Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Aastane laps ja uuesti rase

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Aastane laps ja uuesti rase

Postitas:

Laps on 1,1a ja mul on rasedust 13+3. Kas nii kiiresti uuesti rasestumine mõjub kehale nii koormavalt? Kellelgi kogemusi? Tean, et iga rasedus on erinev, aga ikkagi paneb mõtlema.. see rasedus on nii raske, ainult iiveldab 24/7 (ei oksenda) ja vererõhk on madal- sellest pearinglus, jõuetus, must silme eest.. nagu hädapätakas! Eluisu häähub lausa kohati ???? Mul algas nüüd teine trimester ja mitte midagi pole tagasi tōmband ega paremaks lâinud. Iiiissand kui hull siis sünnitus veel olla saab?? Esimene oli väga hull! On kellelgi ka sarnase vahega lapsed/rasedus, kes sooviks kogemust mullegi jagada? ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.05 18:16; 22.05 20:51; 22.05 20:54; 23.05 21:51; 24.05 09:58; 09.06 20:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on laste vanusevahe 1,5 a.

Esimene rasedus kulges mul väga raskelt, pikalt iiveldas, vahepeal olin haiglas, oli veritsemist, analüüsid halvad jne, kohutav väsimus ja jõuetus. Teise rasedusega iiveldas vaid nädala, seejärel oli täiesti ok periood, aga seitsmenda kuu järel läks olemine võimatuks, tekkis vaagnavalu, liikuda oli raske. Teine sünnitus seevastu oli kerge (esimene oli väga raske, sünnitegevus peatus vahepeal, laps jäi sünnikanalitesse kinni, lõpuks tehti ka lahklihalõige, sain sisemised rebendid, lisaks oli laps kergelt enneaegne), teine sünnitus oli lühem, rebendeid ei saanud, kõik läks hästi.

Kas sul hemoglobiin ja ferritiin on korras? Mul oli teise rasedusega väga madal ja pidin lõpuks rauatablette juurde võtma (rauasiirupist polnud kasu). Vähemalt leevendas see jõuetustunnet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

veidi teemaväliselt: ma ei tea, mis mu ämmaemandal viga on – ma teavitan teda, et mul on rauaprobleemid ka teise rasedusega, ma palun tal kontrollida depood ning hoiatasin eelseisva sünnitusjärgse tõsise aneemia eest (ei jaksa püsti ka seista) ning too oma suures tarkuses kirjutab mulle jälle välja ribaanalüüsi (hemoglobiin). ferritiini mõõtmist pean jälle minema perearstilt eraldi küsima. kas nad ei tea, et depood (mille titt mul enne sünnitust tühjaks teeb) indikeerib ferritiin?!?

Seekord ma selle kuramuse aneemiaanalüüsi saatekirjata ta kabinetist ei välju, no kurat küll… perearsti ees juba häbi.

Aga teemasse: ma oleks soovitanud küll pikemat taastumisperioodi… imetamine võtab ju samamoodi kehalt ressursse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.05 22:02; 23.05 07:01; 08.06 07:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on laste vanusevahe 1,5 a.

Esimene rasedus kulges mul väga raskelt, pikalt iiveldas, vahepeal olin haiglas, oli veritsemist, analüüsid halvad jne, kohutav väsimus ja jõuetus. Teise rasedusega iiveldas vaid nädala, seejärel oli täiesti ok periood, aga seitsmenda kuu järel läks olemine võimatuks, tekkis vaagnavalu, liikuda oli raske. Teine sünnitus seevastu oli kerge (esimene oli väga raske, sünnitegevus peatus vahepeal, laps jäi sünnikanalitesse kinni, lõpuks tehti ka lahklihalõige, sain sisemised rebendid, lisaks oli laps kergelt enneaegne), teine sünnitus oli lühem, rebendeid ei saanud, kõik läks hästi.

