Esileht Ilu ja tervis Abort fertilitases

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Abort fertilitases

Postitas:

On kahtlus, et võin olla rase, kaitsevahendid on kasutusel, kuid juhtus kogemata selline asi, et kondoom läks katki. 2 last on olemas ja mehega rohkem lapsi ei soovi. Teen täna rasedustesti, igaks juhuks panin juba arstile ka aja, et kui test neg. siis saab teha ehk vereproovi. Ühesõnaga, kuna ma elan soomes ja siin on abordi tegemiseks seaduses ettenähtud tingimused millal saab aborti teha, ja mina neile ei vasta, siis siin ma seda teha ei saa. Leidsin fertilitase, leidsin sealt ka arti kes aastaid tagasi tegi mulle ka abordi ja hiljem võttis mu esimese lapse sünni vastu ja kui olengi rase siis läheksin just sinna.
Oskab keegi kogemusi rääkida selle haigla kohta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 28.11 10:56; 28.11 20:25; 28.11 20:48; 29.11 09:47; 29.11 13:36; 29.11 18:32; 30.11 10:16; 05.12 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ei ole samad tingimused. Soomes tehakse aborti sel juhul kui see ohustab ema ja/või lapse tervist, kui tegemist on vägistamisega, kui lootel on raske väärareng, kui naine on üle 40.eluaasta vana, kui naisel on juba 4 last, kui rase on alaealine ja minu arust oli veel midagi seoses materiaalse poolega. Lisaks tavaliselt on vaja selleks ka kahe erineva arsti otsust nagu ma lugesin. Või olen ma ise millestki valesti aru saanud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 28.11 10:56; 28.11 20:25; 28.11 20:48; 29.11 09:47; 29.11 13:36; 29.11 18:32; 30.11 10:16; 05.12 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soomes tehakse aborti sel juhul kui see ohustab ema ja/või lapse tervist, kui tegemist on vägistamisega, kui lootel on raske väärareng, kui naine on üle 40.eluaasta vana, kui naisel on juba 4 last, kui rase on alaealine ja minu arust oli veel midagi seoses materiaalse poolega. Lisaks tavaliselt on vaja selleks ka kahe erineva arsti otsust nagu ma lugesin.

Aga äkki siis võtaks mõelda selle üle, miks seal selline kord on? Sa oled ühe korra juba aborti teinud, sul on lapsed olemas, sa tead, et sa kindlasti rohkem lapsi ei taha ja ikka seksid nagu jumal juhatab? Kas sulle tõesti pole tulnud pähe siis ennast steriliseerida lasta? Väga vabandan, aga lihtsalt ei saa aru sellistest inimestest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.11 20:30; 29.11 12:39; 04.12 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soomes tehakse aborti sel juhul kui see ohustab ema ja/või lapse tervist, kui tegemist on vägistamisega, kui lootel on raske väärareng, kui naine on üle 40.eluaasta vana, kui naisel on juba 4 last, kui rase on alaealine ja minu arust oli veel midagi seoses materiaalse poolega. Lisaks tavaliselt on vaja selleks ka kahe erineva arsti otsust nagu ma lugesin.

Aga äkki siis võtaks mõelda selle üle, miks seal selline kord on? Sa oled ühe korra juba aborti teinud, sul on lapsed olemas, sa tead, et sa kindlasti rohkem lapsi ei taha ja ikka seksid nagu jumal juhatab? Kas sulle tõesti pole tulnud pähe siis ennast steriliseerida lasta? Väga vabandan, aga lihtsalt ei saa aru sellistest inimestest.

Ma ei tea miks siin selline kord on. Ma sõin aastaid tablette, juulikuu alguses lõpetasin ära, sest juunikuus tekkisid hootised pearinglused mis kestavad siiani. Ma usun, et kaitsevahendi purunemine ei olnud kuidagi minu süü.
Ja ega seda steriliseerimist ka ei tehta nii, et muudkui tahan ja saan. Vähemalt soomes mitte.
ja ma ei saa aru, minu teemaalgataus oli aiast aga sina räägid aiaaugust mulle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 28.11 10:56; 28.11 20:25; 28.11 20:48; 29.11 09:47; 29.11 13:36; 29.11 18:32; 30.11 10:16; 05.12 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa siis SOS-pille ei kasutanud, kui kondoom purunes?

