Esileht Väikelaps 5,5a ei maga oma toas

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: 5,5a ei maga oma toas

Postitas:

Kuidas saada 5,5a laps oma tuppa magama? Ei lähe ja kõik. Kardab iga krõpsu. Mina pean tal kõrval olema koguaeg. No ei ole ju normaalne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 21:38; 15.01 14:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas pole kunagi maganud või mingi hetk on hirm tekkinud?
Meil kohe 6a. Vanas kodus magas vennaga ühes toas, kolides said omale eraldi toad. Juba vanas kodus kolis ta öösel meie juurde ja uues kodus see jätkus. Paar-kolm kuud polnud vist ühtegi ööd, kus oleks hommikuni oma toas maganud. Siis hakkas üksikuid öid tekkima ja nüüd, kus kolimisest pool aastat, magab enamus öid hommikuni oma toas. Mis meil aitas? Unenäopüüdja voodi külge. Lambikesed rippuma v soolalamp põlema. Tõstsime voodi nii, et uinudes näeb ta läbi avatud ukse elutuppa. Ja muidugi rääkimine, rääkimine. Ja lõppkokkuvõttes vist ka lihtsalt aeg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On küll normaalne. Algab kõige suurem pimeduse ja eraldatuse hirm.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil magavad 5,5 a ja 4 a ühes toas, väike lambike põleb (väike pistikusse pandav kera), uks on lahti. Praegu on nii, et neljane magab sagedamini hommikuni oma voodis kui 5,5-aastane, kes ärkab korduvalt öösel nutuga üles, näeb mingeid õudukaid, pärast ei suuda uinuda. Tavaliselt tuleb u 2-3 ajal öösel meie juurde magamistuppa. Olen loobunud tema tagasi lastetuppa saatmisest, kuna seal pean siis kõrval istuma, kuni uinub ja see võtab mõnikord kohutavalt kaua aega, kuna ta kardab, ja kui ka magama jääb ja ära lähen, siis 5 min pärast on jälle nutuga üleval. Lihtsam on talle meie kõrval ruumi teha ja kõik saavad edasi magada ja hommikul puhanuna tööle-lasteaeda minna. Ühes toas on lapsed maganud nüüdseks 3 aastat ja selle aja jooksul on olnud perioode, kui tuleb hoopis väiksem keset ööd lohutust otsima ja suurem magab hommikuni oma voodis, on olnud perioode, kus mõlemad on rahutu unega, nii et lähen vooluga kaasa ja üritan kõige selle juures parimal viisil enda unetunnid täis saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saada 5,5a laps oma tuppa magama? Ei lähe ja kõik. Kardab iga krõpsu. Mina pean tal kõrval olema koguaeg. No ei ole ju normaalne.

Minu meelest normaalne. Ei ole oma lapsi kunagi sundinud eraldi tuppa magama. Läksid vabatahtlikult, poeg oli siis 9 ja tüdruk 10 kui oma tubades ööbima hakkasid. Praegu 12-aastane tütar tuleb vahel siiani meie juurde kui halba und näeb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alguses eelmises elukohas magas aga siis hakkas öösiti ärkama ja pidin siis koguaeg tema juurde teise tuppa jooksma teda rahustama. Lõpuks tundsin, et ei saa niimoodi üldse ise välja puhata ja lubasin ta meie juurde. Ja nii jäigi. Lõpuks töime tema voodi ka meie magamistuppa ja nii siiamaani. Nüüd uues elukohas magab küll oma toas aga pean tema kõrval madratsil magama. Muidu ei jää. Plaan kohe kohe 1,5a ka temaga samasse tuppa panna. Eks näis ka siis koos jäävad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 21:38; 15.01 14:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie 5.5-aastase voodi on meie magamistoas ja magame kõik nagu kuninga kassid hommikuni. Oma tuppa läheb, siis, kui endal tal soov tekib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie 5-aastase voodi on samuti meie magamistoas ning magame kõik väga hästi. Ei ole sundinud teda küll omaette tuppa. Elame maamajas ja suht pime on tegelikult. Mäletan, et isegi ei tahtnud vanema-vanaisa juures maal olles veel algklassilapsenagi eraldi toas magada, kuigi linnakorteris oli juba ammu oma tuba ja magasin sea ilusti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen loobunud mõtisklemast, kas on normaalne. Kui 4-aastase ja 2-aastase lapse korraga eraldi tuppa harjutasime, olid ööd mitu kuud väga rängad. Palju ärkamisi, tuiavaid lapsi, mina nende kõrval lõputult rahustamas, lõpuks hommikuks olid ikkagi kõik puntras meie voodis meid togimas. Oli tunne, et nii suured lapsed ikka ju võiks juba eraldi olla, aga mina võisin mõelda mida iganes – ärkamised jätkusid. Kaks last ärkasid veel eri aegadel ka, mis minu jaoks tähendas ärkamist umbes kord tunnis. Ükski imetamisralli ei olnud kunagi olnud nii jube. Lõpuks kolisime laste voodid tagasi meie tuppa ja voilaa, kumbki laps ei ärganud KORDAGI ja kui ma sel hommikul tõusin täiesti väljapuhanult, öö läbi maganud, sain aru, et mis iganes on normaalne või mitte – ma tahan niimoodi igal hommikul ärgata!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidagi kergendus on seda teemat lugeda. 🙂 Mul ka äsja kuueseks saanu ei ole kuidagi nõus oma tuppa magama minema, isegi hullemaks on läinud see üksiolemise kartus, eriti pimedas – ta ei taha isegi alumisele korrusele minna õhtuti, kui teised kõik ülemisel on. Seni olen süümekaid tundnud, sest eriti just vanemad sugulased on külla tulles märkusi teinud, a la misasja, nii suur ja magab ikka teie toas??
No magab jah, ma saan siis ise ka magada, ei taha lapsele traumat tekitada, sest seda pimedusekartust mäletan ju omaenda lapsepõlvestki.

