Esileht Väikelaps Aidake võhikut (mängutoasünnipäevad)

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Aidake võhikut (mängutoasünnipäevad)

Postitas:

Niisiis, minu kohe-kohe 3-aastaseks saav laps on nüüd jõudnud siis sellesse faasi, et meil on kodus kutse elu esimesele mängutoas peetavale sünnipäevale. Ei mina ega laps pole kunagi varem sellisel üritusel käinud (lapse sõimerühmas on küll varem juba seitse last oma kolmandat sünnipäeva pidanud, aga kõigil on vist olnud pereringis üritus, igatahes ma pole kuulnud, et oleks rühmakaaslasi kutsutud), seega oleme täiesti võhikud. Nüüd siis aga ühe rühmakaaslase pere on nii suurelt ette võtnud, et kohe terve rühm on kutsutud. Siit siis minu küsimused …

1. Kui lapsed on 2-3-aastased, kas siis lapsevanemad jäävad ka sünnipäevale ja aitavad põngerjaid kantseldada?

2. Kui lapsevanemad jäävad, kas siis oleks mul väga ebaviisakas sünnipäevalapse emalt küsida, ega ma ei tohi 7-kuust beebit ka kaasa võtta? (Kui tegu oleks suurema lapsega, siis mul loomulikult uneski ei tuleks seesugust mõtet. Aga asi on selles, et kui ühtlasi on tegu üritusega, kus saab teiste rühmakaaslaste lapsevanematega tutvuda, siis ma heameelega läheksin ise oma mudilasele saatjaks. Samas beebit ei ole võimalik koju jätta, sest ta lihtsalt ei lepi absoluutselt mitte kellegi teisega peale minu, võib tunde röökida nagu ratta peal.) Iseenesest ju süüa mu imik ei taha seal – kui üldse, siis vajadusel ehk annan talle kuskil varjatud nurgas rinda korra. Ning ega ta suurte lastega koos ei mängi, peamiselt istuks ikka mu sules, võib-olla vahepeal vaid natukeseks paneksin maha roomama, kui väga ära tüdineks süles olemisest ja üldse sobiv koht seal beebi mahapanemiseks oleks?

3. Mis oleks sobiv kingieelarve? (Rahaga eriti laiutada küll ei ole, aga päris vaesuspiiril ka ei virele.) Kellele lilled? Emale? Lapsele? Mõlemale?

4. Kas niisugune kogu rühma kutse seab meile ka moraalseid kohustusi edaspidi vastukutset esitada vmt? Mu oma lapse sünnipäev on ainult paar päeva varem ning vähemalt tänavu veel kindlasti tähistame ainult pereringis, lasteaeda viib mingit sobivat näksi lihtsalt. Ja õnneks juhtumisi jõudsin seda mainida ka tolle sünnipäevalapse vanemale, enne kui sain teada, et neil tuleb mängutoasünnipäev ja meie ka oleme kutsutud. Aga no meil on kodune sünnipäev juba ammuilma kokku lepitud (minu lapsele ka sobis see plaan väga hästi – no ilmselt küll seetõttu, et ta pole teistsugust sünnipäeva pidamise võimalust veel kogenud :)). Järgmisel aastal arvestasin küll, et ilmselt tuleb mängutoas teha, aga ma kardan, et kogu rühma kutsumine (teised sõbrad ju veel peale selle) võib meie pere jaoks liiga kulukaks osutuda. Samas ma mäletan oma lapsepõlvest, et kutse sünnipäevale justkui seadis moraalse kohustuse vastukutseks … (Konkreetselt selles tüdrukus polegi mingi probleem, sest ta on niikuinii mu lapse peamisi mängukaaslasi, keda ilmselt mu oma laps nimetaks paari-kolme esimese nime hulgas, kui ma küsiksin, kellega ta sünnipäeval mängida tahab. Aga ma kardan natuke, et see suur sünnipäev teeb otsa lahti ja viimati neid terve rühma kutsumisi hakkab nüüd süle ja seljaga tulema. Et viimati ma ei jaksa kõiki neid kingitusi lõpuks kinni maksta ja kõiki kutsujaid järgmisel aastal vastu kutsuda.) Kuidas tänapäeval muidu need kombed on? Kas on nii, et kui keegi kutsub mõne teise lapse oma sünnipäevale, siis eeldatakse ka vastukutset? Või kui keegi kutsub terve rühma, kas see seab nagu järgmistele ka moraalse kohustuse kogu rühma kutsuda? Minu enda lapsepõlves (olen veel 80ndate laps) peeti sünnipäevi kodus ja sinna üldjuhul niikuinii kellelgi üle 5-10 lapse kutsuma ei mahtunud, seetõttu olid need asjad teisiti. Ma ei mäleta, et kunagi oleks terve rühm või klass olnud kutsutud … OK, pikka vahutamine, aga küllap saite mu mõttest ja murest aru.