Kas sul hemoglobiin ja ferritiin on korras? Mul oli teise rasedusega väga madal ja pidin lõpuks rauatablette juurde võtma (rauasiirupist polnud kasu). Vähemalt leevendas see jõuetustunnet.

Kuna mul oli tohutu jõuetus, siis kahtlustasi kohe rauda ja kirjutasin äe, et ta laseks selle proovi ka võtta, aga raud oli ideaalne ja sama oli ka terve eelmise raseduse aja. Rõõm kuulda, et teine sünnitus võib olla kergem- esimesega jäi mul samamoodi sünnituskanalisse kinni päris kauaks. Valuvaigisteid ei antud ja hiljem selgus, et lapsel oli nabanöör ümber kaela- vist seetõttu jäi seisma ja lugesin tagantjärgi, et mul oli tuhudenõrkus ja teise astme rebend- mind õmneldi 1,5 h, aga see paranes ruttu ja toohetk oli see sünnituse kõrval käkitegu ????
Mul olid eelmise raseduse lõpus tohutud sümfüüsivalud ja kapraalkanali sündroom- eks need tulevad siis ka nüüd, aga peaasi, et lapsel on kõik hästi! Sünnitust tõesti pelgan..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.05 18:16; 22.05 20:51; 22.05 20:54; 23.05 21:51; 24.05 09:58; 09.06 20:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

veidi teemaväliselt: ma ei tea, mis mu ämmaemandal viga on – ma teavitan teda, et mul on rauaprobleemid ka teise rasedusega, ma palun tal kontrollida depood ning hoiatasin eelseisva sünnitusjärgse tõsise aneemia eest (ei jaksa püsti ka seista) ning too oma suures tarkuses kirjutab mulle jälle välja ribaanalüüsi (hemoglobiin). ferritiini mõõtmist pean jälle minema perearstilt eraldi küsima. kas nad ei tea, et depood (mille titt mul enne sünnitust tühjaks teeb) indikeerib ferritiin?!?

Seekord ma selle kuramuse aneemiaanalüüsi saatekirjata ta kabinetist ei välju, no kurat küll… perearsti ees juba häbi.

Aga teemasse: ma oleks soovitanud küll pikemat taastumisperioodi… imetamine võtab ju samamoodi kehalt ressursse.

Kas sul on sama äe, kes eelmise rasedusega? Kuidas siis nii, et ei võeta kuulda. Tema kaudu peaks ikkagi neid asju saama ajada, mis on otseselt rasedusega seotud..
Imetamine koormas nii, et ma ei saanud voodist enam püsti. Keha tõmbas nii läbi. Suutsin läbi häda imetada 5,5 kuid hambad ristis- sellest perioodist ei mäleta suurt midagi- nagu udukogu ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.05 18:16; 22.05 20:51; 22.05 20:54; 23.05 21:51; 24.05 09:58; 09.06 20:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul lihtsalt kaks hajameelset järjest sattunud (eelmine saatis mind 20n ultrahelisse, ise unustas mind süsteemi sisse kanda – istusin lolli näoga ukse taga ja muudkui ootasin oma korda)… ja ma ise pole kah piisavalt “bojavaja baba” – mis tervishoiusüsteemiga suheldes on ellujäämiseks ülivajalik eeldus (tagasihoidlikkus ei ole voorus, kallid kaaskannatajad).
Arvan, et praegune ämmaemand lihtsalt ongi selline, kes minu palve peale rauadepood kontrollida teeb ribaanalüüsi – et “piisab hemoglobiinist küll” – võibolla ta lihtsalt ei tee neil analüüsidel vahet. Seekord NÕUAN seda kuramuse paberit, mitte ei serveeri seda lihtsalt viisaka ettepanekuna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.05 22:02; 23.05 07:01; 08.06 07:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jäin teise lapse ootele siis, kui esimene oli 10 kuud vana. Rasedus kulges väga kergelt ilma igasuguste kaebusteta. Ei olnud mingite ainete puudust ega midagi, kuigi eks kehale oli see kurnav ilmselt tõesti, sest imetasin ka kõik need 10 kuud kahe raseduse vahel ja pärast teist last imetasin aasta. Sünnituse kohta ei oska kommenteerida, sest teine laps tuli erakorralise keisriga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul lihtsalt kaks hajameelset järjest sattunud (eelmine saatis mind 20n ultrahelisse, ise unustas mind süsteemi sisse kanda – istusin lolli näoga ukse taga ja muudkui ootasin oma korda)… ja ma ise pole kah piisavalt “bojavaja baba” – mis tervishoiusüsteemiga suheldes on ellujäämiseks ülivajalik eeldus (tagasihoidlikkus ei ole voorus, kallid kaaskannatajad).
Arvan, et praegune ämmaemand lihtsalt ongi selline, kes minu palve peale rauadepood kontrollida teeb ribaanalüüsi – et “piisab hemoglobiinist küll” – võibolla ta lihtsalt ei tee neil analüüsidel vahet. Seekord NÕUAN seda kuramuse paberit, mitte ei serveeri seda lihtsalt viisaka ettepanekuna.

