Esileht Väikelaps Aidake palun jalgratast valida! (Suht kiire asjaga :))

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Aidake palun jalgratast valida! (Suht kiire asjaga :))

Postitas:

Tüdruklaps, saab nädala pärast 3-aastaseks. Sünnipäevaks soovib jalgratast (varem sõitnud 2-rattalise jooksu- ja tõukerattaga). Kuna pikkust on kõvasti (105 cm), tundub 12-tollise kasutusaeg väga lühikeseks jäävat. 16-tolline on jälle selgelt liiga suur. 14-tolliste valik meil siin väga napp, aga internetipoodidest üht-teist ikka leiab, samas kvaliteet teadmata.

Kuna ma ostan üldse esimest lastejalgratast ja puudub kogemus, mida jälgida, aitate ehk arvamusavaldustega.

Näiteks olen vaadanud:

https://www.shoppa.ee/p/yipeeh-14-tudrukute-jalgratas-springtime-cruiser/4303571
https://www.shoppa.ee/p/volare-14-tudrukute-jalgratas-ashley/4303678
https://www.shoppa.ee/p/14-laste-jalgratas-avengers/4303722
https://www.shoppa.ee/p/14-tudrukute-jalgratas-mia-me/4321849

Viimane on küll kallim ning minu maitse jaoks hirmus kirju. Samas, kas 9,5 kg on keskmisest kergem, et seda rõhutatakse? Sellel tunduvad olevat teistmoodi pidurid (U-pidur, nii esi- kui ka tagapidur, teistel öeldud, et V-pidur ja lihtsalt, et jalgpidur ja käsipidur mõlemad) – mis see tähendab?

Kas firmasid äkki oskab keegi kommenteerida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.01 09:43; 16.01 09:52; 16.01 11:25; 16.01 11:35; 16.01 13:29; 16.01 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis on veel selline:
http://www.bikko.ee/lasterattad/ratas-karbon-kitty-14-2016-violet/

See tundub kerge olevat, muud ei oska miskit arvata. Samas e-pood on väiksem, guugeldades leidsin vaid ühe ostukogemuse (mis oli küll positiivne õnneks).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.01 09:43; 16.01 09:52; 16.01 11:25; 16.01 11:35; 16.01 13:29; 16.01 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ostaks sellise: http://www.mytoys.de/hudora-kinderfahrrad-rs-10-10-zoll-pink-3791628.html

kui see laps sul alles õpib sõitma, siis ei pea ratas olema 14 tolline. Arvesta sellega ka, kui pikk su laps on

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

105 cm on 16- tollise jaoks täitsa paras. Oma poisile ostsin 16- tollise Author Stylo kui ta oli 2a7k. Sadul kõige madalamas asendis sai kohe sõita ja natukese aja pärast sai sadulat tõsta.
See ratas on muidugi kallis, aga kerge ja õige raamigeomeetriaga, et sõiduasend oleks sobiv.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.01 11:17; 16.01 11:57; 16.01 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ostaks sellise: http://www.mytoys.de/hudora-ki…..91628.html

kui see laps sul alles õpib sõitma, siis ei pea ratas olema 14 tolline. Arvesta sellega ka, kui pikk su laps on

10-tollise ratta 105 cm pikale lapsele?! Miks? Õpib jah alles, aga ega tal sellepärast põlved lõua alla ei saa käia. Poes proovimas käisime juba ja 12-tolline on tõesti sellise suurusega, et isegi tänavuse suve lõpuni ei pruugi suuruse poolest sobida enam. 16-tollisega ulatus ta ka pedaale sõtkuma, aga hakkasin pelgama, et ratas on liiga raske, ja kui jalad üldse maha ei ulatu algul, siis võib abiratastest kiire loobumine (mida ideaalis sooviks) keerukaks osutuda. Tasakaal jooksurattaga on juba olemas, pedaalide sõtkumise oskus on eelkõige vaja omandada. 14-tollised on üldiselt kirjade järgi mõeldud pikkusele 98–110 cm. Kui mul laps on praegu 105 cm, siis tundub 14 tolli vägagi mõistlik valik.

Aga kui Sa oskaksid välja tuua mingeid konkreetseid parameetreid, mida vaadata (et mille poolest Sinu soovitatud ratad on Sinu meelest parem kui mu oma valikusõelale langenud), oleksin muidugi väga tänulik.

