Esileht Väikelaps 5-aastastel lakitud küüned ja värvitud juuksesalgud :o

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: 5-aastastel lakitud küüned ja värvitud juuksesalgud :o

Postitas:

Töötan lastega ja harv pole juhus, kus 5-6-aastased näitavad hommikuti uhkusega oma lakitud küüsi ja värvitud juuksesalku. Samas on paljudel neidudel üleeilsed patsid peas ning laste jutu järgi teatavad vanemad, et hommikuti pole aega päid kammida (!) – “küll tädid kammivad!”.
Kas see on lapsevanemate arvates normaalne?
Eriti tahaks kuulda nende arvamusi, kelle tütred ongi lakitud-mukitud – miks te nii teete?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 17:35; 18.02 03:43; 18.02 15:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui juuksevärv pole püsiv, ei näe ma kummaski erilist probleemi. mul on laps neljane ja ma pole tal juukseid ega küüsi värvinud, küll on ta ise oma küüsi vildikatega kaunistanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oled lasteaiaõpetaja, ei sobi lapsevanemaid taga rääkida. Küsi nende endi käest, kui väga sügeleb. Kuigi tean, et see lapsevanemate pereelu arutamine on lasteaiatöötajate meelistegevus.

Aga kui sa tõesti vastust ei tea, siis selgitan. Lapsed soovivad ikka suuri inimesi jäljendada, selle läbi nad õpivad. Minu poiss ennast värvida ei soovi, aga kui näeb, et isa paneb lõhna peale, siis tahaks ka proovida. Ilmselgelt pole selle “mukkimise” taga last kuidagi atraktiivsemaks muuta, vaid laps soovib erinevaid asju proovida, mida emagi ees teeb. Kui see last kuidagi ei kahjusta, pole põhjust ka keelata. Samamoodi tahetakse ajutist tätoveeringut, ehet kaela, meremehemütsi pähe vms. Kõik on süütud asjad, mida pole põhjust keelata.

Ilmselt pole need lapse mukkijad ja lapse pea mittekammijad samad inimesed. Mina võin öelda, et vahel on tõesti kiire ja mitmed asjad jäävad tegemata, mida peaks tegema. Näiteks on tööl väga stressirohke aeg, peres juhtub midagi jne, jne. Mõnel vanemal on tegu ellujäämisolukorraga, siis jäävadki vähemolulised asjad tegemata. Mõni on ka lihtsalt laisk. Või mõnel hommikul lihtsalt ei jõua. Ehk said ammendava vastuse oma küsimusele.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 18:33; 18.02 10:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 5-aastasel ja ka 3-aastasel juhtub ka vahel, et on küüned lakitud ja juuksesalk roosa. Miks? Arvan, et see on tütarlaste üsna loomulik soov, kui ma nende ees seda ise teen (maniküür, roosasid salke ise endale, tõsi küll, ei tee). Mul on igapühapäevane rituaal, teha endale maniküüri, üle nädala pediküüri, vajadusel kitkun ja värvin kulmud. Tütred ju ometi näevad seda pealt ja aeg ajalt tekib neil soov siis ka oma küüsi lakkida.Tahavad nad ju oma ema moodi olla ja mind nö. jäljendada. Ma ei tee seda tihti, aga vahel luban. Luban kord kaks suvel ka varbaküüsi neil kaunistada.
Lasteaeda lähevad iga päev kammitud ja patsis juustega, puhtad riided seljas. Selle aja leian alati.
Nüüd küsin mina, et kas said ammendava vastuse?
Nende eest ma muidugi rääkida ei oska, kes ei viitsi oma lapse juukseid korras hoida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, kammimata juustega käimist ei pea normaalseks. Samas tugevasti punutud “kalasaba” patsid võivad paar päeva tõesti vastu pidada ilma, et lapse välimus kannataks.
Lakitud küüned ja värvilised juuksesalgud? Kui töötad lastega, siis peaksid teadma, et 5aastased tüdrukud ongi enamasti parajad harakad ja jumaldavad kõike, mis sädeleb. Ehk et vastus küsimusele miks?- Lapsed tahavad. Ja kuna vastupidiselt rämpstoidule vms, mida nad ka tahavad, aga mis on tervistkahjustav, on juuksesalgukese värvimine mahapestava kriidiga üsna süütu tegevus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just hiljti ostsin oma 3aastasele sädeleva küünelaki. Niisama naljapärast lakkisime siis kodus küüsi. Nii lõbus. Lapsele väga meeldis. Miks mitte?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti, miks mitte nt vahest lapsel küüsi lakkida. Enda oma viiesena ka hirmsasti tahtis ja ikka tegime nö tüdrukute õhtuid. Pediküür, maniküür sinna juurde smuutid või jäätisekokteilid jne. Samas nüüd kui kaheksane, siis ei tunne üldse selle vastu huvi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 20:32; 18.02 09:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kaks lasteaias käivat tütart (4 a ja 5,5 a). Kui ma nende rühma tüdrukutele mõtlen, ei tule küll keegi kammimata peaga lasteaeda, nii et tundub, et keerad küll vägevalt üle vindi. Meil vähemalt on lasteaias mõlemas rühmas reegel, et lapsevanema annab lapse rühma üle kammitult ja nii, et ei ole juuksed pärast pudrukausis, st lapsevanem teeb ise lapsele riietusruumis patsi, kui kodus pole aega olnud, või siis paneb pandlad pähe. Ilmselt pole need õpetajad, kelle rühmas sina selliseid kasimata lapsi näed, suutnud lapsevanematele kodukorda selgeks teha ega nõua seda lastelt ja lapsevanematelt.