A ma ei saa aru miks sa siin räuskad üldse. Kui sa nagunii tead, et raud madal, siis hakka aga täna juba lisarauda manustama ja vaata oma toitumine kriitiliselt üle. Mul oli samamoodi raseduse ajal aneemia, mis ei läinud paremaks siis, kui seda paberil kinnitati, vaid siis, kui hakkasin toidulisandit võtma.
Teemaalgatajale nii palju, et iga naine ikka erinev. Mul õde 3 lapse ema, kusjuures alustas suht hilises canuses (esimene laps 36a). Esimese ja teise lapse vahe 1a (ehk siis kahe raseduse vahel 3 kuud), teise ja kolmanda vahe 1a4k. Terve nagu purikas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1.) Raseduse kulg sõltub minimaalselt (kui üldse) sellest kui suure vanusevahega lapsed on.
2.) Sünnituse teeb raskeks ema ettevalmistamatus ja jällegi pole vahet mitmenda sünnitusega tegu on või kui pikk on sünnituste vahe. Kui on naine, kes esimese raseduse algusest juba käib korralikult joogas, õpib hingama, teeb vaagnapõhjalihaste harjutusi ning valib enda sünnituse juurde pädeva tiimi end toetama, siis tema jaoks on juba esimene sünnitus nauditav kogemus. Samas mõni teine naine läheb ka kolmandale sünnitusele “mütsiga lööma” ja räägib pärast kui hirmsa asjaga tegu on. Kusjuures kõikide puhul võib tegu olla normaalselt alanud sünnitusega, mis piisava eeltöö korral poleks lõppenud komplikatsioonidega. Samas hea ettevalmistusega on võimalik ka riskantsem sünnitus sooritada loomulikul teel nt mitmikrasedus või lihttuharseis.
3.) Aneemia on loomulik nähtus raseduse teisest trimestrist kuni ca 3 kuud peale sünnitust. Rauadepood peavadki alla minema, et vältida infektsiooniohtu. Lisaks tõuseb kehas oluliselt vedelikukogus, mille arvelt veri läheb veidi lahjemaks. Arst või ämmaemand, kes tänapäeval rasedale või äsja sünnitanud naisele selle vastu lisandeid kirjutab, on ilmselt viimaste aastate täiendkursustelt puudunud või seal millegi kõrvalisega tegelenud. Ei ole olemas rasedat naist, kel poleks raseduse ajal rauanäidud madalad. Nii see peabki olema. Peale sünnitust on naise keha loodud taastuma mõne kuu jooksul, mitte nii nagu tänapäeva moodsal naisel kombeks, et nädala pärast käiakse juba linna peal asju ajamas. Loodus ei kohane nende muutustega nii kähku.