PS. Lapse sünnipäev on juba pühapäeval, seega välismaalt tellimine jääb niikuinii ära. Variandid on 1) teha hiljemalt homme tellimus kohalikust internetipoest, kus tarneaeg ei ületa 1-2 tööpäeva või 2) osta mõnest Tallinna spordi- või rattapoest kohapealt.

PPS. Kui sobivat 14-tollist ei leia, otsustan tõesti ilmselt 12-tollise kasuks. Aga praegu küll tundub, et kui siit negatiivset tagasisidet ei tule, riskiks vist mõne neist oma väljavalitud 14-tollistest tellida, nt tolle Bikko e-poe oma, sealt saab osta ka nii, et maksan 4 € rohkem, aga tasun alles kullerile kättesaamisel – see peaks suht tundmatust e-poest tellimise riski veidi maandama.)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.01 09:43; 16.01 09:52; 16.01 11:25; 16.01 11:35; 16.01 13:29; 16.01 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ostaks sellise: http://www.mytoys.de/hudora-ki…..91628.html

kui see laps sul alles õpib sõitma, siis ei pea ratas olema 14 tolline. Arvesta sellega ka, kui pikk su laps on

10 tolline jääb küll väikeseks.

Mina soovitaks küll 16 tollist ratast, oleneb ratta kere mudelist, osadel saab sadula päris madalasse sättida ning pole probleemi. Kui lapsel on jooksurattaga sõtmine selge, siis tavalise ratta peale minek lihtsam ka.
ideaalne oleks muidugi, kui saaks lapsega poodi minna proovima.
Oma lapsele ostsin järelturult TREK 16 tollise ratta, sellel sai küll sadula piisavalt alla panna, et lapsel oleks mugav

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.01 11:29; 16.01 12:04; 17.01 02:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

105 cm on 16- tollise jaoks täitsa paras. Oma poisile ostsin 16- tollise Author Stylo kui ta oli 2a7k. Sadul kõige madalamas asendis sai kohe sõita ja natukese aja pärast sai sadulat tõsta.
See ratas on muidugi kallis, aga kerge ja õige raamigeomeetriaga, et sõiduasend oleks sobiv.

Tänan nõu andmast! Rattapoes jälle soovitati esimeseks rattaks pigem väiksem võtta (aga eks neil muidugi on huvi rohkem rattaid müüa, et algul väiksem ja siis kohe varsti suurem). Kuidas teil selles mõttes oli, et millal ja kuidas abiratastest vabanemine õnnestus? Ma tahaks sellega pigem ruttu ühele poole saada, aga hästi ei kujuta ette, et kui ikka jalad pedaalide kõrvalt maha ei ulatu, kuidas ta siis maha tuleb rattalt ilma abikateta või mis saab, kui kukkuma hakkab alguses. Iseenesest on ta mul küll päris osav ja hakkaja laps oma vanuse kohta, aga kui paar esimest kukkumist isu ära võtavad, oleks ka tobe. Kas suur ratas liiga raskeks ja kobakaks ei jäänud nii väikesele?

Oleks ta varem juba pedaalidega rattaga sõitnud, julgeksin küll 16-tollise võtta.

Muidugi, meie siiski väga kallist ratast endale lubada ei saa. 150 € oleks ikka üsna ülemine piir.

Kui keegi oskab mingit üldist nõu anda, et mida üldse veel jälgida (pidurid? kaal? materjal? tootjamaa? veel miskit?), siis selle eest olen ka muidugi tänulik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.01 09:43; 16.01 09:52; 16.01 11:25; 16.01 11:35; 16.01 13:29; 16.01 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kirnutasin Author stylost.
Meil läks nii, et poiss sõitis jooksurattaga ja tasakaalu hoidis väga hästi. Hakkasin tetist otsima infot jalgratadte kohta ja sõidueksperdid üldse ei soovita 12-tollist ratast, sest ratad on väiksed ja raam lühike- laps istub nagu taburetil ja jalgadele jääb väga suur koormus. Pealegi need 12-tollised on väga rasked – üle 10kg. Author Stylo meeldis mulle sest selle kaal on ~7,6 kg ja minu kolmeaastane vabalt saab ise hakkama kui näiteks kukub.
Ostsime ratta mais 2016, siis poiss oli 2a7k. Kaks nädlat lasin tal abiratastega sõita, et õpiks ära väntamise ja pidurdamise. Sadul madalamas asendis ulatusid päkad asfaldini. Siis võtsin abikad ära ja hoidsin ta õlast kinni, nii laps tunnetab ise jalgratast. Ja nii ta läks..veidi alla 2a8k mihutas ilma abikate. Paar kuud hiljem õpis ära kuidas ise sõitu alustada.

