Esileht Koolilaps 7 a poisi pikkus- kuidas nii lühike? Mures…

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: 7 a poisi pikkus- kuidas nii lühike? Mures…

Postitas:

Suur mure, ei saa aru, kuidas minu poja nii lühike on 120 cm ( kuu tagasi sai 7), muidu sportlik ja proportsioonis. Ise olen lühike 160 cm, aga mees ja tema suguvôsa pikad- mees 194cm. Teised muudkui kasvavad, muretsen, et akki kasvsbki ainult 170cm. Kas poiste kasv rohkem isasse v emasse? Kui pikad on teie just 7 saanud poisid? Nii närvi sjab, teistel muudkui kasvuspurt jne temal pole 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.03 16:03; 16.03 23:51; 17.03 18:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed kasvavad väga erineval ajal, nii mõnigi alles põhikooli või lausa keskkooli ajal. Vaatasin just järgi, minu poeg oli 7a saades 119 cm. Kooli minnes 7,5a ei olnud ta klassis kõige lühem. Oli nii pikemaid kui lühemaid. Nüüd sai 10a ja on umbes 140 pikk. Jällegi pole kõige lühem, on lühemaid. Seega ära muretse!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa nii mures oled, siis konsulteeri oma lapse perearstiga. Kuid ma usun, et pole põhjust muretseda, 120cm on täitsa eakohane pikkus. On lühemaid ja pikemaid. Minul on tüdruk, 9a5k 119cm, kooli minnes oli 108cm. On tõesti klassi kõige lühem, kuid on ka teisi lühemaid tüdrukuid, poisse klassis. Laps käib ujumisetrennis ja seal on üks poiss, kes saab see kuu 9-aastaseks ja on mu tüdrukuga sama pikk. Nii et 120cm 7-aastane on täitsa tavaline. Mõnest omaealisest kindlasti lühem, kuid on ka temast lühemaid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näiteks ühe Eesti koolivormitootja Norrisoni suurustevalik algab suurusest 116, polosärkide puhul isegi 110–116, seega see 120 cm on juba täiesti koolilapse pikkus. Ja poole aastaga kasvab ta ju veel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 1. klassis oli lausa 4 7a poissi, kes olid kooli tulles alla 120cm.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa ka probleemist aru, minu 122cm 7aastane tüdrukust on rühmas mitu last lühemad ja enamus sama pikad või veidike pikemad, ainult paar last on silmnähtavalt palju pikemad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 20:05; 21.03 09:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka algas koolivormi suurus 116 cm ja mäletan hästi, kui ülisuur see mu lapsele oli. On küll tüdruk, aga ega need poisid tüdrukud niipalju ei erine, klassi pikim oli ka tüdruk.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina saan teema-algataja murest aru küll. Meil on ka lühike poiss kodus, suvel saab seitsmeseks ja praegu on 118 cm pikk. Oma rühmas on ta kõige lühem poiss, üks tüdruk on veel lühem.
Loodan, et tulevikus ikka kasvab. Meie, vanemad oleme mõlemad keskmist kasvu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina 173 cm, mees 196 cm ja poiss (aprilli lõpus saab 7) on 129 cm. Kaal 24 kg. Paljud peavad teda juba ammu koolilapseks 🙂 Ma ka ei usu, et muretsemiseks põhjust on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa ka aru, lapsel lasteaias kôik nii pikad, 1 tydruk lausa 140 cm ja vanemad enamikel lûhikesed, kuidas see kûll vôimalik on??