Mis küünte lakkimisse puutub, siis on minugi tütred palunud küüned ära lakkida. Paar korda oleme laste küünelakiga (koorub hästi kergelt sõrmega nühkides maha) küüned ära värvinud, aga nädalavahetusel, mitte lasteaiapäeval. Pärast mõnda proovimiskorda on huvi kadunud, st keelatud vili on magus, aga kui lasta mõnikord proovida huuli värvida või küüsi lakkida, siis pärast seda huvi kaob.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 20:39; 19.02 10:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen samuti paar korda lakkinud laste küüsi, nii tüdrukul kui poisil. No nad väga tahtsid. Lasteaias pole küll lakitud küüntega käinud kumbki.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 21:44; 19.02 08:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on küll kaks poissi, aga ka nemad on enda küüsi vildikatega värvinud. Mina muide sõrmeküüsi värvin haruharva.

Miks aga lapsed sassis soenguga hommikul lasteaeda satuvad on seotud pigem sellega, et hommikul pole aega lapsega juuste kammimise või muu taolise teema üle kakelda. Kui ikka laps vastu punnib ja parajalt kiire on, siis nii ongi, et ühel hetkel tõstan lapse pidzaamas autosse ja “küll tädid su lasteaias riidesse aitavad”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No minu poisid on lausa lasteaiast koju tulnud värvitud küüntega. Tegu polnud Eesti, vaid ühe põhjamaa lasteaiaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just hiljti ostsin oma 3aastasele sädeleva küünelaki. Niisama naljapärast lakkisime siis kodus küüsi. Nii lõbus. Lapsele väga meeldis. Miks mitte?

Oled sa uurinud, mida need lakid sisaldavad ja kuidas lapse organismile mõjuvad (nt. sisse hingates, läbi naha jne)? No nii naljapärastki?

Kes siin eespool pidas mind õpetajaks ja süüdistas õpetajate meelustegevuses, ehk lapsevanemate tagarääkimises, siis – kirjutan selge sõnaga, et töötan lastega, aga ei maini enda ametit või muud. Lastega töötavad veel päris mitmed inimesed; ka lasteaialastega.

