Esileht Pereelu ja suhted 10 a kooselu, lapsed ja KIHLUMINE – naeruväärne!

Näitan 11 postitust - vahemik 61 kuni 71 (kokku 71 )

Teema: 10 a kooselu, lapsed ja KIHLUMINE – naeruväärne!

Postitas:

Kes ütleb, et PEAKSID juba ammu abielus olema?
Kes ütleb, et abielu PEAKS andma sõnumi, et hakatakse peret looma?
Kust sa tead, et siiani ei ole abielu tähtsustatud?

Võib-olla on algusest peale VÄGA tähtsustatud. Liiga palju, et minna lihtsalt registreerima. Võib-olla on tegu paariga, kes tahavad unistuste pulmapidu ja 10 pikka aastat selle jaoks säästnud ja kogunud on?

Säästupulm on üks kurvemaid asju üldse. Kurvem kui 10a hiljem imeilus pulmapidu maha pidada.

Ja KES ütleb, et säästupulm on üks kurvemaid asju üldse?? Armunud inimeste pulm on igal juhul ilusam kui 10 aastat koosolnute, ükskõik kui palju raha sinna viimasesse ka sisse ei taotaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.08 00:10; 20.08 00:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes ütleb, et PEAKSID juba ammu abielus olema?
Kes ütleb, et abielu PEAKS andma sõnumi, et hakatakse peret looma?
Kust sa tead, et siiani ei ole abielu tähtsustatud?

Võib-olla on algusest peale VÄGA tähtsustatud. Liiga palju, et minna lihtsalt registreerima. Võib-olla on tegu paariga, kes tahavad unistuste pulmapidu ja 10 pikka aastat selle jaoks säästnud ja kogunud on?

Säästupulm on üks kurvemaid asju üldse. Kurvem kui 10a hiljem imeilus pulmapidu maha pidada.

Ja KES ütleb, et säästupulm on üks kurvemaid asju üldse?? Armunud inimeste pulm on igal juhul ilusam kui 10 aastat koosolnute, ükskõik kui palju raha sinna viimasesse ka sisse ei taotaks.

Igal juhul on armunute pulm ilusam ja seda ilusam, kui see armumine on kestnud juba 10 aastat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.08 10:11; 19.08 13:48; 20.08 05:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma täiesti aktsepteerin arvamust, et abielluda võiks enne laste saamist, aga see väide, nagu ei oleks 10 aastat ja mitu last hiljem abiellumine rõõmustamist väärt, on tänapäeval lausa õõvastav. See näitab, et arvamuse omanikku ei huvita asja sisu, vaid mingi väljanäitus.

Hm, esimestel koosolemise aastatel abiellumisel on sisu ja hiljem abiellumine on väljanäitus? Mis loogika järgi?

Mul on tunne, et sa oled lihtsalt elus kibestunud ega talu seda, et on paare, kes on ka pärast 10 a kooselu on enda suhte ja pere tugevuses nii kindlad ja armastavad üksteist endiselt, nii et otsustavad abielluda. Tahaks ju nii hirmsasti, et teistel läheks halvasti – et selle aja peale oleks suhe lagunendud ja saaks näägutada, et vot sellised need kooselud on 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.08 19:55; 19.08 12:37; 20.08 09:12; 20.08 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma täiesti aktsepteerin arvamust, et abielluda võiks enne laste saamist, aga see väide, nagu ei oleks 10 aastat ja mitu last hiljem abiellumine rõõmustamist väärt, on tänapäeval lausa õõvastav. See näitab, et arvamuse omanikku ei huvita asja sisu, vaid mingi väljanäitus.

Hm, esimestel koosolemise aastatel abiellumisel on sisu ja hiljem abiellumine on väljanäitus? Mis loogika järgi?

Mul on tunne, et sa oled lihtsalt elus kibestunud ega talu seda, et on paare, kes on ka pärast 10 a kooselu on enda suhte ja pere tugevuses nii kindlad ja armastavad üksteist endiselt, nii et otsustavad abielluda. Tahaks ju nii hirmsasti, et teistel läheks halvasti – et selle aja peale oleks suhe lagunendud ja saaks näägutada, et vot sellised need kooselud on ????

