Esileht Tööelu, raha ja seadused. 12-tunnised vahetused

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: 12-tunnised vahetused

Postitas:

Kas ma olen ainuke, kes leiab, et sundida inimesi töötama 12 tundi järjest on täiesti ebahumaanne?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 17:24; 16.01 17:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen nõus, et 12- tunnised vahetused on ebainimlikult pikad, kuid tegelikult ju keegi selleks meil otseselt ei sunni, inimene on juba enne tööleasumist sellest teadlik ja nende tingimustega nõus (olgugi et võibolla, olude sunnil, kuid siiski relva ähvardusel ju ei sunnita…)

Mu jaoks on isegi 8-tunnine tööpäev liiga pikk, võiks olla 6 tundi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, seda küll, et ei sunni, kuid siiski. Minu töökohas tehti küll suured silmad pähe, kui säärase avaldusega lagedale tulin, sest KÕIGILE teistele kolleegidele meeldibki 12 tundi tööl olla 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 17:24; 16.01 17:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, seda küll, et ei sunni, kuid siiski. Minu töökohas tehti küll suured silmad pähe, kui säärase avaldusega lagedale tulin, sest KÕIGILE teistele kolleegidele meeldibki 12 tundi tööl olla ????

Ega ta tore ei ole, aga tal on omad head küljed.
2 12 tunnist tööpäeva annavad 24h ehk siis ühe lisapäeva vabaks. Kuus tuleb ca 15 vahetust, siis on töötunnid täis, ületundide maksmine ei meeldi tööandjatele. Töötajal on tavapärase 8 vaba päeva asemel rohkem ja arvestus käib kolme kuu libisevas graafikus. Pisut sättimist ja saad väikese puhkusena juba vaba nädala.
Teiseks sellised tööpäevad on valdavalt asutustes kus peab töö käima pidevalt ja ööpäevaringselt. Seega kui näiteks alustada päeva kell 08.00 ja teha tööd kuni 16.00, järgmine vahetus on 16.00-00.00 ja kolmas 00-08. Kuidas need hilisel ajal lõpetavad-alustavad inimesed koju-tööle saavad, kõik ei sõida autoga ja ühistransport ei liigu ööpäevaringselt. Kolmandaks ei ole reaalne, et samad inimesed istuvad stabiilselt nendes samades vahetustes, liikumine on lihtsalt õiglane ja vajalik, paratamatu. Äsjatöötanud inimesed peavad need vabad päevad kättesaama ja 2 vahetuse vahe peab Tööseaduse järgi olema vähemalt 11 tundi ja mitte kõik pole nõus südaööseks tööle tulema või lõpetama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ka 24-tunniseid vahetusi. Haiglas väga tavaline näiteks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teatud eluetapil võivad sellised töökohad kuldaväärt olla. Ülikooli kõrvalt töötasin 12h vahetustega, sh nädalavahetused. Sain kombineerida nii, et need päevad, mil kindlasti vaja koolis olla, olid vabad. Hiljem tuttav perekond ei tahtnud oma 1.5-aastast sõime panna. Mehega mõlemad töötasid vahetustega ja panid graafikud nii, et said vaheldumisi lapsega kodus olla. Pärast, kui laps juba lasteaias käis, sai haigusteperioodil sama skeemi rakendada. Praegu sooviks ma perekondlikel põhjustel samasugust tööd nagu ülikooliajal tegin. Saaksin siis lapsele lastaiavabasid päevi lubada, minu tööpäevadel tooks mees last lasteaiast. Sain kandideerimisavaldusele aga eitava vastuse, sest olen ülekvalifitseeritud. Lubati pakkuda paremat positsiooni, aga 8-17 tööajaga. Pagan, ma ei taha. Tahan vahetustega tööd. Lõpeta veel ülikool ära ja “loo endale laiemad võimalused”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt öeldes mulle meeldis – vabu päevi oli rohkem (lühikesel nädalal kokku 5 päeva). Nüüd pean 8-tunniste päevadega tööl käima – tundub nii nõme, et mis mõttes ma pean peaaegu iga päev tööl käima? 5 päeva järjest? Ma olen juba 3.päeval väsinud, 4. ja 5.päev ei suudagi tööle keskenduda. Laps ka kannatab – enne olid lasteaiavabad päevad, sai kenasti hakkama. Nüüd juba 4.päeval on viril ja üleväsinud (muutub agressiivseks, lööb teisi jms). Isiklikult mulle tundub, et nende 8-tunniste päevadega ei jõuagi kodus enam midagi teha (peale tööd poodi minna ei jaksa, koristada-süüa teha ka mitte).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mulle ka meeldivad 12tunnised vahetused, sest siis on vaba päevi palju rohkem. kui 8 tundi tööl olla, siis ega õhtul niikuinii suurt midagi tegema ei hakka, niisama vedelen diivanil ja vahin telekat.
olen noorena töötanud ka 24tunniste vahetustega, aga praegu 40+ vanuses vist enam ei viitsiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lisaks hoiab sellega kõvasti kokku tööle minemise-tulemise aega. Kaugelt käijatele on see suur boonus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks oleneb, mida tegema peab – füüsiline töö või pidev jalgadel olemine (nt toidupoe letis) on tõesti kergelt ebanormaalne. Samas vaba aeg on mõnele oluline, pikk ja lühike nädal.

Samas on minu parim töö üldse olnud 24h vahetustega, ca 20a tagasi ühes autolammutus-remondi-müügiäris valvurina. 1 tööl, 2 vaba – kolmekesi olime, min palk + ületunnid oli ok sissetulek ka.
Päeval pidi klientide järele valvama kui nad mööda aeda luusisid, et mõni vaikselt nurgas mõnda detaili maha ei keeraks ja põue ei paneks – neid oli vahel mitukümmend tk territooriumil (enne arvutiajastut, kus klient ise pidi autodoonorit otsima), aga öösel sai tegelikult magada, sest asutuse koer oli lahti ning mul endal oli ka saksa lambakoer, koolitatud ja terane.

Kõik oleneb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sobiks ka parem 12h vahetused, kui 8h. Eriti, kui need 8h vahetused on erinevate kellaaegadega(näiteks 4:00-12:00, 12:00.20:00, 11:00-19:00 14:00-22:00). Siis põhimõtteleiselt oled iga päev tööl ja kõik päevad polegi norm koju jõudmise aega. Pikema vahetusega on vähemalt rohkem vabu päevi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, sundimine on ebainimlik. Igal inimesel peab ikka endal olema õigus sobiv töökoht ja töötingimused valida. Mina teen 12-tunniseid päevi ja sobib väga hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. 12-tunnised vahetused

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.