Esileht Beebi ja mitmikud aktiivne beebi

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: aktiivne beebi

Postitas:

Kirjeldage palun oma aktiivset beebit.

Minu beebi sai eile 10-kuuseks. Ja ta on alati olnud selline füüsiliselt aktiivne, rahmeldav. Eriline sülelaps ei ole, süles keerutab ja väänleb. Söögitoolis keerutab, patsutab tugevasti lauda, sikutab laualina, kisub mult korduvalt lusikat ja kaussi käest, et need maha visata. Enda lusika, joogitopsi viskab pidevalt maha, kisub enda kõrvu, juukseid, näitab toas ringi käega, keerab selga. Seda kõike teeb palju ja kiiresti nagu oleks sipelgad püksis.
Tema kohta öeldakse, et ei seisa pudeliski paigal. Käputab sinna tänna, loobib mänguasju, ei tegele nagu ühe asjaga lõpuni kui läheb järgmise juurde ning peagi käputabki ruttu tagasi eelmise tegevuse juurde. Rahmeldab läbisegi püsti, istuli, käpuli, püsti. Mul läheb silme eest kirjuks ausalt.
Eriti aktiivne on õhtuti. Pidevalt käed jalad käivad.

Oskab keegi oma kogemustest palun rääkida, või kirjeldada oma last niisamagi mulle? On kellegil kogemusi, et muutub laps kasvades rahulikumaks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.10 11:17; 13.10 10:03; 14.10 13:42; 18.01 17:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ega sul telekas terve päeva taustaks ei käi? või raadio vm müratekitaja=kui käib.lülita välja, et oleks rahulik keskkond. Kui tihti lapsega õues käid? käi võimalikult palju, värske õhk mõjub hästi.

Muidu aga lapsed ongi sellised – mõni lihtsalt teeb samu asju veidi aeglasemas tempos. Laudlina on meil ammuilma ära koristatud – üks hetk unustad noa laua peale ja laps tõmbab laudlina koos noaga endale peale vmt. Kui viskab lusikat pidevalt maha, siis kui see sind häirib,s isi ära üles korja. Ütledki, et ei võta üles. Minul oli korraga ikka mitu lusikat käigus, kunaka laps tahtis minu lusikat endale saada ja no sisi võtsin uue lusika sahtlist lihtsalt. Võid lasta tal ise süüa, ära üldse proovigi teda toita – äkki see häiribki teda.

Kui palju sa ise lapsega tegeled, et teda ühe tegevuse juures hoida? st kas istud maas ja mängid koos temaga või lihtsalt ootadki, et ta leiaks ise endale tegevust ja no kuna “ta ei jonni”, siis ekstra ei toimeta? Ka püsivust on vaja õpetada

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 11:34; 13.10 15:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 10-kuune on hullemgi veel 🙂 ei püsi ta isegi mitte vankris-turvatoolis, söögitoolis ei istu juba paar kuud, sest tõuseb seal sekundiga püsti ja hakkab kuhugile minema 😀 korraga tegutseb vähemalt 3 asjaga ja enne kui silmagi jõuan pilgutada on 3 uue asjaga tegevuses. Kuna ta toe najal praktiliselt jookseb, rääkimata sellest, et ronib laudade-kappide peal, siis minu ülesane siin kodus ongi kõik asjad vähemalt meetri kõrgusele tõsta ja valvata, et ta ikka elus püsiks 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kaks tütart: 2 a 8 k ning 4,5 k. Mõlemad on väga aktiivsed ja uudishimulikud olnud sisuliselt sünnist saadik. Kuna meeletu uudishimu ning püüd kõike kohe ise teha ja kätte saada on olnud algusest peale, siis esimese eluaasta jooksul on see eelkõige väljendunud selles, et on väga vara kõiki füüsilisi tegevusi tegema hakanud. Noorem mul praegu pöörab seljalt kõhule (hakkas kohe pärast 3-kuuseks saamist), nii kõhuli kui ka selili keerutab igapidi ringiratast, peaaegu roomab juba (põhiliselt küll kipub tagurpidi liikuma, aga vahel tsipake on ka juba õiget pidi välja tulnud), käed ja jalad ei püsi sekunditki paigal, muudkui vehivad-vehivad-vehivad, varbaid sikutab suhu jne, silmad käivad siia-sinna igas suunas, et jumala eest miskit huvitavat nägemata ei jääks jne. Ühesõnaga, sekundi murdosagi ei püsi rahulikult paigal, kui just ei maga.

