Esileht Ilu ja tervis 45 aastased, kui terved te olete?

Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )

Teema: 45 aastased, kui terved te olete?

Postitas:

Trenni üldse ei tee, ma kohe ei salli sporti enam, pealegi valutab mul hiljem igalt poolt kui natuke rohkem ennast liigutan või koorman. Süüa proovin vähem ja valitud asju, aga noh, isu on mul ikka sama hea kui siis kui kaks korda päevas kasvueas trenni tegin. Ainult kõndimine mulle meeldib. Veel.
See ka veel, et mulle üldse ei meeldi, et nahk kaotab värskust lausa iga päevaga. Seda näen ka oma eakaaslaste juures. Töötan palju inimestega ja inimese vanus on tema nahal, nt õlavartel enamasti eksimatult näha.

Tead, et trenn aitab ka nahka toonuses hoida 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.08 20:10; 07.08 20:30; 08.08 22:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes mu postitust miinustas – äkki kommenteerid ka? Miks sa arvad, et ei aita? Või oled lihtsalt nii laisk ja lodev, et igasugune trenni mainimine ajab kohe miinustama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.08 20:10; 07.08 20:30; 08.08 22:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand kuidas ajab marru teiste arvustamine, minge sinna samusesse! Me pidime rääkima tervisest mitte õpetama teisi elama.
Minu õde normaalses kaalus 48 hüpertoonia ja pisteti haiglasse, mina ülekaaluline öeldi et paks võta alla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.08 21:16; 07.08 22:47; 09.08 22:41; 12.08 20:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand kuidas ajab marru teiste arvustamine, minge sinna samusesse! Me pidime rääkima tervisest mitte õpetama teisi elama.
Minu õde normaalses kaalus 48 hüpertoonia ja pisteti haiglasse, mina ülekaaluline öeldi et paks võta alla.

Teema ja küsimus on 45 a kohta, paar aastat siia-sinna. Selles eas ei tohiks olla veel mingeid east tulenevaid tervisehädasid. Jah, kui on kaasasündinud haigused, suured traumad vm mis on kimbutanud juba noorusest saadik. Kõik muu on enda tekitatud ja mtte “kõrge” vanuse süü.
Enamikel siinsetel vastajatel on ülekaal, st. vale toitumine ja vähe liikumist. Sellest need hädad alguse saavadki- põlved läbi, selg valutab, kõik on kange, enam ei paindu, kõrge vererõhk jne jne. Tagantjärgi targutamine muidugi enam ei aita, aga ehk loevad seda teemat ka nooremad ja mõtlevad sellele, mis saab 10-15 a pärast, kui süüa valimatult ja ennast mitte liigutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.08 23:47; 07.08 23:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

East tulenevaid tervisehädasid ei tohiks olla? Hah, kui mul liigesevalud randmetes algasid, vaatas perearst röntgenipilti ja ütles, et artrootilised muutused, ja et ehkki veidi varakult, on need eakohased. Ma olin siis pisut üle kolmekümne. Muide, ma polnud siis isegi mitte ülekaaluline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 00:40; 07.08 23:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

50+ ja terve kui purikas. Eluaeg tervisesporti teinud, ikka veel arenev ja ennast üllatav.
Nõrgad kohad -hambad ja hüppeliigesed tegid muret ka 30+ aastat tagasi, ehk need ei ole seotud eluviiside või vanusega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu õde normaalses kaalus 48 hüpertoonia ja pisteti haiglasse, mina ülekaaluline öeldi et paks võta alla.

Kas soovitus paksule alla võtta on liiast?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.08 20:10; 07.08 20:30; 08.08 22:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu õde normaalses kaalus 48 hüpertoonia ja pisteti haiglasse, mina ülekaaluline öeldi et paks võta alla.

Kas soovitus paksule alla võtta on liiast?

Ei ei ole aga see et kui on sale uurime ja kui on ülekaaluline siis surgu maha!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.08 21:16; 07.08 22:47; 09.08 22:41; 12.08 20:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu õde normaalses kaalus 48 hüpertoonia ja pisteti haiglasse, mina ülekaaluline öeldi et paks võta alla.

Kas soovitus paksule alla võtta on liiast?

Ei ei ole aga see et kui on sale uurime ja kui on ülekaaluline siis surgu maha!

Ülekaalusisus iseenesest põhjustab ju ka hüpertooniat ning on Sinu puhul igati ootuspärane. Sind pole vaja uurida enne, kui oled normaalkaalus ja hüpertooniaepisoodid jätkuvad. Sinu saleda õe puhul on hüpertoonia pigem anomaalia ja arstid tahavad teada saada selle tekkepõhjuseid, selleks need uuringudki.

Sageli pöörduvad ülekaalulised inimesed arsti poolt nt põlvevaluga ja on siis pettunud, et keegi ei kuku neile CT uuringuid määrama. Aga milleks, see on ju silmaga vaadates näha, et põlv on pideva ülekoormuse all ja peabki ühel hetkel valutama hakkama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 13:03; 10.08 10:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise 45. Iga päev midagi valutab. 20 a südamerütmihäired, pool aastat jalad valutavad, aasta selg valutab ja lisaks iga paev kaks koht, pea… olen sale, söön tervislikult, liigud. Istun ja mõtlen, kas ma erand voi nii ongi et peale 45 iga päev mingi tervise mure? Kuidas teil?

