Esileht Tööelu, raha ja seadused. 2017.a ühisdeklaratsioon…kohalikule

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: 2017.a ühisdeklaratsioon…kohalikule

Postitas:

Et järgmine aasta ei tuleks suuremat sorti üllatust, siis kuidas peaksime sel aastal oma kõikvõimalikud koolituskulusid maksma?

Ehk siis,
sel aastal käin ma tööl väga väikse koormusega ning palk on ka seetõttu minimaalne. Täpsemalt siis saan kätte 300€. Oleme niimoodi otsustanud, kuna lapsi on tarvis kooli ja huvialaringidesse vedada.
Abikaasa palk on nii suur, et piisab ka sellest.

Nüüd aga…ei ole mina täpselt aru saanud, kuidas see järgmise aasta deklaratsioon välja nägema hakkab. Senini oli minu palk ka nii suur, et polnud ühisdeklaratsiooni tegemiseks vajadust, see midagi ei muutnud. Vajalikud koolituskulud maksin mina ning see läks minu arvelt ja deklaratsioonis minu arvele.
Kas nüüd peaksime me tegema kõik koolituskulude maksed abikaasa nimele? Senini on mul enda arvelt tehtud igakuine annetus, kuidas sellega? Kas sealt ma ka enam tulumaksu tagasi ei saa, kuna palk on nii väikene.
Samamoodi, kas lapsed peaks 2017.a deklareerima abikaasa deklaratsiooni ning kas selleks tuleks nad juba sel aastal nn ümber vormistama?

Millised oleks head soovitused, et 2017.a deklaratsioonis oleks abielus olemisest ka mingi kasu. Tänud ette.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 10:08; 13.01 11:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehke ühisdeklaratsioon. Kuna deklaratsioonil ka ka maksimaalsed piirangud, millest rohkem mahaarvamisi teha ei saa siis kindlasti on mõistlikum kasutada ära mõlema täiskasvanu+laste+koolituste poolt saadav tagastus. Ja ühisdeklaratsioon ei tule reeglina kunagi kahjulikum kui eraldi tehes v.a. kui ühel vanemal on mingeid võlgu MTA ees või müüs vara millelt TM vaja maksta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 10:43; 14.01 13:20; 15.01 22:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehke ühisdeklaratsioon. Kuna deklaratsioonil ka ka maksimaalsed piirangud, millest rohkem mahaarvamisi teha ei saa siis kindlasti on mõistlikum kasutada ära mõlema täiskasvanu+laste+koolituste poolt saadav tagastus. Ja ühisdeklaratsioon ei tule reeglina kunagi kahjulikum kui eraldi tehes v.a. kui ühel vanemal on mingeid võlgu MTA ees või müüs vara millelt TM vaja maksta.

Ma räägin JÄRGMISEST aastast, ehk aastast 2017.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 10:08; 13.01 11:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna ühisdeklaratsioon jäi alles, siis ma tõstsin selle küsimuse lahendamist vajavate hulgast välja.

Muidu seis sama, et siiani olen mina kõigi laste koolituslepingute tegija ja tasu maksja olnud, tegelikult mul aga sissetulek puudub. Olen asjast nii aru saanud, et ühisdeklaratsioonis mahaarvamiste osas jäi kõik samaks, kadus ainult mittetöötava abikaasa tulumaksuvaba osa arvestamise võimalus. Samas, kui siiski on ka teisel abikaasal mingi väike sissetulek, siis kas ja kuidas arvestatakse ühisdeklaratsioonis tema maksuvabastust alates esimesest eurost? Nii palju on öeldud, et kokku tulusid ei liideta ja kahe inimese pealt maksuvabastust ei arvestata. Aga ma kahtlustan, et nad ise ka ei tea veel detailideni kõike.

