Esileht Beebi ja mitmikud 5-e päevane beebi.

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: 5-e päevane beebi.

Postitas:

Olen vanaema. Mure selles, et laps nutab väga palju. Ööd on unetud. Saab rinnapiima, tundub, et jätkub. Nii väike laps peaks vist põhiliselt magama-sööma. Kas viga võiks olla selles, et ei saa kõhtu täis. Kui tihti oleks normaalne sööta? Või peaks kohe rinna suhu pistma kui nutt tuleb. Kas tohib vannitada, kui nabakönt pole ära kukkunud? Kas ongi lapsi, kes nutavad põhjuseta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas oled kindel, et rinnapiima jätkub? Kas pissib? Kas võtab kaalus juurde? Mina arvasin ka, et mu laps saab piisavalt piima, tegelikult ei saanud. Aitas imetamisnõustaja, kes vaatab asjad üle. Vastsündinud peaks olema alguses rinnal vähemalt iga 3h tagant, veel parem kui 1,5h tagant – seda kiiremini piim rinda tuleb!
Või on lapsel koolikud.
Vannitada tohib.
Põhjuseta ei nuta mitte ükski laps. Põhjused võib olla erinevaid – tühi kõht, pissine mähe, väsimus, stress, gaasid, koolikud…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 15:58; 17.01 19:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene ja kõige olulisem asi – las laps olla nii palju rinnal kui võimalik. Kasvõi 24/7. Ei mingeid 3-tunniseid vahesid. Tal ei pruugi üldse kõht tühi olla, ehk tahab lihtsalt ema lähedust, soojust, südametukseid. Kui olukord siis ei parane kutsuge imetamisnõustaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi anda espumisani vb on gaasid. Aga meil ka oli saime haiglast peale synnitust koju suht tihti nuttis päeval ja 6htuti nö. karjus otsustasime minna erakorralisse lastehaigla ning j2eti haigla et vaadata milles asi( kartsin ka et ei saa k6htu t2is) ning tuli v3lja et väga madal B12 puudus sp vb oligi rahutu aga nyyd rahulikum ning ta saab varzti 2kuuseks ja annan segu kuna vist ei saa k6htu t2is mulle tundub. Algul annan rinda 15 min m6lemat ja ss s66b segu 90-120ml kuda kunagi..kuigi piima jätkub

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun ära hakka emale seda “äkki pole piima küllalt, anname rpad” peale käima. Siis ei hakka piima tulemagi. Praegu on täiesti kriitiline aeg piimakoguse tellimise koha pealt, mida rohkem on laps rinnal, seda kergemini piim tuleb. Iga vääksu peale võib praegu tissi suhu pista, mingeid söögivahesid ei pea pidama rinnalapse puhul ja emal on kergem piimapaisuga hakkama saada (kolmanda lapsega mingit piimapaisu ei tulnudki, laps sõi tihti, ei mingi lisalüpsmist ja näppimist).
Kas tõhi kõht või gaasid, sünnistress veel takkaotsa. Meil oli üks laps silmnähtavalt shokis ja õnnetu oma sündimise üle, nuttis palju, oligi kogu ärkveloleku aja süles ja/või tissi otsas. Gaasirohtu võib proovida, isegi mitut järgemööda (nt 5 päeva). Kui nutt on õhtul ühel ja samal ajal, siis on koolikud. Imetamisnõusataja konsultatsioonile saab alati sünnitusmaja juurde minna, las vaatab üle. Kui palju pissib, kas igas mähkmes on piss?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.01 18:00; 18.01 17:49; 19.01 02:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu beebi hakkas kohe sünnitusmajas nutma (ja nuttis järgmised 5 kuud iga päev 3-5 tundi). Põhjuseks gaasid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina siiski soovitan RPA-d katsetad – sisi kohe näha, kas sööb isukalt juurde või ei taha. Muidugi tuleb anda süstlaga (sõrm suhu ja süstal kõrvale (loomulikult ilma nõelata 😀 ). Kui selgub, et laps ikka näljas, siis tuleb lisa juurde anda, mitte 24/7 rinnal hoida, kuid laps ikka näljas. Mina andsin ka esimesel lapsele alguses juurde, sest muidu oleks laps lihtsalt nälginud ka peale 3 h järjest rinnal olemist – ja kui rinnast midagi ei tule, sisi laps nutabki lõpuks ka rinnal.

