Esileht Ilu ja tervis Akne!!!

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Akne!!!

Postitas:

Tere, olen 20 aastane, ja olen juba 9 aastat olnud hädas aknega. Olen käinud naha arsti juures ja saanud igasugu antibiootikumide ravi jne… Aga ei ole siiani leidnud sobivat rohtu mis mulle sobiks. Olen juba loobunud minemast naha arsti juurde uuesti, kuna ta lihtsalt ei oska mind aidata. Esitaks siis mõne küsimuse teile, ehk oskate mind aidata.

1.Oskab keegi soovitada head arsti?
2.Millise rohuga said sina aknest lahti?
3.Kuidas hooldad oma näo nahka?

Suured tänud ette juba vastajatele 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Punkt 1. Leia omale adekvaatne nahaarst!
Akne ravi on üsna pikaajaline protsess. Tabletikuurid kestavad kolmest kuust poole aastani vähemalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib olukorda leevendada ja aidata:
Soovitan tavamenüüle lisaks tarbida palju toortoitu. Retsepte jms otsi internetist.
Nt tee omale hommikuti smuutit: 2 banaani, suur peotäis maasikaid ja natuke vett. Või osta täisterakaerahelbed. Leota helbeid 15 minutit. Rosinaid ja aprikoose leota üleöö. Leotatud helveste sisse haki aprikoosid ning lisa rosinad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul aitas rasedus. Elu sees pole olnud ilusamat nahka.