Seda Author Stylot käisime Author esinduspoes proovimas ja oli väga mõnus sõitmine.
Author jalgratastel on olemas ka Orbit mudel, mis on sama raamigeomeetriaga, kuid veidi raskem..~8,5 kg. Author Orbit on ka odavam.
Kahjuks neid rattaid väga järelturul ei leia.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.01 11:17; 16.01 11:57; 16.01 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps hakkas kohe ilma abiratasteta sõitma. Tänu jooksurattale oli tasakaalu tunnetus väga hea. Sadul oli kõige madalamas asendis ja jalad ulatusid pea täistallal maha.
Meil muidugi see eelis, et väntamine oli enam-vähem selge. Sest päris väiksena (1-2aastaselt) oli meil kodus 10 tolline ratas (sellega õue ei saanudki), seisis kodus, abirattad olid susside sees ja siis kasutas seda nö trenazöörina. Õues sõitmine üldse ei läinud hästi, sest abirattad segasid keeramist nii kui järsemalt keeras oli kummuli ja lõpuks keeldus ratta selga minemast.
Siis otsimegi jooksuratta, sellega kärutas 2 aastast ning peale seda sai tavalise jalgratta 16 tolli, nii kui selga istus põhimõtteliselt kohe oskas sõita. alguse õpetasin talle kuidas kiirelt jalad pedaalidelt maha panna, kui tunneb, et tasakaal ära kaob. Esialgu paar päeva pidin aitama niipalju, et hoidsin sadulast ratast püsti niikaua kui jalad pedaalidele sai. Kaasa ei jooksnud kordagi. Nädala lõpuks hakkas juba pusima ka iseseisvalt kohalt minema saamist.
Eduelamus oli lapsel väga suur ning tänu sellele ka motivatsioon kõrge.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.01 11:29; 16.01 12:04; 17.01 02:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostaks ikka tuntud rattafirma ratta: Trek, Merida, Scott, Cube, Author…

Merida Dakar 612: http://www.veloplus.ee/et/toode/ratas-merida-dakar-612-roosa-26308, siin kasutatud http://buduaar.ee/turg/kuulutus/2778696/ratas-merida-dakar-612-roosa-lisadega?&detailedview=1. Minu meelest täiesti normaalne osta ka kingituseks kasutatud ratas. Minu lastel olnud üks 12-tolline kasutatud Trek, kaks kasutatud Merida ratast (12 ja 16) ning üks uuena ostetud Classic. Arvake ära, millega kõige rohkem probleeme on olnud. Loomulikult uuena ostetud Classic. Teistega null probleeme. Kasutatud rattal on mees ainult käepidemed ära vahetanud.

Scott Contessa: http://buduaar.ee/turg/kuulutus/2963019/muua-laste-ratas-scott-contessa-12quot. Uuena ostes on kindlasti üle 150. Nendest kahest ostakski selle, kuna see kergem. Käsipiduri saab lihtsalt lahti monteerida, kuna peaks olema ka jalgpidur.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 12:05; 16.01 12:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli Merida Dakar 616. Väga rahul olin. 3. aastasele kindlasti väiksemat ei ostaks, 16″ ratta kasutusaeg oli meil samuti väga lühike, 5a lapsed sõitsid juba Merida Dakar 620, selle kasutusaeg oli natsa pikem, suuremad said 9 aastaselt.
Kui järelturult ostad siis uuri kindlasti kes selle rattaga eelnevalt sõitnud on. Mina ostsin ka ühe 16″ ratta järelturult, omanik rääkis küll et sellega sõitis 8 aastane laps, no sõitis siis sõitis ja väike ju see talle tõesti, 8a abiratastega on natuke liiga suur ja raske, abirattad olid nii ära väänatud ja painutatud, et minu laps sõitiski poolenisti külikil, teine laps polnud üldse nõus sellega sõitma. Müüsin ruttu maha ja ostsin korralikud Merida Dakasr 616 rattad lastele. Minu lapsed saatsid oma rattad järelturule tõesti tervetena ja korralikena.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli Merida Dakar 616. Väga rahul olin. 3. aastasele kindlasti väiksemat ei ostaks, 16″ ratta kasutusaeg oli meil samuti väga lühike, 5a lapsed sõitsid juba Merida Dakar 620, selle kasutusaeg oli natsa pikem, suuremad said 9 aastaselt.
Kui järelturult ostad siis uuri kindlasti kes selle rattaga eelnevalt sõitnud on. Mina ostsin ka ühe 16″ ratta järelturult, omanik rääkis küll et sellega sõitis 8 aastane laps, no sõitis siis sõitis ja väike ju see talle tõesti, 8a abiratastega on natuke liiga suur ja raske, abirattad olid nii ära väänatud ja painutatud, et minu laps sõitiski poolenisti külikil, teine laps polnud üldse nõus sellega sõitma. Müüsin ruttu maha ja ostsin korralikud Merida Dakasr 616 rattad lastele. Minu lapsed saatsid oma rattad järelturule tõesti tervetena ja korralikena.