Lapsi saab vanemate vahel vabalt ringi tõsta, selleks ei ole vaja midagi, saati veel eelnevalt, vormistada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.01 11:17; 15.01 23:22; 16.01 11:15; 18.01 09:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel me deklareerime 2016.a
Mis juhtub aasta pärast(millised muutused jne) pole veel end kurssi viinud. Vabandust, ei oska aidata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehke ühisdeklaratsioon. Kuna deklaratsioonil ka ka maksimaalsed piirangud, millest rohkem mahaarvamisi teha ei saa siis kindlasti on mõistlikum kasutada ära mõlema täiskasvanu+laste+koolituste poolt saadav tagastus. Ja ühisdeklaratsioon ei tule reeglina kunagi kahjulikum kui eraldi tehes v.a. kui ühel vanemal on mingeid võlgu MTA ees või müüs vara millelt TM vaja maksta.

Ma räägin JÄRGMISEST aastast, ehk aastast 2017.

Miks see soovitus sinu arvates JÄRGMISEKS aastaks ei kõlba?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa oled lehti lugenud, siis peaksid teadma, et järgmisel aastal kaob ära tulumaksuvabastus selle abikaasa pealt, kes ei käi tööl. Oli ka juttu, et koolituskulusid saab tulevikus oma tuludelt maha arvata vaid see, kes nende eest maksab, s.t kui töötu ema maksab laste koolituskulud, siis tööl käiv isa seda kulu enda tulult maha arvata ei saa, sest tema pole ju nende eest maksnud. Seni liideti abielus oleva pere tulud-kulud ühisdeklaratsioonis kokku. Ühisdeklaratsioon jääb siiski vist ka tuleval aastal alles, aga kuidas see täpselt välja hakkab nägema, ei oska minagi öelda. Kas järgmise aasta ühisdeklareerimise nüansid on juba kusagil avalikustatud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehke ühisdeklaratsioon. Kuna deklaratsioonil ka ka maksimaalsed piirangud, millest rohkem mahaarvamisi teha ei saa siis kindlasti on mõistlikum kasutada ära mõlema täiskasvanu+laste+koolituste poolt saadav tagastus. Ja ühisdeklaratsioon ei tule reeglina kunagi kahjulikum kui eraldi tehes v.a. kui ühel vanemal on mingeid võlgu MTA ees või müüs vara millelt TM vaja maksta.

Ma räägin JÄRGMISEST aastast, ehk aastast 2017.

Järgmine aasta saab samuti ühisdeklaratsiooni esitada, nii et mis sulle täpselt segaseks vastuses jäi? Mittetöötaval abikaasa TM vabastust ei saa praeguste ideede kohaselt enam arvestada, kuid sina käid ju siiski tööl ja mingit TM ka arvestatakse. Seda, et koolituskulud saab tagasi vaid see, kes nende eest on maksnud pole ka veel seaduseks vormistatud.
Ei saagi praegu aru, inimese küsib nõu sest ise tea, kuid kui keegi ka nõu annab siis saad kohe miinuse sest ta justkui teaks, et see asi pole ikka nii. Kui sa juba ise tead (kahjuks küll valesti), miks siis üldse küsida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 10:43; 14.01 13:20; 15.01 22:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2017.aasta tulud deklareeritakse sama põhimõtte järgi nagu seni. Suuremad muudatused hakkavad puudutama 2018.aasta tulude deklareerimist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oli ka juttu, et koolituskulusid saab tulevikus oma tuludelt maha arvata vaid see, kes nende eest maksab, s.t kui töötu ema maksab laste koolituskulud, siis tööl käiv isa seda kulu enda tulult maha arvata ei saa, sest tema pole ju nende eest maksnud.

see on küll absoluutselt õige otsus, nii kaoksid need skeemitajad, kes jaanuaris koolituskulusid terve suguvõsa deklarite vahel jagavad.
tagasi peab raha saama see, kes selle esmalt ära on maksnud, tegemist ei ole mingi preemiaga vms

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 20:33; 17.01 22:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehke ühisdeklaratsioon. Kuna deklaratsioonil ka ka maksimaalsed piirangud, millest rohkem mahaarvamisi teha ei saa siis kindlasti on mõistlikum kasutada ära mõlema täiskasvanu+laste+koolituste poolt saadav tagastus. Ja ühisdeklaratsioon ei tule reeglina kunagi kahjulikum kui eraldi tehes v.a. kui ühel vanemal on mingeid võlgu MTA ees või müüs vara millelt TM vaja maksta.

Ma räägin JÄRGMISEST aastast, ehk aastast 2017.