Ämmaemand ja 3 lapse ema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.05 14:49; 23.05 22:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1.) Raseduse kulg sõltub minimaalselt (kui üldse) sellest kui suure vanusevahega lapsed on.
2.) Sünnituse teeb raskeks ema ettevalmistamatus ja jällegi pole vahet mitmenda sünnitusega tegu on või kui pikk on sünnituste vahe. Kui on naine, kes esimese raseduse algusest juba käib korralikult joogas, õpib hingama, teeb vaagnapõhjalihaste harjutusi ning valib enda sünnituse juurde pädeva tiimi end toetama, siis tema jaoks on juba esimene sünnitus nauditav kogemus. Samas mõni teine naine läheb ka kolmandale sünnitusele “mütsiga lööma” ja räägib pärast kui hirmsa asjaga tegu on. Kusjuures kõikide puhul võib tegu olla normaalselt alanud sünnitusega, mis piisava eeltöö korral poleks lõppenud komplikatsioonidega. Samas hea ettevalmistusega on võimalik ka riskantsem sünnitus sooritada loomulikul teel nt mitmikrasedus või lihttuharseis.
3.) Aneemia on loomulik nähtus raseduse teisest trimestrist kuni ca 3 kuud peale sünnitust. Rauadepood peavadki alla minema, et vältida infektsiooniohtu. Lisaks tõuseb kehas oluliselt vedelikukogus, mille arvelt veri läheb veidi lahjemaks. Arst või ämmaemand, kes tänapäeval rasedale või äsja sünnitanud naisele selle vastu lisandeid kirjutab, on ilmselt viimaste aastate täiendkursustelt puudunud või seal millegi kõrvalisega tegelenud. Ei ole olemas rasedat naist, kel poleks raseduse ajal rauanäidud madalad. Nii see peabki olema. Peale sünnitust on naise keha loodud taastuma mõne kuu jooksul, mitte nii nagu tänapäeva moodsal naisel kombeks, et nädala pärast käiakse juba linna peal asju ajamas. Loodus ei kohane nende muutustega nii kähku.

Ämmaemand ja 3 lapse ema.

Tänan põhjaliku vastuse eest. Mul on siiski mõned vastuväited nii omast kogemusest, kui ka teiste jagatutest:

1) võimalik, aga kui enne rasedust ennast vormis hoida, on ka raseduse ajal tervis parem. Koormatud kehale kohe otsa rasedaks jääda on hoopis teine tera.

2) päris nii ikka ei ole, et valmistas ette ja naudid kogemusr. Mina näiteks olin nii valmis kui vâhegi sain ja nautimisest oli asi kaugel. Sõbranna aga läks mütsiga lööma ja lõigi mütsiga! Minu meelest on alatu niiviisi üldistada, et kui raske sünnitus, siis naine on ise “süüdi”, et pole valmistunud.

3) minul pole kordagi raseduse ajal raud madal olnud, niiet jällegi üldistus.

Kokkuvôtteks ma ei taha vaielda, aga sellised seisukohad on ebaõiglased ainult enda vaatevinklist.