Abirattad saab vabalt uued osta, igas rattapoes müüakse.

Mina ostaks 3-aastasele jällegi 12-tollise küll, kuna minu meelest on väga tähtis, et lapsel ulatuks sadulalt jalad maha, vähemalt alguses. 16-tollisel ei pruugi isegi sadula madalaimas asendis nii olla, sõltub lapse pikksuest. Jah, 12-tollisel ilmselt pikka pidu ei oleks, kuid lihtsam oleks sõitma õppida. Sellepärast ostakski järelturult, ei oleks rahast nii kahju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 12:05; 16.01 12:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh kõigi arvamuste eest!

Üldiselt ma kasutatud asjade ostmist ei põlga (ehkki olen kogenud, et suuremate ja kallimate asjade puhul on ikka väga 50/50, kas kasutatuna ostmine osutub lõppkokkuvõttes soodsamaks ja mõistlikumaks kui uuena ostmine või mitte), aga sünnipäevakingina selle siiski välistaksin. Ning kuna kasutatud ratta puhul sooviks selle seisukorra kindlasti oma silmaga üle vaadata, siis selleks, et mitmes kohas vaatamas ja uurimas käia, pole ka lihtsalt aega.

Meil teeb olukorra keerukaks ka see, et laps on saab tõesti alles 3-aastaseks ja tegu on esimese pedaalidega rattaga. Teiselt poolt on ta oma vanuse kohta väga suur (nii pikkus kui ka kaal vastavad kasvukõverate järgi keskmise 4 a 3 k lapse mõõtudele). Ehk siis standardne 2-4 a standardlahendus (12”) nagu ei sobi hästi. Kui üldse selle kasuks otsustaks, võiks kõne alla tulla mingi eriti odav variant, mille puhul arvestaksingi, et kasutusaeg jääb lühikeseks ja varsti tuleb uus ratas osta.

Samuti ma absoluutselt usun, et kallistel ja kuulsatel firmadel on imeliste omadustega lasterattaid. Aga no see lihtsalt ei ole meie võimaluste tase. Minu lapsed ei saa endale ka talveriietetks Didriksoni, Isbjörn of Swedeni, Reimatec+ tooteid, vaid Lenne, Huppa, Lassie (needki enamasti kasutatuna). Meie auto ei ole mitte Audi, Volvo, BMW, Mercedes-Benz ega isegi mitte Škoda Superb, vaid lihtne väike Škoda Fabia. Jne. Mu laps on endale ühe korra saanud P.oPi kevad-sügis-kombeka ning see oli küll imehea ese, aga tagantjärele võin ausalt öelda, et uuesti ma sedavõrd kallist investeeringut ei teeks – ka tunduvalt odavamalt saab lapse riidesse, nii et tal on täiesti rahuldavalt mõnus olla.

Samamoodi 1,5 aasta eest, kui lapsele jooksuratast otsisin, lugesin Striderite kohta üksmeelset kiidulaulu nii müüjate kui kasutajate suust ning mõtlesin ikka pikalt, kas ma teen selle investeeringu. Et laps alles nii väike (toona ka veel täiesti keskmist kasvu ja kaalu), ehk peaks ikka kõige kergema ja käepärasema ratta ostma, maksku siis, mis maksab. Aga lõpuks õppis laps väga kiirelt sõitma kaks korda odavama ja palju-palju raskema Puky jooksurattaga (mis oli talle küll sel hetkel tsipake suur) ning oleme sellega siiani väga rahul olnud. Küllap oleks Strideriga vähemalt sama palju ja veel rohkemgi rahul olnud, aga see lihtsalt polnud meile taskukohane.