Hormoontabletid aitasid ka aga nendega kaasnesid rasvapolstri kogunemine dekoltee piirkonda ning seksiisu kadumine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jep, raseduse ajal oli mul ka nahk nagu beebi pepu aga 2 kuud peale lapse sündi algasid jälle punnide rünnakud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.08 19:45; 30.08 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul aitas see, kui lülitasin menüüst välja kõik piimatooted. Alguses tundus, et mida nüüd üldse süüa, aga tegelikult on kõik päris hästi asendatav ja praegu ei tunne enam millestki puudust. Proovida igatahes tasub, vähemalt paar nädalat pead vastu pidama, siis on näha, kas on asi selles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 19aastane oli samuti viimased aastad aknega püstihädas. Kõik nahaarstide poolt soovitatud kreemid ja AB kuurid ei leevendanud suurt midagi, ainult nahk kuivas ja “põles”, lõpuks aitasid beebipillid (tema võtab Yaz`it). Nahk klaar ja punnivaba, kulus paar kolm kuud tulemuseni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen oma aastate pikkuse akne võitlusega proovinud samuti ära nii retseptiga kui retseptita apteegi ravimeid, enamasti täpselt sama mis eelmine kirjutas.Akne on pige ikka seespidine probleem ja naha pealt ravimine mõjub harva.Roaccutane ravi oma jubedate kõrvalmõjude tõttu pole julgenud proovida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.08 19:45; 30.08 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina julgen küll soovitada Roaccutanet, kui punnid on mädased, valusad jne.
Endal see tee läbi tehtud, kui olin 14-15. Ravi kestis üle poole aasta ja oli kallis. Lugesin samuti netist õudusjutte kõrvalmõjude kohta ja valmistasin end ette. Minul esines kõrvalmõjudest naha kuivus (väga sagedasti esinev) sellisel määral, et naba juurest nahk lihtsalt pragunes verele… kõlab hullusti, aga tegelikult üleelatav. Limaskestad olid väga kuivad, lonksasin muudkui vett ja silmadel kasutasin pidevalt silmatilkasid. Ravi lõpupoole lisandusid seljavalud. Aga ravi lõppedes oleksin valmis olnud kõike seda veel 1000 korda läbi tegema, sest nahk oli imeline! Nüüd, 7-8 aastat hiljem vajaksin korduskuuri, sest punnid on tagasi. Sellega pidi ka nii olema, et osadele on tulemus eluks ajaks, mõned vajavad kordust. Ometi jätan praegu selle asja hilisemaks, sest teemakorras on lapsesaamine. Üks asi, mis Roaccutanega on kindel, on see, et rasedaks ei tohi jääda. Enda ravist mäletan, et arst pidas pika loengu, et rasedad Roaccutane tarvitajad peavad tegema abordi, sest risk väärarenguga lapse saamiseks on liiga suur.
Aga kui tõesti tahad lahendust, siis go for it, mina olin väga rahul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 11:40; 30.08 18:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina julgen küll soovitada Roaccutanet, kui punnid on mädased, valusad jne.
Endal see tee läbi tehtud, kui olin 14-15. Ravi kestis üle poole aasta ja oli kallis. Lugesin samuti netist õudusjutte kõrvalmõjude kohta ja valmistasin end ette. Minul esines kõrvalmõjudest naha kuivus (väga sagedasti esinev) sellisel määral, et naba juurest nahk lihtsalt pragunes verele… kõlab hullusti, aga tegelikult üleelatav. Limaskestad olid väga kuivad, lonksasin muudkui vett ja silmadel kasutasin pidevalt silmatilkasid. Ravi lõpupoole lisandusid seljavalud. Aga ravi lõppedes oleksin valmis olnud kõike seda veel 1000 korda läbi tegema, sest nahk oli imeline! Nüüd, 7-8 aastat hiljem vajaksin korduskuuri, sest punnid on tagasi. Sellega pidi ka nii olema, et osadele on tulemus eluks ajaks, mõned vajavad kordust. Ometi jätan praegu selle asja hilisemaks, sest teemakorras on lapsesaamine. Üks asi, mis Roaccutanega on kindel, on see, et rasedaks ei tohi jääda. Enda ravist mäletan, et arst pidas pika loengu, et rasedad Roaccutane tarvitajad peavad tegema abordi, sest risk väärarenguga lapse saamiseks on liiga suur.
Aga kui tõesti tahad lahendust, siis go for it, mina olin väga rahul.[/tsitaat]
Minu meelest võiks Roaccutane vähemasti lastele keelatud olla. Mõnel pool see juba nii ongi.
Ja eriti jube on lugeda kuidas sellist hardcore ravi kiidetakse ja soovitatakse. Nagu see oleks mingi peavalutabletike või uus kreemike. Saage aru, Roaccutane peaks olema viimane võimalus, kui kõik muu on juba järele proovitud. Kõrvalmõjud on sellel igale inimesele äärmiselt erinevad. Lisaks nähtavatele jubedatele kõrvalmõjudele on lõpuks ometi hakatud rääkima ka psüühilistest kõrvalmõjudest nagu depressioon ja kalduvus suitsiidile.
Oma 14-aastasel lapsel ei lubaks mitte iial sellist ravi läbi teha, olgu see nahk nii kole kui tahes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 12:17; 01.09 10:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisele: minu akne oli 14-15 aastasena valulik, lausa nii valulik, et veetsin nuttes tunde peegli ees. Põsed olid konkreetselt sinist värvi, täis nahaaluseid kõvasid tükke. Võid ise ette kujutada, mida selline nägu teeb ühe puberteediealise tütarlapse enesehinnanguga. Dalacin-T, Skinoren, hormoonvahendid, antibiootikumid – kõik olid ära proovitud ja ükski mind ei aidanud.
Asi ei ole ainult selles, et nahk on kole – ma olin valudes, sest iga puudutus vastu põski ajas pisarad silma.
Leidsin googlest ka pildi: http://backacnecures.com/wp-content/uploads/2013/02/severe-acne-300×298.png
Mul oli midagi taolist, aga 10 korda hullem, kogu põsk oli taoline lilla ja mügarlik.
Roaccutane oli minu jaoks imerohi, lisaks välimusele parandas see tohutult minu enesekindlust.
Väga veider, et sa siia seda maha tuled tegema, kui on selge, et sa ise pole kunagi millegi sellisega kokku pidanud puutuma 🙂 Edu sulle ja loodan, et ka sinu lastel on ilus näonahk

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 11:40; 30.08 18:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]olen oma aastate pikkuse akne võitlusega proovinud samuti ära nii retseptiga kui retseptita apteegi ravimeid, enamasti täpselt sama mis eelmine kirjutas.Akne on pige ikka seespidine probleem ja naha pealt ravimine mõjub harva.Roaccutane ravi oma jubedate kõrvalmõjude tõttu pole julgenud proovida.[/tsitaat]