5. Kui olete kunagi olnud selles olukorras, et oma lapsel veel peate kodust pereringis sünnipäeva, aga siis kutsutakse ta järsku kellegi teise suurele mängutoasünnipäevale, kas siis on olnud palju seletamist ja probleemitsemast ka selle ümber? (Ma küsisin oma lapselt paari nädala eest ettevaatlikult, et kuidas me sünnipäeva peame ja keda kutsume, ning ta nimetas täie enesestmõistetavusega lähemaid sugulasi ja pidas loomulikuks, et sünnipäev peetakse kodus. Aga nüüd meil viimati tekib tagantjärele probleem … Õnneks mul on laps küll suhteliselt mõistlik ja äraräägitav, aga natuke ikka kardan, et mis järellainetust see olukord meil tekitada võib.)

Mul on jah natuke vastandlikud tunded. Ühelt poolt on hea meel, et kutsuti, et laps saab möllata ja mängida, et ise saan ehk teiste rühmakaaslaste vanematega tutvust teha. Aga teiselt poolt ikka tekib neid küsimusi ja muresid ka. Algaja asi, noh, ärge pahandage.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.01 15:10; 14.01 15:59; 19.01 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui keeruliseks annab ühe lihtsa asja mõelda. Võta seda, kui paari-kolmetunnist mängutoas mängimist, ega see muud ei ole. Lihtsalt kingitus ja tordisöömine käivad veel asja juurde 🙂

Kolmesega läheb kindlasti üks vanematest kaasa, ei ole mõeldav, et sünnipäevalapse vanemad jõuaks kõiki lapsi valvata. Kui ise sobilikuks pead, siis küsi muidugi sünnipäevalapse vanematelt, kas noorem võib kaasa tulla.

Kingitused rühmakaaslastele on tavaliselt u 10 euro ringis. Lilled – mõnikord lapsed kingivad üksteisele lilli ka, aga mängutoas ma ise eelistan, et lilli ei tooda, seda träni on pärast niigi palju kokku korjata ja siis vaja veel lilled ka pakkida ja ära viia.

