Esileht Ilu ja tervis 45 aastased, kui terved te olete?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )

Teema: 45 aastased, kui terved te olete?

Postitas:

Ise 45. Iga päev midagi valutab. 20 a südamerütmihäired, pool aastat jalad valutavad, aasta selg valutab ja lisaks iga paev kaks koht, pea… olen sale, söön tervislikult, liigud. Istun ja mõtlen, kas ma erand voi nii ongi et peale 45 iga päev mingi tervise mure? Kuidas teil?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peavalud. Algklassidest saadik, nii pingepeavalud kui ka migreen.
Kümmekond aastat liigesevalud – algul randmeliigesed, nüüd pigem jalalabad.
Mingid ebamäärased soolevalud, kaheksa aastat.
Astma, viis aastat.
Allergiad.
Ülekaal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 00:40; 07.08 23:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain sellel suvel 50 ja olen täiesti terve. Ei liialda. Ma ei tea ega tunne endal olevat mitte ühtegi haigust.
Hambaauke on olnud, kõik on parandatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

49 olen, ei oska peale väsimuse midagi kurta, põlved jah veits või selg kange kui vaja püsti tõusta (seda ka mitte igapäevaselt), muud otsest häda küll pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 07:21; 05.08 06:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 43 ja mul on selg haige (kunagi nooruses sai seljale viga tehtud). Seega see ongi kõige halvem asi ja suurem tervisemure minu elus. Mõtlen õudusega, mis siis saab, kui nt 80 olen…
Eluaeg on mind kimbutanud peavalud, see häda vaevas ka mu ema ja vanaema, aga seda ma ei pea asjaks, millega end “haigeks” loeksin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea, et oleksin haige. Mõni aasta tagasi käisin sondi neelamas, sest rinnaku taga oli kõrvetav tunne. Midagi ei leitud ja kõrvetav tunne kadus ka millalgi ära. Helikobakteri test oli positiivne, aga nii endokrinoloog kui perearst arvasid, et ilma suuremate kaebusteta pole mõtet ravi läbi teha, kuigi ma ise olin valmis ravimeid võtma. Päevadel eel ja eeldatava ovulatsiooni ajal on kerge määrimine, aga see tekkis juba enne teise lapse sündi aastaid tagasi. Olen seda mõnikord günekoloogile maininud, aga kuna rasestusin tollal kiiresti ja igasugused analüüsid olid ja on ka hiljem olnud korras, siis pole ükski arst midagi tarka osanud öelda. Stressirohkematel perioodidel olen kohutavalt väsinud. Kui aga õigel ajal magama lähen ja diivanil lösutamise asemel kõndima lähen, siis on väsimus kadunud.
Mind häirib pigem see pilt, mis peeglist vastu vaatab. Olen normaalkaalu alumise piiri lähedal, aga rüht on kehv ja nahk kipub ka lotendama, nii et trenni peaks korralikumalt tegema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käin 42. eluaastat, aeg-ajalt on migreen kimbutanud ning ilmamuutuste eel annab tunda nooruses viga saanud puus.
Kevadel tegin tervisekontrolli läbi – kõik on korras (analüüsid, EKG, RR)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen 50.
25-aastasest alates vaevavad seljahädad, mis võimendusid, kui olin 37, siis tõstsin selja uuesti paigast.
see ei ole otseselt vanusega seotud, aga küll on häda võimendnud vanuse kasvades. aeg-ajalt valutavad ka põlved ja puus tänu selle seljanärvi jamale. kaasasündinult on liiga kõrge tallavõlv ja vanuses 45+ lasin jalanõudesse spets. sisetallad valmistada. ka ei ole otseselt vanusega seotud häda, aga vanuse kasvades annab see rohkem tunda. käies hakkavad labajalad mõnikord hullult valutama.
lisaks põen ühte autoimmuunhaigust, mis avaldus just 45+ vanuses.
ülekaaluga tegelen, et jalgadel kergem oleks.
muud nagu ei ole täheldanud 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.08 14:33; 10.08 18:24; 10.08 18:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