Mina olin aknega kimpus alates 17ndast eluaastast ja 10 aastat käisin ma erinevate nahaarstide vahet ning katsetasin pea kõike, mida spetsialistid soovitasid. Kahjuks ei leevendanud ükski toode minu sõjatandrit näos ja see kõik mõjutas tohutult mu enesehinnangut (ilmselt saavad sellest aru ainult inimesed, kes asja ise kogenud on). Lõpuks soovitas mu uus nahaarst Roaccutane ravikuuri ja kuna mul ei olnud midagi kaotada, siis otsustasin proovida. Ainukesteks kõrvalmõjudeks olid minul ülikuivad huuled, mida pidin spetsiaalse balsamiga kreemitama ja kuiv näonahk. Kasutasin samal ajal ka arsti poolt soovitatud apteegist ostetud näohooldusvahendeid (olid päris krõbeda hinnaga). Tegin kuuri läbi 2 korda, sest esimene kord ei andnud püsivat tulemust.
Peale teist ravikuuri käisin veel (vist 5 korda)füsioloogiakabinetis külmravis ja tänu sellele ning armidevastasele kreemile sain aasta jooksul lahti ka põskedele tekkinud aknearmidest.
Juba 7 aastat pole mul aknega enam probleemi olnud ja vaid üliharva päevade ajal ilmub mõni väiksem punnike nägu ehtima. Ma ei kasuta igapäevases näohoolduses peale puhata vee, tavalise näopuhastusvahendi ja Nivea kreemi midagi muud ning naudin igal hommikul tõustes ilusat näonahka. Kui sellele jubedale akneperioodile tagasi mõtlen on nii kahju, et 10 aastat noorust nahaprobleemide tõttu said justkui maha visatud.
Teemaalgataja, loodan, et leiad oma probleemile koos nahaarstiga just Sulle kõige sobivama lahenduse!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Minu meelest võiks Roaccutane vähemasti lastele keelatud olla. Mõnel pool see juba nii ongi.
Ja eriti jube on lugeda kuidas sellist hardcore ravi kiidetakse ja soovitatakse. Nagu see oleks mingi peavalutabletike või uus kreemike. Saage aru, Roaccutane peaks olema viimane võimalus, kui kõik muu on juba järele proovitud. Kõrvalmõjud on sellel igale inimesele äärmiselt erinevad. Lisaks nähtavatele jubedatele kõrvalmõjudele on lõpuks ometi hakatud rääkima ka psüühilistest kõrvalmõjudest nagu depressioon ja kalduvus suitsiidile.
Oma 14-aastasel lapsel ei lubaks mitte iial sellist ravi läbi teha, olgu see nahk nii kole kui tahes. [/tsitaat]

Kuid mahatambitud enesehinnangust ning tõrjutusest tingitud depressioon ning seeläbi ka suitsiidioht on kukepea või?

Nõnda räägib vaid inimene, kel endal pole sellist asja läbi elada tulnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Eelmisele: minu akne oli 14-15 aastasena valulik, lausa nii valulik, et veetsin nuttes tunde peegli ees. Põsed olid konkreetselt sinist värvi, täis nahaaluseid kõvasid tükke. Võid ise ette kujutada, mida selline nägu teeb ühe puberteediealise tütarlapse enesehinnanguga. Dalacin-T, Skinoren, hormoonvahendid, antibiootikumid – kõik olid ära proovitud ja ükski mind ei aidanud.
Asi ei ole ainult selles, et nahk on kole – ma olin valudes, sest iga puudutus vastu põski ajas pisarad silma.
Leidsin googlest ka pildi: http://backacnecures.com/wp-content/uploads/2013/02/severe-acne-300×298.png
Mul oli midagi taolist, aga 10 korda hullem, kogu põsk oli taoline lilla ja mügarlik.
Roaccutane oli minu jaoks imerohi, lisaks välimusele parandas see tohutult minu enesekindlust.
Väga veider, et sa siia seda maha tuled tegema, kui on selge, et sa ise pole kunagi millegi sellisega kokku pidanud puutuma 🙂 Edu sulle ja loodan, et ka sinu lastel on ilus näonahk[/tsitaat]
Vastupidi, ma olen Roaccutanega kokku puutunud. Ja näinud selle kohutavaid kõrvalmõjusid lähedase inimese peal. Kaasa arvatud seda kuidas inimene ja tema isiksus Roaccutane mõjul muutusid. Negatiivses mõttes.
Nii et miinustage palju tahes, mina jään oma arvamusele kindlaks. Perekool pole koht kus sellise klassi ravimeid “soojalt soovitada”. Sellist ravimit peaks soovitama ainult arst ja seda viimase võimalusena kui on ära proovitud ABd, hormoonravimid, erinevad dieedid jne.
Siin veel kohustuslik BBC dokumentaalfilm Roaccutane fännidele. Põhirõhk perel, kelle laps Roaccutane mõjul enesetapu sooritas.