Sa said must valesti aru. Ma ütlesin, et selline arvamus on õõvastav ja et niimoodi arvaja huvitub väljanäituses. Rõõmustan nii kihluste kui pulmade üle, on see siis pärast 6 kuud või 25 aastat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.08 10:45; 18.08 15:38; 19.08 14:33; 19.08 14:53; 20.08 09:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noorkäod jätkavad demagoogiat.

Jah, katsu leppida, et noored on üldjuhul avatumad, julgemad, eksperimenteerimisaltimad, kui viktoriaanlikud mutid, kes mingil tingimusel ei helista ise meesterahvale, ei alusta juttu esimesena, “käib” kaks aastat enne, kui musi julgeb “anda” jne. Sorry nüüd, aga sinu kibedus noorte ja julgemate inimeste suhtes on lausa veider.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.08 08:27; 19.08 08:36; 20.08 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma täiesti aktsepteerin arvamust, et abielluda võiks enne laste saamist, aga see väide, nagu ei oleks 10 aastat ja mitu last hiljem abiellumine rõõmustamist väärt, on tänapäeval lausa õõvastav. See näitab, et arvamuse omanikku ei huvita asja sisu, vaid mingi väljanäitus.

Hm, esimestel koosolemise aastatel abiellumisel on sisu ja hiljem abiellumine on väljanäitus? Mis loogika järgi?

Mul on tunne, et sa oled lihtsalt elus kibestunud ega talu seda, et on paare, kes on ka pärast 10 a kooselu on enda suhte ja pere tugevuses nii kindlad ja armastavad üksteist endiselt, nii et otsustavad abielluda. Tahaks ju nii hirmsasti, et teistel läheks halvasti – et selle aja peale oleks suhe lagunendud ja saaks näägutada, et vot sellised need kooselud on

Sa said must valesti aru. Ma ütlesin, et selline arvamus on õõvastav ja et niimoodi arvaja huvitub väljanäituses. Rõõmustan nii kihluste kui pulmade üle, on see siis pärast 6 kuud või 25 aastat.

Sorry, siin on tsiteerimiste tsiteerimisega lõpuks kõik paras puder ja kapsad. Ilmselt siis läks mu kommentaar tegelikult sellele, kellele sina vastasid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.08 19:55; 19.08 12:37; 20.08 09:12; 20.08 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle pseudomotiivi pani teemaalgataja ise oma teemaalgatusse. Mind tõesti hämmastab, et konservatiivse maailmavaate esindajad arvavad, et kui abiellutud ei ole “õigeaegselt”, siis neile, kes hiljem otsustavad oma kooselu registreerida, ei oleks vaja õnnitlusi ja õnnesoove, et nende otsuse üle ei peaks rõõmustama. Või et hiljem peetud pulm peaks olema tagasihoidlik häbipulm, sest mis siin nii väga nüüd pidu pidada ja juubeldada.
Vahel on mul Perekooli lugedes tõesti tunne, et ma elan mõne inimesega erinevates sajandites.
Mul on tunne, et konservatiivid pole Perekonnaseadust kunagi lugenud, ega tea ikka veel, et abiellumine ei muuda põhimõtteliselt midagi turvalisemaks ega paremaks ühe paari elus. See on lihtsalt sümboolne samm. Mõni võtab selle ette ühise nime pärast, mõni sellepärast, et see on romantiline, mõni jälle muul põhjusel.

Sul on selle koha pealt õigus, et sa kirjeldad olukorda adekvaatselt. Kuid mina kui põhjusega ja täie teadmisega konservatiiv leian, et käesolev asjade seis ei ole ei õige ega turvaline. Nii ei peaks need asjad käima lihtsalt, kehtima peaks vana hea vanaaegne mudel, kus asju tehti õiges järjekorras.
Täna jah ei muuda abiellumine enam midagi turvalisemaks sest moraal ja inimeste inimväärikus on niivõrd alla käinud. Aga ega see ei peaks nii olema.

sellel, et sina isiklikult leiad konkreetse vanaaegse mudeli ainuõige olevat, ei ole mingit seost siin ja praegu eksisteeriva objektiivse reaalsusega.
sinu isiklik arvamus ongi vaid sinu arvamus, ei enamat.

ka kunagi tavapärase, vanemate poolt kokku lepitud abielu kohta võiks ju mõni arvata, et kehtima peaks vana hea vanaaegne mudel, kus asju tehti õiges järjekorras. 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja naise, kelle kohustuseks oli ka laste eest hoolitseda, elu kindlustamine ehk majanduslik tehing.