Loomulikult arutatakse laste käitumist ja seda, kust ning kuidas see tekkinud on. Usun, et olete nõus (kas või osaliseltki) vanasõnaga – “Laps on kodu peegel”. Sellest lähtuvalt arutatakse – käo arvates “räägitakse taga” – ,ka lapsevanemate käitumist. Mitte, et see lemmiktegevus või lahe ajaviide oleks, aga see on ka kaudselt osa tööst.
No mida arvata, kui kaks nelja-aastast lamavad põrandal, jauravad tundmatus keeles ja mängivad joodikuid? Või teatud käitumisraskustega lapsed osksvad vaid surma- ja tulistamismänge mängida, sest kodus vaadatakse selliseid saateid, ning kedagi ei huvita, kuidas see lasteaias edasi peegeldub. Kui kuue-aastane ei tunne kella, ega oska kingapaelu siduda, ja kolmene ei tea, kuidas lusikat õigesti käes hoida? Kas peaksime silma kinni pigistama ja vanemate tegematajätmisest mööda vaatama?

Lasteaed ja kool ei õpeta asju, mis on vanemate teha – need institutsioonid aitavad kodusomandatut arendada ning annavad lisaks akadeemilist õpet. Kõik lapsessepuutuv tuleb kodust ja vanenatelt ja jah, teid “räägitakse taga”!

Aga väikelapse lakkimine ja mukkimine on mitteeakohane. Siiski näen, et paljude meelest normaalne, suisa lõbuski? Las olla sissehingatavad ja -näritavad aurud/ lakid mürgised – lapseke ju tahab ka edev olla! Lubame kõike, sest ta on ju nii lühikest aega laps (üks vanemate levinuim vabandus).
Normaalne ju, lausa lõbuski?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 17:35; 18.02 03:43; 18.02 15:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule, õpetaja, mida sa tuututad siin. Tee oma lastevanematele loeng-koosolek ja kui enam ei suuda, vaheta oma ametit.
Ka lastega töötav viie lapse ema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No see et ma lapsel paar korda aastas küüsi lakin küll teda kohutavalt ära ei mürgita. Igapäevaselt loomulikult seda ei teeks. Ma olen täiesti kindel lauses keelatud vili on magus ning pigem testin lapsega asju koos ja õpetan kui et karmilt keelan ja siis nt kooli minnes hakkab ise mäkerdama.

See et sinu arvates pole see eakohane, siis see on sinu arvamus ja ei pea ühtima teiste arvamusega. Kujutad sa ette ma võtan lastele alati spaas käies massaažid ka. Äkki see ka ebasobiv?

Väga kohatu on tuua võrdluseks näiteid, kus lastega lihtsalt ei tegeleta ja neid kodus ei õpetata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 20:32; 18.02 09:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sädelev küünelakk pole enam mingi pidulik, seksuaalset valmisolekut kuulutav märk.
Nüüd tuuakse lasteaeda pisike printsess, rohelist tatti valgub ninast, nuusata ei oska, ajab mööda põske seda nende sädelevate, mustade küünealusega sõrmekestega laiali.
Teemaalgatajale – käi ajaga kaasas!