https://www.youtube.com/watch?v=PgpYS33kMVc

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 12:17; 01.09 10:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Roaccutane on muidugi karm ravi, aga kui inimese välimus kõige tundlikumas ja õistvamas eas ei meenuta enam inimest vaid sarnaneb pigem kärnkonnale ja inimene juba ON selle tulemusena depressioonis, suitsiidsusele kalduv ning pooleldi asotsiaalseks muutumas, siis kaalub ravist saadav kasu ohud üles, väidan mina… Kes ma olen aknega ja depressiooniga samuti oma elust 10+ aastat kimpus olnud ja oma nooruse ausalt öeldes selle vastiku haigusega lihtsalt mööda lasknud, ma nt katkestasin ülikooliõpingud, sest ei suutnud enam hommikuti toast välja tulla sellise näoga nagu mul oli, sain reaalselt paanikahooge peeglitest või peegeldavatest klaasidest möödudes ja keerasin niivõrdpalju võimalusi ja inimsuhteid kihva, sest ei suutnud maailmaga suhelda ega julgenud ka tõelist põhjust öelda.

Inimesed, kes pole ise tõsise aknega kimpus olnud, lihtsalt ei saa aru, mida see tähendab ja kui tõsine haigus see tegelikult on. Nii nagu roaccutane näol pole tegu mingi vistrikukreemikesega, pole akne näol tegu mõne punniga lõuaotsal. Nii nagu roaccutanel on psühholoogilised kõrvalmõjud, on seda ka aknel. Ainult et ravimi puhul on mingigi tõenäosus, et näonahk saab korda (ja sellega seoses ka inimese enesetunne, -kindlus ja -hinnang), samas kui akne iseeneslikku möödumist võib ootama jäädagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun soovitage sõbralikku ja adekvaatset nahaarsti Tallinnas, kes tegeleks täiskasvanu aknega. Olen käinud kahe arsti juures, üks neist ebaviisakas ja tige vanamees, kes pidas seda pseudoprobleemiks, teine samuti ükskõikne. Kuna enesehinnang ja suhtlusoskus koleda näonaha pärast niigi nullilähedane, siis tahaks leida arsti, kelle juures käimine ei tekitaks lisastressi. Aitäh ette!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

esmalt leia põhjus millest see akne tuleneb. minul tekitab aknet epilepsia ravim. pean sööma vitamiine ja põletikulistel vistrikele panen vajadusel retirides kreemi. nahk enam vähem ok

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vastupidi, ma olen Roaccutanega kokku puutunud. Ja näinud selle kohutavaid kõrvalmõjusid lähedase inimese peal. Kaasa arvatud seda kuidas inimene ja tema isiksus Roaccutane mõjul muutusid. Negatiivses mõttes.
Nii et miinustage palju tahes, mina jään oma arvamusele kindlaks. Perekool pole koht kus sellise klassi ravimeid “soojalt soovitada”. Sellist ravimit peaks soovitama ainult arst ja seda viimase võimalusena kui on ära proovitud ABd, hormoonravimid, erinevad dieedid jne.
Siin veel kohustuslik BBC dokumentaalfilm Roaccutane fännidele. Põhirõhk perel, kelle laps Roaccutane mõjul enesetapu sooritas.

https://www.youtube.com/watch?v=PgpYS33kMVc
[/tsitaat]

