Esileht Rasestumine ja lapse ootamine 40 aastaselt rasedaks

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: 40 aastaselt rasedaks

Postitas:

Palun öelge kui hull mõte see on? Abikaasa tahaks kolmandat last, ise ka ei ole vastu. Aga olen ebakindel enda ja tulevase lapse tervises. Kui suured on tulevase lapse terviseriskid, kui ise olen natuke üle 40? Kas on võimalik tänapäeva tehnoloogiaga teada saada loote tervise häireid? Igasugune informatsioon sellel teemal on teretulnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.08 18:25; 25.08 17:27; 13.09 16:48; 26.09 16:19; 21.12 22:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oled juba 40, siis peaksid ikka oskama juba internetti kasutada, sest erinevaid uuringud ning artiklid vanemas eas rasestumise ja sellega kaasnevate kompliktasioonide kohta on ju täiesti olemas. Ainult kasuta otsingut ja loe!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.08 18:34; 15.12 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, tehakse uuringud enamlevinud kromosoomianomaaliate suhtes. Seepärast ongi tänapäeval nii, et downi sünrdoomiga lapsed sünnivad pigem noortel emadel, kellele uuringuid ei pakuta.
Mina laseksin loodusel otsustada. Kui ise ilma probleemideta rasedaks jääd, siis küllap oled veel piisavalt noor lapse saamiseks. Samuti ei kaaluks lapse saamist, kui on mingi krooniline haigus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen 40 ja jäin rasedaks mais(oleks olnud kolmas laps),rasedus lõppes rasedus peetusega 10nädalal.Esimene ehmatus on möödas ja kindlasti üritame uuesti.40-selt on lihtsalt riske rohkem.
Kui uuesti rasedaks jään,siis kindlasti teen kõik pakutavad testid,nii tasulised kui tasuta olevad testid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suured tänud toetuse eest. Just seda oligi mul vaja. Ja loomulikult oskan ma googeldada. Googeldamine ei anna inimese toetust, tahaks ikkagi elusalt inimeselt toetust saada. Suured tänud!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.08 18:25; 25.08 17:27; 13.09 16:48; 26.09 16:19; 21.12 22:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kallis inimene, 40 pole mingi vanus kui tunned et tahad ja saad hakkama! Toitu tervislikult ja liigu môôdukalt! Selles vanuses sûnnitatakse väga palju! Ära luba halbu môtteid ligi. Vastupidi loe häid teemasid! See aitab kergelt rasedusest läbi minna! Oled siis nagu kätel kantud! Mina olen usus vastu vôtnud kerge raseduse ja väga positiivselt meelestatud!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 39, sünnitasin 2 kuud tagasi. Ei tunne end kuidagi vanana. Vblla mõne aasta pärast tahan veel ühte last. 42-43 võiks küll veel sünnitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 56, laps 14. Rasedus oli kerge, LVU sai tehtud, kõik oli korras. Sünnitus oli samuti tavapärane (neljas laps). Siiani on laps olnud väga terve ja arukas (viieline), ise end ka kuidagi “vanana” ei tunne, tervis korras ja tarmukust jagub ka lastelastele 😉