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka ei poolda selliseid asju lasteaiaealistel lastel. See ei ole lihtsalt eakohane. Kes põhjendab, et aga ma teen ju endale ka ja laps tahab minu moodi olla – aga äkki emme võtab vahel ka pitsi kangemat, kas seda lubate ka lapsele? Või näiteks autorooli istuda? Laps ju tahab! Iga asja jaoks on oma aeg (sh vanus) ja koht.
Ja see viimane näide mustade küünealustega, aga lakitud küüntega printsessikesest on väga ilmekas. Selle kohta ütles minu kadunud vanaema alati “Pealt on uih ja aih, alt on fuih ja faih” ehk enne, kui välisele udupeenusele tähelepanu pöörama hakata, tuleks sisemus ja väärtushinnangud korda saada – enne meikimist tuleb õppida nägu ja hambaid pesema, enne küünte lakkimist need puhtaks teha, enne lõhnastamist eelmine kiht maha pesta. See on kindlasti tänapäeva tuuningumaailmas ebapopulaarne arvamus, aga ju ma siis pean selle ebapopulaarsusega elama. Õnneks ma näen teemaalgataja pealt, et ma ei ole päris ainuke.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellised need lasteaiatädikesed on jah. Teemaalgataja on tüüpiline näide.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 18:33; 18.02 10:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult arutatakse laste käitumist ja seda, kust ning kuidas see tekkinud on. Usun, et olete nõus (kas või osaliseltki) vanasõnaga – “Laps on kodu peegel”. Sellest lähtuvalt arutatakse – käo arvates “räägitakse taga” – ,ka lapsevanemate käitumist. Mitte, et see lemmiktegevus või lahe ajaviide oleks, aga see on ka kaudselt osa tööst.
No mida arvata, kui kaks nelja-aastast lamavad põrandal, jauravad tundmatus keeles ja mängivad joodikuid? Kui kuue-aastane ei tunne kella, ega oska kingapaelu siduda, ja kolmene ei tea, kuidas lusikat õigesti käes hoida? Kas peaksime silma kinni pigistama ja vanemate tegematajätmisest mööda vaatama?

Tead, mine selle jutuga õige metsa ja ole seal heaga kuss! Jälle üks ennasttäis “spetsialist”, kes arvab et teab lastest ja lastekasvatamisest kõike ning võib endale lubada lapsevanemate suhtes põhjendamatult üleolevat kritiseerimist ja targutamist.

Teema algatuse kirjas kaldusin algselt sinuga isegi nõustuma, sest jäi mulje, et enamus lapsi ilmub teie lasteaeda pidevalt äravärvituna. Kuid siinses tsitaadis äratoodud näited on küll väga ebaõnnestunud. Jah, ka minu lastest üks ei tundnud kuueaastasena veel kella ja teine ei osanud kolmeselt lusikat käes hoida nii, nagu pedagoogid tahavad. Ka kingapaelte sidumisega oli nii ja naa, seda põhjusel, et suur osa tänapäevastest lastejalatsitest polegi paeltega, vaid krõpsude-trukkidega hoopis.

Praegu on mu tütar 8-aastane ja armastab väga mängida koera: ronib mööda põrandat neljakäpakil, haugub, näksab pereliikmeid õrnalt jalakannast ja närib konti. Koolis, kus laps õpib (Prantsuse lütseum) on ta puhtviieline ja ükski õpetajatest pole seni veel maininud, et lapsega ei ole tegeletud või et temaga midagi muud halvasti oleks. Ehk on lapsel olemas fantaasia, talle meeldib kehastada erinevaid tegelasi ja ta elab oma rollidesse sisse täiel rinnal. Jah, ta on mänginud ka jauravat joodikut, surnud ussi, armuvalus draakonit ning moslemist pagulast 🙂 Lasteaiaealisena juhtus paar korda sedagi, et ta lakkis oma küüned ära. Paar korda proovis, siis huvi kadus ja siiamaani ei tunne sedalaadi asjade osas tõmmet.

Mind ärritavad pigem mõned “spetsialistid”, kes kõigest jõust üritavad lapsi suruda jäikadesse raamidesse, üritavad neid iga hinna eest saada sellisteks, nagu kunagi ülikooli psühholoogialoengutes vanad habemikud professorid neile väitsid lapsi olevat. See kõik oli teooria.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 11:10; 19.02 12:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ka minu lastest üks ei tundnud kuueaastasena veel kella ja teine ei osanud kolmeselt lusikat käes hoida nii, nagu pedagoogid tahavad. Ka kingapaelte sidumisega oli nii ja naa, seda põhjusel, et suur osa tänapäevastest lastejalatsitest polegi paeltega, vaid krõpsude-trukkidega hoopis.

