Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Abiellumine kahekesi

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Abiellumine kahekesi

Postitas:

Tere! Huvi pärast küsin- kui paljud teist on abiellunud/plaanivad abielluda kahekesi või siis on kokku puutunud kellegagi, kes on nii otsustanud. Kuidas on reageerinud lähedased? Kas usute sellist ütlust, et mida tagasihoidlikum pulm, seda külluslikum abielu? Meil on plaan registreerida omaette ja minna siis koos paariks päevaks spaasse. Suuremate pulmade jaoks pole finantse, kuid soovime enne lapse sündi ühe nime peale saada. Me isegi ei igatsen sinna kedagi, kuid lähedased on solvunud ja arvavad, et kui pole võimalust suuremat pulma teha, siis pole vaja üldse abielluda. Ometi on see ju eelkõige kahe inimese asi, kes soovivad oma elud liita- või ei?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tuttavad abiellusid kahekesi soojal maal. Ja keegi küll minu teada pahane ei olnud. Tegid mingi õhtusöögi vanematega vist pärast, aga suurt pulma mitte. See on kahe inimese omavaheline asi ja otsus. Pulma eesmärk pole tervet suguvõsa toita, vaid teineteisele kogu eluks pühenduda. Mina teeksin täpselt nii nagu ise saan ja soovin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me abiellusime mehega kahekesi. Pärast allkirjade andmist läksime koju, kus meid ootasid vanemad ja õed-vennad lilledega. Pärast õnnesoove oli meil restoranis kogu seltskonnale broneering. Kokku siis 10 inimest. Järgmisel päeval sõitsime spaasse puhkama. Ja nädal hiljem oli juba rohkemate sugulaste ja mõne sõbraga grillpidu. Abielus oleme olnud 7 õnnelikku aastat.
Abielul ja selle õnnestumisel ning õnnelikkusel pole pulmapeoga midagi pistmist. Inimeste võimalused on erinevad. Kui kaks inimest tahavad olla abielus, siis ei tohiks see pulmapeo taha jääda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Kui suurt pulma pole võimalust teha, pole vaja abielluda?! Kas keegi reaalselt ütles midagi sellist? Selline suhtumine vaid kinnitaks, et kahekesi on õige teha (kui mõnele vaid oluline, et teie kulul pidu saaks, mitte abielu tegelik tähendus).

See ütlus, et mida tagasihoidlikum pulm, seda külluslikum abielu, võib selles suhtes paika pidada, et mõni on väga motiveeritud abielluma just selle suure päeva ja valge kleidi pärast ning see jätab tagaplaanile eluaegse pühendumuse osa. Kuid kindlasti ei ole see paljude puhul nii ning suur pulm ei välista kindlasti õnnelikku abielu.

Kuid antud juhul tundub registreerimine igati sobiv lahendus, tõesti hea kui laps juba abiellu sünnib. Ning kahekesi võib see väga eriline olla. Ära lase kellelgi seepärast süümekaid tekitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma oleks jäänud enne pulmade korraldamist rasedaks, siis oleks teinud samuti tagasihoidliku registreerimise ja läinud kahekesi kuhugi paariks päevaks puhkama. Kui vanemad oleks väga tahtnud, siis oleks pakkunud neile võimaluse teha kõigile lõunasöök välja.
Kuigi esimene laps sündis alles 3 aastat pärast pulmi, olid meie pulmad samuti tagasihoidlikud ja väikesed, sest me ei tahtnud suurt ja väsitavat tralli.
Praegu uuesti rase olles ei viitsiks elu sees mingit suurt pidu korraldama hakata – väsin kergesti, peavalud kimbutavad pidevalt ning kuna tunnen ennast suure ja paksuna, ei meeldi mulle, kui mind pildistatakse).

Tee kindlasti enda sisetunde järgi – niimoodi ei hakka sa hiljem kahetsema, et survele järgi andsid. Pole ju mõtet kulutada suur hulk raha ja halvimal juhul tunda ennast peol väga kehvasti. Eelkõige on see oluline sündmus teile, mitte sugulastele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meiegi registreerisime lihtsalt omaette olles ära. Tegime iseendale meeldejääva päeva- nädalavahetuse.
Meil küll üks suurem laps oli kaasas, teine kõhus ????
Peale registreerimist tegime looduses nö ilupilte päris fotograafiga. Peale seda sõime restos ja siis viisime lapse külapeale ja ise làksime nädalavetuseks spaasse ????
Ei meeldinud mullegi mõte pulmapeost tittes olles.
Pidu võib ju alati ka nt 5, 10 a pärast teha ????
See sinu elu- sinu pidu! Ise teetegi nii nagu ise tahate.Ülejäänud peavad leppima .