Milline seadus sätestab naisele KOHUSTUSE laste eest hoolitseda? Sünnutada jah mees ei saa, aga hoolitsemine EI OLE ainult naise kohustus. Saage juba aru sellest! Naised ISE on selle omale kohustuseks võtnud, puksides meest kõrvale, sest nagu mees ei oskavat koristada “nii nagu peab/ nii nagu mulle meeldib”, nii arvavad naised ka automaatselt, et mehed ei saa lapsega hakkama. Mida rohkem te neid eemale udjate, seda vähem peaksite lõpp-olukorra, ehk osavõtmatu mehe üle imestama.
Mees on TÄPSELT SAMA PALJU kohustatud järglaste eest hoolitsema, kui vaid naised laseks “oma” varandusele rohkem ligi.

Kaua sa koolis oled käinud, kui sa ikka veel loetud tekstist aru ei saa? Ma nimelt rääkisin abiellumise ajaloolisest tähendusest ja abielunaise ajaloolisest rollist. Muuseas ka meie perekonnaseadus kohustab naist oma lapse eest hoolitsema, kui sa seda ei teadnud, mis ei tähenda, et oma lapse eest ei peaks hoolitsema mees.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.08 10:33; 18.08 11:50; 18.08 15:38; 21.08 10:16; 21.08 10:23; 21.08 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vähemalt sama palju kui väärtushinnangute labastumine ja allakäik segab mind uue põlvkonna harjumuslik demagoogia. Arvatavasti nad ise selles demagoogiat ei näe, see ongi nende mõttemaailm. Kahtlustan, et poliitikud ja igasugu võitlevad ühiskonnagrupid on neid harjutanud selliselt mõtlema ja väljenduma.
Kindlasti küsitakse näidet, ja sellepärast ma toon selle kohe.
Teemaalgataja mõte oli – ja sellest EI OLE raske aru saada, see on kohe selge -, et abiellumine peaks olema kooselu algus ja tee avamine laste saamisele. See on normaalne, tervislik ja turvaline asjade kulg. Sellisel juhul on abiellumine tõesti eriline, elumuutev ja üldjuhul väga rõõmus sündmus. Kui aga on alustatud valest otsast, ehk abiellutakse alles siis, kui juba on lapsed ja tükk aega koos elatud, siis ei ole see enam tegelikult pidulik, elumuutev ega kuigi suur asi. See oleks pidanud toimuma juba ammu, see ei muuda enam mitte midagi. See on nagu lõpuks ometi ammuse võla maksmine, mis pole tähtsündmus, vaid ajab ainult ohkama, et ammu oleks pidanud. Ja sellepärast ongi eriti veel mingi kihlumine pärast kümmet aastat ühist elu ja kolme lapse saamist tegelikult ka naeruväärne.

AGA meie demagoogiakäod küsivad, silmad suured ja suukene pruntis: miks sulle ei meeldi, miks sa ei rõõmusta, et nad kihluvad ja abielluvad? See ongi demagoogia: vaadata läbi ja üle asja MÕTTEST ja imeda välja mingi täielik pseudomotiiv.

Eksite, käokesed. Meeldib küll. Aga mille puhul siin nii väga nüüd pidu pidada ja juubeldada?