Ei, kellegi sünnipäeval käimine ei kohusta mitte kuidagi tegema sama suurt sünnipäeva oma lapsele ega kõiki samu lapsi kutsuma, kelle sünnipäeval su oma laps käinud on. Suurematel kujunevad välja juba oma sõbrasuhted ja lapsed ise ütlevad, keda sünnale kutsuvad (kui on nt kodune väike sünnipäev ja kutsutakse mõned lapsed). Meil on lapsed 5,5 a ja 4 a (seni on kummalgi olnud üks mängutoa sünnipäev ja teised kodused – kuna kodus on ka huvitav pidada (nt mingi teemapidu), siis pole mängutoa nõudmist otseselt kordagi olnud, ilmselt seetõttu, et sünnipäevadel käimist on palju ja kodune sünnipäev on isegi huvitavam, saab kutsuda teised oma koju ja oma asju näidata). Tegelikult saavad väikelapsed päris ilusti sellistest asjadest aru, et iga sünnipäeva ei pea mängutoas pidama, või et kui üks pere laps on kutsutud oma rühmakaaslase sünnale, siis teine jääb teise vanemaga koju, kuna see pole tema sõbra sünna ja ta pole kutsutud. Algul on kisa ja solvumist, aga väga kähku saavad aru, et nad ei ole siiami kaksikud, vaid kummalgi on oma rühmas oma sõbrad ja on ka ühised sõbrad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Jah, alla 5a puhul on see ikka tungivalt soovituslik, kuna lapsed ei lähe ise pissile, ei küsi ise süüa, paljud häbenevad ja ei julge midagi teha. Ka kukkudes nt on hea, kui pereliige lohutab. Paljud väsivad 1,5-2 tunniga ja hakkavad koju tahtma, nuuksuvad ja nutavad. Paljudele ei meeldi lärm ja samuti tahavad koju.
2. Jah, beebid on sagedased külalised. Uuri enne kodukalt, kas on beebide jaoks oma nurk. Igaks juhuks arvesta, et võib-olla pead beebiga hoopis ära minema, nt õue jalutama.
3. Kink vastavalt oma äranägemisele. Osta praegu nt alega midagi, nii väike raha ei taha. Meile on korra kingitud 5€ Juku kinkekaart. Lilli pole vajagi. Emale küll lilli ei viiks, ma ei vii isegi sõbrannadele lilli, kui nende laste sünnadel käime. Ainult katsikuteks olen viind. Oma pere õnnitleb ema-isa, mitte tere-tuttavad (või noh, õnnitleda ju võid, lilled on juba ülepakkumine).
4. Ära tekita endale peas probleeme. Igaüks peab sünnipäevi oma äranägemise, rahakoti jm võimaluste-soovide kohaselt. Meie kutsume ka tavaliselt terve rühma (laps sai 5a), kuna lapsel keset suve sünnipäev. 20st kutsutust on max kohal olnud 12. Ja ongi nii, et need kõige armsamad pole kordagi käinud, kuna elavad suvel teises Eesti otsas. Ehk siis esmavalikust tuleks vaid 2-3 last. Nende jaoks pole mõtet mängutuba kinni panna. Meie ilmselt nüüd 6a sünna peame kodus või väiksemas kohas.
5. Ei. Jällegi – kujunda endale kindel arusaam asjast ja selgitadki lapsele, mis on head mängutoasünnas ja koduses sünnas. Ka seda, et ühel aastal võime teha nii, teinekord naa… Laps saab väga hästi aru ju.

Mängutoasünnipäevad on algul tõesti väga hea tutvumise koht. Kuskil 4-5aastasi jäetakse juba sageli tuttava emme kaela, kes nii ehk naa sünnale jääb. Ma pidevalt kantseldan tüdrukuid vetsu ja lohutan ja suunan suhteid ja mänge. Ei tüki seda tegema, aga kujuneb jälle nii… Nüüd oleme ka oma lapse jätnud üksi sünnale ja ega ta ikka ei küsi küll eriti abi. Sai kord märgade pükstegagi koju tuldud, kuna mänguhoos ununes vetsu minna…
Kõik on lihtne, kui sa suhtud sellesse lihtsalt. Aga esimesed korrad käi ikka kaasas, näed, kuidas asjad käivad ja kui palju tegelikult toitu alles jääb jne Saad kogemusi tulevikuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu vastuste eest! 🙂 Mul on jah kangesti ülemõtlemise ja -muretsemise komme. Õnneks, kui emme on äpu, eks siis laps peab asjalikum olema. 🙂 Näiteks selle kaasaminemise kohta ma ise tegelikult just mõtlesin, et kas üldse tohib ema ka lapsega jääda, ega see poleks nagu liiga trügimine ja enda pealepressimine, kui kutse on ju lapsele, mitte mulle … Seejuures mul ei tekkinud kordagi mõtet, et äkki mu laps ei julge üksi jääda võõrasse mängutuppa sõprade keskele, vaid pigem ikka, et kes seal valvab, et ta liiga ülemeelikuks ei lähe ning ennast ja teisi vigaseks ei torma. Muidu mul on sihuke plika, et 2-aastasena elu esimesel lasteaiapäeval tormas patside lehvides rühma ja õpetaja hõikas järele, et kas emale head aega ka öeldakse. Ning kui ta siis mulle ukselt head aega rehmas ja mängima sööstis ning mina ära läksin, olevat 5 minuti pärast läinud (esialgu veel võhivõõra) õpetaja juurde ja teatanud, et tema igatahes tahab nüüd kakada… Nojah, ühesõnaga, võõraid ta ei karda ja pissil saab täiesti ise käidud, sööki ise võetud ja söödud (iseasi, mis lauakombed tal ilma järelevalveta oleksid ning vabalt poleks tal mingi probleem näiteks kringlitükist suutäis hammustada, näritud tükk tagasi panna ja uus tükk võtta – ehkki ma olen loomulikult sada korda rääkinud, et nii ei tohi). Aga järelevalvamist ja taltsutamast vajab ta ikka kohe kindlasti ning see poleks ka mitte mingi ime, kui ta mänguhoos pissileminekut nii kaua edasi lükkaks, et lõpuks püksid märjaks teeks … Igatahes jah, ma lähen siis hea meelega kaasa, kui lapsevanem mind koos beebiga lubab (ja kui ei luba, eks siis läheb mõni teine pereliige kaasa). Esiteks ma tõesti tahaksin teiste laste emade-isadega tutvuda ning teiseks mulle lihtsalt hirmsasti meeldib vaadata, kui mu lapsed õnnelikud on – ning oma tüdrukut teades ta kohe kindlasti on sellise mängu- ja mölluvõimaluse üle superõnnelik ega hakka pärast mõnetunnist kisa-kära-möllu nutma ega koju kippuma. 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.01 15:10; 14.01 15:59; 19.01 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi võib ja peabki ema nii väikestega kaasas olema, sest tervet rühma pisikesi on ühel perel raske kantseldada. Ja usun, et imiku vastu pole ka võõrustajatel midagi.

