Esileht Koolilaps 9 aastane nii tõbine

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: 9 aastane nii tõbine

Postitas:

Täitsa masendus tuleb peale. See kevad 9aastane iga kahe nädala tagant haige. Ma ei mäleta, et varem oleks midagi sellist olnud. Kodus veel 2 aastane. Temast ma saan aru, et tihti aiast saab viirusi. Kuid kas siis 9 aastane on ka nii nõrk, et saab kohe tõve külge.

Kuidas teistel. Kas on ka tihedalt viirusi? See talv oli ka eriti tatine ja soodustas viiruste kasvu. Kuid nüüd on ju ometi kevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul lapsed juba 10 ja 13, aga ikka on nii, et haruharva ei jää viirused teisele külge. Tavapäraselt ikka põevad mõlemad kõik viirused läbi – nii nohud kui kõhuviirused.
Pea vastu, varsti läheb soojemaks ja haigused taanduvad 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 19:54; 24.04 11:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kodus 6 ja 8 aastased, ja pole juba aastaid viirustega erilist muret olnud. See talv ei olnud kumbki kordagi haige. Annan neile D-vitamiini 5000 IU, C-vitamiini ja Omega3 kapsleid. Teevad sporti, on palju õues ja on karastatud. 8-aastane kukkus miinuskraadidega rannas turnides põlvini vette ja jalutas sellisena veel tund aega ringi, isegi siis ei jäänud haigeks, kerge köha vaid oli paar päeva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa masendus tuleb peale. See kevad 9aastane iga kahe nädala tagant haige. Ma ei mäleta, et varem oleks midagi sellist olnud. Kodus veel 2 aastane. Temast ma saan aru, et tihti aiast saab viirusi. Kuid kas siis 9 aastane on ka nii nõrk, et saab kohe tõve külge.

Kuidas teistel. Kas on ka tihedalt viirusi? See talv oli ka eriti tatine ja soodustas viiruste kasvu. Kuid nüüd on ju ometi kevad.

tee uuringud lapsele. Veri. Suhkrunäidud, vitamiinid

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 20:55; 24.04 11:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu meelest on lasteaiaõpetajad ka sageli haiged.
Ja meie peres oli palju haigusi, kuni noorim laps lasteaia lõpetas. Pärast
seda ei puutu me enam lasteaialastega kokku ning haigusi on märgatavalt harvem.
Samas nõustun eelmise kirjutajaga. Igaks juhuks võiks lapsega arsti juures kontrollis käia küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kodus 6 ja 8 aastased, ja pole juba aastaid viirustega erilist muret olnud. See talv ei olnud kumbki kordagi haige. Annan neile D-vitamiini 5000 IU, C-vitamiini ja Omega3 kapsleid. Teevad sporti, on palju õues ja on karastatud. 8-aastane kukkus miinuskraadidega rannas turnides põlvini vette ja jalutas sellisena veel tund aega ringi, isegi siis ei jäänud haigeks, kerge köha vaid oli paar päeva.

palju see 5000IU mikrogrammides on ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 00:08; 24.04 23:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

125 mikrogrammi, rohkem kui praegu EL-s ja eestis täiskasvanule lubatud maksimumkogus. Enne kui selliseid megakoguseid andma hakkate võiks vähemalt organismi d-vit taseme kindlaks teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

125 mikrogrammi, rohkem kui praegu EL-s ja eestis täiskasvanule lubatud maksimumkogus. Enne kui selliseid megakoguseid andma hakkate võiks vähemalt organismi d-vit taseme kindlaks teha.

See nüüd küll mingi megakogus ei ole, pealegi on D-vitamiinist võimatu üledoosi saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lase kontrollida last nii perearstil kui ka vajadusel allergoloogil. Meil tähendas 6-aastaselt ühtäkki alanud hädad seda, et lapsel lõi välja astma, tuttava lapsel olid murekohaks hoopis mandlid ja koolikaaslasel hoopiski adenoidid. Immuunsuse turgutamine ei ole paha mõte, kuid see ainuüksi ei aita, kui põhiprobleemiga ei tegele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See nüüd küll mingi megakogus ei ole, pealegi on D-vitamiinist võimatu üledoosi saada.

Mis mõttes? Pikaajalisel tarbimisel loomulikult saab üledoosi kätte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 19:54; 24.04 11:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See nüüd küll mingi megakogus ei ole, pealegi on D-vitamiinist võimatu üledoosi saada.

Mis mõttes? Pikaajalisel tarbimisel loomulikult saab üledoosi kätte.

mitte Eesti kliimas.Pealegi on soovituslik D-vitamiini võtta enne magama minekut.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 20:55; 24.04 11:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See nüüd küll mingi megakogus ei ole, pealegi on D-vitamiinist võimatu üledoosi saada.