Seega – kui tervis korras ja tunned, et energiat jagub, siis võid sünnitamise peale mõelda küll! Mina igatahes ei kahetse – suured lapsed kodunt ammu välja lennanud, pesamuna hoiab kodu elavana ja vanemaid eluga kursis 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen 41. Ja rasedust on hetkel 5+2. Eelmine rasedus peetus 9 nädalal. Arst ütles, et organism on heas vormis (pole kunagi suitsetanud, aktiivne ja sportlik, alkoholi ja kohvi tarbin tõesti minimaalselt ja pigem peetakse mind 30seks) ja kui on valmis veel rasestuma, siis küll uuesti jääd. Ja et sel korral oli looduslik valik. Jäingi uuesti rasedaks, kohe mõned kuud hiljem. Ja julgustas just väga proovima uuesti. Jah, riske tuleb vanusega juurde, aga samamoodi on riske nooremas eas. Erinevad testid tehakse selles vanuses niikuinii ja juurde saab alati veel ise eri proove küsida. Peamine on ise selgelt ja positiivselt mõelda, kas jaksad lapse sünnitada ja üles kasvatada. Ja neid, kes siin kaagutavad, et peaks oskama internetti kasutada või muid tobedusi, ära pane tähele. Täiesti arusaadav, et vahel tahaks lihtsalt anonüümselt inimlikku toetavat sõna. Edukat triibupüüdmist!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele kägule suured tänud! Seda ma just tahtsingi, inimlikku toeatavat sõna. Olen lihtsalt nii palju lugenud, et vanemas eas naistel sünnivad lapsed väärarenguga. Kuigi teiselt poolt ka noorematel naistel. Igaljuhul olen nii ähmi täis. Ise olen igati terve, energiat täis. Ja positiivse mõttega. Kõikidele kägudele siin suured tänud toetuse eest. Siis ma hakkan julgelt edasi liikuma! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.08 18:25; 25.08 17:27; 13.09 16:48; 26.09 16:19; 21.12 22:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka siin 40-ne ja püüan triipe. Kaks last juba on ja nüüd soovime veel ühte pesamuna.
Mina olen ka seda meelt, et kui keha on valmis ja meel samuti, siis küll ta tuleb ja pole vaja muretseda – kõik läheb kenasti 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sünnitasin kui olin 41 ja mul oli IVF rasedus. Laps hetkel 8 kuune ja oi kuidas ma naudin seda lapsega kodus olemist ja tema arengu jälgimist. Mul muide viies laps ja viimane rasedus oli nendest kõige kergem 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei, kas õnnestus kellelgi 40+ selle viimase kuu jooksul rasedaks jääda? Minul mitte. Proovime edasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.09 13:29; 28.09 13:40; 04.11 14:47; 10.01 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks minul ka mitte. Kuid alla ei anna, ja see kuu proovime edasi. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.08 18:25; 25.08 17:27; 13.09 16:48; 26.09 16:19; 21.12 22:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulge naised aga kui tihti sexite?
Mina üritan, üritan ja vahepeal lasin vabaks ja uskusin, et see aitab aga ei midagi. Nüüd sex ka on nagu on ehk paar kolm korda kuus nii öelda enam vähem ov ajal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.09 01:42; 27.09 23:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea ma seksin ikka seksimise pärast, mitte sellepärast, et meeleheitlikult rasestuda.Siis ei rasestugi!Ja milline pinge pannakse peale mehele seoses sellega, et kuule mul on ov seksime.Ei ole mingi ime, kui mees mingi aja möödudes teatab, et tema sellest enam osa ei võta.Või siis seab sammud kellegi noorema juurde, et lihtsalt seksist rõõmu tunda, ilma et kuklas tiksuks koguaeg mingi titetegu.
Ja kui ei ole määratud seda last, siis ei ole ja kui on, siis ta tuleb.
Ei maksa lolliks minna ja no kuulge 3-4 korda kuus seksida…vanurid olete v?
Ma olen 43 ja seksin iga päev…seksi pärast, ja kui tuleb laps, siis tuleb, ei tule, siis ei tule.
Võtke vabalt…kõik algab peast!!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata on selliseid inimesi ka, kellele sexi väga iga päev vaja polegi =) Ja kui vahest tuleb soov siis sexime ka ikka aga ov lähedale ehk natuke tihedamini. Räägingi, et kui hakkad pingsalt last tegema siis lähedki lolliks kätte. Lasin vabaks ja sexin nii öelda vahest ja ov lähedal. Kui hakkan tihedamini siis tulebki ju jälle hullustus peale, testid, pettumused ja meeleheitlik sex, et saada beebit. Ei taha enam nii ja sexin pigem siis kui ov läheneb siis mul tõuseb ka sexi isu.
Ausalt meest mina ei traumeeri, temagi on vähese sexi isuga ja kui vahest saab on meil mõlemil hea!
Olen 42.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.09 01:42; 27.09 23:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ikka jälgin ov-d ja sel ajal oleme ka teadlikult lapse tegemisele end pühendanud. Ov on ju nii lühikest aega, et ei saa jätta seda juhuse hooleks (nooremana jätsin küll, 2 last olemas).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.09 13:29; 28.09 13:40; 04.11 14:47; 10.01 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neljakümnendates emaks saadmises ei ole midagi imelikku ega ebaloomulikku, pigem on see sügavalt teadlik valik ja väga oodatud sündmus. Ma ise rasestusin 40selt ja sünnitasin 41selt, praegu on laps aastane. Ja kõik on väga hästi. Me sõbrannaga, kes samuti sünnitas 40selt, oleme mõelnud ja tundnud, et meievanustel noortel emadel on arusaamad ja vaated nii elule kui ka lapsekasvatamisele veidi teistsugused kui kahekümnendates emadel ja hea oleks vahel nö omasugustega mõtteid vahetada. Sel eesmärgil lõime Facebookis grupi “Emmeks 40+”. Grupiga on oodatud liituma kõik, kes lapse sünni hetkeks on 40 täis.
https://www.facebook.com/groups/1517828778513347/?fref=ts