Sünnipäev ei kohusta sind mitte millekski. Lapsed on veel nii väiksed. HIljem, millalgi 5, 6 , 7 a võib rühmas teemaks tulla vastastikune kutsumine, aga see ikkagi ei kohusta pidama mängutoa sünnipäevi.

Kink u 10 eurot.

Lauakommetest niipalju, et siginas-saginas on üsna tavaline, et palju toitu kukub laua alla, tassid lähevad ümber, keegi kougib suust midagi taldrikule, jne….
See ei ole presidendi vastuvõtt vaid väikelaste sünnipäev.

Ära mõtle üle.

Ilusat pidu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on endal kolm last ja kogemusi nii sünnipäevadel käimise kui sünnipäevade korraldamisega rohkem kui tarvis. Ei imesta enam millegi üle, ei küsi isegi mingit vastukaja, et kui on sünnipäevale kutsutud, mitu inimest siis tuleb. Sest kogemus näitab, et see nagunii ei vasta tõele. Osad, kes teatavad tulekust, ei tule ja osad ujuvad niisama kohale. Võtangi vabalt ja soovitan seda ka külalistele. Kolmeste puhul tavaliselt jäävad ikka vanemad ka kohale, aga see pole üldse keelatud ka seitsmeste sünnipäeva puhul. Mõni näiteks tuleb last tooma bussiga kuskile teise linna otsa, pole tõesti mõeldav, et ta peab halva ilmaga kuskil mujal ringi kondama, et laps jälle siis mõne tunni pärast koju viia. Las inimesed teevad täpselt nii, nagu neile endale sobib. Kui mõni kolmese vanem soovib lahkuda, võib täitsa vabalt seda ka teha, kantseldame lapse ära küll. Kui keegi soovib võtta kaasa beebisid, teisi pere lapsi, see on ka täiesti okei. Mõni tahab seda sünnipäeva kasutada lastehoiuna, et mõned vajalikud asjad ära ajada, ei ole samuti probleemi. Tavaliselt osad vanemad jäävad, osad lahkuvad, osad aitavad lapsi kantseldada, osad mitte, aga üldiselt kõik sujub kohapeal kenasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuni 4a sünnipäevadeni jäin ikka ja alati mängutuppa lapsega kaasa. Kõigil on lihtsam ja mugavam, sisuliselt vastutad siis ise oma lapse eest ja lapsel on ka hea olla, kui emme-issi on käepärast. Hiljem olenes see pigem lapse tujust ja lähedaste sõprade olemasolust – kas oli mind lähedale nn julgustuseks vaja või mitte, küsisin alati enne üle lapse käest. Üldiselt oleme lapse rühmakaaslaste vanematega juba selles mõttes headeks tuttavateks saanud läbi selliste ürituste, et kunagi ei teki küsimust, kas jääda või minna – mõlemad variandid on rõõmsalt aktsepteeritud ja suuremate laste kõrval on mõnus täiskasvanutel ka omavahel juttu ajada ja tuttavamaks saada.