Järgmine aasta saab samuti ühisdeklaratsiooni esitada, nii et mis sulle täpselt segaseks vastuses jäi? Mittetöötaval abikaasa TM vabastust ei saa praeguste ideede kohaselt enam arvestada, kuid sina käid ju siiski tööl ja mingit TM ka arvestatakse. Seda, et koolituskulud saab tagasi vaid see, kes nende eest on maksnud pole ka veel seaduseks vormistatud.
Ei saagi praegu aru, inimese küsib nõu sest ise tea, kuid kui keegi ka nõu annab siis saad kohe miinuse sest ta justkui teaks, et see asi pole ikka nii. Kui sa juba ise tead (kahjuks küll valesti), miks siis üldse küsida?

Näita, millise seaduse alusel? Praegu kehtiv tulumaksuseadus ei võimalda enam ühisdeklaratsiooni esitada, on ainult see punkt:

(11) Kui §-des 25 ja 26 nimetatud mahaarvamised ületavad lõikes 1 sätestatud piirmäärasid või kui §-s 231 nimetatud mahaarvamine ületab maksumaksja maksustatavat tulu, võib mahaarvamiste kasutamata jääva osa nimetatud piirmäärasid arvestades oma maksustatavast tulust maha arvata maksumaksja abikaasa, kui maksustamisperioodil kehtis abikaasade varasuhtena varaühisus. Paragrahvis 231 nimetatud mahaarvamise õiguse kasutamisel võib arvesse võtta mõlema abikaasa lapsed, kelle kohta ei arva täiendavat maksuvaba tulu maha kolmas isik.
[RT I, 24.12.2016, 1 – jõust. 01.01.2017]

Siin tasub ka tähele panna, et kui enne piirmäärad liideti, siis nüüd enam mitte, st kui kannadki kulud abikaasale, siis peavad need tema enda piirmäära sisse ära mahtuma. Annetusi teisele kanda ei saa, samuti ei saa enam kolmanda samba piirmäärasid liita.

Ikka väga erinevad põhimõtted on need uued võrreldes ühisdeklaratsiooniga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 13:12; 16.01 19:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka seesama punkt viitab, et ühisdeklaratsiooni on võimalik esitada, kuidas muidu saab üks abikaasa teise kulusid enda TM arvelt tagasi (ületamata muidugi enda piirmäärasid). Ühisdeklaratsiooni saab lisada nii ühised lapsed, koolituskulud kui ka eluasemelaenu intressid (millelt tagasisaadav osa muidugi oluliselt vähenes), enam ei saa kasutada mittetöötava abikaasa TM vaba miinimumi, kuid kui inimene natukenegi töötab saab ta enammakstud TM siiski tagasi (vastavalt piirmääradele).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 10:43; 14.01 13:20; 15.01 22:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oli ka juttu, et koolituskulusid saab tulevikus oma tuludelt maha arvata vaid see, kes nende eest maksab, s.t kui töötu ema maksab laste koolituskulud, siis tööl käiv isa seda kulu enda tulult maha arvata ei saa, sest tema pole ju nende eest maksnud.

see on küll absoluutselt õige otsus, nii kaoksid need skeemitajad, kes jaanuaris koolituskulusid terve suguvõsa deklarite vahel jagavad.
tagasi peab raha saama see, kes selle esmalt ära on maksnud, tegemist ei ole mingi preemiaga vms

Aga sa unustad et mõni peab üleval oma puudega abikaasat. Ma ei ole skeemitaja mul on 2 last ja töövõimetu abikaasa. Tõmban ennast tööga lõhki et elamisväärset kodu ja kõike pakkuda. Hea meelega töötaks väiksema palgaga, ka sellega saan nähtavasti tulevikus “vastu pükse”. Ma ei taha käia teise maakonda tööle, ma ei taha teha peaaegu kõik nädalavahetused tööd, ma ei taha teha ületunde. Ja ikka ma pean ja saan selle eest karistada. Vihale ajab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 23:07; 17.01 19:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuid kui inimene natukenegi töötab saab ta enammakstud TM siiski tagasi (vastavalt piirmääradele).

