Esileht Väikelaps 5 aastasel kõht ees. Palju kaaluvad teie 5 aastased?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: 5 aastasel kõht ees. Palju kaaluvad teie 5 aastased?

Postitas:

Minu tütar sai detsembri lõpus 5 aastaseks. Viimasel ajal olen hakanud märkama, et lapsel on otseselt öeldes kõht ees. Muidu mõõdud 118 ja 22 kg. On seda palju? Kehakuju on ka selline nõgusa seljaga. Ise olen piitspeenike ja kodune toitumine on pigem tervislik. Kohe mure…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu kohe kuuene on 123cm ja 21kg, seega ma usun, et keskmine laps ja ei muretseks 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on see täitsa ok kehakaal sellise pikkusega. Lastel on tihti kõhud ees, see on nende eripära, mis ei ole kohe mitte ülekaalust, vaid seepärast, et siseorganid võtavad ruumi. Lapse kasvades väikelapse punnitav kõht kaob ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 17:55; 20.02 11:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu viiene on 115cm ja 21kg, on ka punnis kõhuke ees. Aga tal ka pidevalt gaasid ja puhitused, millega maadleme, ilmselt saab gluteenitalumatuse diagnoosi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5,5-aastane tüdruk – 118 cm ja 21 kg. Noorem laps on 4 a ja tema on 109 cm pikk ja kaalub 18 kg. Mõlemal on õhtuks kõht veidi punnis, samas hommikul kõhtu ees ei ole. Muidu sellised keskmised lapsed kehaehituselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 19:24; 19.02 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütar sai detsembri lõpus 5 aastaseks. Viimasel ajal olen hakanud märkama, et lapsel on otseselt öeldes kõht ees. Muidu mõõdud 118 ja 22 kg. On seda palju? Kehakuju on ka selline nõgusa seljaga. Ise olen piitspeenike ja kodune toitumine on pigem tervislik. Kohe mure…

Selle kalkulaatori järgi on su laps täiesti normaalkaalus: http://tap.nutridata.ee/25

See ettepunnitav kõht on pigem väikelapse eripära. Kui hakkab kaalu liiga palju tulema, siis seda on silmaga näha ka reitest ja käsivartest, st kogu keha on kogukam.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 19:24; 19.02 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed on erinevad. Minu kohe seitsmene on 117cm pikk ja kaalub 20 kg. Sinu lapse mõõdud on normis täiesti. Mina olen aga mures oma kribu sügisese koolimineku pärast 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmmm, mina olen nõgusa seljaga, aga mingit kõhtu ei ole mul mitte kunagi olnud, välja arvatud raseduste ajal. Pesamuna on meil hetkel 115 cm ja 18 cm ja ei mingit punnkõhtu, sai rinda üle 2 a ja oli selline mõnus pehmeke, aga nüüd 5-aastasena on täitsa peenike laps, nagu ka 2 pere vanemat last. Eks see on individuaalne ja tasub vaadata ikkagi kasvukõverat, mitte võrrelda teistega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil 5a tüdruk (sai novembris 5) on 115cm ja 18kg. Tema 7a vend on 123cm ja 22kg. Mõlemad täitsa normaalsed, aga pigem vist kõhnemapoolsed