Ühesõnaga, üldiselt ma olen ikkagi selliste keskmise-odavama hinnaklassi asjade usku, ehkki muidugi olemasolevate võimaluste piires püüan leida parimat kvaliteeti ja eelistada firmasid, kelle toodetel on “hea hinna ja kvaliteedi suhtega” toodete maine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.01 09:43; 16.01 09:52; 16.01 11:25; 16.01 11:35; 16.01 13:29; 16.01 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et seda arutelu natuke konkreetsematesse rööbastesse viia, küsiksin siis veel kord arvamusi selle konkreetse ratta kohta:

http://www.bikko.ee/ratas-karbon-kitty-14-2016-violet/

Kas ja miks te seda ratast osta soovitaks või ei soovitaks?

Bikko koduleht (muidugi tuleb arvestada, et nad peavad endale reklaami tegema) iseloomustab seda tootjat nii: “Ettevõte KARBON, kus toodetakse kõigile standarditele vastavaid laste-, BMX-, mägi- ja matkarattaid, on Euroopas laialt tuntud. Ettevõttele on oluline, et igaühele, kes on ostnud KARBONi jalgratta, saaks osaks sõidurõõm. Uusimad tootmistehnoloogiad tagavad ohutuse ja Euroopas kvaliteetselt värvitud ratta raamid kestavad aastaid. Optimaalse hinna ja kvaliteedi suhte tõttu hinnatakse eelkõige selle ettevõtte lasterattaid – kvaliteetsest terasest keresõlmed ning kerged alumiiniumist veljed võimaldavad sujuvat ja kindlat sõitu, paljud lisatarvikud toovad rõõmu nii lastele kui ka nende vanematele, kes lapsi rattaga sõitma õpetavad.”

Ülejäänud brändid, mille tooteid sealt Bikko lehelt osta saab, on Unbike, ARKUS & ROMET, Merida, Raleigh, Diamondback BMX, Kellys, Dahon, Karbon.

Ühesõnaga, päris suvaline Hiina rämps nagu ei tohiks olla. Ja suurus oleks ka kuldne kesktee 12 ja 16 tolli vahel …

Tänan!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.01 09:43; 16.01 09:52; 16.01 11:25; 16.01 11:35; 16.01 13:29; 16.01 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et seda arutelu natuke konkreetsematesse rööbastesse viia, küsiksin siis veel kord arvamusi selle konkreetse ratta kohta:

http://www.bikko.ee/ratas-karb…..16-violet/

Kas ja miks te seda ratast osta soovitaks või ei soovitaks?

Kui minna odavama/keskmise variandi kasuks, siis ei ole sel rattal viga…sõita saab õppida ka tavalise rattaga, mitte premium-klassiga.
Kui mida ma kindlasti teeks, siis kohe võtaks küljest need sätendavad vidinas käepidemetelt ja ka selle valge abitoru. Olen sõbranna tüdruku ratta peal sellist näinud ja ta pigem töötab kui segafaktor, sest iga tuulepuhang teeb jalgratast ebastabiilseks.
Jalgratas peab olema jalgratas, aga mitte ilutulestik )