Tänan tähelepanu eest 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.05 18:16; 22.05 20:51; 22.05 20:54; 23.05 21:51; 24.05 09:58; 09.06 20:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1.) Raseduse kulg sõltub minimaalselt (kui üldse) sellest kui suure vanusevahega lapsed on.
2.) Sünnituse teeb raskeks ema ettevalmistamatus ja jällegi pole vahet mitmenda sünnitusega tegu on või kui pikk on sünnituste vahe. Kui on naine, kes esimese raseduse algusest juba käib korralikult joogas, õpib hingama, teeb vaagnapõhjalihaste harjutusi ning valib enda sünnituse juurde pädeva tiimi end toetama, siis tema jaoks on juba esimene sünnitus nauditav kogemus. Samas mõni teine naine läheb ka kolmandale sünnitusele “mütsiga lööma” ja räägib pärast kui hirmsa asjaga tegu on. Kusjuures kõikide puhul võib tegu olla normaalselt alanud sünnitusega, mis piisava eeltöö korral poleks lõppenud komplikatsioonidega. Samas hea ettevalmistusega on võimalik ka riskantsem sünnitus sooritada loomulikul teel nt mitmikrasedus või lihttuharseis.
3.) Aneemia on loomulik nähtus raseduse teisest trimestrist kuni ca 3 kuud peale sünnitust. Rauadepood peavadki alla minema, et vältida infektsiooniohtu. Lisaks tõuseb kehas oluliselt vedelikukogus, mille arvelt veri läheb veidi lahjemaks. Arst või ämmaemand, kes tänapäeval rasedale või äsja sünnitanud naisele selle vastu lisandeid kirjutab, on ilmselt viimaste aastate täiendkursustelt puudunud või seal millegi kõrvalisega tegelenud. Ei ole olemas rasedat naist, kel poleks raseduse ajal rauanäidud madalad. Nii see peabki olema. Peale sünnitust on naise keha loodud taastuma mõne kuu jooksul, mitte nii nagu tänapäeva moodsal naisel kombeks, et nädala pärast käiakse juba linna peal asju ajamas. Loodus ei kohane nende muutustega nii kähku.

Ämmaemand ja 3 lapse ema.

Tänan põhjaliku vastuse eest. Mul on siiski mõned vastuväited nii omast kogemusest, kui ka teiste jagatutest:

1) võimalik, aga kui enne rasedust ennast vormis hoida, on ka raseduse ajal tervis parem. Koormatud kehale kohe otsa rasedaks jääda on hoopis teine tera.

2) päris nii ikka ei ole, et valmistas ette ja naudid kogemusr. Mina näiteks olin nii valmis kui vâhegi sain ja nautimisest oli asi kaugel. Sõbranna aga läks mütsiga lööma ja lõigi mütsiga! Minu meelest on alatu niiviisi üldistada, et kui raske sünnitus, siis naine on ise “süüdi”, et pole valmistunud.

3) minul pole kordagi raseduse ajal raud madal olnud, niiet jällegi üldistus.

Kokkuvôtteks ma ei taha vaielda, aga sellised seisukohad on ebaõiglased ainult enda vaatevinklist.

Tänan tähelepanu eest ????

Minu väited ei pärine pelgalt enda ja jagatud kogemuste najal, vaid ligi 20a staažist ämmaemandana siin- ja sealpool piiri.

1.) Ka väga heas vormis rasedad on hädad väga raskesti kulgeva rasedusega. Sh isegi tippsportlased, kellel on iga rakk kehas kontrolli all olnud lapseeast saadik.

2.) Kui naine on sünnituseks ette valmistunud, siis on sünnitus nauditav. See tähendab ettevalmistust nii vaimsel kui füüsilisel tasandil. Alateadvusest hirmude välja juurimiseni välja. Selliseid naisi tuleb võrreldes varasema ajaga sünnitama üha rohkem, suuresti tänu aktiivsemale doula-liikumisele.

3.) Kui sinu hgb pole raseduse ajal vähemalt 20punkti võrra (pigem isegi rohkem) langenud, toimib su keha loodusseaduste vastu. Usun, et sa pole pigem päris täpselt analüüsidega kursis või üritad tõestada midagi, vassides oma rauataseme kohta. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.05 14:49; 23.05 22:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2.) Kui naine on sünnituseks ette valmistunud, siis on sünnitus nauditav. See tähendab ettevalmistust nii vaimsel kui füüsilisel tasandil. Alateadvusest hirmude välja juurimiseni välja. Selliseid naisi tuleb võrreldes varasema ajaga sünnitama üha rohkem, suuresti tänu aktiivsemale doula-liikumisele.

