enam mitte midagi. See on nagu lõpuks ometi ammuse võla maksmine, mis pole tähtsündmus, vaid ajab ainult ohkama, et ammu oleks pidanud. Ja sellepärast ongi eriti veel mingi kihlumine pärast kümmet aastat ühist elu ja kolme lapse saamist tegelikult ka naeruväärne.

AGA meie demagoogiakäod küsivad, silmad suured ja suukene pruntis: miks sulle ei meeldi, miks sa ei rõõmusta, et nad kihluvad ja abielluvad? See ongi demagoogia: vaadata läbi ja üle asja MÕTTEST ja imeda välja mingi täielik pseudomotiiv.

Eksite, käokesed. Meeldib küll. Aga mille puhul siin nii väga nüüd pidu pidada ja juubeldada?

Selle pseudomotiivi pani teemaalgataja ise oma teemaalgatusse. Mind tõesti hämmastab, et konservatiivse maailmavaate esindajad arvavad, et kui abiellutud ei ole “õigeaegselt”, siis neile, kes hiljem otsustavad oma kooselu registreerida, ei oleks vaja õnnitlusi ja õnnesoove, et nende otsuse üle ei peaks rõõmustama. Või et hiljem peetud pulm peaks olema tagasihoidlik häbipulm, sest mis siin nii väga nüüd pidu pidada ja juubeldada.
Vahel on mul Perekooli lugedes tõesti tunne, et ma elan mõne inimesega erinevates sajandites.
Mul on tunne, et konservatiivid pole Perekonnaseadust kunagi lugenud, ega tea ikka veel, et abiellumine ei muuda põhimõtteliselt midagi turvalisemaks ega paremaks ühe paari elus. See on lihtsalt sümboolne samm. Mõni võtab selle ette ühise nime pärast, mõni sellepärast, et see on romantiline, mõni jälle muul põhjusel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.08 19:10; 19.08 09:02; 19.08 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eksite, käokesed. Meeldib küll. Aga mille puhul siin nii väga nüüd pidu pidada ja juubeldada?

Ikka armastuse puhul, imelik küsimus. Mingis mõttes on just 10a hiljem abiellumisel palju suurem väärtus, kuna otsust ei tehta esmases õnneuimas ning see on teadlikum valik. On ju suurepärane, kui 10a koos elanud mitme lapse vanemad tunnevad, et nende armastus on endiselt piisavalt tugev abiellumiseks. Nii mõnigi varakult paari läinud paar on selleks ajaks lahutada jõudnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.08 10:11; 19.08 13:48; 20.08 05:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle pseudomotiivi pani teemaalgataja ise oma teemaalgatusse. Mind tõesti hämmastab, et konservatiivse maailmavaate esindajad arvavad, et kui abiellutud ei ole “õigeaegselt”, siis neile, kes hiljem otsustavad oma kooselu registreerida, ei oleks vaja õnnitlusi ja õnnesoove, et nende otsuse üle ei peaks rõõmustama. Või et hiljem peetud pulm peaks olema tagasihoidlik häbipulm, sest mis siin nii väga nüüd pidu pidada ja juubeldada.
Vahel on mul Perekooli lugedes tõesti tunne, et ma elan mõne inimesega erinevates sajandites.
Mul on tunne, et konservatiivid pole Perekonnaseadust kunagi lugenud, ega tea ikka veel, et abiellumine ei muuda põhimõtteliselt midagi turvalisemaks ega paremaks ühe paari elus. See on lihtsalt sümboolne samm. Mõni võtab selle ette ühise nime pärast, mõni sellepärast, et see on romantiline, mõni jälle muul põhjusel.

Sul on selle koha pealt õigus, et sa kirjeldad olukorda adekvaatselt. Kuid mina kui põhjusega ja täie teadmisega konservatiiv leian, et käesolev asjade seis ei ole ei õige ega turvaline. Nii ei peaks need asjad käima lihtsalt, kehtima peaks vana hea vanaaegne mudel, kus asju tehti õiges järjekorras.
Täna jah ei muuda abiellumine enam midagi turvalisemaks sest moraal ja inimeste inimväärikus on niivõrd alla käinud. Aga ega see ei peaks nii olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 18.08 11:44; 18.08 11:46; 18.08 19:50; 18.08 20:09; 18.08 22:41; 19.08 00:17; 19.08 12:13; 19.08 12:16; 19.08 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingis mõttes on just 10a hiljem abiellumisel palju suurem väärtus, kuna otsust ei tehta esmases õnneuimas ning see on teadlikum valik.