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.03 16:03; 16.03 23:51; 17.03 18:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poiss ka lühike, oli 7aastaseks saades 119 cm ja kooli minnes 121 cm. Nüüd saab varsti 9 ja on 130-131 cm pikk (mõõtke hommikuti pärast ärkamist, siis on inimesed pikemad). Kaal on heal päeval 26 kg, halvemal vähem. Tema lasteaias oli aga veel kaks samasugust lühikest poissi ja samamoodi on nüüd klassis ka kaks poissi, kes temast lühemad ja paar poissi, kes mõne sentimeetri pikemad. Seega on jah lühike, aga muidu elav ja tark laps, jõuab trenni ja ulakusi teha, pole midagi muretseda. Kõva häälega kompenseerib selle väikse kasvu ja trennis süstab nagu värten suuremate ja aeglasemate vahelt läbi (on meeskonnatrenn). Minagi natuke muretsen, sest isegi kui ise olen lühike, siis isa poisil on 186 cm. Kuid lugesin, et kui laps enne murdeiga kasvab aastas vähemalt 4 cm, siis pole muret. Minu oma on aastas kasvanud 5-6 cm.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ka 162 ja lapse isa 178. üks poistest oli meil 7, 5-aastaselt kooli minnes 122 cm ja nüüd täiskasvanuna on 164 cm, teine oli 130 kui samavanalt kooli läks, hetkel on 180 cm pikk ja 16-aastane.
ega nagunii muretsemisega pikkust ei mõjuta, tegele lapse enesekindlusega, ka poisid võivad olla lühikesed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie poiss ja tüdruk olid mõlemad 7-aastaselt 118cm

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur mure, ei saa aru, kuidas minu poja nii lühike on 120 cm ( kuu tagasi sai 7), muidu sportlik ja proportsioonis. Ise olen lühike 160 cm, aga mees ja tema suguvôsa pikad- mees 194cm. Teised muudkui kasvavad, muretsen, et akki kasvsbki ainult 170cm. Kas poiste kasv rohkem isasse v emasse? Kui pikad on teie just 7 saanud poisid? Nii närvi sjab, teistel muudkui kasvuspurt jne temal pole ????

Mul oli vanem tütar koguaeg kõigist lühem, küll koolis, trennis. Kooli minnes sama nagu Su poiss.
Olen ise 165cm, mees 192cm. Igatahes on tüdruk 14- aastaseks kasvanud klassis enamusest pikemaks, jalanumber 40 ja need, kes pikkust kommenteerisid, on vait ja minu tüdrukust peajagu lühemad, ta hetkel 170cm. Ilmselt natuke kasvab veel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Meie pere vanim poeg oli ka 7-aastasena 120 cm.
21-aastasena on 180 cm, isa pikkus ka 180 cm, minu pikkus 162 cm.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

7-aastaselt võis meie poiss ka olla 120-122cm. Kooli läks ta 7,5-aastaselt ja siis oli 124cm pikk. Lasteaias ja esimeses klassis oli poiss tõesti keskmist kasvu. Aga nüüd, kus ta on 10-aastane, on klassi kõige lühem laps ehk siis 139cm pikk. See teeb teda veidi kurvaks. Isegi temast varem lühemad poisid on pikkust visanud. Tüdrukutest ma ei hakka rääkimagi. Need näevad välja nagu teismelised. Poiss on neile kaenla alla. Mingit kasvuspurti pole temal kunagi olnud. Ikka tasapisi on need sentimeetrid tulnud. Geenide järgi ei olegi oodata, et temast pikk poiss saaks. Ma ise pakun, et ta sinna 175cm kanti jääb, aga vabalt võib ka isasse minna ja üldse alla 170cm jääda. Enesekindlust tuleb poisile sisestada. Kui poiss mingil hetkel oma isast pikem on, siis on kõik ok. Sellega on enesekindlus juba saavutatud. Meie peres nagunii on põhimõte, et lühikesed mehed on ka inimesed ja pole neil naiste leidmisega ka mingit probleemi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 09:23; 21.03 10:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