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.01 11:17; 16.01 11:57; 16.01 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka sinuga selle koha pealt nõus, et lapse riided ei pea olema tingimata tuntud kaubamärkide omad, vaid lihtsalt korralikud.
Aga ma ei ostaks enam kunagi noname ratast. Need on pigem kipakad ja järelturg on olematu. Halva rattaga ei pruugi laps sõitma õppida.
Pigem ostaksin ma tuntud kaubamärkidest odavama nt Merida. Ja uuriks ka järelturgu, kuna 12-tollise rattaga sõidab laps väga vähe ja need näevad täitsa uued välja.
Aasta pärast saad ratta maha müüa ja suurema osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaksin Schwinn jalgratast. Nt Schwinn Gremlin 16 tolli. Minu laps 12 tollise Meridaga hakkama ei saanud, aga kohe õppis sõitma 16 tollisega. Ratas on kerge jooksuga. Uuena maksis see ratas Hawaii Expressis aastaid tagasi natuke alla 200 euro, aga kasutatuna saab järelturult alla 100 kätte. Minu tüdruk õppis sellega kiiresti sõitma ja oli väga rahul.
Samas on kindlasti ka odavamaid variante. Samas soovitan vaadata mitte välimust, vaid eelkõige võtta laps poodi kaasa ja lasta tal proovida. Ratta puhul on oluline see, et lapsel oleks seda kerge vändata ja tal oleks mugav sõita. Sellest tuleneb suuresti ka hind. Internetist soovitan tellida ainult juhul, kui olete poes ratta üle vaadanud ja proovinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei julgeks ka suvalist ratast osta. Nende mänguasjapoe jalgratastega võib olla see, et need on nii raske jooksuga, et laps ei jõua neid vändata. Kahe lapse kogemuse põhjal: esimene ratas 12 tolli, sellega sõitsid algul abiratastega ja al 4 a üks suvi ilma abikateta. Järgmine siis juba 16 tolli ja selle puhul oli minu jaoks oluline, et oleks kerge alumiiniumraamiga ning kerge jooksuga (merida, trek näit). Authori ratas meie lapsele ei sobinud, käed olid väga kaugel kuidagi, Merida oli mugavam. Aga see oleneb lapsest jällegi. Kui ilmtingimata tahad, et laps juba suvel ilma abikateta sõidaks (3a on üsna vara seda eeldada), siis pigem üheks suveks 12tolline. Kui pikema perspektiiviga, siis korralik kerge raamiga 16tolline. Kahtlaste 14 tollistega mina ei hakkaks jamama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me eelmine suvi ostsime 106 cm pikale poisile Merida Dakar 616 ratta (16 tolli). See on väiksema raamiga ratas, aga rattad on 16-tollised. Kui sadul oli kõige madalamas asendis, siis ulatas varbad maha panna. Kuna laps kolis jooksuka pealt ringi, siis alguses keerasime pedaalid otsast ära, et harjuks suurema rattaga sõitma, ta ulatas varbaotstega sõitma küll (mugav muidugi polnud, sest kand maha ei ulatanud). Kui pedaalid tagasi panime, siis natuke aega lasime niimoodi sadul all sõita, kui osavamaks muutus ja enam pidevalt jalgu maha panna ei tahtunud, siis tõstsime sadula järjest kõrgemale (sadul väga madalal on paha vändata).

Proovisime ka mõnda 12-tollist, aga need olid ilmselgelt liiga väikesed. 14-tolline oleks paras olnud, aga ei leidnud sobibvat. Me vaatasime poes 14-tolliseid (toona oli Jukus 3 erinevat mudelit), aga me ei julgenud neist ühtegi osta. Tahtsime, et oleks alumiiniumraamiga ja kerge. Samuti on 14-tolliseid kumme raske saada, kui peaks klaasikillu otsa sõitma vmt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.01 18:41; 16.01 21:14; 16.01 21:29; 16.01 23:10; 16.01 23:53; 17.01 00:13; 17.01 18:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ps! Kindlasti võta jalgpiduriga ratas! Käsipidur (esirattal) võib olla, aga see on üsna ebapraktiline. Laps hoiab mõlema käega lenksust, kui vaja pidurdada, siis ta alles hakkab sõrmi pidurile sättima, mis võtab aega. Ka ei pruugi laps piisavalt kõvasti vajutada suuta, et trosspiduriga pidurdada.

PS! Mu laps oli 16″ alustades 3a2k.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.01 18:41; 16.01 21:14; 16.01 21:29; 16.01 23:10; 16.01 23:53; 17.01 00:13; 17.01 18:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et seda arutelu natuke konkreetsematesse rööbastesse viia, küsiksin siis veel kord arvamusi selle konkreetse ratta kohta:

http://www.bikko.ee/ratas-karb…..16-violet/

Kas ja miks te seda ratast osta soovitaks või ei soovitaks?

Bikko koduleht (muidugi tuleb arvestada, et nad peavad endale reklaami tegema) iseloomustab seda tootjat nii: “Ettevõte KARBON, kus toodetakse kõigile standarditele vastavaid laste-, BMX-, mägi- ja matkarattaid, on Euroopas laialt tuntud. Ettevõttele on oluline, et igaühele, kes on ostnud KARBONi jalgratta, saaks osaks sõidurõõm. Uusimad tootmistehnoloogiad tagavad ohutuse ja Euroopas kvaliteetselt värvitud ratta raamid kestavad aastaid. Optimaalse hinna ja kvaliteedi suhte tõttu hinnatakse eelkõige selle ettevõtte lasterattaid – kvaliteetsest terasest keresõlmed ning kerged alumiiniumist veljed võimaldavad sujuvat ja kindlat sõitu, paljud lisatarvikud toovad rõõmu nii lastele kui ka nende vanematele, kes lapsi rattaga sõitma õpetavad.”

Ülejäänud brändid, mille tooteid sealt Bikko lehelt osta saab, on Unbike, ARKUS & ROMET, Merida, Raleigh, Diamondback BMX, Kellys, Dahon, Karbon.

