Esileht Beebi ja mitmikud 5.5 kuune sööb 80g?

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: 5.5 kuune sööb 80g?

Postitas:

Tere.
Laps sööb väga vähe. Oma ea kohta peaks ta sööma vähemalt poole rohkem
Kaalu tuli juurde 1,5 kuuga 430g

Sööb rinnapiima,arst arvab, et piima ei jagu. Andsin pudelist varasemalt välja pumbatud piima, 150ml sõi ära vaid 90ml
Arst arvab, et on harjunud vähesega, aga mismoodi mul saakski siis piima rohkem olla, kui ta ei söögi nii palju.
Rinna otsas on max 10minutit ja keerab pea ära, teist rinda ka ei soovi.
Kaalub 6800 ja on 68 pikk.
Ligi kaks kuud tagasi tegin ka kontroll kaalumist, ka siis sõi 80-100g korraga.
Kas ja kuidas saada laps rohkem sööma?
Pissib minu arvates piisavalt ja ise välja ei näe, et nälgas oleks. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.06 09:47; 01.06 11:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Öösel olen luti eest, terve öö vist peaaegu tissi otsas.
Lutti ei saa anda, kohe kui suhu panen kisutakse see suust ära ja hakkab riidlema.
Keskmine on kuskil 570g kuus, aga arst ikka viriseb ja käskis RPA anda
Aga no mis ma annan, ega ta siis seda ju ka rohkem sööma hakka.
Sööb kuskil 2-3h 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.06 09:47; 01.06 11:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui ta nälginud olemisega ei ole, siis on kõik okei. Küsiks hoopis, kuidas füüsilise aktiivsusega lood on, ehk on väga aktiivne laps?

Minu laps võttis 4,5kuud-6kuud ehk 1,5 kuuga juurde 540 g. Arst ka hädaldas, aga minuaruts jumalast normalane. Laps on sale, aga siiski on väiksed voldid olemas ja põsed kergelt punnis. See-eest on väga aktiivne laps, kes enne pöörama hakkamist roomas selja peal 😀 Püksid tal jalas ei püsinud, sest muudkui siples, seetõttu oli ta meil pisemana sukkpükstes koguaeg 😀 4-kuuselt hakkas end käpuli tõstma – no niimoodi ei saagi ju see kaal tõusta, kõik lihtsalt kulub ära!

Nüüd saab laps kohe 7-kuuseks, istub, käputab, seisab toenajal (kusjuures esimesena neist kolmest hakkas ta just seisma 😀 ). On peamiselt ikka rinnapiimal, lisatoitu saab näputoiduna, mis tähendab, et reaalselt ärasöödavad kogused on veel väga väikesed – kuid mähkmesisu siiski tõestab, et midagi ta sööb 😀

PS kui ta sul sööb korraga vähe – kui ta sööb väga tihti, siis sööbki ju korraga vähe 🙂 Minul on ka kiire sööja, päeval on pikemad vahed, aga öösel laseb 1,5-2h vahedega – ega ma ei tea, kas tal öösiti päriselt kõht tühi või lihtsalt rinnaotsa vaja 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Imetamisnõustajana julgen arvata, et arsti ootused kaaluiibe suhtes on liialdatud.
Oled arvutanud ka keskmise ja see on üle 500 g kuus, seega hästi. Ja just nii peakski lapse kaalu arvestama, sest esimestel kuudel võtab laps rohkem juurde, u. 4-kuuselt juba vähem. Lapsed ei jää juurde võtma kilo kuus. Tubli perearst jälgib ka kasvukõverat. Ei saa olla, et KÕIK lapsed on kasvukõveras keskmised või üle selle. Mõni on ikka allpool ka, nii ju keskmised tekivadki.
Ära kaalu ühekordseid toidukordi, nii suurel lapsel see ei näita midagi. Toidukorra kaupa kaalumist kasutatakse enneaegsete või probleemsete laste korral nende esimestel elunädalatel.
Kui laps pissib 6-8 korda päevas ja toidad last vastavalt tema vajadusele, siis on kõik korras. Sa tunned rinnapiima füsioloogiat ja sellesse tulebki lihtsalt uskuda.
Niimoodi meil minnaksegi rpa-le üle. Selleks ei ole vajadust. Kui oled 5,5 kuud edukalt imetanud, siis midagi piimaga ei juhtu, seda ei jää lambist vähemaks ja laps on nende kuudaga hästi ära õppinud, kuidas endale vajalik kogus piima saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Beebi ja mitmikud 5.5 kuune sööb 80g?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.