7-aastaselt võis meie poiss ka olla 120-122cm. Kooli läks ta 7,5-aastaselt ja siis oli 124cm pikk. Lasteaias ja esimeses klassis oli poiss tõesti keskmist kasvu. Aga nüüd, kus ta on 10-aastane, on klassi kõige lühem laps ehk siis 139cm pikk. See teeb teda veidi kurvaks. Isegi temast varem lühemad poisid on pikkust visanud. Tüdrukutest ma ei hakka rääkimagi. Need näevad välja nagu teismelised. Poiss on neile kaenla alla. Mingit kasvuspurti pole temal kunagi olnud. Ikka tasapisi on need sentimeetrid tulnud. Geenide järgi ei olegi oodata, et temast pikk poiss saaks. Ma ise pakun, et ta sinna 175cm kanti jääb, aga vabalt võib ka isasse minna ja üldse alla 170cm jääda. Enesekindlust tuleb poisile sisestada. Kui poiss mingil hetkel oma isast pikem on, siis on kõik ok. Sellega on enesekindlus juba saavutatud. Meie peres nagunii on põhimõte, et lühikesed mehed on ka inimesed ja pole neil naiste leidmisega ka mingit probleemi.

Milleks muretseda? Iga laps kasvab omal ajal. Meie poiss 7-aastaselt umbes 120, praegu 11-aastaselt 138. Vanem vend sama kehv kasvaja noorena, kasvuspurt tuli 16-aastaselt. Praegu 20-aastane ja 191 pikk.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kas sa kunagi neid kasvukõveraid oled vaadanud, nt siit: http://www.2in1.ee/beebitoidud/sisulehed/poisid.htm. Meil nt perearst/õde annab iga aasta väljatrükitud kõvera kaasa ja kommenteerib ka: on püsinud ilusti enda joone peal (meil on see joon alt teine).
Siit vastustest said ka näha, et sinu laps on täitsa tavalise kasvuga. No lihtsalt juhus, kui tema lasteaiarühmas ja klassis on kõik teised pikemad sattunud. Ja üleüldse: mispoolest need pikad lapsed siis paremad on? Et jäävad kakluses peale või? Võiks ju pigem üldse ilma kaklusteta hakkama saada. Mina soovitaksin sul küll otsekohe hakata tegelema enda mure ja ärevusega, et seda mitte lapsele üle kanda. Kui laps tunneb, et sa pead teda kuidagi teistest kehvemaks, siis tema loomupärane enesekindlus võib täiesti kaotsi minna. On igasuguseid eneseabiõpikuid ja kursusi, kust saab abi, kui sa oma negatiivsete tunnetega ise toime ei tule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu suguvõsas on alati lapsed kasvanud nii, et kooli minnes on klassi kõige lühemad ning põhikooli lõpus-keskkoolis äkki toimub kasvuspurt ja neist saavad keskmisest pikemad klassis. Vennale, kes kooli alustades oli kõige lühem, ei ulatu enam hästi otsagi vaatama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul poiss praegu 147cm pikk, saab kohe 8a. 7 aastaseks saades oli 142cm.
Ta on tõesti pikk ja ülend tema klassis seal 116-130cm vahel. Mina ei põeks.
Nägin alles hiljuti oma vana klassivenda, kes põhikoolis oli 165cm (mina 174). Tuleb välja et ta hakkas alles keskkoolis pikkust viskama. Täna ta natuke üle 180cm.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

on ikka inimestel mured 🙂

mina läksin 1.klassi olin 116cm pikk, ei mäleta et ema oleks muretsenud 🙂

Tütar läks 2015a kooli ja tema pikkus oli 122
hetkel 2.klass ja pikkus üle 134cm

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin 1. klassi minnes 104 cm pikk, praegu olen 157.
Poeg oli 1. klassi minnes 116 cm ja praegu on (16- aastane) umbes 177. Loodab natuke veel kasvada. Küllap kasvabki, sest just täna hommikul avastas, et kampsunil, mille jõulude ajal sai, on varrukad lühikeseks jäänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa ka aru, lapsel lasteaias kôik nii pikad, 1 tydruk lausa 140 cm ja vanemad enamikel lûhikesed, kuidas see kûll vôimalik on??