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emmeks 40+ saamise plaani tahaks ikka kaastöötajate ees saladuses hoida. Teie FB grupp võiks olla mitte suletud vaid salajane grupp. Inimesed on paraku õelad ja mina oma töökohas tunnetan küll seda, et minu rasedaksjäämis ei tervitataks. Nimelt mul uus elukaaslane, kel lapsi pole ja eks ta on loomulik, et me tahaks ühiseid lapsi. Tööl ikka võetakse peale minu uue kallima tekkimist jutuks see, kui ebaloomulik on 40+ ema jne. jne. rääkijaks 40-ndates naised ise.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.09 13:29; 28.09 13:40; 04.11 14:47; 10.01 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin 39+ kui rasedaks jäin ja mingeid lisauuringuid ei tehta. Oled lihtsalt nagu tavaline noorem rase inimene.
Lisauuringuid tehti varasematel aegadel, justkui oleksid 40-aastased hirmus vanad ja haiged, aga tegelikult pole neil ju häda midagi.
Kui kaebusi ei ole, siis ei tasu ka muretseda. Ja kui muretsed, siis lased asja uurida.
Ainuke asi, mis mul tekkis, oli raseduse lõpu poole kõrgem vererõhk. Aga ei olnud iiveldust, ega rinnad valusad (mis mind algul muretsema pani ja alati ootasin hingevärnaga uut UH-d).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

salajaseks võib ju teha aga siis jällegi ei leita seda gruppi üles.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 18:11; 14.12 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sündis esimene laps, kui olin 39 ja teine laps, kui olin 41.
Andke aga minna, kui endal südames see soov on. Varsti on hilja 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan 38, ja ka pesamuna, kolmas laps plaanis. Ilmselt hakkan foolhapet sööma, kindlasti plaan Shoisi juures kontrolli minna ca 16 nädalal, ilmselt lasen ka kõik tasulised ja tasuta kontrollid teha, paanika on suur;) Aga murettekitav on see, et silmapõhjad väga nõrgad ja kardan, et tehakse keiser, teised lapsed on sündinud kergelt ja äkksünnitustega.
Olen siseringis maininud sugulastele, et plaan pesamuna muretseda, enamus on väga soojalt suhtunud, ämm veidi skeptiline, ta ise sünnitas oma ainukese lapse 19-aastaselt ja arvab, et risk haige laps nii vanalt saada on väga suur.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oled juba 40, siis peaksid ikka oskama juba internetti kasutada, sest erinevaid uuringud ning artiklid vanemas eas rasestumise ja sellega kaasnevate kompliktasioonide kohta on ju täiesti olemas. Ainult kasuta otsingut ja loe!

Kas sa oled see sama kibestunud vastaja, kes mulle ka mehe tervise ja rasestumise all nähvas? sellepärast ju siin inimesed suhtlevadki, et teiste arvamust küsida, mitte googledada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan pigem nii, et 40-aastaselt on võimalus rasestuda väiksem, organism enam ei funktsioneeri nii ideaalselt kui 20+ inimesel. Tervise kohapealt ei tasuks küll niiväga muretseda. On küll ja veel juhtumeid, kus 20+ naine saab puudega lapse. Jah, igaks juhuks tasub muidugi teste teha, kuid paanikaks ma ei näe küll põhjust. Jõudu kõigile!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle jaoks ongi lodud igasugused grupid ja foorumid kus inimene saaks otse küsida/suhelda teiste inimestega. Googel on googel .. see ei asenda reaalset suhtlemist. Googlist vahest googeldad välja selliseid teemasid…. ja siis oledki googliga üksi ning närid küüsi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 18:11; 14.12 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka, vanust 41 🙂 esmaspäeval eemaldatakse spiraal ja siis tuld 🙂 kaks last juba olemas, no tahaks seda pesamuna ju ka ikka veel 🙂 pole meid midagi nii vähe:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka, vanust 41 ???? esmaspäeval eemaldatakse spiraal ja siis tuld ???? kaks last juba olemas, no tahaks seda pesamuna ju ka ikka veel ???? pole meid midagi nii vähe:)

Nüüd veel tahaks pesamuna? Kus sa enne olid siis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.08 18:34; 15.12 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes on väsinud lootmisest, et just see kuu on kuu kui triibud ilmuvad? Kahjuks ei ole ilmunud viimase kolme kuu jooksul. Olen nördinud, õnnetu. Kuidas mitte loota? Mida teha? Kuidas leevendada lootust ja siis oma keha pettust?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.08 18:25; 25.08 17:27; 13.09 16:48; 26.09 16:19; 21.12 22:45;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine 40 aastaselt rasedaks

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.