Kui vana sa oled, et pole siiani märganud, et normaalse, tervisliku ja turvalise kooselu tagavad inimesed, mitte riigi antud abielutunnistus? Heida veelkord pilk abielulahutuste statistikale. Selles valguses on muuseas aastaid vabaabielus elanud inimeste ametlik abiellumine suurem põhjus pidutsemiseks ja tähistamiseks, kui noorte inimeste puhul – pikaajaline kooselu on tõestus edukast partneri valikust, teineteisele pühendumisest ja tarkusest. Mida tähistavad ja mille üle tunnevad rõõmu abielluvad noored, kes õieti teineteist ei tunnegi ja ei tea, kas suudavad teineteisele pühenduda ja teineteisega sedavõrd elus arvestada, et pikalt koos elada, jääb küsitavaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.08 10:33; 18.08 11:50; 18.08 15:38; 21.08 10:16; 21.08 10:23; 21.08 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle pseudomotiivi pani teemaalgataja ise oma teemaalgatusse. Mind tõesti hämmastab, et konservatiivse maailmavaate esindajad arvavad, et kui abiellutud ei ole “õigeaegselt”, siis neile, kes hiljem otsustavad oma kooselu registreerida, ei oleks vaja õnnitlusi ja õnnesoove, et nende otsuse üle ei peaks rõõmustama. Või et hiljem peetud pulm peaks olema tagasihoidlik häbipulm, sest mis siin nii väga nüüd pidu pidada ja juubeldada.
Vahel on mul Perekooli lugedes tõesti tunne, et ma elan mõne inimesega erinevates sajandites.
Mul on tunne, et konservatiivid pole Perekonnaseadust kunagi lugenud, ega tea ikka veel, et abiellumine ei muuda põhimõtteliselt midagi turvalisemaks ega paremaks ühe paari elus. See on lihtsalt sümboolne samm. Mõni võtab selle ette ühise nime pärast, mõni sellepärast, et see on romantiline, mõni jälle muul põhjusel.

Sul on selle koha pealt õigus, et sa kirjeldad olukorda adekvaatselt. Kuid mina kui põhjusega ja täie teadmisega konservatiiv leian, et käesolev asjade seis ei ole ei õige ega turvaline. Nii ei peaks need asjad käima lihtsalt, kehtima peaks vana hea vanaaegne mudel, kus asju tehti õiges järjekorras.
Täna jah ei muuda abiellumine enam midagi turvalisemaks sest moraal ja inimeste inimväärikus on niivõrd alla käinud. Aga ega see ei peaks nii olema.

Ka siin annavad su teadmised soovida. Ega see, kui vanasti abielud kauem koos püsisid, ei tähendanud, et inimkonna moraal kõrgem oli. Kuna naised olid ühiskonnas allasurutud sugu, siis oma normaalse elu kindlustamiseks ei jäänud neil muud üle, kui meeste üle aisa löömised alla neelata, “vait olla ja edasi teenida”. Saan ma õigesti aru, et sa tahaksid sellist aega tagasi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.08 10:33; 18.08 11:50; 18.08 15:38; 21.08 10:16; 21.08 10:23; 21.08 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Säästupulm on üks kurvemaid asju üldse. Kurvem kui 10a hiljem imeilus pulmapidu maha pidada.

Veel kurvem on, kui peale seda uhket pulma, mis toimubki kümmekond aastat peale kooselu algust ja laste sündi, poole aasta pärast lahku minnakse. Mul on au tunda kahte sellist peret. Kellele sellist tsirkust vaja on? Näitame sõpradele-sugulastele, et nüüd on meil raha ja saame paarkümmend tonni süldipeoga maha laristada, samas ilmselgelt on suhe juba mäda ja ollakse teineteisest tüdinetud?

Me oleme kaaslasega 14a koos olnud, abielluda ei taha kumbki. Just seetõttu, et teame nii palju neid paare kes on väga kähku peale pulmi lahku läinud. Milleks see näitemäng siis? Vahet siinkohal polegi, kaua varem koos oldud on. Neid, kes kolme aasta jooksul suudavad armuda, kihluda, abielluda, lapse saada ja lahutada on meie tutvusringkonnas rohkem kui pikaajaliselt koos olnud paare kes peale abielu järsku lahutavad. Aga leidub ka viimast varianti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 61 kuni 71 (kokku 71 )


Esileht Pereelu ja suhted 10 a kooselu, lapsed ja KIHLUMINE – naeruväärne!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.