Ma ei saa sellest iial aru: lapsi saadakse “esmases õnneuimas” – SEE ei ole probleem, lapsed ei peagi olema teadlik valik? Inimelud on vähem tähtsad kui abielupaber? Ah, teeme lapsed valmis, eks pärast näe?
Minu jaoks karjuvalt julm ja egoistlik lähenemine.
Kustkohast need juhtmed küll läbi käivad, mina ei mõista.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 18.08 11:44; 18.08 11:46; 18.08 19:50; 18.08 20:09; 18.08 22:41; 19.08 00:17; 19.08 12:13; 19.08 12:16; 19.08 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingis mõttes on just 10a hiljem abiellumisel palju suurem väärtus, kuna otsust ei tehta esmases õnneuimas ning see on teadlikum valik.

Ma ei saa sellest iial aru: lapsi saadakse “esmases õnneuimas” – SEE ei ole probleem, lapsed ei peagi olema teadlik valik? Inimelud on vähem tähtsad kui abielupaber? Ah, teeme lapsed valmis, eks pärast näe?
Minu jaoks karjuvalt julm ja egoistlik lähenemine.
Kustkohast need juhtmed küll läbi käivad, mina ei mõista.

Nüüd lähed juba üldistustega täiesti rappa. Ei tasu selliste rumalustega lagedale tulla, et inimesed, kes ei abiellu kooselu alguses, oma lapsi ei planeeri ja saavad lapsi suvaliselt ilma, et mõtleks või vastutust võtaks. Kooselus elavatele inimestele on lapsed samamood teadlik valik kui abielus inimestele, arutatakse, plaanitakse, mõeldakse läbi, võetakse vastutus. Nii nõmedat juttu, et enne abielu saadud lapsed oleks justkui mõtlematult saadud, ei ole ammu lugenud.

Inimeelud vs. abielupaber? Kahjuks on küllalt näiteid, et “abielupaber” ei ole mingi garantii, et pere püsib ja lapsed koos ka üles kasvatatakse. Nii et materdada inimesi, kes on aastaid koos elanud, lapsed saanud ja kelle pere püsib ja toimib (ja toimib veel ilmselt aastaid ja aastaid), lihtsalt selle pärast, et neil ei ole sealjuures “paberit” ette näidata, on haiglane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.08 19:55; 19.08 12:37; 20.08 09:12; 20.08 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna jah ei muuda abiellumine enam midagi turvalisemaks sest moraal ja inimeste inimväärikus on niivõrd alla käinud. Aga ega see ei peaks nii olema.

Seleta, mida sina selle turvalisuse all silmas pead?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.08 22:31; 18.08 23:19; 19.08 13:10; 19.08 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna jah ei muuda abiellumine enam midagi turvalisemaks sest moraal ja inimeste inimväärikus on niivõrd alla käinud. Aga ega see ei peaks nii olema.

Seleta, mida sina selle turvalisuse all silmas pead?

Et sa saad loota selle inimese peale eluaeg, kellega sa seod ennast ja oma lapsi. Et ta on olemas, ei löö põnnama, hoiab sinu poole, aitab ja annab lastele hea stardi.
Ärge ainult tulge seletama, et seda kõike saab teha ka see vanem, kes elab kuskil mingi teise perega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 18.08 11:44; 18.08 11:46; 18.08 19:50; 18.08 20:09; 18.08 22:41; 19.08 00:17; 19.08 12:13; 19.08 12:16; 19.08 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingis mõttes on just 10a hiljem abiellumisel palju suurem väärtus, kuna otsust ei tehta esmases õnneuimas ning see on teadlikum valik.

Ma ei saa sellest iial aru: lapsi saadakse “esmases õnneuimas” – SEE ei ole probleem, lapsed ei peagi olema teadlik valik? Inimelud on vähem tähtsad kui abielupaber? Ah, teeme lapsed valmis, eks pärast näe?
Minu jaoks karjuvalt julm ja egoistlik lähenemine.
Kustkohast need juhtmed küll läbi käivad, mina ei mõista.

Kui lapsed on esimesel tutvumisnädalal valmis tehtud, siis küll, aga 10a on siiski päris pikk aeg, mille jooksul ka laste saamiseks teadlikult valmis olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.08 10:11; 19.08 13:48; 20.08 05:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle pseudomotiivi pani teemaalgataja ise oma teemaalgatusse. Mind tõesti hämmastab, et konservatiivse maailmavaate esindajad arvavad, et kui abiellutud ei ole “õigeaegselt”, siis neile, kes hiljem otsustavad oma kooselu registreerida, ei oleks vaja õnnitlusi ja õnnesoove, et nende otsuse üle ei peaks rõõmustama. Või et hiljem peetud pulm peaks olema tagasihoidlik häbipulm, sest mis siin nii väga nüüd pidu pidada ja juubeldada.
Vahel on mul Perekooli lugedes tõesti tunne, et ma elan mõne inimesega erinevates sajandites.
Mul on tunne, et konservatiivid pole Perekonnaseadust kunagi lugenud, ega tea ikka veel, et abiellumine ei muuda põhimõtteliselt midagi turvalisemaks ega paremaks ühe paari elus. See on lihtsalt sümboolne samm. Mõni võtab selle ette ühise nime pärast, mõni sellepärast, et see on romantiline, mõni jälle muul põhjusel.