Ja meie ei ole ka kunagi kõiki kaaslasi vastu kutsunud, kellelt ise kutse oleme saanud. Kui päris aus olla, siis ma reguleerin seda massilist sünnipäevadel käimist natuke oma äranägemise järgi ka, st vaatan lapse tuju, meie enda peresiseste plaanide või tervisliku olukorra järgi, kas seekord minna või mitte minna – eriti just need suured mängutoa-sünnipäevad. Parimate sõprade sünnipäevale püüame ikka alati minna, aga kui on sellised “kogu rühm korraga”-peod ja ma näen, et laps on väsinud või haiglane, siis olen küll sujuvalt vahele jätnud sellise peo, eriti kui laps sünnipäevalapsega eriti läbi ka ei käi. Loomulikult annan varem siis teada ka, et me ei tule kahjuks seekord.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul selline imelik küsimus, et kui kutsutakse 1 laps perest, siis tundub norm teha u 10 EUR kingitus. Kui aga kutsutakse 2 last, kas siis automaatselt kink 20 EUR? Saan aru, et meid läheb ju rohkem ja sööme võib-olla tüki torti rohkem, aga kui näiteks kuus hakkab tulema 3 sünnipäeva, siis on pere eelarves oluline vahe, kas kulub 30 või 60 EUR. Lapsed veel väiksed ja pole ise kunagi mängutoas sünnipäeva korraldanud. Mõne korra olen käinud sugulase lapse sünnipäeval mängutoas. Ei tahaks kitsina tunduda, aga hetkel väikeste laste kõrvalt veel ei tööta. Vaesed me pole, mees töötab, aga natuke hirm on, et kui see lumepall veerema hakkab, siis mis kulud see endaga kaasa toob. Pole kursis, kas kutsutakse kogu rühm, aga selle üle hea meel, et lapsed kutsuti. Nad uurisid kutset ja on juba praegu elevil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul selline imelik küsimus, et kui kutsutakse 1 laps perest, siis tundub norm teha u 10 EUR kingitus. Kui aga kutsutakse 2 last, kas siis automaatselt kink 20 EUR? Saan aru, et meid läheb ju rohkem ja sööme võib-olla tüki torti rohkem, aga kui näiteks kuus hakkab tulema 3 sünnipäeva, siis on pere eelarves oluline vahe, kas kulub 30 või 60 EUR. Lapsed veel väiksed ja pole ise kunagi mängutoas sünnipäeva korraldanud. Mõne korra olen käinud sugulase lapse sünnipäeval mängutoas. Ei tahaks kitsina tunduda, aga hetkel väikeste laste kõrvalt veel ei tööta. Vaesed me pole, mees töötab, aga natuke hirm on, et kui see lumepall veerema hakkab, siis mis kulud see endaga kaasa toob. Pole kursis, kas kutsutakse kogu rühm, aga selle üle hea meel, et lapsed kutsuti. Nad uurisid kutset ja on juba praegu elevil.

Kaksikud? Hetkel olete teie kutsutud aga sa mõtle nüüd teistpidi, et kui sinu lapsed kutsuvad siis peavad ju ka külalised teile 2 kinki tooma. Samas ma ei leia, et nüüd teie külalistena peate automaatselt topeltvääringus kingi tegema, aga no natuke väärtuslikuma ehk ikka.
Ise olen sünnipäevakinkide puhul alati rihtinud soodukaid ja mõningane kingiladu on alati kodus olemas (ei ela linnas ja on olnud juhuseid, kus sünnipäevakutse ilmub alles paar päeva enne ja siis on hea kui kodust kohe miskit võtta, mitte ei pea suure(ma) raha eest midagi “kiire ja valikut pole” sunniga kohalikust toidupoest ostma). Nii ongi tihtipeale kingi reaalne kulu mulle näiteks 5€, aga väärtus poole rohkem jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul selline imelik küsimus, et kui kutsutakse 1 laps perest, siis tundub norm teha u 10 EUR kingitus. Kui aga kutsutakse 2 last, kas siis automaatselt kink 20 EUR? Saan aru, et meid läheb ju rohkem ja sööme võib-olla tüki torti rohkem, aga kui näiteks kuus hakkab tulema 3 sünnipäeva, siis on pere eelarves oluline vahe, kas kulub 30 või 60 EUR. Lapsed veel väiksed ja pole ise kunagi mängutoas sünnipäeva korraldanud. Mõne korra olen käinud sugulase lapse sünnipäeval mängutoas. Ei tahaks kitsina tunduda, aga hetkel väikeste laste kõrvalt veel ei tööta. Vaesed me pole, mees töötab, aga natuke hirm on, et kui see lumepall veerema hakkab, siis mis kulud see endaga kaasa toob. Pole kursis, kas kutsutakse kogu rühm, aga selle üle hea meel, et lapsed kutsuti. Nad uurisid kutset ja on juba praegu elevil.