No vot just – kui kodutöö tegemata, on süüdi lasteaed, hiljem kool, huviringid jne. Ja lapse saamatust saab tõesti vabandada kingapaelte puudumisega – ei peagi ju oskama paelu sõlmida! Kõndimine pole ka vajalik – liikumiseks on auto jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 17:35; 18.02 03:43; 18.02 15:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kammimata juustega tüdrukud on lasteaias igapäevane nähtus. Ei tööta lasteaias, aga hommikuti näen, kuidas ema lükkab tõelise sasipea üle ukse ja tippib kõrgetel kontsadel minema. Kui pole aega ja tahtmist või laps ei lase kammida, lõigake poisipea oma tüdrukutele ja kõigil hea olla 🙂

Igal koosolekul tuletavad õpetajad meelde, et tüdrukutele kammid ja juuksekummid kappi. Ja hommikul tuua korrastatud välimusega laps lasteaeda.

Vanema tüdruku arenguvestlusel ütles klassijuhataja meile, et meie lapsel on alati korralik soeng peas. Siis tundus see mulle imelik, nüüd saan aru, et see polegi enam tavaline 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui palju 6-aastased tunnevad kella? Minu oma tunneb täis -ja pooltunde aga lasteaia väitel olevat see hirmus tubli saavutus? Või ongi erakordselt tuhmide rühm?

Meenus veel, et lapse eelkooli töövihikus on ka ülesanded täis- ja pooltundide kohta, nii et kui keegi tunneb kuueselt hästi kella, on see väga tubli, kuid mitte eakohane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 21:44; 19.02 08:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui palju 6-aastased tunnevad kella? Minu oma tunneb täis -ja pooltunde aga lasteaia väitel olevat see hirmus tubli saavutus? Või ongi erakordselt tuhmide rühm?

Meenus veel, et lapse eelkooli töövihikus on ka ülesanded täis- ja pooltundide kohta, nii et kui keegi tunneb kuueselt hästi kella, on see väga tubli, kuid mitte eakohane.

Meil on tüdruk suvel 6-aastaseks saamas – loeb kirja- ja trükitähtedes tekste, oskab ise (vigadega) kirjutada, aga vot kella õppimisega oleme teemaalgataja ootuste järgi ilmselt arengus maha jäänud. Kuna kellamängude ja kella pealt näitamisega oleme alles täistundidega algust teinud.

Millegipärast on lapsel raskusi numbrite meeldejätmisega, oskab neid küll kirjutada, aga ajab päris palju sassi, nii et kella õppimiselgi peab kõigepealt natuke meelde tuletama ja mõttes numbreid lugema, et õige number kellal öelda. Peame pidevalt üle kordama, et numbrid meeles püsiks. Nuputamisvihikutes teeme koos arvutus- ja nuputamisülesandeid, aga näiteks kümne piires arvutada laps veel ei oska.

Kingapaelu ka siduda veel ei oska, aga see-eest oskab heegeldada ja nööpe riide külge õmmelda 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 20:39; 19.02 10:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ka minu lastest üks ei tundnud kuueaastasena veel kella ja teine ei osanud kolmeselt lusikat käes hoida nii, nagu pedagoogid tahavad. Ka kingapaelte sidumisega oli nii ja naa, seda põhjusel, et suur osa tänapäevastest lastejalatsitest polegi paeltega, vaid krõpsude-trukkidega hoopis.

No vot just – kui kodutöö tegemata, on süüdi lasteaed, hiljem kool, huviringid jne. Ja lapse saamatust saab tõesti vabandada kingapaelte puudumisega – ei peagi ju oskama paelu sõlmida! Kõndimine pole ka vajalik – liikumiseks on auto jne.

Palun näita, kuskohas olen ma süüdistanud lasteaeda või kooli? Küsimus on ju hoopiski vastupidises- keegi lasteaiatädike süüdistab siin hoogsalt vanemaid. Et miks mõni kuuene ei tunne kella, miks mõni kolmene ei hoia lusikat “õigesti” jne. No tõesti ei tunne osa koolieelikutest (päris suur osa tegelikult) veel kella, ja siis?