Suurem tüdruk oli omal ajal samasugune. Hakkas ka väga vara kõiki füüsilisi asju tegema: 3-kuuselt keeras seljalt kõhule üle mõlema külje, 5-kuuselt roomas ja ajas käpuli, 6-kuuselt käputas, läks ise istuma, ajas end tugede najal püsti. Ilma toeta käima hakkas küll “alles” 10-kuuselt, aga see-eest 1. sünnipäeval liikus juba õues lumehangede vahel ilma toeta püsti oma hiigelsuurtes saabastes (nr 19 – väikseim, mille kaubandusest leidsin – oli talle kaugelt liiga suur). Aktiivseks ja ettevõtlikuks on ta mul jäänudki: kui teised lapsed mängivad ka rahulikult paigal istudes, siis tema peaaegu ainult joostes. Kogu aeg mõtleb peakene välja, millist järgmist vallatust võiks korda saata, kuhu turnida, mida ette võtta. Samas ma ei saa öelda, et tal mingeid aktiivsus-tähelepanuhäirele omaseid tunnuseid oleks, sest kõik ta tegevused on sihipärased (lihtsalt ta teeb neid neli korda kiiremini kui teised lapsed), teda huvitavad tegevused viib ta alati ilusasti lõpuni (ainult et ta võib neli mängu “algusest lõpuni” ära mängida nelja minutiga, nii et kui ta on kolm minutit toas olnud, näeb tuba suure tõenäosusega välja, nagu sealt oleks orkaan üle käinud) jne. Üks väga suur erand on pealegi ettelugemine: kui ma talle raamatuid loen, võib ta küll rahulikult kasvõi pool tundi paigal istuda, ehkki muidu ei püsi kümmet sekundit ka. Närvilisena ta tegelikult ei mõju, lihtsalt ta on niiiiiii tormakas, ekstravertne ja intensiivne (kõike seda täiesti kardinaalselt erinevalt minust endast). Kohati on väsitav, aga väga tore on ka, et ta on nii julge, toimekas, arukas. Räägib ulmehästi (juba 1 a 7 k kasutas täislauseid, 2 a sünnipäeval rääkis ammu liitlausetega, praegu on sõnavara loetud raamatute mõjul kohati lausa naljakalt ulatuslik), igas seltskonnas võtab mänge eest, kaasab teisi mängima. Kui augustis hakkasin teda sõime harjutama, siis teised lapsed ikka pabistasid ja nutsid seal mõni päris pikalt, minu oma tormas riietusruumi, hüüdis õpetajale “Tere! Mina olen …!”, kiskus riided seljast nii kiiresti, kui vähegi jaksas, ning lidus rühmaruumi mängima. Õpetaja hõikas järele, et kas emale head aega ka öeldakse. 😛 Õhtul, kui järele läksin, kuulsin, et ta oli terve päeva mänginud, toimetanud, teisi lapsi mängima ärgitanud, igas asjas õpetajaid abistada püüdnud, kõike julgelt ja ise teinud. Kusjuures huvitav on see, et kogu selle tormakuse ja aktiivsuse juures meil ei ole erilist probleemi sõnakuulamisega – eks veidi ikka, nagu selles vanuses eakohane on, aga üldjuhul on ta täitsa leplik ja valmis tegema nii, nagu kästakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ega sul telekas terve päeva taustaks ei käi? või raadio vm müratekitaja=kui käib.lülita välja, et oleks rahulik keskkond. Kui tihti lapsega õues käid? käi võimalikult palju, värske õhk mõjub hästi.

Kui palju sa ise lapsega tegeled, et teda ühe tegevuse juures hoida? st kas istud maas ja mängid koos temaga või lihtsalt ootadki, et ta leiaks ise endale tegevust ja no kuna “ta ei jonni”, siis ekstra ei toimeta? Ka püsivust on vaja õpetada

Kuidas seda püsivust siis täpsemalt õpetada? Olen tänulik kui tood mõne 10-kuusele vastava tegevusega näite 🙂 Kui pikka püsivust ja tähelepanu selles vanuses on üldse mõistlik oodata?

Lapsega üritan tegeleda, aga ta natuke vaatab ja siis läheb juba minema, kui tagasi tõstan siis on hetke veel ja tahab jälle ära minna. Kui ma nii korduvalt teen siis hakkab pahandama. Üldiselt on ta selline kärsitu, et ei vaata väga vaid tahab kohe käed külge lüüa ja no siis vehib loobib paneb suhu asju, kopsib ja läheb jälle edasi. Raske on ju nii uusi tegevusi õpetada, mänge näidata.

Mis teda väga paeluvad on raamatud. Neid on võimeline vaatama tegelikult päris tähelepanelikult teinekord. Ka ise vaatab palju raamatuid, üritab neid lapata.