Mis on sinu jaoks tervislik toitumine? Mõni arvab, et nt täisteratooted. Soovitan menüüst välja jätta täielikult nisu (mitte ainult nisutooted, vaid ka tooted, kuhu seda on lisatud, nt purgisupid, poolfabrikaadid, makra jne jne). Usu, elu muutub väga ilusaks 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis on sinu jaoks tervislik toitumine? Mõni arvab, et nt täisteratooted. Soovitan menüüst välja jätta täielikult nisu (mitte ainult nisutooted, vaid ka tooted, kuhu seda on lisatud, nt purgisupid, poolfabrikaadid, makra jne jne). Usu, elu muutub väga ilusaks ????

olen juba pool aastat paleotoiduline ehk ei mingit teravilja, rääkimata purgitoitudest või poolfabrikaatidest. ausalt, mingit vahet ei näe olemisel võrreldes varasema ajaga või siis on juba mäluga probleemid ja lihtsalt ei mäleta eelnevat aega.
ok, tegelikult üks vahe on, väljaheide on haisuvaba, ei ole gaase ega mingeid muid seedevaevusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.08 14:33; 10.08 18:24; 10.08 18:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Trennika teete, kes siin vastasid? 45 on nii noor, et eriti ei tohiks veel midagi kimbutada

otse loomulikult 🙂 ilma selleta oleks kõik kondid-luud ilmselt kanged.
tegelen hobustega ja ratsutan. ka vaim püsib terve sellega 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.08 14:33; 10.08 18:24; 10.08 18:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu õde normaalses kaalus 48 hüpertoonia ja pisteti haiglasse, mina ülekaaluline öeldi et paks võta alla.

Kas soovitus paksule alla võtta on liiast?

Ei ei ole aga see et kui on sale uurime ja kui on ülekaaluline siis surgu maha!

Ülekaalusisus iseenesest põhjustab ju ka hüpertooniat ning on Sinu puhul igati ootuspärane. Sind pole vaja uurida enne, kui oled normaalkaalus ja hüpertooniaepisoodid jätkuvad. Sinu saleda õe puhul on hüpertoonia pigem anomaalia ja arstid tahavad teada saada selle tekkepõhjuseid, selleks need uuringudki.

Et 20 aastaselt oli siis mul ok et vererõhk laes ja kiirabi käis muutkui alla seda võtmas ja oleks pidanud uurima aga ei tehtud välja. Nüüd kui paksuks läinud siis ega keegi ju mäleta et viimased 25 aastat sellega jama olnud. Issand kui tore seletus. Nagu pärilikkus ei mängi siin üldse rolli et kõik suguvõsas laisad paksukesed. Johhaidii minu ema jooksis, suusatas, sõitis jalgrattaga ja ikka oli ülekaaluline ja suri insuldi tõttu. Mulle koolis seletati küll pärilikkusest ja eelsoodumustest nii haiguste kui ka muude osas.
Muide ma ei õigusta oma paksust vaid rõhun sellele et ka vererõhk võib olla pärilik ja muud haigused kaasa arvatud vähkkasvajad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.08 21:16; 07.08 22:47; 09.08 22:41; 12.08 20:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen ja imestan. Minu eakaaslased enamus nii põdurad 🙁 Õnneks endal mingeid probleeme pole, peale selle, et käed on lühikesed (loe: prille on vaja)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

48, 163/53
Keskkoolist saadik mind vaevanud migreeni ravin nüüd kerge HIIT treeningug paaril korral nädalas. Töötab paremini kui misiganes proovitud retseptiravimid!
Kaeban liiga hapra une ja mōōduka depressiooni üle, medikamente ei tarbi, pōhjust ka välja juurida ei suuda. Juuksed pole enam nii kohevad ja paksud kui varem ning nägemist korrigeerin progresseeruvate läätsedega prillidega. Miniseelikut enam ei kanna, sest kapillaarimuster säärtel oli juba ema puhul… ebaesteetiline (ainus halb pärandosa muidu üsna kobeda tervise ja väljanägemise juures, mille emalt saanud olen).
Kergendusega loen, et pole kōige pōduram oma eagrupis, tublimaid on kindlasti rohkem!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

48, 163/53
Keskkoolist saadik mind vaevanud migreeni ravin nüüd kerge HIIT treeningug paaril korral nädalas. Töötab paremini kui misiganes proovitud retseptiravimid!
Kaeban liiga hapra une ja mōōduka depressiooni üle, medikamente ei tarbi, pōhjust ka välja juurida ei suuda. Juuksed pole enam nii kohevad ja paksud kui varem ning nägemist korrigeerin progresseeruvate läätsedega prillidega. Miniseelikut enam ei kanna, sest kapillaarimuster säärtel oli juba ema puhul… ebaesteetiline (ainus halb pärandosa muidu üsna kobeda tervise ja väljanägemise juures, mille emalt saanud olen).
Kergendusega loen, et pole kōige pōduram oma eagrupis, tublimaid on kindlasti rohkem!

Samuti 48 ja sekundeerin juuste, prillide ja depressiooni osas. Objektiivselt on kõik igati hästi, kuid mingi äng on kogu aeg peal. Vahel ajab ennastki muigama, et tädi tahaks kogu aeg midagi, kuid ei tea isegi, mida. Kuidas see “Siin me oleme” filmis oligi:Tahaksin hõljuda pehmetel patjadel või siis midagi soolast, näiteks heeringat:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

40/163cm/49kg

Peavalud, silmanägemine läinud halvaks (ei näe lähedale), hormoonid paigast ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

47 ja tunnen ennast hästi ja tervena ja kenana. Ülekaalu pole kunagi olnud (hetkel 174/61), keha veel igati toonuses (trenni teen korralikult), +1 prillid on viimase aasta jooksul tekkinud. Mingeid valusid kusagil pole. Mul on tunne, et mõõdukas sport aeglustab kõvasti vananemist. Suitsu pole kunagi teinud, alkoholi tarbin väga harva, kräppi ei söö, aga toitun korralikult ja tervislikult, kui võimalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )


Esileht Ilu ja tervis 45 aastased, kui terved te olete?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.