49. Veel aasta tagasi olin täiesti terve, kui pingepeavalud ja ülekaal välja arvata. Sel aastal hakkasin sööma tablette pulsi ja vererõhu langetamiseks, samuti märkan, et ülekaal hakkab vist liigestele mõjuma, peab midagi ette võtma. Alaselg on ka hakanud liiga ruttu väsima, kui pikemalt mingit tööd teen või liigun. Õnneks muud hullu pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 45, ei ole midagi häda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pange oma mõõdud ka kirja 47a 178cm ja 68kg,kaal tuleb küll kolinal juurde

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

43 aastane ja ülekaalus (157 cm ja 73 kg). Liigesed vaevavad juba mitu aastat, kaal on kõikunud kogu aeg paar kilo siia-sinna. Põlved on läbi, trepist üles on raske astuda ja nt tooli peale ronida enam üldse ei saa. Peavalud on igapäevased, arst nimetab pingepeavaludeks, kuid ma kahtlen selles. Väsimus on hakanud ka rutem tekkima, aga see võib olla mu põhihaigusest-ärevushäired jms.
Üldiselt enamus ajast pole viga, aga vahepeal vist hakkavad hormoonid tunda andma. Liigne närvilisus, higistamine, paaril korral vererõhu järsk tõus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Trennika teete, kes siin vastasid? 45 on nii noor, et eriti ei tohiks veel midagi kimbutada

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanust 67 ja 177/72, talvel kuni paar kilo raskem. Trenni ei tee, vahest nats joogat. Varem olin närvidega hädas, nüüd kontrolli alla saanud enam-vähem. AD enam ei võta üle nelja aasta, ainult looduslikud ja ayurveda tooted. Kui 60 sain, siis ikka hakkasin logisema, üks põlv hakkas valutama, teise astme osteoartroos. Ka igasugu loodustooteid võtnud ja võtan ning enam tunda ei anna, nii et saan kükitada ja põlvedel istuda. Nüüd viimasel ajal on hakanud nats süda tunda andma, nagu oleks mõni löök vahele jäänud ja mõnikord ka vererõhk kõrgem, vast seotud ikka närvisüsteemiga. Tahangi minna kuskile tasulisse südameuuringule, perearsti pilgu läbi pole hullu miskit ja kõik eakohane. Sapikivid ka, mis annavad tunda kuskil 1,5 aasta jooksul ühel päeval atakina.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pange oma mõõdud ka kirja 47a 178cm ja 68kg,kaal tuleb küll kolinal juurde

49 olen 175/75, plaan 69-70 saada, olen ise sellise kaaluga rahul. Juurde paari aastaga ongi see tulnud, olin 77,6, jätkan 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 07:21; 05.08 06:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanus 45, 174/ 73. Kehakaal võiks paar kilo vähem olla. Kuid kuna olen sportlik, siis paar ülekilo ei paista välja, kõhtu ees ei ole. Käin ujumas ja kõnnin palju. Tervisehäidasid on aga mitmeid paraku: liigesevalud, krooniline kolmiknärvipõletik, refluks aeg- ajalt. Kunagi olid ka paanikahood, nüüd on väga harva.
Õnneks välimuse pärast ei pea häbenema- hambad korras, ilusad juuksed, näolapil pole ka viga. Vähemasti midagi head selle suure hädaoru juures.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

41 a (pikkus 168, kaal 60 kg). Suuremaid tervisemuresid ei ole, selg mõnikord valutab, aga kui regulaarselt harjutusi teen, siis see aitab. Unehäired on minu kõige suurem probleem, aga see on mul juba keskkoolist saati.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 49. Ülekaalu on pisut paljuvõitu, mul on väga hea söögiisu ja trenni teha ei viitsi. Olen üsna paks olnud juba viimased 15 aastat. Muid hädasid ei tea endal olevat, kuskilt ei valuta, midagi ei logise (OK, mõistuse osas ise ju aru ei saa:), oma 4-aastasest lapsest jaksan õnneks veel pisut kiiremini joosta. Ma arvan, et olen üsna terve inimene.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