Sul on selle koha pealt õigus, et sa kirjeldad olukorda adekvaatselt. Kuid mina kui põhjusega ja täie teadmisega konservatiiv leian, et käesolev asjade seis ei ole ei õige ega turvaline. Nii ei peaks need asjad käima lihtsalt, kehtima peaks vana hea vanaaegne mudel, kus asju tehti õiges järjekorras.
Täna jah ei muuda abiellumine enam midagi turvalisemaks sest moraal ja inimeste inimväärikus on niivõrd alla käinud. Aga ega see ei peaks nii olema.

Kuna sul puudub absoluutselt igasugune faktiline info selle kohta, kas tol ajal, kui kehtis “hea vanaaegne mudel” ja “asju tehti õiges järjekorras”, olid inimesed ka õnnelikumad ja rahulolevamad, siis miks sa seda mudelit nii kangesti kõigile inimestele pähe määrida üritad? Lihtsalt, et väline klantspilt oleks ilus vaadata?
Ma olen lugenud üsna palju tavaliste eestlaste elulugusid, näiteks “EE Elulood”, “Kured läinud, kurjad ilmad” kogutud memuaarid, ja pean ütlema, et nende ilusate klantspiltide taga on sageli õnnetud hinged.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.08 19:10; 19.08 09:02; 19.08 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seleta, mida sina selle turvalisuse all silmas pead?

Et sa saad loota selle inimese peale eluaeg, kellega sa seod ennast ja oma lapsi. Et ta on olemas, ei löö põnnama, hoiab sinu poole, aitab ja annab lastele hea stardi.
Ärge ainult tulge seletama, et seda kõike saab teha ka see vanem, kes elab kuskil mingi teise perega.

Siit siis vana hea küsimus, et kuidas abielu selle kõige vastu kaitseb? Lapsed saad ju ikka inimesega, kasvatad neid inimesega ja elad inimesega – mitte paberiga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.08 22:31; 18.08 23:19; 19.08 13:10; 19.08 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma täiesti aktsepteerin arvamust, et abielluda võiks enne laste saamist, aga see väide, nagu ei oleks 10 aastat ja mitu last hiljem abiellumine rõõmustamist väärt, on tänapäeval lausa õõvastav. See näitab, et arvamuse omanikku ei huvita asja sisu, vaid mingi väljanäitus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.08 10:45; 18.08 15:38; 19.08 14:33; 19.08 14:53; 20.08 09:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma täiesti aktsepteerin arvamust, et abielluda võiks enne laste saamist, aga see väide, nagu ei oleks 10 aastat ja mitu last hiljem abiellumine rõõmustamist väärt, on tänapäeval lausa õõvastav.

õõv <22u: õõva, `õõva> õudne hirm; hirmuõudus

Ma arvan, et sinu lausesse see tänapäeva moesõna “õõvastav” küll ei sobi:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 14:50; 19.08 14:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma täiesti aktsepteerin arvamust, et abielluda võiks enne laste saamist, aga see väide, nagu ei oleks 10 aastat ja mitu last hiljem abiellumine rõõmustamist väärt, on tänapäeval lausa õõvastav.

õõv <22u: õõva, `õõva> õudne hirm; hirmuõudus

Ma arvan, et sinu lausesse see tänapäeva moesõna “õõvastav” küll ei sobi:)

Ma tean, mida see sõna tähendab. Ja nii ma mõtlesingi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.08 10:45; 18.08 15:38; 19.08 14:33; 19.08 14:53; 20.08 09:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kihlumise mõttest ma aru ei saa, ei enne laste saamist ega pärast. Ameerikast üle võetud komme. Abielu on aga minu jaoks oluline. Loogiline, et abiellutaks enne laste sündi, kuid elus ei lähe kõik nii nagu plaanitud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu ma siin kuskil teemas märkisin, siis lihtsalt ühel hetkel tekkis mul arvamus, et meie hauaplaadil võik ühine perekonnanimi olla. Abielludes oli nime lihtsam vahetada, kui selle muutmist juriidiliselt kõikvõimalike põhjendustega taotlema hakata. Simple!

ära kutsu kurja kaela!

Mis sa mõtled, et sellel sinu tsiteeritul oleks ilma nende sõnadeta lootust suremisest ja hauaplaadist pääseda või?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.08 00:10; 20.08 00:13;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 71 )


Esileht Pereelu ja suhted 10 a kooselu, lapsed ja KIHLUMINE – naeruväärne!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.