Kaksikud? Hetkel olete teie kutsutud aga sa mõtle nüüd teistpidi, et kui sinu lapsed kutsuvad siis peavad ju ka külalised teile 2 kinki tooma. Samas ma ei leia, et nüüd teie külalistena peate automaatselt topeltvääringus kingi tegema, aga no natuke väärtuslikuma ehk ikka.
Ise olen sünnipäevakinkide puhul alati rihtinud soodukaid ja mõningane kingiladu on alati kodus olemas (ei ela linnas ja on olnud juhuseid, kus sünnipäevakutse ilmub alles paar päeva enne ja siis on hea kui kodust kohe miskit võtta, mitte ei pea suure(ma) raha eest midagi “kiire ja valikut pole” sunniga kohalikust toidupoest ostma). Nii ongi tihtipeale kingi reaalne kulu mulle näiteks 5€, aga väärtus poole rohkem jne.

Olem kaksikute ema. Tavaliselt viime natuke kallima kingi. Kui üks viiks 10€ eest, siis kahekesi 15€. Meie lastele tuuakse tihti üks kink kahe peale (kuigi tüdruk ja poiss) – mäng, pall vms. Kui on küsitud, olen seda ka ise soovinud. Asju on ju niigi palju!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

täpselt nii palju muretsesin ka mina 10 aastat tagasi 1. lapsega 🙂 nüüd ammu täitsa ükskõik, mida mõeldakse, ise ka ei tule selle peale, et keegi nii võiks mõelda. kui mu vanem laps sai kunagi samavanalt esimese sünnipäevakutse, siis põdesin ja laps jäi hoopis haigeks ning pärast siis viisime talle kingi lasteaeda. ausalt, enam hiljem pole küll nii teinud. tegelikult suhtutakse sedasi – jäi haigeks, kutsume järgmise tema asemel, väga palju vanemaid isegi ei teata sulle, et tema laps ei tule või unustatakse… 🙁 ma ise muidugi ei vaata sellele hästi.
10 aastat tagasi oli küll kombeks ikka nii väikestel lastel, et vanemad jäävad peole. see oligi selline lahe tutvumine siis. 7kuuse eest ei küsita kuskil mängutoas eraldi raha. mina oma 2 aastat noorema võtsin küll alati kaasa, kui 3a läks sünnipäevale, kuna mees tööasjus pidevalt ära ja see tundus tollal normaalne. nii väikese lapse kohta ei küsi keegi, miks ta kaasas – arusaadav.
kuna mul on 4 last, siis meil on kombeks 10 € nägu. kusjuures paar aastat tagasi hakati rohkem kinkima, nüüd aga kõik jälle koomale tõmmanud.
lilled mängutoas on tegelikult üks kõige tüütum nähtus. võta kink ja sellest piisab. pigem ongi nii, et kellel esimene laps, siis toob lilli, ülejäänud juba aru saanud, kui jama nende lilledega seal on.
ÄRA MURETSE, ET SINA TEDA EI KUTSU VASTU. kui on sõber, kutsute järgmisel aastal. kui mitte, jääb kutsumata 🙂 eriti veel juhul, kui kutsutud on terve rühm. on ikkagi naiivne eeldada, et terve rühm just tema lapsega kõige suurem sõber on ja on kohustatud nüüd teda ka kutsuma. muidugi on tore selline suur pidu, kui rahaliselt võimalik. ütleme nii, et meil on aastate jooksul 2-3 korda olnud, kus kutsutud on terve rühm või terve klass, üldjuhul ikka sõbrad. nii ongi tegelikyult, et 3aasta sünnipäeva tihti veel ei peeta lasteaiasõpradega, sest lapsel pole veel kindlad sõbrad välja kujunenud. minu 3a tütar leidis küll nüüd tõesti kohe maailma parima sõbranna, kellega juba 5 kuud iga päev koos mängib, aga enamusel on ikka veel nii – täna üks, homme teine. meil pole ka sel õppeaastal veel 3-4a sünnipäeva rühmakaaslastega pidanud. ära muretse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2-3- aastaste puhul on meie tutvusringkonnas alati vanemad kohal olnud. Selles vanuses on sageli vaja lastel mingeid omavahelisi suhteid ja konflikte klattida (kasvõi nägid samal ajal üht ja sama autot ja mõlemad tagavad just sellega mängida), samal ajal tahab keegi pissile, kellelgi on janu, kolmandal tekkis äkki väljakannatamatu emme-issi igatsus jne. See kõik korraga vaid sünnipäevalapse vanemate õlule panna oleks minu meelest liig. Meil tüdruk näiteks kolmesena sageli suures mänguhoos unustas lihtsalt pissile minna ja tuli seda ütlema alles siis, kui püksid juba põlvini märjad (muidu oli juba ammu mähkmevaba täielikutl) ning seega oli pea alati meie pere programmis mängutoaa ka pükstevahetus, lisaks meeldetuletamine, et pissile on vaja minna. Seda kõike sünnipäevalapse ülesandeks panna oleks minu meelest liiga palju. Nüüd on lapse 5-6-aastased ja on kujunenud nii, et esimesed u 2 tundi on lapsed sünnipäeval ilma vanemateta. Vanemad siis käivad poodides või kuskil mujal (kuna oleme oma rühmaseltskonnaga linnast kaugemalt, aga mängutoa sünnipäev on enamasti linnas, siis paljud kasutavad hea meelega võimalust mõned kaubanduskeskuses käia vms). Viimase tunni on enamiku vanemad ka, sest siis on lapsed juba väsinud ja jällegi tekivad igasugu riiud ja ütlemised ja solvumised üsna kiirelt ning siis on täiskasvanut vaja suhteid siluma.