Natukene kahtlen ka väites, et Soomes saab aborti teha vaid neil loetletud juhtudel. Ennem usun seda, et Soomes maksab abordi tegemine nii palju, et keskmine soome-eestlane ei saa endale seda lubada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.11 22:17; 28.11 23:34; 30.11 19:34; 04.12 15:53; 22.04 21:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ei ole samad tingimused. Soomes tehakse aborti sel juhul kui see ohustab ema ja/või lapse tervist, kui tegemist on vägistamisega, kui lootel on raske väärareng, kui naine on üle 40.eluaasta vana, kui naisel on juba 4 last, kui rase on alaealine ja minu arust oli veel midagi seoses materiaalse poolega. Lisaks tavaliselt on vaja selleks ka kahe erineva arsti otsust nagu ma lugesin. Või olen ma ise millestki valesti aru saanud?

Võiks täpsemalt kirjutada siis juba. Mulle jääb arusaamatuks, kas neil loetletud tingimustel saab Soomes aborti teha erandkorras ka peale 12 nädalat. Või Soomes ainult neil tingimustel aborti üldse tehakse (seda viimast nagu ei suuda hästi uskuda.)
Teemaalgatuse puhul ma ei saa aru, kuidas see võimalik on, et teemat kirjutades on test veel tegemata, aga juba kindel see, et aborti Soomes teha ei saa. See on arusaadav siis kui Soomes tõesti oma vaba tahte abort täiesti keelatud on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ei ole samad tingimused. Soomes tehakse aborti sel juhul kui see ohustab ema ja/või lapse tervist, kui tegemist on vägistamisega, kui lootel on raske väärareng, kui naine on üle 40.eluaasta vana, kui naisel on juba 4 last, kui rase on alaealine ja minu arust oli veel midagi seoses materiaalse poolega. Lisaks tavaliselt on vaja selleks ka kahe erineva arsti otsust nagu ma lugesin. Või olen ma ise millestki valesti aru saanud?

Võiks täpsemalt kirjutada siis juba. Mulle jääb arusaamatuks, kas neil loetletud tingimustel saab Soomes aborti teha erandkorras ka peale 12 nädalat. Või Soomes ainult neil tingimustel aborti üldse tehakse (seda viimast nagu ei suuda hästi uskuda.)
Teemaalgatuse puhul ma ei saa aru, kuidas see võimalik on, et teemat kirjutades on test veel tegemata, aga juba kindel see, et aborti Soomes teha ei saa. See on arusaadav siis kui Soomes tõesti oma vaba tahte abort täiesti keelatud on.

No ei ole see soomes midagi nii keelatud. Saab samadel tingimustel teha kui eestis. Lihtsalt on välja toodud põhjused ja punktid, mis puhul on abort just kui õigustatud. Ilmselt sellepärast, et inimene enne ikka hoolega järele mõtleks.

Teemaalgataja luges ette vaid äärmuslikumad variandid.

Sul on võimalik Soomes rasedus algetapis katkestada järgmistes olukordades:

kui sünnitus ohustab sinu tervist
kui oled alla 17-aastane või üle 40-aastane
kui oled juba sünnitanud neli last
kui sa ei suuda lapse eest haiguse tõttu hoolitseda.

Aga tegelikult on ka nii:

Abordi (abortti) põhjuseks piisab ka sellest, et lapse sünnitamine või hooldamine oleks sinu elule suureks koormuseks. Praktikas võib põhjuseks olla mõni alljärgnevatest teguritest:

peresuhted
majanduslik olukord
tööolukord
elukoht
tulevikuplaanid

http://www.infopankki.fi/et/elu-soomes/tervis/abort

Ühesõnaga, kõik sama, mis eestiski.