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kavatseme ka salaja registreerida, kuupäevgi paika pandud 🙂 Ei usu, et keegi solvub, aga no mine tea.. Sellegipoolest leian, et see on mehe ja naise enda otsustada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abiellusime ka kahekesi. Ütlesin vaid oma sõbrannadele, oma emale ja isale ja õele. Mees oma perele ei öelnudki. Minu pere leppis ilusti, et tegime kahekesi. Pärast sõime meil pulmatorti ja kõik. Mehe poolsed küll olid solvunud ja pole siiani seda jutuks võtnud, aga kuna meil polegi soojad suhted, siis meil mehega sellest ükskõik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me tegime ka kahekesi. Alguses mõtlesime, et ei räägi üldse enne kui asi tehtud, aga lõpuks ikka paar päeva enne rääkisime ära. Me ei teinud üldse suurt numbrit sellest. Mis siin ikka enam mingit tralli teha kui juba elame koos ja kõhtki ees. Peale registreerimist läksime tagasi tööle ja õhtul tulid mõlemalt poolt vanemad külla lihtsalt õhtusöögile. Vanemad oma solvumist vähemalt välja ei näidanud, aga ma arvan, et ju nad oleks ikka mingit pidu tahtnud. Nende esimene laps ikkagi abiellus ja lõi perekonna ju. Nad tegid natuke hiljem eraldi koos oma sõprade ja lähemate sugulastega vanavanemateks saamise puhul peo.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie abiellusime kahekesi. Suguvõsa teadis ette, solvunud ei olnud keegi. Täditütar tegi sama, aga kellelegi enne ei teatanud, siis olid mõnemad vanema põlvkonna esindajad solvunud, et neilt oleks nagu võetud võimalus õnne soovida. Ei saa sellest loogikast aru, õnne võib ju ka tagantjärele soovida. Minu jaoks on see kahe inimese omavaheline otsus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult tähistab abiellumine ajalooliselt ikka seda, et tervele ilmale antakse teada, et see naine on nüüd selle mehe peres. Eks tänapäeval on muidugi kombed ja olud muutunud ning iseenesest pole kahekesi abiellumises midagi imelikku ega erakordset. Mis aga minu jaoks täiesti arusaamatu on on see, et seda abiellumist toimetatakse salaja ning oma kõige lähemate inimeste eest varjatuna. Kui halvad peavad omavahelised suhted vanematega olema? Või kas te kujutaksite ette, et teie enda laps ühel päeval niimoodi salaja abiellub ja ei pühendaks teid ühte väga tähtsasse otsusesse oma elus? Ma võin ausalt öelda, et ma oleks väga õnnetu kui mu laps sedasi käituks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 15:01; 01.05 11:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kutsusime registreerimisele mõlema vanemad, vanavanemad ning õe ja venna pere. Kokku 11 inimest. Peale registreerimist oli pildistamine väljas pargis ( Tartus) ja siis restoranilõuna Antoniuse hotelli väikses privaatses restoranis. Ilus üritus. Maani valge kleit võiks igal naisel korra elus olla…väga eriline tunne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 17:23; 12.04 17:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahjaa mul oli ka kõhuke ees. Kuues kuu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 17:23; 12.04 17:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me abiellusime ka kahekesi. Vanemad teadsid, keegi solvunud ei olnud. Ei mingit pidu ega muud istumist, peale registreerimist läksime koju, pugesime voodisse, sõime kooki ja võtsime telefonitsi lähedaste õnnesoovid vastu. Lihtsusest hoolimata oli väga armas päev.
Meil oli abiellumise põhjuseks olla lapse sündimise ajaks ühe nimega, rase ma veel ei olnudki. Laps sündis 1,5 aastat peale registreerimist. Peo peale ei soovinud raha raisata, sest tegime suuremahulist remonti ja kõik säästud läksid selle alla. Lisaks pole me mehega kumbki sellist sorti inimesed, kes väga vaimustuksid kõrgendatud tähelepanust. Mina veel oleksin üle elanud, aga mehele oleks see raskem olnud. Eriline päev oleks muutunud ebamugavaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult tähistab abiellumine ajalooliselt ikka seda, et tervele ilmale antakse teada, et see naine on nüüd selle mehe peres. Eks tänapäeval on muidugi kombed ja olud muutunud ning iseenesest pole kahekesi abiellumises midagi imelikku ega erakordset. Mis aga minu jaoks täiesti arusaamatu on on see, et seda abiellumist toimetatakse salaja ning oma kõige lähemate inimeste eest varjatuna. Kui halvad peavad omavahelised suhted vanematega olema? Või kas te kujutaksite ette, et teie enda laps ühel päeval niimoodi salaja abiellub ja ei pühendaks teid ühte väga tähtsasse otsusesse oma elus? Ma võin ausalt öelda, et ma oleks väga õnnetu kui mu laps sedasi käituks.

TEGELIKULT tähistab abiellumine ikkagi üksteisele pühendumist. Jumala suva, mida teised arvavad minu (kui naise) “kellelegi kuulumise” kohta – kui mina ikkagi ise pühendun abikaasale, siis ei ole kellelgi kobiseda midagi.
Miks salaja? Aga just sellepärast, et kõik tahavad suurt tralli ja tagaajamist, mida meie ei soovinud. Milleks kannatada juba pikalt ette mõnede solvumist ja survestamist, kui võiks samal ajal rahulikult ja rõõmsalt oma päeva oodata/plaanida…?