Muide, seda, et see laps just ravimi kõrvalmõjude tõttu enestapu sooritas on vaid oletus!
Kindlalt ei saa seda küll keegi väita.
Olen ema, kes ise võitles meeletu aknega sel ajal kus nii tõhusaid ravimeid meil veel kättesaadaval polnud ja kelle 18-aastane poeg sama asja läbi elas. Lasin tal peale kõigi muude vahendite ja leebemate ravimite ka selle kuuri läbi teha. Oli tõesti pikk ja kallis ja nüüd on inimese nägu puhas nagu beebi pepu. Kõrvalmõjudest esines temal väga kuiv ja kestendav nahk ja kuivad limaskestad. Tema iseloomus ja käitumises ma muutusi märganud pole. Muide kuur läbiti arsti pideva järelvalve all ja iga kuu uusi vereanalüüse võttes ja uuesti ravimi koguseid üle vaadates. Nii, et päris sedasi see asi ka pole, et arst kirjutab ravimi välja ja siis laps iseseisvalt võtab seda 8 kuud.

Igatahes selle põhjal, mida siiani nägin, soovitan seda ravi kaaluda, sest on tõesti tõhus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa, teemaalgataja, dieeti oled proovinud?
Jagan oma kogemust.

Olen 31 aastane ja alates teismeeast pidevalt akne käes kannatanud. On olnud hullemaid ja kergemaid perioode ja peale teise lapse sündi eelmisel aastal läks olukord ikka eriti hulluks. Nahk oli jubedam kui kunagi varem.
Loomulikult olen proovinud aastate jooksul erinevaid ravimeid ja jooksnud mööda arste ning kosmeetikuid. Abi ei ole saanud.
Olen söönud suht tervislikult, aga otseselt dieeti ei ole pidanud, kuna kaal on normis.
Nüüd siis mõtlesin, et proovin ka dieedi ära, kuna paljud peavad akne põhjustajaks piima- või jahutooteid. Valisin paleodieedi, kus põhitoidus on liha ja juurviljad ning piim ja teraviljatooted on menüüst täiesti välja lülitatud. Suhkrut ka peaaegu ei tarbi.
Alustasin dieediga kuu aega tagasi. Esimesel nädalal läks nahk veel hullemaks ja vinne tuli robinal juurde. Teisel nädalal uusi vinne enam ei lisandunud ja vanad hakkasid kuivama. Lausa nii hullusti, et lõua otsas oli nagu soomusekiht, kõik kuivas ja pudenes. Kolmandal nädalal oli ketendus veel vaid lõual ja veidi põskedel ja nüüd neljandal nädalal on ketendus peaaegu kadunud. Ainult üks uus vinn on nädalaga lisandunud, aga üldiselt pole mul aastaid nii korras nahka olnud, nagu praegu. Ja tundub, et iga päevaga läheb paremaks. Eriti ilus on hommikul enne puhastamist/kreemitamist, sest siis on öö jooksul tekkinud rasu ketenduse ära peitnud.

Näohooldusvahenditest võtsin hiljuti kasutusele Sebamed vahu, mis peaks aknet tekitavad bakterid ära tapma ning peale puhastamist kasutan Bioderma Sensibio DS+ kreemi. Mõlemad on apteegis käsimüügis ja ma tegelikult ei tea, kui suur osa on mu naha paranemises dieedil ja kui suur osa neil hooldusvahenditel. Koos nad igatahes toimivad, seega soovitan ka sinul enne leebemaid vahendeid proovida, enne kui Roaccutane kasuks otsustad.

Dieeti on muuseas üllatavalt kerge taluda. Mingeid isusid saia või koogi järele pole tekkinud ja süüa saad nii palju, kui tahad. Näiteks hommikuks praen sinki, seeni, suvikõrvitsat ja muna ning joon kõrvale musta kohvi. Lõunaks liha juurviljade ja salatiga ja õhtuks ka midagi sarnast. Pluss ohtralt puuvilju igal ajal, kui isu tekib.
Täiesti tehtav dieet, mis vähemalt minult ei nõua liigset pingutust. Mõni kilo on ka kadunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Ilu ja tervis Akne!!!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.