P.S. ei mõista, miks (ilmselt teemaalgaaja?) mu SOS-pillide võtmise küsimust miinustas? Täiesti asjakohane küsimus ju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.11 22:17; 28.11 23:34; 30.11 19:34; 04.12 15:53; 22.04 21:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Fertilitas on normaalne haigla, miks mitte seal aborti teha. Kindlasti on ka odavam kui Soomes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ei ole samad tingimused. Soomes tehakse aborti sel juhul kui see ohustab ema ja/või lapse tervist, kui tegemist on vägistamisega, kui lootel on raske väärareng, kui naine on üle 40.eluaasta vana, kui naisel on juba 4 last, kui rase on alaealine ja minu arust oli veel midagi seoses materiaalse poolega. Lisaks tavaliselt on vaja selleks ka kahe erineva arsti otsust nagu ma lugesin. Või olen ma ise millestki valesti aru saanud?

Mina ei ole kellegi kommentaare oma postituses miinustanud ega ka like-inud.
Kusjuures SOS-pillidele ma polegi mõelnud. Hea tähelepanek, pean need koju ostma igaks juhuks. Täna hommikul tegin rasedustesti mis oli negatiivne. Ostsin poest kohe mitu erinevat testi eks ma teen need siis mõnepäevaste vahedega ära järjest. Pakkidel on kirjas, et väga tundlikud on, et võib teha juba esimesest päevast kui päevad ära jäid ja tõhusus on üle 99%. Igatahes käin ka arstil ära ja saan vereproovi ka teha, midagi see peaks ikka näitama. Mäletan, et peale kondoomi rebenemist tundsin 2 päeva jutti torkivat valu ja arvasin, et päevad hakkavad aga ei.
Võiks täpsemalt kirjutada siis juba. Mulle jääb arusaamatuks, kas neil loetletud tingimustel saab Soomes aborti teha erandkorras ka peale 12 nädalat. Või Soomes ainult neil tingimustel aborti üldse tehakse (seda viimast nagu ei suuda hästi uskuda.)
Teemaalgatuse puhul ma ei saa aru, kuidas see võimalik on, et teemat kirjutades on test veel tegemata, aga juba kindel see, et aborti Soomes teha ei saa. See on arusaadav siis kui Soomes tõesti oma vaba tahte abort täiesti keelatud on.

No ei ole see soomes midagi nii keelatud. Saab samadel tingimustel teha kui eestis. Lihtsalt on välja toodud põhjused ja punktid, mis puhul on abort just kui õigustatud. Ilmselt sellepärast, et inimene enne ikka hoolega järele mõtleks.

Teemaalgataja luges ette vaid äärmuslikumad variandid.

Sul on võimalik Soomes rasedus algetapis katkestada järgmistes olukordades:

kui sünnitus ohustab sinu tervist
kui oled alla 17-aastane või üle 40-aastane
kui oled juba sünnitanud neli last
kui sa ei suuda lapse eest haiguse tõttu hoolitseda.

Aga tegelikult on ka nii:

Abordi (abortti) põhjuseks piisab ka sellest, et lapse sünnitamine või hooldamine oleks sinu elule suureks koormuseks. Praktikas võib põhjuseks olla mõni alljärgnevatest teguritest:

peresuhted
majanduslik olukord
tööolukord
elukoht
tulevikuplaanid

http://www.infopankki.fi/et/el…..rvis/abort

Ühesõnaga, kõik sama, mis eestiski.

P.S. ei mõista, miks (ilmselt teemaalgaaja?) mu SOS-pillide võtmise küsimust miinustas? Täiesti asjakohane küsimus ju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 28.11 10:56; 28.11 20:25; 28.11 20:48; 29.11 09:47; 29.11 13:36; 29.11 18:32; 30.11 10:16; 05.12 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures SOS-pillidele ma polegi mõelnud.

Sa oled juba ühe korra aborti teinud, see oli aastaid tagasi ja siiamaani pole sa suutnud välja mõelda, kuidas ennast soovitmatu raseduse eest 100% kaitsta? Mis otsaga sa õieti mõtled?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.11 20:30; 29.11 12:39; 04.12 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures SOS-pillidele ma polegi mõelnud.

Sa oled juba ühe korra aborti teinud, see oli aastaid tagasi ja siiamaani pole sa suutnud välja mõelda, kuidas ennast soovitmatu raseduse eest 100% kaitsta? Mis otsaga sa õieti mõtled?