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu seitsmene tüdruk on u 123cm ja 21kg. Kondine on, kõik riided on laiad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 22:12; 20.02 22:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 5,5ne oli veel detsembris 113 cm ja 17-18 kg. Kribu ja sale tütarlaps.
Tänaseks on ta kasvanud sentimeetri ja võtnud juurde ca 4 kg. Kõhuke on ikka korralikult punnis ees. Nii päeval kui õhtul. AGA tema puhul on see kiire kaalutõus ravimitest ja mingil ajahetkel normaliseerub, kui ravi lõpeb. Tõin lihtsalt võrdluseks, et selliste mõõtude juures on kõhuke küll ees 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 5,5 poeg 118cm ja 23kg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mõlemad tütred on olnud väiksena suurte punnkõhtudega. Väiksem oli kohe eriti suure kõhuga, seisis ka koguaeg nii, et pepu taga ja kõht ees. Muidu olid suht peenikesed, aga just see kõht ees. Meie mehega oleme sportlikud ja saledad.
Nüüd on üks 10a ja teine 8a. Mõlemad on piitspeenikesed, mingeid kõhtusid pole üldse:) Suurema(10a) pikkus 152cm, kaal 33kg, väiksemal(8a) 146cm ja 29kg.
Kui laps muidu sale, siis see lapsekõht kaob ajaga ära. See on laste eripära, nagu ennegi siin öeldud:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem arvaks, et kas on nõrgad kõhulihased või veel tõenäolisemalt seljalihased (külje ja keha süvalihased, mis selgroogu paigal hoiavad), teeks mänguliselt seljaharjutusi, et vältida algavaid rühivigu või konsuteeriks füsioterapeudiga. Minu kõht on nt nõgusselgsusest.
Muidu kaalu poolest on laps päris keskmine, meie 5 aastased poiss on 21 kilo (ka poisi kohta suht peenike) ja erilisest piitsavarrest kaksikõde on 19 kilo, aga tema on tõepoolest väga kõhn.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väikelapsel ongi võrreldes barbifiguuriga pigem väike punnkõht. Aga muidugi võid perearsti käest ka küsida.
Vaatasin, et mõõtude küsimisele on vastanud pigem suurt kasvu laste vanemad: võrdluseks ka midagi kribude maalt, meie viiene poiss on 107 cm pikk ja kaalub 16 kilo. Aga ikka normaalkaalus, mis siis, et kõvera alumises otsas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul hakkas praegu väga hirmus. Ma olen alati vaadanud, et mu poiss väikest kasvu ja pidanud seda täiesti normaalseks, kuna isa on ka väikest kasvu, aga lugedes, et 5-aastased on kõik juba 110+ ja 20kg+, siis hakkasin muretsema. Mul saab laps kahe nädala pärast saab 5 ja pikkust 103 ja kaalu ainult 16 kg. Lasteaias on ta väiksemate seas, üks poiss on tiba veel väiksem. Lasteaiasöögid väga ei meeldi, magustoidud ka mitte, kaste ei tohi kartulitel peal olla ja kui muu ei kõlba, siis sööb ainult leiba ja piima. Kodus sööb normaalselt, meeldib palju värsket kraami närida, paprikat,kurki, porgandit, kapsast,õuna krõmpsutada. Perearst pole kasvu kohta midagi öelnud, sündides oli 53 cm ja 3890 gr, nii et ei olnud üldse minibeebi..kas peaksin nüüd siis midagi ette võtma või on ikka kõik okei, lihtsalt ongi pisike? isa on muidu praegu 170 cm ja 68 kg, tubli ja tugev töömees, seedimine nagu linnukesel ja juurde ei võta, kuigi sööb väga palju magusat..lapsel siis äkki samasugune saatus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele käole:
Ka minu paar kuud tagasi 5seks saanud laps (tüdruk) on siinkõnelejate lastega võrreldes väga väike – pikkust 106 cm ja kaalu 16 kg. Aga täiesti terve ja tegus laps – väga liikuv ja viletsa isuga pealekauba. Ära muretse – lapsed ongi erinevad. Eesti laps on reeglina ikka pigem suuremat sorti kui õbluke ja seetõttu hakkabki hirmus, kui oma lapse mõõte teiste omadega võrdled 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul hakkas praegu väga hirmus. Ma olen alati vaadanud, et mu poiss väikest kasvu ja pidanud seda täiesti normaalseks, kuna isa on ka väikest kasvu, aga lugedes, et 5-aastased on kõik juba 110+ ja 20kg+, siis hakkasin muretsema. Mul saab laps kahe nädala pärast saab 5 ja pikkust 103 ja kaalu ainult 16 kg. Lasteaias on ta väiksemate seas, üks poiss on tiba veel väiksem. Lasteaiasöögid väga ei meeldi, magustoidud ka mitte, kaste ei tohi kartulitel peal olla ja kui muu ei kõlba, siis sööb ainult leiba ja piima. Kodus sööb normaalselt, meeldib palju värsket kraami närida, paprikat,kurki, porgandit, kapsast,õuna krõmpsutada. Perearst pole kasvu kohta midagi öelnud, sündides oli 53 cm ja 3890 gr, nii et ei olnud üldse minibeebi..kas peaksin nüüd siis midagi ette võtma või on ikka kõik okei, lihtsalt ongi pisike? isa on muidu praegu 170 cm ja 68 kg, tubli ja tugev töömees, seedimine nagu linnukesel ja juurde ei võta, kuigi sööb väga palju magusat..lapsel siis äkki samasugune saatus