Ning mis puutub sinu tsitaadis viimasesse, samuti süüdistavasse lausesse, siis leian, et ka siin teed sina lapsevanematele ülekohut. Seda, et kõndimine ei ole vajalik, arvavad miskipärast mitte lapsevanemad, vaid just nimelt lasteaiatöötajad. Kui palju kordi olen oma lapse lasteaias rühmaõpetajatelt viisakalt küsinud, miks tänapäeva lasteaias enam üldse lastega jalutamas ei käida. Ning siis õpetajad kehitavad õlgu, ütlevad et tänapäeval on ju liikumiseks olemas auto ja mängigu lapsed parem niisama hoovis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 11:10; 19.02 12:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina värvin end väga harva, aga laps sai kuuendaks sünnipäevaks lasteaiakaaslastelt küünelakid, lauvärvid, huuleläike, juuksekriidid ja kaks lõhnaõli. Ise ma neid talle nii vara ostnud poleks, ent kui juba kingiti, siis nii õel ma ka pole, et tema sünnipäevakingid tal käest korjaks. Ei, iga päev ta end ei värvi, aga kui ta sünnipäevale kutsutud oli, siis tahtis küll, et ma tal enne küüned lakiks, juustesse triibud teeks ning silmad ja huuled värviks. Ja siis pärast seda sünnipäeva läks ta tõesti lasteaeda lakitud küüntega ja mitte täiesti maha kulunud triipudega juustes.
Kodus ta õnneks ei katseta, ainult lõhnaõliga kipub aeg-ajalt liialdama. Praegugi just tuli, sihuke lehkav pilv järel, et … Noorema venna oli ka üle piserdanud. Õnneks läheme varsti sauna 🙂
Ah jaa, viimasel ajal läheb ta tõesti võrdlemisi salkus olekus lasteaeda, sest ta tahab nüüd ise juukseid kammida ja patse teha, aga päris hästi veel ei õnnestu – algaja asi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead teemaalgataja, elus on hullemaidki probleeme, kui kellegi lakitud küüned või kammimata juuksed. Mina olen oma autistlikke joontega lapsele, kes kipub välja ütlema seda, mis sülg suhu toob, õpetanud, et teise inimese välimust ei kommenteerita ehk kui sul teisele inimesele midagi ilusat öelda ei ole, ära ütle midagi, hoia enda teada. Selline elementaarne viisakus võiks norm intellektiga täiskasvanul küll olemas olla.
Ma saaks aru, kui need lapsevanemad oleksid vägivaldsed või kahjustaksid kuidagi oma laste füüsilist või vaimset tervist. Kuid, mida saab halba olla selles, et ema on oma tütrega aega veetnud, tema soove kuulanud või kui hommikuti nui neljaks soengut pähe ei tee. Kui sa töötad lastega, siis peaksid ka teadma, et on lapsi, kelle jaoks juuste kammimine on vastumeelne. Mul endal on selline tüdruk, kelle juuste kammimine on paras ettevõtmine, enamjaolt käib see kisaga. Juukseid lühikeseks ta ka ei luba lõigata. Seetõttu käibki ta vahel ühtede ja samade patsidega mitu päeva. Kammime tõesti pead 2-3 korda nädalas, mitte iga päev. Kuid ma punun alati tal juuksed korralikult patsidesse, et püsiks mitu päeva. Lisaks kasutab ta peavõru, sest vaatamata sellele, et talle ei meeldi kammimine, ei meeldi talle ka juuksekarvad näo peal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib olla teemast mööda, aga mind häirivad kõrvarõngad beebidel ja väikelastel. Värvitud küüned ja triibud juustes on vähemalt lapse enda soov, aga imik neid kõrvarõngaid küll tahta veel ei oska.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Väikelaps 5-aastastel lakitud küüned ja värvitud juuksesalgud :o

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.