Inimesed kasvavad erinevalt. Mina olen 168 cm, lapse isa 175 cm. Ja meie 3 a 1 k tütar on 108 cm pikk. 😀

Aga mina ise olin 12-aastaselt samamoodi 168 cm pikk nagu praegu. Ning minu ema ja isa olid samuti vastavalt 12- ja 13-aastaselt oma pikkuse täis kasvanud. Seetõttu ma oma lapse “hiigelkasvu” pärast ei muretse.

Mõni teine laps on kaua-kaua pisike, aga teeb äkki põhikooli lõpuaastail või lausa gümnaasiumis tohutu kasvuspurdi ning saab vägagi pikaks täiskasvanuks.

Põhikoolis käisin ma oma parima sõbrannaga ringi nagu ema lapsega – ta ulatus mulle vaevalt õlani, kuigi oli minust peaaegu aasta vanem (mina klassis pikim tüdruk, tema üks lühemaid). Aga praegu, täiskasvanuna oleme täpipealt ühepikkused. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja olen- aitäh lohutamast! Lihtsalt närvi ajavsd juba need inimeste kommentaarid, et oi, nii pisike v, kui vsna ta on?! jne. Et oi, isa nii pikk ja laps nii väikest kasvu.. Lasteaias yhe teise tydrukuga kôige lühemad ja lausa pool pead!!!! Kuidas see vôimalik k on ja vanemad ikka lyhemat sorti, v siis toesti meil rühmas hiiglased 🙂 varem ei pööranud sellele tähelepanu, aga nyyd koguaeg mainitskse seda pikkust..:( kasvukôverat olen muidugi vaadanud, see rahustab, aga olen koguaeg ryhmakaaskastega vôrrelnud..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.03 16:03; 16.03 23:51; 17.03 18:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, teil on mure, et laps liiga lühike, aga meie vaatame, et meie 5,5a on juba 122cm pikk ja lasteaias oma rühmas kõige pikem, ei kujuta ette, kui pikk ta siis on, kui kooli läheb..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie 5,5-aastane on samuti 122 cm pikk. Samas meil on lasteaiarühmas pigem pikad lapsed, on temast pikemaidki. Selliseid väga lühikesi-väikseid polegi.
Mina ise olin samuti selline, kes kaevas kiirelt, mäletan, et 5. klassi alguses olin juba veidi üle 160 cm, edasi kasvasingi aeglaselt vaid u 10 cm juurde ja praegu olen 170cm pikk. 4-5 klassis olime ühe teise tüdrukuga peajagu teistest pikemad, põhikooli lõpuks pikkuserivisk küll eespool, aga mitte enam esimene-teine ning keskkooli lõpus juba täiesti kuskil keskel ja selleks ajaks oli ka enamiku pikkus ühtlustunud ehk suurem osa tüdrukuid olid kuskil pikkusevahemikus 165-175 cm ja mõnad üksikd siis nii 150-160 cm. Need lühema otsa tüdrukud pigem jäidki lühikest kasvu naisteks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie poiss oli samuti 7-aastasena 120cm, nüüd 7a4k vanuselt 123cm (täna mõõtsime). Ei ole kõige väiksem, pigem keskmine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poeg 7a 139cm, ei ole klassi kõige pikem. Ema 164cm, isa 174cm.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanem poeg oli kooli minnes 1.20. Praegu täiskasvanuna 1.76. Võin lohutuseks öelda,et kui hakkasime 9.kassi lõpuülikonda müüma siis oli nii palju tahtjaid. Väiksemaid noorukeid ja mehi on tegelikult palju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 20:31; 20.03 20:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

KLASSI

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 20:31; 20.03 20:34;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Koolilaps 7 a poisi pikkus- kuidas nii lühike? Mures…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.