Peale esimese lapse sündi ma sõin aastaid beebipille. 2012.aasta sügisel ma lõpetasin, sest soovisime mehega teist last. Teine laps sündis 2013.aasta lõpus ja peale imetamise lõpetamist hakkasin uuesti beebipille sööma. Aga kuna mul tekkis päeva pealt pearinglus juunikuus siis ma juulikuu alguses lõpetasin tablettide võtmise, kuna arvasin, et tabletid põhjustavad seda. Sellest ajast olemegi mehega kondoomi kasutanud. Ei taha hetkel uuesti pille võtma hakata, sest pearinglused käivad edasi ja soome arstidest ei olnud mingit abi, detsembris lähen siis eesti arsti juurde ja tehakse erinevad uuringud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 28.11 10:56; 28.11 20:25; 28.11 20:48; 29.11 09:47; 29.11 13:36; 29.11 18:32; 30.11 10:16; 05.12 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa testi ei ole teinud, miks sa siis üldse arvad, et sa kohe ühest korrast rase oled? Mina olen aasta otsa iga kord ovulatsioonipäeval olnud kaitsmata vahekorras, sest soovin last, aga rase veel pole. Ikka enne tasuks test teha ja siis mõelda, mis edasi saab.
Ja see tundub mu jaoks eriti imelik, et sa panid arstile aja pelgalt selleks, et negatiivse testi korral igaks juhuks veretest teha. Tuhanded naised saavad iga kuu negatiivseid rasedusteste, mis saaks, kui kõik kohe arsti juurde tormaks? Negatiivse testi korral jää päevi ootama või tee test nädala pärast uuesti. Ega see kiiresti teada saamine ei tee sind rohkem või vähem rasedaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa testi ei ole teinud, miks sa siis üldse arvad, et sa kohe ühest korrast rase oled? Mina olen aasta otsa iga kord ovulatsioonipäeval olnud kaitsmata vahekorras, sest soovin last, aga rase veel pole. Ikka enne tasuks test teha ja siis mõelda, mis edasi saab.
Ja see tundub mu jaoks eriti imelik, et sa panid arstile aja pelgalt selleks, et negatiivse testi korral igaks juhuks veretest teha. Tuhanded naised saavad iga kuu negatiivseid rasedusteste, mis saaks, kui kõik kohe arsti juurde tormaks? Negatiivse testi korral jää päevi ootama või tee test nädala pärast uuesti. Ega see kiiresti teada saamine ei tee sind rohkem või vähem rasedaks.

Pillidega mul jõid päevad vahepeal ära 2 kuud jutti. Aga sel ajal kui ma pille ei söönud ja üldse enne rasedusi, pole ühtegi kuud vahele jäänud. Ma lasen arstil kohe üle ka vaadata ennast ja küsin veretesti. Lähen erakkliinikusse, mina maksan, järelikult ka saan selle veretesti.
Ma tahan võimalikult vara rasedusele jälile saada, kui see eksisteerib muidugi. Siis saan kohe edasi hakata tegutsema. Mul on nüüd 3 testi alles ja eks ma mõne päevaste vahedega teen neid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 28.11 10:56; 28.11 20:25; 28.11 20:48; 29.11 09:47; 29.11 13:36; 29.11 18:32; 30.11 10:16; 05.12 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka SOS pill ei kaitse täielikult soovimatu raseduse eest. Alles oli see teema üleval peale Pedaja harimatut kriiskamist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.11 08:39; 30.11 20:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ei ole samad tingimused. Soomes tehakse aborti sel juhul kui see ohustab ema ja/või lapse tervist, kui tegemist on vägistamisega, kui lootel on raske väärareng, kui naine on üle 40.eluaasta vana, kui naisel on juba 4 last, kui rase on alaealine ja minu arust oli veel midagi seoses materiaalse poolega. Lisaks tavaliselt on vaja selleks ka kahe erineva arsti otsust nagu ma lugesin. Või olen ma ise millestki valesti aru saanud?

