Esileht Koolilaps 8 a lapsel kõhuvalu ja iiveldus

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: 8 a lapsel kõhuvalu ja iiveldus

Postitas:

Kas kellegil on lapsel sellel vanuses kõhuvalu olnud ja pole leitud põhjust või kui on leitud siis mis põhjus?
Meil hakkas ca. kuu tagasi peale viiruhaiguse põdemist. Nüüd siis vähemalt 1x päevas kurdab kõhuvalu ja iiveldust. Ka koolist helistab ja ütleb, et on halb. Kestab see mingi mõned minutid ja siis läheb üle.
Oleme nii perearstil kui Mustamäe lastehaiglas andnud vereproovid ja 1 väljaheite proovi.Siiani midagi pole leitud. Lastehaigla tahab veel 2 väljaheite proovi saada, et uurida edasi. Tegeleme sellega.
Ei seosta seda ka koolistressi või millegi muu psüühilise hädaga.
Kas kõhuvalu ja iiveldus võib olla tingitud ka kasvamisest?
Muidu laps on rõõmus, sõõb normaalselt, magab hästi ja muid kaebusi pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 11:10; 19.01 11:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keha on haigusest kurnatud, energiapuudus tekib, kerge veresuhkrulangus korraks, võibolla tekib tal see enne lõunasööki?
Minul on läbi lapsepõlve ja läbi elu sellised stressist (ei mitte mingit tõsist põhjust polnud, lihtsalt alateadlik stress sellest, et vaja on kellaajaliselt asjad ära tehtud jõuda, eriti tekkisid kõhuvalud mul eksamite eel) ja väsimusest/kurnatusest tingitud iiveldused. Mul oli teismelisena kogu aeg kerge väsimuse tunne, sest varane ärkamine pole mulle kunagi sobinud. Bussis tahtis ka sageli pilti eest ära visata ja iiveldus tulla, kui seal oli õhku vähe ja palav ja ma olin vähe magada saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Njh ma ise arvan ka, et äkki kasvamisest ja väsimus jne, et mitte midagi haigusliku…
Samas söögiga väga ei seosta… tal ka peale söömist on vahest kõhuvalud ja vahest ka täitsa hilja öhtul nt. enne magama minekut.
Arstid muidugi kahtlustavad parasiite, aga siiani midagi pole leitud, ei tahaks ka seda uskuda, teistel pereliikmetel kaebusi pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 11:10; 19.01 11:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on 9aastasel õhtuti vahel enne magamaminekut “kõhus paha”. Vahel läheb üle, kui gaasid välja tulevad, vahel küsib söetabletti, siis läheb kergemaks. Tundub, et natuke stressi moodi ikka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et võib olla stressist (ka postiivsest stressist, kui lihtsalt sellest, et laps talub halvasti pingelisi olukordi). Minu enda lapsel oli alailma kõhuvalu ja paha olla, kurtis kõhuvalu, õpetaja saatis med.õe juurde, sealt anti söetablett. Kui õppetöö hakkas kannatama, siis ütlesin lapsele, et tunni ajal ei lähe kooliõe juurde, vaid vahetunnis (kui juba nii suur valu on, et ei kannata välja, tuleb kiirabi kutsuda) ning peale seda jäid kõhuvaluhood vähemaks. ikka vahel kurdab ja ma ise seostan küll oma lapse puhul ebameeldivate olukordadega ja pingesituatsioonides.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Koolilaps 8 a lapsel kõhuvalu ja iiveldus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.