Ma tean paljusid, kes olid igati valmistunud, samuti ma ise, kuid kellel oli valu ikkagi mõistustviiv. Teil kas olid endal kerged sünnitused ja/või olete ära unustanud, kui valus see on.

Inimeste valulävi on väga erinev. Ma ütleks, et ainus, mis mind tõeliselt aitas, oli kogemus. Ettevalmistus aitab väga palju kaasa, aga tunde ja tunde seda mõistuströövivat valu kannatades kaob ka õigesti hingates kõik jõud. See on nagu elus üldiselt, et kui ees on ootamas väga pingeline ja keeruline olukord, siis vaatamata väga heale ettevalmistusele võid käituda endale mittemeeldivalt, sest lained löövad pea kohal kokku.

Paluks mitte panna neid naisi, kellel on pikk ja väga valus sünnitus, süütunde alla, et “nad polnud piisavalt valmistunud”. Selge see, et osad pole, aga paljud siiski on valmistunud.

5 lapse ema

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1.) Raseduse kulg sõltub minimaalselt (kui üldse) sellest kui suure vanusevahega lapsed on.
2.) Sünnituse teeb raskeks ema ettevalmistamatus ja jällegi pole vahet mitmenda sünnitusega tegu on või kui pikk on sünnituste vahe. Kui on naine, kes esimese raseduse algusest juba käib korralikult joogas, õpib hingama, teeb vaagnapõhjalihaste harjutusi ning valib enda sünnituse juurde pädeva tiimi end toetama, siis tema jaoks on juba esimene sünnitus nauditav kogemus. Samas mõni teine naine läheb ka kolmandale sünnitusele “mütsiga lööma” ja räägib pärast kui hirmsa asjaga tegu on. Kusjuures kõikide puhul võib tegu olla normaalselt alanud sünnitusega, mis piisava eeltöö korral poleks lõppenud komplikatsioonidega. Samas hea ettevalmistusega on võimalik ka riskantsem sünnitus sooritada loomulikul teel nt mitmikrasedus või lihttuharseis.
3.) Aneemia on loomulik nähtus raseduse teisest trimestrist kuni ca 3 kuud peale sünnitust. Rauadepood peavadki alla minema, et vältida infektsiooniohtu. Lisaks tõuseb kehas oluliselt vedelikukogus, mille arvelt veri läheb veidi lahjemaks. Arst või ämmaemand, kes tänapäeval rasedale või äsja sünnitanud naisele selle vastu lisandeid kirjutab, on ilmselt viimaste aastate täiendkursustelt puudunud või seal millegi kõrvalisega tegelenud. Ei ole olemas rasedat naist, kel poleks raseduse ajal rauanäidud madalad. Nii see peabki olema. Peale sünnitust on naise keha loodud taastuma mõne kuu jooksul, mitte nii nagu tänapäeva moodsal naisel kombeks, et nädala pärast käiakse juba linna peal asju ajamas. Loodus ei kohane nende muutustega nii kähku.

Ämmaemand ja 3 lapse ema.

Tänan põhjaliku vastuse eest. Mul on siiski mõned vastuväited nii omast kogemusest, kui ka teiste jagatutest:

1) võimalik, aga kui enne rasedust ennast vormis hoida, on ka raseduse ajal tervis parem. Koormatud kehale kohe otsa rasedaks jääda on hoopis teine tera.

2) päris nii ikka ei ole, et valmistas ette ja naudid kogemusr. Mina näiteks olin nii valmis kui vâhegi sain ja nautimisest oli asi kaugel. Sõbranna aga läks mütsiga lööma ja lõigi mütsiga! Minu meelest on alatu niiviisi üldistada, et kui raske sünnitus, siis naine on ise “süüdi”, et pole valmistunud.

3) minul pole kordagi raseduse ajal raud madal olnud, niiet jällegi üldistus.