oled ise midagi valesti aru saanud. Mul on kaks tuttavat siin teinud aborti lihtsalt seetõttu, ei soovi enam lapsi. Üks on alla 30a 2 lapsega(on teinud 2xaborti peale viimast last,hooletusest jäänud) ja teine veidi üle 30 a naine kellel on kaks last eestis ja juba suureks kasvanud aga ta lihtsalt on nii võimsalt viljakas, et on jäänud kaitsevahendiga) Mitte keegi pole midagi öelnud, kui lubatud ajalisse vahemiku abordi aeg jääb. Küll aga on neile soovitatud juhade läbilõikamist, kuna kaks korda on aborti tehtud ja lapse soovi pole olnud. Soovitatakse seetõttu, sest ega see abort ka kehale ja vaimule kasuli ju pole.

Abodsi tegemiseks paned oma elukohajärgsesse terveysasemalle aja kinni ning ütled, et soovid aborti teha. Küsitakse veel viimast korda üle, kas olete kindel ja siis suunab ta sind edasi arsti juurde(tema teeb uh ja küsi ka veel otsuse kindluses), kes selle ette võtab.
Siis ongi kahe arsti kinnitus raseduse tuvastuseks olemas ja asi ants.

Aga erakliiniku günekoloog saab ka ju anda lehe abordi tegemiseks? Ma pole kunagi usaldanud neid terveysasema arste, veider, et yleislääkäri teeb günekoloogi tööd. Käin alati erakas, ka pap testi lasin teha erakas. Tegin täna hommikul uuestu rasedustesti, jälle negatiivne. Ma olengi sellepärast natuke paanikas, et see on väga ebatavaline, et mul päevad niimoodi 1 kuu vahele jäävad. Umbes nädal aega on päevad üle läinud ja kui oma lapsi ootasin siis tegin umbes samal ajal ja testile lõi kohe 2 paksu triipu, et kui midagi olekski siis selle aja peale peaksid testid midagi ka näitama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 28.11 10:56; 28.11 20:25; 28.11 20:48; 29.11 09:47; 29.11 13:36; 29.11 18:32; 30.11 10:16; 05.12 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka SOS pill ei kaitse täielikult soovimatu raseduse eest. Alles oli see teema üleval peale Pedaja harimatut kriiskamist.

Ükski vahend pole 100% kindel. Mis sa nüüd siis tahad öelda, et jätame vahendid kasutamata, sest need võivad ju alt vedada? Või mida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.11 22:17; 28.11 23:34; 30.11 19:34; 04.12 15:53; 22.04 21:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka SOS pill ei kaitse täielikult soovimatu raseduse eest. Alles oli see teema üleval peale Pedaja harimatut kriiskamist.

Ükski vahend pole 100% kindel. Mis sa nüüd siis tahad öelda, et jätame vahendid kasutamata, sest need võivad ju alt vedada? Või mida?

Ei, seda, et pole mõtet soiguda mingist vahendist, mis ei ole isegi 95% kindel. Teemaalgataja tundub olevat paaniline põdeja ja vaevalt, et teades selle efektiivsust ta praegu sama küsimusega siin poleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.11 08:39; 30.11 20:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, seda, et pole mõtet soiguda mingist vahendist, mis ei ole isegi 95% kindel. Teemaalgataja tundub olevat paaniline põdeja ja vaevalt, et teades selle efektiivsust ta praegu sama küsimusega siin poleks.

Teemaalgataja teab, et ta rohkem lapsi ei taha. Mõtlev inimene kas steriliseeriks end sel juhul või kasutaks vähemalt topeltkaitset. Kui keeruline kondoomiga koos kasutada ka spermitsiidi? Kui pillid ei sobi, kasutada spiraali + kondoomi? Soovimatult rasestub tänapäeval ainult kas rumal, hoolimatu või vägivalla ohvriks langenud inimene. Millisesse kategooriasse teemaalgataja kuulub, jätan tema enda otsustada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.11 20:30; 29.11 12:39; 04.12 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka SOS pill ei kaitse täielikult soovimatu raseduse eest. Alles oli see teema üleval peale Pedaja harimatut kriiskamist.