Ühesõnaga, päris suvaline Hiina rämps nagu ei tohiks olla. Ja suurus oleks ka kuldne kesktee 12 ja 16 tolli vahel …

Tänan!

Mis sellesse rattasse puutub, siis nimes on küll 14″, aga kirjelsuses on kummid 12″. Enne kui tellid, tee kindlasti järelpärimine, mis suurus tegelikult on. Terasraami kohta on kahtlaselt kerge. Plastikust pedaalid on ka kahtlased, need lähevad küljele kukkudes kergelt katki, kui mingid suvakad on. Loodetavasti sobivad ka teiste tootjate pedaalid varuosadeks.

Kuna 2016 mudel, siis vaevalt sa erilist tagasisidet siit saad. Ma usun, et küllap see ratas ikka ühe lapse vastu peab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.01 18:41; 16.01 21:14; 16.01 21:29; 16.01 23:10; 16.01 23:53; 17.01 00:13; 17.01 18:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina praegu ei kiirustaks selle rattaga, hetkel valik väike, järelturul ei müüda midagi ja laps ju eriti harjutada ka ei saa. Minu kogemus ka sama mis rattamüüjatel, et esimeseks kaherattaliseks pigem väiksem ratas, hiljem varuga. Enda lapse osas on kogemus olemas, et ostsime varuga ratta, kukkus ja kaheks aastaks oli kööga selle kaherattalisega sõitma õppimisega. Rohkem sõitma hakkas uuesti viieselt. See esimene ratas siis põhimõtteliselt jäi seisma, müüsin küll hea hinnaga maha, aga ikkagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu meelest on ratas just hea sünnipäevakink. Praegu saab toas abirataste abiga tagumise ratta õhku tõsta ja väntama õppida. Siis kevadel saab päriselt sõitma hakata. Eelmisel aastal kannatas pea terve talve rattaga sõita.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.01 18:41; 16.01 21:14; 16.01 21:29; 16.01 23:10; 16.01 23:53; 17.01 00:13; 17.01 18:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sorry, et ma su teemat spämmin. Vaatasin Karboni Poola edasimüüja lehte (Karbon on Poola toodang, aga ta enda koduleht ei ole telefonis vaadatav).
Igatahes 14″ rattal on all 12″ veljed ja rehvid. Raam on 8″.
Võrdluseks 12″ rattal on veljed samuti 12″, raam 7″. Täpselt sama välimus mõlemal Kitti mudelil
16″ rattal on veljed 16″, raam 8,5″
20″ rattal veljed 20″, raam 10″
16 ja 20″ kitti rattad on nati vähem roosad.

Ehk siis, kui sa Karboni ratast ostma hakkad, siis 14 ja 16″ ratastel raami suuruses suurt vahet pole. 16″ on suuremad rattad (selle võrra võib olla keerulisem jalga maha panna), aga suurem ratas tagab parema ülekande ja sellega saab kiiremini edasi (ise tead, kas see on teie puhul puudus või eelis).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.01 18:41; 16.01 21:14; 16.01 21:29; 16.01 23:10; 16.01 23:53; 17.01 00:13; 17.01 18:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sorry, et ma su teemat spämmin. Vaatasin Karboni Poola edasimüüja lehte (Karbon on Poola toodang, aga ta enda koduleht ei ole telefonis vaadatav).
Igatahes 14″ rattal on all 12″ veljed ja rehvid. Raam on 8″.
Võrdluseks 12″ rattal on veljed samuti 12″, raam 7″. Täpselt sama välimus mõlemal Kitti mudelil
16″ rattal on veljed 16″, raam 8,5″
20″ rattal veljed 20″, raam 10″
16 ja 20″ kitti rattad on nati vähem roosad.

Ehk siis, kui sa Karboni ratast ostma hakkad, siis 14 ja 16″ ratastel raami suuruses suurt vahet pole. 16″ on suuremad rattad (selle võrra võib olla keerulisem jalga maha panna), aga suurem ratas tagab parema ülekande ja sellega saab kiiremini edasi (ise tead, kas see on teie puhul puudus või eelis).

Võrdluseks veel, siin soovitatud 16″ rataste raamid vastavalt Merida Dakar 8″, Author Stylo 9″.