Kokkuvôtteks ma ei taha vaielda, aga sellised seisukohad on ebaõiglased ainult enda vaatevinklist.

Tänan tähelepanu eest ????

Minu väited ei pärine pelgalt enda ja jagatud kogemuste najal, vaid ligi 20a staažist ämmaemandana siin- ja sealpool piiri.

1.) Ka väga heas vormis rasedad on hädad väga raskesti kulgeva rasedusega. Sh isegi tippsportlased, kellel on iga rakk kehas kontrolli all olnud lapseeast saadik.

2.) Kui naine on sünnituseks ette valmistunud, siis on sünnitus nauditav. See tähendab ettevalmistust nii vaimsel kui füüsilisel tasandil. Alateadvusest hirmude välja juurimiseni välja. Selliseid naisi tuleb võrreldes varasema ajaga sünnitama üha rohkem, suuresti tänu aktiivsemale doula-liikumisele.

3.) Kui sinu hgb pole raseduse ajal vähemalt 20punkti võrra (pigem isegi rohkem) langenud, toimib su keha loodusseaduste vastu. Usun, et sa pole pigem päris täpselt analüüsidega kursis või üritad tõestada midagi, vassides oma rauataseme kohta. ????

Ma ei ole öelnud, et mitme aastase raseduse vahega naisel kergem oleks, aga minu rasedust on mõjutanud see, et olin äsja selle tee alles lâbi käinud ja oma kehaga tunnen erinevust.

Sinu 20a kogemust pole mu rauda alla normi piiri tõmmanud. See, et tase võibolla mingil määral langeb, ei tähenda, et see oleks kohe normist allpool või aneemia.. vassides? No mida veel. Asi mul siin rauaga vassida- parem oleks kui olekski madal olnud, oleks vähemalt mingi võimalus olnud minu sümptomitele leevendust tuua.

Ja see on lauslollus raskesti kulgeva sünnitusega naisi maha teha, ise olles veel pikaajalise kogemusega ämmaemand..

Vabandust, aga need on minu kogemused ja arvamused, neid ei saa ükski arst muuta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.05 18:16; 22.05 20:51; 22.05 20:54; 23.05 21:51; 24.05 09:58; 09.06 20:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2.) Sünnituse teeb raskeks ema ettevalmistamatus ja jällegi pole vahet mitmenda sünnitusega tegu on või kui pikk on sünnituste vahe.

Väidan vastu. Mul on neli last, väikeste vanusevahedega kaks ja kaks; teise ja kolmanda vahel suurem vahe. Niivõrd-kuivõrd ette valmistunud olin ainult esimeseks sünnituseks. Ja esimene oligi kõige raskem sünnitus, kolmas sellega veidi võrreldav, kuid siiski kergem. Teine ja neljas ehk need lapsed, kes sündisid alla 2aastase vahega peale eelmist, on olnud mõlemad väga kerged sünnitused – avanemisperiood lühem ja palju vähem valus, väljutus kiire ja praktiliselt valutu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma olen ämmaemandat juba esimesel visiidil hoiatanud, et oodata on raskekujulist aneemiat, siis ma ikka nagu eeldaksin, et too ka veidi oma ajast selle jälgimisele pöörab. Ei ole nagu kusagilt kuulnud, et peale sünnitust paar nädalat püsti seista mittesuutmine kuidagi normaalne oleks, hemoglobiini ja ferritiini näidud alla igasuguste miinimumide.

Aga kui räägitakse sünnitamisest kui nauditavast kogemusest, tuleb alati irve näkku. Jaa – menstruatsioonikrambid on NII nauditavad… Seda saab rääkida ainult selline inimene, kes enesesugestiooni alal meister. Mul on krampidega kogemust juba teismeliseajast saati, seega on sünnituse esimene pool mu jaoks täiesti harjumuspärane, piisavalt juba aastate jooksul harjutatud (TÄPSELT sama valu).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.05 22:02; 23.05 07:01; 08.06 07:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli esimene laps 1,5a, kui jäin teist ootama.