mul on kodus üks tilluke tüdruk, kes oli 5-aastaselt ~98-100cm. Ta on väha valiv söögiga. Kusjuures lasteaias ei söönud ka neid sööke, mida kodus sõi. Ma ise arvasin, et sööb. Eelviimasel lasteaia-aastal tuli siis jutu sees kasvatajaga välja, et ei söögi. Ta ei joo mul piima ka, et sõigi siis lasteaias ainult leiba ja vett. Ta on meil veel selline ninatark ka, et oli lasteaias kasvatajatele öelnud, et last ei tohi sundida. Kui lõpuks minuni jõudis info lasteaias mittesöömises, siis rääkisin sellest kodus lapsega ning tegime kokku leppe, et igal hommikul koos vaatame üle, mis söögiks on ning leppisime ka kasvatajaga kokku lapse juures olekul, mitu ampsu ta sööma peab. St kui oli söök, mida ma teadsin, et laps kindlasti sööb, siis tuli tal kauss tühjaks süüa. Kui oli söök, mis ei meeldi, siis pidi maitsma 3 ampsu vähemalt. Üks kasvataja oli selline, kes suutis meelitada last rohkem sööma, teisega sõi siis täpselt niipalju, kui hommikul kokku leppisime.
Nüüd käib koolis (hetkel 2.kl, 9-aastane, kaal ~21kg, pikkus 120cm) ja seal kahjuks ei ole võimalik õpetajaga kokku leppida, mida ja kui palju sööma peab, et nüüd enam jaolt koolis ei söö. Teen igapäevaselt selgitustööd.
Laps on sünnist saati väike olnud, sünnist saati ka probleemid mitte söömisega, kuid kogu aeg omas tempos kasvanud. Eelmine aasta perearst suunas ka endokrinoloogi juurde. Oleme seal nüüd lihtsalt jälgimises, anname mitu korda aastas vereanalüüse, senini on kõik korras (vitamiinid, mineraalid, kasvuhormoon jne). kuid endokrinoloog tahab ikka ja jälle iga 4 kuu tagant last näha, mõõdab, kaalub ja teeb vereanalüüsi.

Äkki õnnestub teil ka koostöös kasvatajaga lapsega kokku leppida, mida ja kui palju sööma peab. Lisaks kui sööb koguselt vähe, peaks vaatama, et söödav olev rammusam, kaloririkkam ning mitmekesine (nii palju kui annab. Meie piiga näiteks on väga valiv)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 17:55; 20.02 11:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu seitsmene tüdruk on u 123cm ja 21kg. Kondine on, kõik riided on laiad.

Lisan siia 5-aastase mõõdud ka, et 5-aastase lühikese poisi muretsev ema ei põeks 🙂

Poiss mul 5a6k ja u 107cm ja 20kg. Kah pole paks, kuigi kaalub õega peaaegu sama palju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 22:12; 20.02 22:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul küll poiss, aga vanust 4,5 aastat, pikkus 121 cm ja 19,5 kilo.
Tugev ja sitke, kõhn ja õbluke välja ei näe, kõhukest eest ei ole. Väga hea isuga, sööb ma arvan, et minuga samas koguses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie 5-aastane tüdruk oli 106 cm pikk ja kaalus 15kg (8-aastaselt 21kg ja 125cm pikk)

Mina arvan ka, et muretsemiseks pole põhjust. Kõik täsikasvanud inimesed on erinevad, nii ka lapsed 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just 6a saanud tüdruk – pikkust 121cm, kaal 19kg, sale ja kõhtu ees pole

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 5-aastane on 17 kg, selline keskmine, pigem saledapoolne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tüdruk 5a9k.
Pikkust 117cm ja 22kg keskmiselt. Pikkust on viimase poole aastaga oluliselt juurde tulnud.
Aga täiesti normaalmõõtudes laps.
Need väiksed nö punnkõhud ongi lastel ees.
Kui on pekikõht, siis muretseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 4 a 5 k laps. Meil oli lasteaias aasta alguses füsioterapeudi loeng ja tema selgitas, et kõht võib ees olla kuni koolini. Seega tasub väga rahulik olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu 4,5-aastane tütar on 110 cm ja 17,3 kg. kõht on ka kohati ees, kui lõdvaks laseb. muidu tundub täitsa sale, tema pikkuses riided kipuvad laiad olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poiss 5,1-aastane. Pikkus 120 ja kaal 18. Väga pikkade jalgadega piitspeenike poiss.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps 5 ja poolene. kaal 25kg ja pikkus 123cm. punnkõhtu ei ole, sööb hästi, aga valib. olen rahul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütar sai detsembri lõpus 5 aastaseks. Viimasel ajal olen hakanud märkama, et lapsel on otseselt öeldes kõht ees. Muidu mõõdud 118 ja 22 kg. On seda palju? Kehakuju on ka selline nõgusa seljaga. Ise olen piitspeenike ja kodune toitumine on pigem tervislik. Kohe mure…

Mul 7-aastane 125cm ja kaalub 20 kg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see punnkõhu asi ei ole mitte seotud sellega, et teatud vanuseni kasvavad siseelundid kiiremini? Kuidagi on meeles, et olen seda lugenud. Aafrika nälgivatel lastel on ka tihti ju kõht punnis ja kui see pole just näljapaistetus, siis see siseelundite kasvamine kõlab üsna loogiliselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Väikelaps 5 aastasel kõht ees. Palju kaaluvad teie 5 aastased?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.