Sellest väitest ma küll aru ei saa. Kui inimene natuke töötab (isegi märksa rohkem kui teemaalgataja mainitud 300 eurot kuus), siis ei maksa ta ju üldse tm, mida ta siis tagasi saab?

—————–

Ma ei saa aru, miks paganama pärast peab selle asja nii keeruliseks ajama. Mu mees töötab ööd ja päevad (mitte rahateenimise eesmärgil, aga ongi selline väikest viisi hull) ja mina ei käi tööl, aga tegelen kõige muuga, sh panen kooliaasta alguses paika kõigi kolme lapse nädalaplaanid ja sõlmin koolituslepingud, kokku ligi kümme tükki pluss maksan kooliaasta jooksul kõik arved. Miks peaks selliste asjadega tegelema laste isa, kelle on niigi tööväline aeg väga piiratud? Kui meil on ühine perekond, siis miks pagana pärast tahab keegi meile ette kirjutada, kumb vanem peab andma digiallkirja lapse koolituslepingu sõlmimisel? Kui meil on ühine hooldusõigus, siis ei tohiks nagu vahet olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.01 11:17; 15.01 23:22; 16.01 11:15; 18.01 09:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eelmisele-
Riiki ei huvita, kes teeb laste plaanid või kes sõlmib koolituslepingud,isegi see ei huvita, kes maksab arved st teeb klikid internetipangas… huvitab ainult see, kes on maksumaksja st kelle andmed on lepingus maksjana. Pole ületamatult raske panna sinna selle vanema andmed, kes reaalselt tööl käib.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 07:50; 16.01 13:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eelmisele-
Riiki ei huvita, kes teeb laste plaanid või kes sõlmib koolituslepingud,isegi see ei huvita, kes maksab arved st teeb klikid internetipangas… huvitab ainult see, kes on maksumaksja st kelle andmed on lepingus maksjana. Pole ületamatult raske panna sinna selle vanema andmed, kes reaalselt tööl käib.

Lepingutes on selgelt kirjas, et maksjana deklareeritud inimene peab olema ka tegelik maksete tasuja. Jah, aasta alguses on koolitajal võimalik deklaratsioonides maksja osas parandus teha, aga kõik koolitajad seda ei soosi (rääkimata selle võimaluse reklaamimisest), pealegi on ka see kellegi jaoks lisatöö.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.01 11:17; 15.01 23:22; 16.01 11:15; 18.01 09:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui ema ei tööta ja on kodune, siis ilmselgelt tegelik maksja ju ongi isa kes töötab st koolituse eest põhimõtteliselt maksab tema, tema teenitud palgast, tasub kohe tema andmed maksumaksjaks panna, pole vaja pärast muuta jms.

Pole oluline, et isa kannaks raha ema arvele ja ema teeks ülekande ja oleks maksjana kirjas aga ei saaks tulumaksu tagasi
kui
maksjana võib olla kirjas isa kes saab tagasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 07:50; 16.01 13:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka seesama punkt viitab, et ühisdeklaratsiooni on võimalik esitada, kuidas muidu saab üks abikaasa teise kulusid enda TM arvelt tagasi (ületamata muidugi enda piirmäärasid). Ühisdeklaratsiooni saab lisada nii ühised lapsed, koolituskulud kui ka eluasemelaenu intressid (millelt tagasisaadav osa muidugi oluliselt vähenes), enam ei saa kasutada mittetöötava abikaasa TM vaba miinimumi, kuid kui inimene natukenegi töötab saab ta enammakstud TM siiski tagasi (vastavalt piirmääradele).