Beebi võib mängutoas täiesti vabalt kaasas olla, ei vaata keegi sellele viltu. Sageli on mängutubades veel eraldi ala kõige pisematele, kus nt beebikiik vms olemas.

Kingi osas olen mina arvamusel, et lihtsalt rühmakaaslasele on ka 6-7 eurone kingitus täiesti sobilik. Lastel on tavaliselt hea meel iga kingi üle ning nemad ei arvuta midagi kuidagi rahasse.

Selle kogu rühma kutsumise osas on nii ja naa. Mingit kohustust kogu rühma kutsuda ei ole. Samas kui suur mängutuba juba broneeritud, siis tegelikult ju võiks. Selline kogu rühma kutsumine annab lastele rohkem ühtekuuluvustunnet, tekitab ühiseid mälestusi ja ühiseid kogemusi. Need on aga väga heaks pinnaseks kiusamise ennetamisel.
2-3 aastasena on lastel sellest, kas ja kes kedagi sünnipäevale kutsub, üna ükskõik. 5-6 aastasena aga hakkavad nad paraku igasugu asju tähele panema ja arvestama ning siis peab olema valmis ka ebamugavateks küsimusteks ja selgitusteks. Näiteks meil on juba rühmas olnud teema mõne lapse osas (laste enda algatatud), et miks X käib kogu aeg kõikide teiste sünnipäevadel, aga enda sünnipäeva pole kunagi pidanud vms? Või kui on olnud kutsed vaid mõnedele lastele ja need on lasteaias kappi pandud, siis on olnud küllalt kurvastamist ja õpetajal seletamist, et miks mõned ilma jäid. Sellise olukorra vältimiseks oleme edaspidise osas kokku leppinud, et kui sünnipäevale ei ole kutsutud kogu rühm, siis kutseid lasteaia kappidesse ei panda ja kutsed edastatakse kutsutute vanematele muul moel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh kõigile vastajatele! 🙂 Küsisin sünnipäevalapse emalt – beebi lubati kaasa võtta. Kingirahaks plaanin siis max 10 € (ja muidugi püüan selle piires võimalikult toreda asja leida). Laps on mängutuppa minekust nii õhinas, et pole üldse märganud küsida, miks tema sünnipäev siis mängutoas ei ole. Ning muus osas siis püüan vabalt võtta. 🙂 Nüüd jääb vaid pöidlaid hoida, et lapsed enne ürituse kättejõudmist ei haigestuks.

Tänan kõiki! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.01 15:10; 14.01 15:59; 19.01 15:04;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Väikelaps Aidake võhikut (mängutoasünnipäevad)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.