Jah, meie abiellusime ka salaja. Pärast tegime profipildiseeria ja edasi spaasse nädalavahetuseks. MEIE tahtsime nii (tõesti mõlemad, mees ka).
Teised said teada mõned nädalad hiljem. Minu vanematel ei olnud sellega probleeme, olid rõõmsad meie üle. Mehe vanemate arvamus mind ei huvita, aga suurt solvumist välja ei näidatud. Siiski, niipalju kui tunnen neid, siis ilmselt veidi vildakas see napp naeratusehakatis (mis minu suunas saadeti) oli, aga kuna väga harva näeme ja nad mind kunagi päriselt aktsepteerinud ei ole, siis absoluutselt ei kõiguta. Ja mehele ka midagi otse ei öeldud, aga nad üldse suhtlevad kuidagi kummaliselt distantseeritult omavahel (on koguaeg jahedad suhted olnud).

See on/oli MEIE päev. Miks peaks seda kellegi teise tahtmiste järgi organiseerima??
Kes solvub, see vaadaku peeglisse – probleem on temas, mitte meis. Seepärast ongi nii palju katkiseid peresid, et pulmi ainult tralli ja läbu pärast peetakse. Lisaks kulutatakse oluline (kui mitte ülisuur) osa oma säästudest teiste söötmisele/jootmisele selle asemel, et selle rahaga iseendale parem elukvaliteet tagada (osta elamine, teha remont vms).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan samuti, et kahekesi abiellumine on täiesti okei ja igal paaril on endal õigus otsustada, kuidas nad abielluda tahavad. Ometi ei pea ma õigeks perekonna eest varjamist. Milleks? See näitab üles lugupidamatust ja usaldamatust oma vanemate vastu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, meie abiellusime ka salaja. Pärast tegime profipildiseeria ja edasi spaasse nädalavahetuseks. MEIE tahtsime nii (tõesti mõlemad, mees ka).
Teised said teada mõned nädalad hiljem. Minu vanematel ei olnud sellega probleeme, olid rõõmsad meie üle. Mehe vanemate arvamus mind ei huvita, aga suurt solvumist välja ei näidatud. Siiski, niipalju kui tunnen neid, siis ilmselt veidi vildakas see napp naeratusehakatis (mis minu suunas saadeti) oli, aga kuna väga harva näeme ja nad mind kunagi päriselt aktsepteerinud ei ole, siis absoluutselt ei kõiguta. Ja mehele ka midagi otse ei öeldud, aga nad üldse suhtlevad kuidagi kummaliselt distantseeritult omavahel (on koguaeg jahedad suhted olnud).

See on/oli MEIE päev. Miks peaks seda kellegi teise tahtmiste järgi organiseerima??
Kes solvub, see vaadaku peeglisse – probleem on temas, mitte meis. Seepärast ongi nii palju katkiseid peresid, et pulmi ainult tralli ja läbu pärast peetakse. Lisaks kulutatakse oluline (kui mitte ülisuur) osa oma säästudest teiste söötmisele/jootmisele selle asemel, et selle rahaga iseendale parem elukvaliteet tagada (osta elamine, teha remont vms).

No ongi täpselt näide halbadest peresuhetest. Ühes hästitoimivas perekonnas ei ole solvumisi sellepärast, et pulmi ei peeta suurelt ja abiellujad ei pea salatsema. Kahju, et teie peredega sellised lood on. Ma ei tea, kas on võimalik neid suhteid kuidagi parandada, et teie lastel vähemalt vanavanemad olemas oleks, aga päris kindlasti on sul võimalik oma lapsi niimoodi kasvatada, et nad kunagi tulevikus oma vanemate kohta niimoodi ei kirjutaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 15:01; 01.05 11:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie abiellusime ka kahekesi.Tellisime registreerimisele ka fotograafi. Nii, et meil on hunnik pilte ja mõned oleme sugulastele andnud nende küsimise peale. Lasksime ennem veel ühel ehtemeistril tagasihoidlikud abielusõrmused teha. Natukene jäi kripeldama ja mõtlesime, et kutsume ehk ikka kõige lähedasemad ehk emad ja isad, aga siis oleksid sugulased ilmselt solvunud, et miks neid ei kutsutud. Niisiis otsustasime, et ei kutsu mitte kedagi ja keegi ei saa ka solvuda. Kõik teadsid , et tahame kahekesi ja üldiselt ei solvunud keegi õnneks. Peale registreerimist pakkisime kotid ja läksime mitmeks päevaks spaasse mesinädalaid pidama 🙂 Minu ema tuli hiljem küll õnne soovima ja tegi ka kingituse. See oli temast väga armas, kuigi me ei oodanud kelleltki mitte midagi. Meile nii väga meeldis ja saime täiel rinnal nautida kahekesi olemist ja kõik see aeg oligi meie aeg. Pole sellest küll kaua möödas, et kohe kukub kolmas abieluaasta. Eks raskeid aegu on ka olnud, aga oleme neist üle saanud. Rasedaks jäin alles peale abiellumist kahe aasta pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Abiellumine kahekesi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.