Ma tean, mida sa tunned! Mul oli sinuga, teemaalgataja, sarnane see, et ei oksendanud, ainult iiveldus, aga raseduse ajal kaldus vereõhk madalaks kukkuma. Madal vererõhk + iiveldus tekitas õudselt nõrga enesetunde. Jah, pearinglus, nõrkus – totaalne hädapätaka tunne! Ühel päeval läksin ja lasin vereanalüüsi teha. See oli korras, ei olnud aneemiat, kuid öeldi, et mul on naatriumisaldus veres madal – jooge soolast mineraalvett ja toitudele pange ka julgesti soola.

Ja hurraa! Soolase mineraalvee (mina jõin ilma gaasita Värska vett, suured 2-liitrised pudelid olid pidevalt kodus) joomine tõesti parandas enesetunnet, võttis läilat iiveldust nats vähemaks ja nagu nõrkuski leevenes. Ka eelistasin soolast toitu, kasvõi hommikuputrugi soolasin hoolega. Ja vältisin kõhu tühjaks minekut (ikka 4x päevas sõin, pikka vahet ei jätnud). Ka teise imetamise ajal, muide, tundsin vajadust juua soolakat mineraalvett.

Teine sünnitus oli kiire ja kerge. St. rasedusaegsel madalal vererõhul/sellest tuleneval lödil enesetundel ja sünnituse raskusastmel pole vist mitte mingit seost.

Edu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli esimene laps 1,5a, kui jäin teist ootama.

Ma tean, mida sa tunned! Mul oli sinuga, teemaalgataja, sarnane see, et ei oksendanud, ainult iiveldus, aga raseduse ajal kaldus vereõhk madalaks kukkuma. Madal vererõhk + iiveldus tekitas õudselt nõrga enesetunde. Jah, pearinglus, nõrkus – totaalne hädapätaka tunne! Ühel päeval läksin ja lasin vereanalüüsi teha. See oli korras, ei olnud aneemiat, kuid öeldi, et mul on naatriumisaldus veres madal – jooge soolast mineraalvett ja toitudele pange ka julgesti soola.

Ja hurraa! Soolase mineraalvee (mina jõin ilma gaasita Värska vett, suured 2-liitrised pudelid olid pidevalt kodus) joomine tõesti parandas enesetunnet, võttis läilat iiveldust nats vähemaks ja nagu nõrkuski leevenes. Ka eelistasin soolast toitu, kasvõi hommikuputrugi soolasin hoolega. Ja vältisin kõhu tühjaks minekut (ikka 4x päevas sõin, pikka vahet ei jätnud). Ka teise imetamise ajal, muide, tundsin vajadust juua soolakat mineraalvett.

Teine sünnitus oli kiire ja kerge. St. rasedusaegsel madalal vererõhul/sellest tuleneval lödil enesetundel ja sünnituse raskusastmel pole vist mitte mingit seost.

Edu!

Suur tänu vastuse eest! Mul on tõesti koguaeg soolase isu! Eelmise raseduse ajal oli tohutu magusaisu ja sõin kilodeviisi kooke ja shokolaade ja sain tüdruku. Veel ei tea, kas nüüd poiss tulekul, kuid magusat ei taha ja avastasin, et kui midagi natukenegi magusat söön (nt kreemisaia), hakkab iiveldama täpselt nagu raseduse alguses.. väga imelik ???? ( hetkel 17. nädal algas) Aga küsiks veel, kuidas sul lastega läheb? Nii väike vahe ja ma muretsen ikka vahel, et kuidas ma küll hakkama saan nendega ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.05 18:16; 22.05 20:51; 22.05 20:54; 23.05 21:51; 24.05 09:58; 09.06 20:00;
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Aastane laps ja uuesti rase

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.