45 ja ülekaal
migreen
hüpertoonia, aastakese rohtu tarvitanud
podagra, 3 viimast kuud, haha hakkasin lihadieedile loobusin jahust ja kartulist
hommikuti esimesed sammud kuradi valusad

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.08 21:16; 07.08 22:47; 09.08 22:41; 12.08 20:17;
To report this post you need to login first.

44, ülekaal (162/76) , trenni teen perioodiliselt, mitu korda aastas alustan uuesti 😛
Lugedes vastuseid tundub, et mul on vedanud, liigese- ega seljaprobleeme pole iial olnud, jaksan palju liikuda ja jõutrenni teha, ei ole midagi mis takistaks spordi tegemist, aga miskipärast ei tee. Olen terve, vererõhk eluaeg olnud madalapoolne, aga veresuhkur kipub kõrgemaks (ei ole veel perearstile muret tekitav, aga mulle endale küll, sest näen muutust).

Olen hambaarsti püsiklient ja on tulnud palju maksta selle eest, et kõik hambad suus (2 on kroonitud, 1 esihammas lamineeritud, tarkusehambad eemaldatud). Ja see jätkub…

Pimedas ei näe enam hästi (olen lühinägelik), samuti on üha raskem leida sobivaid läätsi, ilmselt pean kasutusele võtma lugemiseks eraldi prillid. Kaugele nägemise võime pole paranenud, aga aeg-ajalt on tunne, et oma miinusprillidega enam lähedale ei näe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Trennika teete, kes siin vastasid? 45 on nii noor, et eriti ei tohiks veel midagi kimbutada

Mul tekkis sama küsimus. Inimesed on ikka nii erinevad- mõned saavad 40ndates alles oma esimese lapse, terviseprobleeme ei ole, teised ei suuda isegi tooli peale ronida. Arusaadav, et tervis pole kõigil hea, aga enamikel on tervis ikka enda teha- ennast liigutama peaks muidugi eluaeg aga kunagi pole hilja alustada. Kui 40ndates on sellised suured probleemid, siis kuidas te veedate järgmised 30-40 aastat?
Ma siin teemas ikka hämmastusega loen- postajad tunduvad olevat vanurieas, mitte 40 ndates.
Enamik hädasid on ikka vist ülekaalu süü- valutav selg ja liigesed, väsimus, seedehäired. No kas tõesti ei tahaks ise oma elukvaliteeti parandada ja arstide vahet jooksmise asemel teha igapäevaselt nt. 10 km tiir metsa all?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.08 23:47; 07.08 23:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik on geenides, ei saa ju sörkjooksuga ära võtta peavalu ja seedehäireid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

48, migreen, aga see on eluaeg olnud. Mingi trenn seda ära ei võta, pigem peavalu ajal ei saa üldse liigutada. Aga migreen peaks üleminekueas ju üle minema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik on geenides, ei saa ju sörkjooksuga ära võtta peavalu ja seedehäireid.

sind võib üllatada, kui hästi see võib aidata nende mõlema vaevuse puhul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

40 olen. Kaal vahel üle, vahel normis. Vahel on peavalud suured, kuid kui suudan probleemide algpõhjustele jälile saada, siis peavalud kaovad. Ka ajalooliste isikuteelulood inspireerivad – neil oli 10x raskem kui mul, kuid nad ei andnud kunagi alla.

Aga mul on haige laps. Diagnoos on ADHD. See teeb mu elu raskeks: kui lapsel on unehäired, ei saa ka mina magada. Kogu aeg on probleeme lapse meeleoludega. Töötan pidevalt koormusega 1,5 kohta.