See on nagu mingi vaikiv kokkulepe – teiste emadega suheldes jääb mulje, nagu mina oleksin see viimane ema, kes eelkooliealist last oma tuppa magama ei saa. Ja mis tuleb välja – need, kes samamoodi sellest loobunud on, need ei julge sel teemal suud lahti teha lihtsalt. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma just tahtsin kirjutada, et ma ei saa aru, miks miinustada on vaja 🙂

Minul on samuti laps 5,5a. Korteris elades polnud teist tuba, kuhu teda magama saata. Majja kolides kartis. Võõras, suur jne. Ei sundinud. Magas meie toas, oma voodis.
Sündis beebi. Samuti ei sundinud teda minema minema. Meil suur tuba ja ei häiri kui tema voodi eemal kuskil on ja saame ilusti hakkama. Arvan, et üsna pea ta ei tahagi siin toas magada.
Teine põhjus, miks ma pole seda asja käsile võtnud tõsisemalt, on larüngiidid. Viimasel poolaastal küll õnneks mitte, kuid varem oli pidevalt ja pidevalt kiirabi-haigla. Ja teatavasti see tekibki öösel.
Lapsed on lapsed niiii lühikest aega. See aeg kaob nii kiiresti. Üsna pea ei taha nad enam samas koduski olla…oma sõbrad, trennid, käimised ja millal veel neid hoida kui mitte pisikestena 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 08:23; 13.02 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli/on sama mure 6 aastasega. Meie alustasime sellest, ostsime väikse öölambi mis põleb terve öö, uks on tal lahti, olime järjekindlad oma soovis, lubasime preemiaid jne. Nüüd on maganud oma toas juba 2 nädalat, esimesel nädalal ärkas öösel nutuga aga jäime endale kindlaks, käisime lohutamas, lugesime jutte, hoidsime lapse kätt jne. Teisel nädalal enam öösel ei ärganud ja magas sügavalt hommikuni. Muidugi aitas kaasa ka meie haigestumine, kuna olime mõlemad haiged siis tegime lapsele selgeks, et peab magama oma toas ,kuna muidu jääb ka tema haigeks. Nüüd tuleb veel 2 aastane väikevend meie voodist oma voodisse harjutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul poeg 5,5 ja paar kuud tagasi hakkasid tal sellised pimeduse hirmud, et ei julge üldse liikuda, kui kõrval toas või koridoris tuli kustus on. Mõni kuu tagasi veel käis ilma probleemideta, pani ise tule põlema ja läks, aga nüüd enam mitte. Ja teate mida ta kardab- Urri muumilugudest. Nägi seda telekast ja peale seda on igal pool, kus on pime Urr. Küll ma seletan, et see on väljamõeldis ja muinasjutt, ja et Urr elab ainult Muumimaal, aga kasu pole miskit.
Ei aja teda oma tuppa magama, las olla meie juures kuni üle läheb see kartmine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul poeg 5,5 ja paar kuud tagasi hakkasid tal sellised pimeduse hirmud, et ei julge üldse liikuda, kui kõrval toas või koridoris tuli kustus on. Mõni kuu tagasi veel käis ilma probleemideta, pani ise tule põlema ja läks, aga nüüd enam mitte. Ja teate mida ta kardab- Urri muumilugudest. Nägi seda telekast ja peale seda on igal pool, kus on pime Urr. Küll ma seletan, et see on väljamõeldis ja muinasjutt, ja et Urr elab ainult Muumimaal, aga kasu pole miskit.
Ei aja teda oma tuppa magama, las olla meie juures kuni üle läheb see kartmine.

Mina see, kel laps magab minu toas ja beebi ka 🙂
Mu õetütar rääkis mu tütrele kirvega klounidest ja meil muutus asi üksvahe ikka nii hulluks, et laps oligi ainult minu ligidal. Üks õhtu guugeldasin, et mis aitaks. Seal oli, et joonistada hirme.
Hommikul ütlesin lapsele, et täna teeme nii, et sa nimetad hirmu ja siis joonistad seda. Joonistaski. Tegi veel masina, mis lõhub kirve ära jne ja muutus oli päeva pealt. Uskumatu. 2 kuud oli minu küljes ja kartis ja ühest joonistusest oli niiii palju abi.
Lisaks ei tohi öelda, et ära karda. Sellest lausest polevat abi. Tuleb peegeldada tema sõnu. Ahaa, sa kardad. Ma saan aru jne. Seletada muidugi ka, aga just korrata tema enda sõnu, et ahaaa, sa kardad Urri, ma saan aru.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 08:23; 13.02 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil hakkas poeg magama oma toas ca 4 aastaselt, paar kuud hiljem sündis õeke ja siis hakkas tõsine öine trall pihta. Tõime ta voodi meie tuppa tagasi ja kõik normaliseerus jälle, laps hakkas ilusti öösiti magama. Ja kuna ma väga ei sundinud teda oma tuppa minema, siis nüüd paar kuud tagasi 5,5a käis ära mingi nõks ja ta ütles, et tahab hakata oma toas magama. Meil on küll kardinad ees, aga kuna ta kurtis, et tänavavalgustus paistab sisse ja ta kardab, et keegi piilub akna taga, siis ostsime aknale ruloo ette ja voodi kõrval põleb ka väike lambike, lisaks on ka uks lahti ja ta teab, et käin teda igal öösel vaatamas. Nii et, anna oma lapsele aega ja ära kindlasti sunni takka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Väikelaps 5,5a ei maga oma toas

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.