Mis mõttes? Pikaajalisel tarbimisel loomulikult saab üledoosi kätte.

mitte Eesti kliimas.Pealegi on soovituslik D-vitamiini võtta enne magama minekut.

et siis öösel ei pane mürgitust tähele või? Alles oli ju Taani lastel kõva üledoos d-vitamiinist. http://www.terviseuudised.ee/uudised/2016/08/16/taanlaste-d-vitamiin-saatis-lapsed-uledoosiga-haiglasse

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus on, et kuni peres elab üks lasteaias käiv laps, on terve pere sagedamini haige. Lasteaed on üks hull haiguste pesa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalne see ei ole. Tervislik toitumine, õige väliriietus, sportimine (õues), piisav une ja puhkeaeg aitab kindlasti asja parandada. Ja väga pimedal perioodil tasuks tõesti teha vitamiinikuur. Lastele on apteegis täiesti im. tugendavaid vit. olemas. Õigetes kogustes!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 17:33; 25.04 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kodus 11 aastane, ma ei mäleta millal ta viimati haiguse pärast kolist puudus. Ju on ujumisest lõpuks kasu ka. Peale ujumist pole ju aega kuivatada korralikult, jope selga müts pähe ja õue. Koju jõuab tihti külmununa, saab kuuma teed meega ja kuuma vanni. Eks näis mis edaspidi saab, lapsel on ujumisest kõrini

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalne see ei ole. Tervislik toitumine, õige väliriietus, sportimine (õues), piisav une ja puhkeaeg aitab kindlasti asja parandada. Ja väga pimedal perioodil tasuks tõesti teha vitamiinikuur. Lastele on apteegis täiesti im. tugendavaid vit. olemas. Õigetes kogustes!

Kui laps nohune veel natuke kas siis multivitamiini tohib anda või oodata kuni täielikult nohust terve siis alles ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 00:08; 24.04 23:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalne see ei ole. Tervislik toitumine, õige väliriietus, sportimine (õues), piisav une ja puhkeaeg aitab kindlasti asja parandada. Ja väga pimedal perioodil tasuks tõesti teha vitamiinikuur. Lastele on apteegis täiesti im. tugendavaid vit. olemas. Õigetes kogustes!

Kui laps nohune veel natuke kas siis multivitamiini tohib anda või oodata kuni täielikult nohust terve siis alles ?

Multiviini ei annaks. Haiguse ajal aitab kindlasti C vit. Ja haiguse lõpus teevad head kindlasti ka punase päevakübara lastetabletid (väga hea im. tugevdaja). Meil nx soovitas arst kohe kui tunned, et haigus hakkab ligi hiilima topelt C vit kogus võtta ja kusjuures on nii mõnigi kord ära pääsrtnud ja aitab ka kiiremini terveneda.
Mul on lapsed 4 ja 6 (lasteaialapsed). Viimase 2 aasta joosul korra vaid kerges nohus olnud. Ja see läks ka paari päevaga ära. Ja tervis muutus tugevaks just siis kui hakkasin kõiki neid asju tegema, mis eelpool nimetasin. Muidu olid ka ikka palju haiged. Iga viirus mis oli, tuli ka koju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 17:33; 25.04 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kodus ka 9-aastane ja mitte lasteaias käiv 3-aastane. Noorem laps on kõvasti suurema kõrvalt viiruseid läbi põdenud. Praegu minemas mingi köhaviirus, suuremal ka nina natuke löriseb ja minul ka kurk selline imelik ja natuke nohu ja ajab aevastama koguaeg.
Suurem oli sel õppeaastal oktoobris koos väiksemaga haige, palavik ja g streptokokk millest tervenes ise ja ab ravi ei vajanud. Väiksemal oli ka see g streptokokk ja lisaks adenoviirus ja lööve kehal ja arvati, et leetrid ja tehti väga palju vereproove ja ninaneelust ka mitmeid bakterikülve. Väiksemale kirjutati ab kuur, sest palavik ei andnud kuidagi järele.
Suuremal oli märtsis ka mingi köha natuke ja kurk oli valus aga see läks ka ise üle. Aga ainuke palavikuga haigus ongi olnud suuremal sügisel. Rohkem pole haigusega koolist puudunud.
Mida sa haiguseks pead? Kas ta on iga 2 nädala tagant palavikuga maas? Või on koguaeg nina tatine? Kui ikka tihedalt on palavik siis kindlasti läheksin arstile ja paluksin põhjalikke uuringuid, kuid kui lihtsalt tatine ja köhane natuke siis meie kliimas on see normaalne ju.
Mul laps käib soomes koolis ja ta saab väga palju õues olla, koolis on ka pikk vahetund väljas, kooliuksed lausa pannakse lukku, et keegi ei saaks sisse tagasi hiilida ja kõik lapsed peavad õues olema. Lisaks ta peale koolipäeva ka on mitu tundi veel väljas. Nohu-köhaga ta pole vist kunagi koolist puudunud kui just laps ise ennast halvasti ei tunne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Koolilaps 9 aastane nii tõbine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.