Väikesed märgid tervise kulumisest siiski on: mitu tundi laulda ei saa – hääl kaob ära. Perioodil september-poole juunini on mul pidev röga rinnus – rõsked ilmad mõjuvad mulle niimoodi.

Aga ma ei kavatse depressiooni kukkuda ega elule alla anda. Elan ja tegutsen, kuniks veel hing sees on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

47a, mitte kuskilt ei valuta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen 47 ja kerges ülekaalus, kuid endalegi üllatuseks täiesti terve inimene. noorena olin hädas peavalu ja menstruatsioonivaludega, kuid need on nüüd täiesti kadunud. liigesed valutasid vanuses 30-35. mingil hetkel ca 10-15 a tagasi olin seljaga hädas, iga väiksemagi asja peale selg valutas, see oli mu tavaline seisund ja valuvaba aeg oli selges vähemuses, aga seegi on nüüd iseenesest ja vaikselt ära kadunud. ma ei mäletagi, millal viimati mingi murega perearstil käisin? 15 aastat tagasi? võibolla isegi veel rohkem. günekoloog ja hambaarst on ainsad, kellega olen viimase paarikümne aasta jooksul kohtunud. aa ei, traumatoloog ka.

sporti teen minimaalselt, nädalas korra, heal juhul kaks korda liigutan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan kohe 45. Pole elus tervem olnud kui praegu. Päris palju ja väga tõsiseid tervisemuresid oli lapsena ja 20. eluaastates, pärast seda on läinud ainult paremaks. Jooksen või kiirkõnnin 3-5 korda nädalas korraga 6-8 kilomeetrit ja käin jalgsi tööl. Kui midagi tõesti viga ongi, siis tuleb see tavaliselt sellest, et ei ole saanud oma tavapärast trenni teha piisava sagedusega näiteks kiiretel tööperioodidel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

44 ja täitsa hea tervisega. Väga harva, kui kusagilt valutab või viirus kimbutab.

Tasapisi olen küll kaalu kogunud, kohe kuidagi iseenesest tekib polster kergemini, aga samas see kerge ülekaal (170 cm 73 kg) nagu sobib ka, sest enamuse oma elust olen ikka pidanud vastama küsimusele, et miks ma nii kondine olen (tavapäraselt 57-60 kg, kõige vähem 52 kg aasta pärast esimese lapse sündi).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 13:03; 10.08 10:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen 45 ja ikka puruvana ja -haige, peab ütlema. Tegin lapsena tippsportlase tasemel sporti ja nüüd on tulemus käes. Ülekaal ka viimase 10 aastaga kogunenud 15 kg, võib-olla muidu oleksid tervisehädad edasi lükkunud. Selg, puusad, õlad valutavad. Süda lööb nii aeglaselt, et varsti jääb vist üldse seisma, unisus saabub kõige hiljemalt kell kolm päeval. Peavalud ja häirivalt tugev PMS igakuiselt. Prillid lugemiseks, kuigi prillid mulle isegi meeldivad miskipärast:) Trenni üldse ei tee, ma kohe ei salli sporti enam, pealegi valutab mul hiljem igalt poolt kui natuke rohkem ennast liigutan või koorman. Süüa proovin vähem ja valitud asju, aga noh, isu on mul ikka sama hea kui siis kui kaks korda päevas kasvueas trenni tegin. Ainult kõndimine mulle meeldib. Veel.
See ka veel, et mulle üldse ei meeldi, et nahk kaotab värskust lausa iga päevaga. Seda näen ka oma eakaaslaste juures. Töötan palju inimestega ja inimese vanus on tema nahal, nt õlavartel enamasti eksimatult näha. Kuigi teiste juures see mind muidugi ei häiri.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )


Esileht Ilu ja tervis 45 aastased, kui terved te olete?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.