Ükski vahend pole 100% kindel. Mis sa nüüd siis tahad öelda, et jätame vahendid kasutamata, sest need võivad ju alt vedada? Või mida?

Ei, seda, et pole mõtet soiguda mingist vahendist, mis ei ole isegi 95% kindel. Teemaalgataja tundub olevat paaniline põdeja ja vaevalt, et teades selle efektiivsust ta praegu sama küsimusega siin poleks.

Tähendab, kui sinuga juhtuks nii, et kondoom puruneb vahekorra ajal, siis pigem valid kohe abordi? SOS-pillid välistad, kuna viimasete efektiivsus on ju vaid 87%?

Njaa!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.11 22:17; 28.11 23:34; 30.11 19:34; 04.12 15:53; 22.04 21:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soomes saab kindlasti aborti teha ka omal soovil. Kui paberile vaja põhjendus panna, siuspanedki, et majanduslik olukord ja/ või kodune olukord ei luba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Seekord oli valehäire õnneks, päevad hakkasid eile.
Aga aitäh nii toetavate kommentaaride eest ja aitäh, et ikka teemas püsiti nii kenasti! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 28.11 10:56; 28.11 20:25; 28.11 20:48; 29.11 09:47; 29.11 13:36; 29.11 18:32; 30.11 10:16; 05.12 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga minu jaoks on arusaamatu, et kui pillide võtmise ajal tekib mingi muu tervisehäda, siis esimese asjana jäetakse siiski ära pillid, mitte ei hakata muud põhjust otsima? Tegemist on ju rasestumisvastase vahendiga, mis aastate jooksul pole mingeid kõrvalmõjusid andnud. Miks nende võtmine siis katkestada? Milleks tekitada enesele oht rasestuda kui seda ei soovita?

Naised on isegi spiraali välja lasknud võtta, kui jälle mingi ärevushoog või depressioon peale tuleb – et kindlasti just sellest põhjustatud…. Uskumatu, mis otsaga ikka mõeldakse.

Ega rasestumisvastased vahendid ei ole nagu rahustid või muud rohud, mis igapäevast enesetunnet nii tugevalt mõjutavad!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oskan rääkida hiljutise kogemuse põhjal raseduse katkestamisest Fertilitases. Ise sain teada äkki, et olen olnud juba 10 nädalat rase. Ütleme nii, et olin väga väga shokis, sest üks alla kahe aastane laps on hetkel kodus ja teist ei olnud üldse plaanis. Majanduslik seis ei ole hetkel super (minul ebakindel töö ja eelmine emapalk oli miinimum), et oleks võimalik teine laps veel juurde saada ja neid põhjuseid miks ma siiski raseduse katkestamise otsuse tegin oli veel. Läksin siis fertilitase naistearsti juurde, kus ma käisin 2x (maksumus kokku 55+135). Peale seda suunas ta mind raseduse katkestamiseks ühel hommikul kell 8 haiglasse (kokku 145 eur). Olin kohe tableti abordi vastu ja ütlesin, et kui siis ainult kirurgiline, mina ei oleks seda tableti oma emotsinaalselt üle elanud ilmselt. Peale seda on mul loomulikult kahju ja mehel on kahju ja elu on natukene pea peale pööratud viimased päevad, väga kurvad meeleolud valitsevad. Kindlasti ei teeks ma seda oma elus enam kunagi. Loodan lihtsalt, et elu läheb kergemaks paari aasta jooksul, oma koduga seotud unistused täituvad ja saab ära üürikorterist ning siis saab mõelda veel 1 või 2 lapse peale. Kindlasti tahaks olla ka rohkem kodus, kui poolteist aastat. Muutus võibolla see, et ennem ma ütlesin, et ei! mina enam ei taha iialgi ühtegi last, et meile ühest piisab, kuid nüüd ma siiski tunnen, et ehk kunagi see võiks siiski juhtuda.
Teistele soovitan lihtsalt väga hoolega järele mõelda, eriti kui on hooliv ja armastav perekond, et siiski võimalusel saada laps, kui, et katkestada rasedus – see on siiski emotsinaalselt äärmiselt kurnav kogemus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oskan rääkida hiljutise kogemuse põhjal raseduse katkestamisest Fertilitases. Ise sain teada äkki, et olen olnud juba 10 nädalat rase. Ütleme nii, et olin väga väga shokis, sest üks alla kahe aastane laps on hetkel kodus ja teist ei olnud üldse plaanis. Majanduslik seis ei ole hetkel super (minul ebakindel töö ja eelmine emapalk oli miinimum), et oleks võimalik teine laps veel juurde saada ja neid põhjuseid miks ma siiski raseduse katkestamise otsuse tegin oli veel. Läksin siis fertilitase naistearsti juurde, kus ma käisin 2x (maksumus kokku 55+135). Peale seda suunas ta mind raseduse katkestamiseks ühel hommikul kell 8 haiglasse (kokku 145 eur). Olin kohe tableti abordi vastu ja ütlesin, et kui siis ainult kirurgiline, mina ei oleks seda tableti oma emotsinaalselt üle elanud ilmselt. Peale seda on mul loomulikult kahju ja mehel on kahju ja elu on natukene pea peale pööratud viimased päevad, väga kurvad meeleolud valitsevad. Kindlasti ei teeks ma seda oma elus enam kunagi. Loodan lihtsalt, et elu läheb kergemaks paari aasta jooksul, oma koduga seotud unistused täituvad ja saab ära üürikorterist ning siis saab mõelda veel 1 või 2 lapse peale. Kindlasti tahaks olla ka rohkem kodus, kui poolteist aastat. Muutus võibolla see, et ennem ma ütlesin, et ei! mina enam ei taha iialgi ühtegi last, et meile ühest piisab, kuid nüüd ma siiski tunnen, et ehk kunagi see võiks siiski juhtuda.
Teistele soovitan lihtsalt väga hoolega järele mõelda, eriti kui on hooliv ja armastav perekond, et siiski võimalusel saada laps, kui, et katkestada rasedus – see on siiski emotsinaalselt äärmiselt kurnav kogemus.

