Esileht Ilu ja tervis 5.a lapsel juba higihais.

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: 5.a lapsel juba higihais.

Postitas:

Rahuliku olemisega tüdrukul tekib häiriv higiais . Peseme igal õhtul aga järgmisel õhtul on jälle tunda.

Perearst arvas, et muretsen ilmaasjata.

Aga kas on normaalne, et nii noorelt juba higi haiseb, eriti kui tegu ei ole väga aktiivse ja sporti tegeva lapsega? Toitumine on korras ja vitamiinidest saab D vitamiini ja vahel C vitamiini.

Palun arvamusi?On kellegi lapsel sarnast juhust?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 19:51; 26.03 19:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii vara veel ei olnud, aga 7-aastaselt alustasime ka deodorandi kasutamist, ei saanud lihtsalt ilma. Järgmisel õhtul läheb ju pesema, kui alles õhtuks tekib, siis ei ole ju muret? Meie peame enne kooli minekut juba deodoranti panema, muidu oleks koolis halb lõhn juba juures.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 20:17; 31.03 10:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi esialgu ta hommikuti pesema saada, vaata, mis siis saab. Vb laps higistab öösiti tugevalt (nt on tuba liiga palav või tekk liiga paks või 2in1 ja värske higi ju ei haise, et hommikul tunda oleks). Ma ise nt ei tunne õhtu lõpuks ennast altpoolt puhatana, kui ma õhtuti enne magamaminekut pesemas käin. Samas hommikuti käies on täiesti ok olla. Kuigi ma nõustun, et 5a on noor veel ja ehk peaks arsti ikkagi survestama, et ta saatekirja annaks uuringutele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Higihais tekib seoses hormonaalsete muutustega. 5 a lapsel ei tohiks hormonaalseid muutusi olla. Ma sinu asemel räägiksin uuesti perearstiga, sest ilma saatekirjata sa eriarsti vastuvõtule ei pääse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 22:05; 31.03 16:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul 5,5 aastane laps, tormaja ja aktiivne tüdruk, higistab ka vahel, aga higilõhna pole.
Minu arust pole sellises vanuses higihais normaalne. vaataks kindlasti toitumise üle, magus ja magusad joogid, jahutooted mingiks ajaks kõrvale, et näha, kas on mingi mõju. mõtleks isegi toidutalumatuse testide peale, laseks kontrollida ka veresuhkrut ja kilpnääret.
kas päevas vett joob piisavalt?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan kaasa mõtlemast..

Öösiti higistamise välistaksin, samuti on tema toitumine suhteliselt hea, limonaade ei tarbi kodus üldse. Vett võiks vb rohkem juua, püüan seda rohkem jälgida.

Silmnähtavalt ei ole ta kunagi higistanud( mõtlen, et nahk/juuksed oleks märjaks läinud), suures mänguhoos hakkavad põsed natukene õhetama.

Tema higihais on vänge, nagu täiskasvanud mehel…ta ise tunneb ka vahel, aga nt pluusil ei ole kordagi nt kaenlaalused märjad olnud.

Olen proovinud internetist otsida vastuseid, aga ei ole midagi leidnud..

Ise arvasin siiamaani, et sellised probleemid tekivad koos puberteedi algusega.

Helistan homme uuesti perearstile, aga ei tea veel mis ma talle vastan, kui ta väidab, et see on normaalne:(

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 19:51; 26.03 19:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest ei ole normaalne. Mul on kolm last, mõlemast soost. Enne murdeiga pole kellegi mingit higihaisu olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest ei ole normaalne. Mul on kolm last, mõlemast soost. Enne murdeiga pole kellegi mingit higihaisu olnud.

Kusjuures see võib olla normaalne, et higihais tekib enne murdeiga.
Mis see murdeiga üldse täpselt on (mis vanus ma mõtlen).
Minu 6a oli ka aegajalt higihais, mitte väga tugev. Kui ta oli 7a, siis konsulteerisin ka lastearsti ja endokrinoloogiga. Mõlemad väitsid, et see on normaalne.
Kasutasin tal deodoranti 7-8a vaid siis, kui oli koolis/võistlustel. Igapäev mitte. Deodorant oli looduslik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest ei ole normaalne. Mul on kolm last, mõlemast soost. Enne murdeiga pole kellegi mingit higihaisu olnud.

Meil ka 3 last ja tõesti kahel vanemal ei olnud mingit higilõhna enne puberteeti, pole õieti praegugi. Aga nooremal on. Ei saa väita, et kui mina pole midagi näinud, siis pole seda olemaski.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 20:17; 31.03 10:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil tuli 8-aastasel poisil higihais. nahk on ka vilets, lööbed, vistrikud jne. Ja kaalus kipub juurde võtma. Ostsin Bio4you poest meeste deodorandi ilma igasuguse keemiata. Toimib hästi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 15:22; 31.03 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil tuli 8-aastasel poisil higihais. nahk on ka vilets, lööbed, vistrikud jne. Ja kaalus kipub juurde võtma. Ostsin Bio4you poest meeste deodorandi ilma igasuguse keemiata. Toimib hästi.

hmm, mina emana prooviksin natuke rohkem süveneda, sest mingi põhjus peab ju sellistel asjadel olema. deodorandi ostmine, olgu see kuitahes looduslik, on ju ühe tagajärjega tegelemine ja ei lahenda probleemi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 22:05; 31.03 16:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis siin süveneda, magusat sööb palju. Nüüd on vähemalt magusad joogid peaaegu ära jätnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 15:22; 31.03 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valk tekitab kusihapet ja see higihaisuna ka ilmneb. Arvutage välja, kas valgukogus söögis ei ületa mitte seda 10-20 soovituslikku protsenti. Eriti hull on loomse valgu läbi tekkiv hais, kui palju saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valk tekitab kusihapet ja see higihaisuna ka ilmneb. Arvutage välja, kas valgukogus söögis ei ületa mitte seda 10-20 soovituslikku protsenti. Eriti hull on loomse valgu läbi tekkiv hais, kui palju saab.

Vaevalt küll, et tänapäeva lapsed (või üldse inimesed) liiga palju valku (munad, liha, piimatooted) tarbiks. Pigem süüakse süsivesikuid üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Ilu ja tervis 5.a lapsel juba higihais.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.