Kägu, aka spämmirobot

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.01 18:41; 16.01 21:14; 16.01 21:29; 16.01 23:10; 16.01 23:53; 17.01 00:13; 17.01 18:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui Tallinna inimene oled, soovitan ka Balti jalgrattatehase poodi minna.
Hetkel tundub seal aled ka olevat.
http://www.polaver.ee/tootekataloog/lasterattad/lasteratas-16-tolli-wanted-rocky-w023-detail

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.01 11:29; 16.01 12:04; 17.01 02:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui Tallinna inimene oled, soovitan ka Balti jalgrattatehase poodi minna.
Hetkel tundub seal aled ka olevat.
http://www.polaver.ee/tootekat…..023-detail

Selles poes on Karboni 14″ ratas täitsa olemas
http://www.polaver.ee/tootekataloog/soodustooted/lasteratas-14-tolli-karbon-dino-kar14021-detail

See on põhimõtteliselt sama ratas, mida teemaalgataja osta tahab, aga teiste värvidega. Sellel lehel on kirjas, et veljed on 14″.
Kui teemaalgataja veel ratast tellinud pole, siis oleks vast mõistlik kohale minna ja seda ratast uurida ja kohapeal küsida, mis kutid sellest rattast arvavad. Kuna nad ka remondiga tegelevad, siis vast oskavad hinnata, kas oleks mõistlik ost või mitte. Kui pole Tallinna inimene, siis võib vast ikkagi helistada ja uurida kvaliteedi kohta. Ei pea ju ütlema, et sa neilt ei plaani osta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.01 18:41; 16.01 21:14; 16.01 21:29; 16.01 23:10; 16.01 23:53; 17.01 00:13; 17.01 18:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja – kui sa head nõu kuulda tahad, siis osta kindlasti kvaliteetfirma ratas ja kasutatult, kui et uus sama hinna eest. Ratta puhul loeb ülimalt palju selle firma. Odava ja kipaka rattaga on halb sõita, raske vändata jne. Lapsel on siiralt suva, kas ta saab kasutatud või uue ratta – ta on nii väike, ta ei saa arugi. Kvaliteetsed rattad on nagu uued, eriti veel tüdrukute omad, mis on ühe lapse poolt kasutatud – tuleb vaid silmad lahti hoida ja pidevalt jälgida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3 juba suurema poja emana soovitan osta esimeseks rattaks korraliku firma oma ja kasvõi kasutatuna. 12″ rataste kasutusaeg on lühike ja järelturult on mõistlikum osta.
20″ ja 24″ rattad sõidetakse läbi, väiksemate kasutusaeg on lühem.
meil on Classiku rattad olnud 12″ ja 16″ suurusena.kiidan ka seda firmat.
sõitma õppimiseks on paras 12″ ratas, kasvõi üheks suveks.
liiga suur või liiga raske jooksuga ratas võtab lapselt eduelamuse ja see võib seisma jääda.

esimesele lapsele ostsime 16″ noname ratta esimeseks rattaks ja ta õppis alles 6-aastasena sõitma. see ratas oli lihtsalt jubedalt ebamugav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütred selles vanuses kasutasid jalgratast vähe. Mõlemal olid rattad olemas. Sõideti nendega põhiliselt koduaias edasi-tagasi, vahel läksime ka parki. 5-aastaselt hakkasid ka lasteaeda nendega sõitma, mina tõukerattaga nende kõrval. Väga hea ratas oli meil 12-tolline Mõmmi Classic, ostetud järelturul ja müüsime edasi. Kas neid enam toodetakse, ei tea.

3,5-aastasele ostsin järelturult 16-tollise Author Bello, maksin selle eest 90 eurot. Väga hea, kerge ratas ja teenis lapsi aastaid, kuni edasi müüsin.

Siis ostsin tütrele 7-a sünnipäevaks juba 24-tollise Authori ratta ja alles sellega on näha, et sõidetakse päriselt. Pikad rattasõidud kooli ja sõprade juurde, ratas on tõsises kasutuses. Enne oli ratas niisama mänguasi, nüüd aga tarbeese 🙂

Üldiselt soovitaks minagi osta väikesele lapsele jalgpiduriga ratas. Sest lapse motoorika on veel aeglane ja pidurdama peab kiiresti. Jalaga viuh! tagasi lükata et pidur peale tuleks, on lapsel kergem, kui hakata oma käekesega käsipidurit otsima ning vajutama. Lisaks läks meie Author Bellol käsipidur õige ruttu katki. Õnneks oli rattal olemas ka jalgpidur, seda siis kasutatigi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Väikelaps Aidake palun jalgratast valida! (Suht kiire asjaga :))

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.