Esileht Väikelaps 3,5-a lapsega ujuma

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: 3,5-a lapsega ujuma

Postitas:

Mu laps on 3,5-aastane ja läheb sügisest aiarühma. Meie lasteaias on ujumine. Kuna ma pole lapsega üldse kuskil ujumas siiani käinud (ei basseinis, kui ta titt oli, ega kuskil meres, sest nii külmad suved on olnud), siis mõtlesin, et oleks hea nüüd suvel lapsele veidi ujumist tutvustada, muidu ehmatab seal lasteaias end kangeks. Lootsin soojale suvele ja merele, aga paistab, et ujumiskõlbulik suvi on rohkem selline unistuste teema.
Seega minu küsimus: kuhu ma läheksin Tallinnas selles vanuses lapsega basseini, kus tal oleks mõnus? Kas ujula asemel peaks pigem spaa poole vaatama? Millist spaad soovitate?
Ja veel – mis seal peaks kaasas olema, nt kas lapsele oleks ka mingeid plätulaadseid jalanõusid vaja?
Tänud, kui viitsite vastata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sobivad kõik kohad, kus on olemas lastebassein ja neid kohti on Tallinnas väga palju. Plätud on vajalikud, sest märg põrand on palja jala all libe ja jalaseen vms ei ole tore asi. Lapsele võiks osta ka ujumisvesti. Kätised ja rõngad ei anna õiget ujumise tunnet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie pere lemmik on Aqva spa. Oleme ise Viimsis, aga see spa ei ole meie jaoks. Seal on libe, ei ole mõnusat laste basseini. Torud on suurte jaoks. Kuum mullivann on ainus koht, kus väiksematega olla. Rakverre sõidab ca 1 h. Tallinnas ei tea kohta kus 3-4 a mõnus olla oleks. Rakveres on mõnusad väiksed basseinid, põrand ei ole libe. Väike kohvik, väga meeldib. Nädalavahetusel on seal lõunaks päris palju inimesi. Oleme läinud varakult, 10ks kohal, siis on väga vähe inimesi
Jalga paneks crocsid vms mis ei libise. Samas me oleme need basseini ääres kohe jalast ära võtnud ja üldiselt on need jalas ainult minnes ja tulles. Nii et saab ka paljajalu hakkama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.06 12:08; 09.06 12:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie pere lemmik on Aqva spa. Oleme ise Viimsis, aga see spa ei ole meie jaoks. Seal on libe, ei ole mõnusat laste basseini. Torud on suurte jaoks. Kuum mullivann on ainus koht, kus väiksematega olla. Rakverre sõidab ca 1 h. Tallinnas ei tea kohta kus 3-4 a mõnus olla oleks. Rakveres on mõnusad väiksed basseinid, põrand ei ole libe. Väike kohvik, väga meeldib. Nädalavahetusel on seal lõunaks päris palju inimesi. Oleme läinud varakult, 10ks kohal, siis on väga vähe inimesi
Jalga paneks crocsid vms mis ei libise. Samas me oleme need basseini ääres kohe jalast ära võtnud ja üldiselt on need jalas ainult minnes ja tulles. Nii et saab ka paljajalu hakkama.

Ja lapsed on 1 a ja 4.5 a.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.06 12:08; 09.06 12:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Audenteses on lastebassein, kus ulatuvad jalad ilusti põhja lapsel. Seal väljas plaate jms ka, mida võib võtta abivahendiks. Ainuke asi et pead vaatama, et basseinis sel ajal trenni poleks. Muidu peate suurde minema.

Reval spordis on lastebassein. Ei tea küll kui sügav-pole käinud. Kuna nad teevad seal trenne lastele, siis usun, et jalad saab põhja panna. Seal beebibassein ka, aga sèe sügavam ja lapsel jalad põhja ei ulatu. Revalis trenne harva, aga igaksjuhuks tasub enne ka uurida. Seal vähemalt muid basseini veel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmine suvi oli ikka hulgaliselt rannailmasid, käisime tihti õhtuti peale töödki veel rannas. Rand oli inimesi, sh lapsi, täis.

Mina ise ei kasuta plätusid ja oma 2,5aastasele ka ujulas ei pane neid, Lõpuks olen ju basseinis ikka paljajalu.

Kaasa võiksid lapsele võtta natuke näksimist, ujumine muudab kõhu tühjaks ja näljased lapsed on tihti kohutavad. Mina anna oma 2,5aastasele kohe riietusruumi tagasi jõudes leiba 😀 See harjumus tal juba mingi 10kuusest peale, kui võtsin algul leiva kaasa ajaviiteks, et saaksin end rahus kuivatada-riietada ja siis saigi traditsiooniks – kohe kapi juurde jõudes ise küsib “palun leiba” 😀 Viimati mõtlesin,e t võtan banaani, aga mees ütles, et võta ikka leib kaasa ja jumal teab, võibolla olekski draama tekkinud rutiini rikkumisest 😀 Üritan ka teise lapse leivausku kasvatada, kui ta piisavalt vanaks saab 🙂 Hea lihtne snäkk kaasa võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma lapsega käisin Nõmme ujulas. Sealne lastebassein on natuke sügavam, kui spade lastebasseinid. Minu mälu järgi oli ka Jüris lastebasseinis päris madal ja natuke sügavam osa (et ujumisliigutisi ka tasapisi õppida nii et kõht vastu põhja ei käiks).
Rakvere Aquas meeldis vahepeal ka eriti, kui laps väikesest lastebasseinidest välja kasvas, aga ujumisoskus polnud veel kindel, siis seal on lisaks ka vahepealse sügavusega bassein.
Vahepeal olid kasutuses lapsel ujumisjalanõud, midagi sarnast https://www.reisipisik.ee/rannas/ujumiskingad.
Tegevuseks ka midagi kaasa, spades tihti pole üldkasutuses midagi, ujulates on siiski plaadid, kätised, pulgad jms (NB palun veendu enne asjade enda kasutusse võtmist, kas nee on nö ujula omad ja üldkasutuses või pigem kellegi omad). Meil olid väiksemad pallid ja või suurem pall, ujumisrõngas/kätised, mängudeks väike “madrats” (kasutas plaadina “ujumiseks” ja ka parvena jne), ujumisprillid/ujumismask(oma lapsel väiksena häiris vesi ilma prillideta pea veea alla panekul silmi).
Suvel on paljudes ujulates/spades mingil hetkel ka hooldustööd, enne planeermist uuri ka seda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin tegemist mingi ema enda foobiaga- laps läheb ka +17 kraadiga merre sulistama, mida oli nii eelmisel suvel kui ka juba sel suvel olnud, lisaks on järvedes vesi veelgi soojem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küll ei arva, et ema foobia: no oli neid ujumisilmasid küll möödunud suvel, vist kolm tükki tervelt. Aga kui need päevad juhuslikult ei sobinud väljasõiduks, siis oligi suvi läbi ja kõik. Laps võib ju 17 kraadiga merre sulistama tahta (kui on vastavat sorti laps, meie oma näiteks kardab kohutavalt külma vett, üldse meie veekogude vett, kui see on sügavam kui põlvini). Aga endal on seal kaldal päris vastik lõdiseda ja vaadata, kuidas laps sulistab. Ja pärast kolm nädalat tema nohu ja köha ravida. Nii et kiidan igati basseinimõtet. Kui jalaseent kardate, siis äkki pigem mingi rannasokkide laadne jalanõu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Väikelaps 3,5-a lapsega ujuma

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.