Nii palju sekeldamist! Selle asemel, et kasutada ras.vastaseid vahendeid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.11 22:17; 28.11 23:34; 30.11 19:34; 04.12 15:53; 22.04 21:36;
To report this post you need to login first.

Aga minu jaoks on arusaamatu, et kui pillide võtmise ajal tekib mingi muu tervisehäda, siis esimese asjana jäetakse siiski ära pillid, mitte ei hakata muud põhjust otsima? Tegemist on ju rasestumisvastase vahendiga, mis aastate jooksul pole mingeid kõrvalmõjusid andnud. Miks nende võtmine siis katkestada? Milleks tekitada enesele oht rasestuda kui seda ei soovita?

Naised on isegi spiraali välja lasknud võtta, kui jälle mingi ärevushoog või depressioon peale tuleb – et kindlasti just sellest põhjustatud…. Uskumatu, mis otsaga ikka mõeldakse.

Ega rasestumisvastased vahendid ei ole nagu rahustid või muud rohud, mis igapäevast enesetunnet nii tugevalt mõjutavad!

Väga-väga rumal jutt!
Minul näiteks on meditsiiniliselt tõestatud, et rasestumisvastased vahendid (konkreetselt EVRA plaastrid) tekitasid minu organismis sisuliselt päevapealt olukorra, kus ma pidingi nende kasutmamise lõpetama, sest… nojah, rohkem ei tahtnud ka väga kogenud günekoloog öelda. Loomulikult oli põhjuseks minu organismi eripära ja suutmatus vatu võtta seda s****a, mida miljonid naised endale kuude kaupa sisse ajavad. Ka mina kasutasin neid eelnevalt umbes 2 aastat. Kohe ilmus välja mul ka paar tuttavat, kellel hormoonid olid samamoodi keha nii segamini ajanud, et selle fonktsioonide korrastamiseks läks aastaid.
Kui lapsesoovi enam ei ole, on kõige mõistlikum ennast steriliseerida lasta. Edasi on elu nagu lill, jäävad ära igasugused paanikahood rasduse suhtes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Ilu ja tervis Abort fertilitases

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.