Ei, see punkt ei viita, et ühisdeklaratsiooni on võimalik esitada. Ühisdeklaratsioon oli ikka hoopis muu asi.
Oma deklaratsiooni saad sa panna mida iganes. Iseasi on, et mida ja kellel on õigus sinna panna. Eeltäidetud deklaratsioon ei ole mingi püha lehm, sai ennegi ju lapsi ümber tõsta. Samamoodi saab nüüd tõsta ümber ka koolituskulusid ja laenuintresse, kuidas see täpselt toimima hakkab ja kuidas maksuamet seda kontrollima hakkab, et sinna just abikaasa omad saavad, ma veel ei tea, aga ühisdeklaratsiooni selleks vaja esitada ei ole ja ei saagi enam.
Võrreldes ühisdeklaratsiooniga muutub ikka väga palju peale TM arvestamise: nagu öeldud, pole enam piirmäärade kokkuliitmist, st kui isegi ümber tõsta, siis peab jääma kummagi piiridesse eraldi. Annetusi nt ei saagi ümber tõsta. See jääb ka segaseks, kas nt pool last või pool lasteaiatasu saab üle tõsta või mitte. Ei saa liita ka kolmanda samba piirmäärasid. Kumbki esitab ja kinnitab oma deklaratsiooni eraldi ning kumbki maksab ise juurde või saab tagastuse oma arvele. Täiesti või olla, et üks abikaasa saab TM tagasi, teine maksab juurde. Terves uues seaduses ei ole enam mõistet “ühine tuludeklaratsioon” ja ei saagi olla ju. Ühisdeklaratsioon tähendabki seda, et abikaasad deklareerivad kõik oma tulud ja kulud ühiselt, see on ühend, mitte ühisosa.
Uue ja vana võrdlus: https://www.riigiteataja.ee/redaktsioonide_vordlus.html?grupiId=161969&vasakAktId=107122016007&paremAktId=131122016004

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 13:12; 16.01 19:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jama värk ju. kuhu jääb põhimõte perekond = majandusüksus? taas on lastega kodus olev naine see, kes hüvesid kaotab.
ja mis edasi? hakatakse lapsi poolitama, sest mõlemal vanemal on ju võrdsed hooldusõigused ja kohustused?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tulusid liita ei saa, siis tekkib ka näiteks sellises perekonnas, kus on 2 vanemat + 4 last ja mõlemal näiteks 600 ja 600 palk selline olukord, et laste pealt maksuvabastust enam täies mahus tagasi ei saa. Niigi on ju ka siini olnud olukord, et suurperedel pole nii palju tulu ka kahe peale, et maksuvabastust saaks ära kasutada. Nüüd muutub olukord neil veel nutusemaks, kui ainult ühe palgalt saab kasutada. Et ühekäega antakse ja siis jälle võetakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 18:26; 20.01 09:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No seda ma vannun et need kellel on peres üks kes käib tööl ja teine kes siis on mitte vabastahtest kodus saavad pügada. Näiteks kui kaks inimest teenivad kasvõi kumbki 700€ on kasulikum kui paljulapselisel isa teeniks 1400 ja ema kasvataks lapsi kodus. Saaks isa veel 1700 hakkaks ta suuremat tulumaksu maksma, kui arvestataks koduse emaga oleks ka neil lihtsam. Ma ikka lähen tööandja juurde ja lasen osa palgast abikaasa nimele kirjutada. Seda meie uus valitsus tahab et inimesed veel rohkem skeemitaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 23:07; 17.01 19:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tulusid liita ei saa, siis tekkib ka näiteks sellises perekonnas, kus on 2 vanemat + 4 last ja mõlemal näiteks 600 ja 600 palk selline olukord, et laste pealt maksuvabastust enam täies mahus tagasi ei saa. Niigi on ju ka siini olnud olukord, et suurperedel pole nii palju tulu ka kahe peale, et maksuvabastust saaks ära kasutada. Nüüd muutub olukord neil veel nutusemaks, kui ainult ühe palgalt saab kasutada. Et ühekäega antakse ja siis jälle võetakse.

sinu näite suurpere tm saabki TAGASI täpselt nii palju, nagu ta on ära maksnud. või loodad, et riik hakkaks veel peale maksma?
deklariga saab tagasi ENAMmakstud tm ning vahet pole, kui maksuvabastust jääb nö üle. see ei lähe kuhugi raisku ning midagi ei jää tagasi saamata. näiteks pere, millel oleks õigus saada tagasi kuni 1200 eurot, on aasta jooksul tm maksnud 853 eurot, siis saabki ta oma enammakstud 853 tagasi. lisaks ei maksa keegi.
uskumatu, et veel aastal 2017 ei saa osad ikka aru, et tagasi saab saada maksimaalselt nii palju, kui varem ise on makstud…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 20:33; 17.01 22:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tulusid liita ei saa, siis tekkib ka näiteks sellises perekonnas, kus on 2 vanemat + 4 last ja mõlemal näiteks 600 ja 600 palk selline olukord, et laste pealt maksuvabastust enam täies mahus tagasi ei saa. Niigi on ju ka siini olnud olukord, et suurperedel pole nii palju tulu ka kahe peale, et maksuvabastust saaks ära kasutada. Nüüd muutub olukord neil veel nutusemaks, kui ainult ühe palgalt saab kasutada. Et ühekäega antakse ja siis jälle võetakse.