Teine asi võivad olla gaasid – kas kõhtu katsudes on kõht kõva?

Ja muidugi, 5-päevased lapsed on veel tohutud külmavaresed. Ega lapsel külm pole? minu teine laps oli meeletu külmavares – kodus oli tal esimestel nädalatel päeval seljas pikkade varrukatega body, tudukombe peal ja siis veel sipupüksid. öösel magas tudukombega magamiskoti sees ja veel täiendavalt teki sisse mähitud 😀 Uskumatu tundus see, aga nii ta oli. Nüüd 2-kuuselt on normaalselt riides 😀

No ja sisi magamisase/magamisasend. Mõni laps tahab kaisus magada. teine just tahab üksi magada jne. Mõni vasakul küljel, teine paremal küljes, kolmas selili, mõni tahab sagedasemat külje vahetust jne

Ja kuidas on lood lutiga? kas olete proovinud, ehk aitab? Mul esimese lapsega kui enam RPA-d juurde ei andnud, siis tundus, et õhtuti nagu jääb väheks, kuid ei võtnud RPA-d ka enam ja lõpuks saime pihta, et lutti on vaja – mitte kõht ei jäänud tühjaks, vaid imemisvajadus oli suur, aga tühja rinda ta imeda ei osanud, temajoaks oli rind ainult söögilaud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule öeldi haiglas,et 5 päevaselt tuleb hakata D-vitamiini andma, nii ma ka tegin ja minu unekotist laps muutus hüsteeriliseks röökijaks. Mõne päeva pärast proovisin,et ei anna d-vitamiini ja endine laps oli tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühe korra RPA annad, siis jäädki andma. Parem mitte proovida!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 15:58; 17.01 19:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

D-vitamiin võib tõesti alguses gaase tekitada. Märkasin ka seda oma laste puhul. Alguses andsin natuke harvem, edasi igapäevaselt.

Söömist saab ju edukalt hinnata pissimise järgi. Kui mähe on ikka märg ja lapse kaka on ilusti kollakaks muutunud/ muutumas, siis ei ole piimapuudust põhjust karta.
Kui on kahtlus, et ei võta juurde, siis võib pereõe juures kaalumas käia.

Vannitada võib. Pärast peab hoolikalt naba lihtsalt ära puhastama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühe korra RPA annad, siis jäädki andma. Parem mitte proovida!

1 korrast ei juhtu nüüd mitte midagi veel, aga pikapeale on oht küll piimatootmisele põnts panna või üldse rinnast loobuma panna laps.
Aga mõni laps võib ahnelt imeda pudelist mitukümmend ml lihtsalt sellepärast, et sealt tuleb kergemini, mitte sellepärast, et ta näljas on. Ja kuna laps kaanis rpad kõhu täis, siis rp jäi tootmata, järgmisel korral on rp vähem, annad jälle juurde ja nii see läheb.
Praegu on kaugelt liiga vara hakata seda piima on vähe hala pihta. Kui laps on tihedalt rinnal, siis seda lihtsalt ei juhtu (v.a võib olla 1 100st harvad erandid).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.01 18:00; 18.01 17:49; 19.01 02:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tihti oleks normaalne sööta? Või peaks kohe rinna suhu pistma kui nutt tuleb.

Nii tillukesele lapsele – kindlasti! EI PEA söögivahesid üldse pidama, võibki vastsündinu 24/7 rinnal olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kõige parem viis hinnata on pissimine, kui ta ikka pissib igasse mähkmesse, nii 8-10 koda ööpäevas, siis midagi ta ikka saab ju. Kaaluiivet võiks ka jah kontrollida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.01 18:00; 18.01 17:49; 19.01 02:04;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Beebi ja mitmikud 5-e päevane beebi.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.