sinu näite suurpere tm saabki TAGASI täpselt nii palju, nagu ta on ära maksnud. või loodad, et riik hakkaks veel peale maksma?
deklariga saab tagasi ENAMmakstud tm ning vahet pole, kui maksuvabastust jääb nö üle. see ei lähe kuhugi raisku ning midagi ei jää tagasi saamata. näiteks pere, millel oleks õigus saada tagasi kuni 1200 eurot, on aasta jooksul tm maksnud 853 eurot, siis saabki ta oma enammakstud 853 tagasi. lisaks ei maksa keegi.
uskumatu, et veel aastal 2017 ei saa osad ikka aru, et tagasi saab saada maksimaalselt nii palju, kui varem ise on makstud…

Mulle tundub, et too kägu peab silmas, et tm jääb tagasi saamata, kuna kummalgi vanemal ei jätku täies määras lapse arvelt tagastuse saamiseks. Tegelikult me ju ei tea, kuidas seda täpeslt arvutama hakatakse. 600 on muidugi kehv näide, sest sellise palga pealt on tm minimaalne, aga mingi 1000 eurose palga pealt nagu juba oleks midagi tagasi saada, aga ei pruugi olla piisavalt, et saada tagasi nt kolmanda lapse arvelt. Kui vanemad seda lapse arvelt antavat tagastust jagada ei saa, siis jääbki osa tm tagasi saamata, kuigi teise vanemaga kokku arvestades oleks piisanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.01 11:17; 15.01 23:22; 16.01 11:15; 18.01 09:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tulusid liita ei saa, siis tekkib ka näiteks sellises perekonnas, kus on 2 vanemat + 4 last ja mõlemal näiteks 600 ja 600 palk selline olukord, et laste pealt maksuvabastust enam täies mahus tagasi ei saa. Niigi on ju ka siini olnud olukord, et suurperedel pole nii palju tulu ka kahe peale, et maksuvabastust saaks ära kasutada. Nüüd muutub olukord neil veel nutusemaks, kui ainult ühe palgalt saab kasutada. Et ühekäega antakse ja siis jälle võetakse.

sinu näite suurpere tm saabki TAGASI täpselt nii palju, nagu ta on ära maksnud. või loodad, et riik hakkaks veel peale maksma?
deklariga saab tagasi ENAMmakstud tm ning vahet pole, kui maksuvabastust jääb nö üle. see ei lähe kuhugi raisku ning midagi ei jää tagasi saamata. näiteks pere, millel oleks õigus saada tagasi kuni 1200 eurot, on aasta jooksul tm maksnud 853 eurot, siis saabki ta oma enammakstud 853 tagasi. lisaks ei maksa keegi.
uskumatu, et veel aastal 2017 ei saa osad ikka aru, et tagasi saab saada maksimaalselt nii palju, kui varem ise on makstud…

Ma saan piisavalt hästi aru, kuidas ja mis tagasi saab. Sellest, et enam kui maksad ei saa tagasi, tean väga hästi, aga Sa pole süvenenud minu mõttesse. Kui liita pere sissetulekuid enam ei saa, siis kaotab PERE raha. Ehk see mõjutab just väiksepalgalisi, ehk tegelikult kaotavad jälle vaesed ja pered, kellel on palju lapsi. Ise ei ole väiksepalgaline ja ei puuduta üldse mind. Meie peres on mõlemal palgad piisavalt suured, et 4 last panna ükskõik kumma deklaratsiooni ja pole vajadust olnudki koos teha kunagi deklaratsiooni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 18:26; 20.01 09:18;
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. 2017.a ühisdeklaratsioon…kohalikule

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.