Telekas ja raadio mängib pigem väga harva. Korra lasen ehk mõnda laste laulu ja olen ka harva lasknud multikaid vaadata, siis istub mõni hetk täitsa ilusasti ja vaatab, siis ma kommenteerin talle mis toimub ja lõikan näiteks tal küüsi.
Telekas mängib pigem siis kui ta magab. Õue jõuame korra päevas ikka, vahel ka kaks, aga on ka päevi kus tegelikult õues ei käi kuna toimetamist on palju kodus (kodutööd).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.10 11:17; 13.10 10:03; 14.10 13:42; 18.01 17:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No siin on tüüpiline näide, et “mul on raske, aidake mind” ja kui siis pakutaks elahendusi, tuleb välja, et tegelikutl teed omastarust kõike õigesti ja ei saagi midagi muuta.

Mis sul seal siis nii palju kodu tööd on, et sa ei jõua mõnikord isegi ühtegi korda välja? 12 h teed päevas ainult kodutöid või? Ma käisin 10-kuuse lapsega tavaliselt 3 korda jalutamas – 2 korda päevasel ajal ja ühe korra peale õhtusööki koos mehega. Iga päev ei pea põrandaid pesema, mööblit ümber tõstma, pesu triikima jne. Lisaks saab paljusid asju teha lapse uneajal või nii, et laps vaatabki pealt või toimetabki siis oma mänguasjadega kaootiliselt.

Õpi kasutama mehe abi! Saada õhtuti mees lapsega välja, kui viimane ise oska ise kodutäid teha. Väljas on külm ja pime? selleks on õige riietus ja usu mind, 10-kuusel on suht savi, et väljas on pime, kui tal veel uneaeg pole.

tavaliselt ongi nendel naistel probleem, kes üritavad lapse kõrval veel mingid “ideaalsed koduperenaised” olla – siis nagu šokk, et päris nii need asjad ei käi, vähemalt mitte ilma stressida.

Püsivuse õpetamine käibki nii, et näiteks hakkate rõngaid torni otsa laduma. Sina teed imestunud häält, et oi, mis sa leidsid, vaata, kollane rõngas jne ehk tekitad lapses huvi. esimese rõnga paned ise kohale, järgmise ulatad lapsele. Ja laps panebki või üritab ainutl seda ühte rõngast panna ja sisi huvi kaob. Ja see on normaalne. Aga sa mängid iga päev temaga seda mängu ja paari nädala – kuu pärast võtab ta sult ka teise rõnga vastu jne. Et nii need asjad ei käi, et sina näitad korra ette ja laps kohe kukupailt teeb järgi, see ongi üks pidev tegelemine.

Kui ma tahan, et mu 2-aastane laps klotsidest torni ehitaks, siis ainus võimalus ongi jätkuvalt selline, et ma istun koos temaga maas. Ma ei pea enam talle klotse ulatama ega ise ühtegi klotsi panema – aga ma istun jätkuvalt koos temaga, et tal huvi püsiks – lapsel on nimelt üksi igav mängida. Siis tundubki, et on “püsimatu”, jookseb lihtsalt mööda tube ringi jne

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 11:34; 13.10 15:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka 10-kuune “ei püsi pudeliski paigal”. Meil on telekas kinni, telekat vaatame vaid siis kui laps õhtul magab. Päev koosnebki režiimi jälgimisest, sest hoia selle eest, et laps vähem magaks või liiga hilja magama jääb, siis on mitu päeva üliaktiivne ja viril, nii mitu päeva veel järjest, nii et hoian piinliku täpsusega režiimist kinni.
Kõike peab õpetama. Söömist – istub oma söögitoolis. Esimese nädala viskas lusika maha, tõstsin üles, viskas maha, vahepeal andsin lusikatäie putru, siis tõstsin lusikat jne., teisel nädalal hakkas lusikat käes hoidma ja vastu kaussi taguma, vahel lendas ka maha. Kolmas nädal, hoidis lusikat käes, panin talle oma kausi ette, ise toitsin teisest kausist ning aeg-ajalt tõstsin lusikatäie putru tema kaussi, mida ta siis püüdis oma lusika, suu ja käega kausist kätte saada. Aeg-ajalt tegin nii, nagu sööksin ise ka putru lusikaga, seda prooviti siis kohe immiteerida. Tassiga sama lugu. Torni ehitamiseks on ka vaja ikka nädalaid harjutada. Iga asja õppimine võtab palju aega, ning vahel mul ongi tunne, et ma hommikust õhtuni, seletan õpetan ning näitan. See kõrvade ja juuste kiskumine võib-olla sellest, et avastab uusi kehaosi. Meie käime aeg-ajalt peegli ees vaatamas nina, siis ma räägin et näe nina või kõrv, siis ta uurib ja vaatab kohe tükk aega ning kuulab kuidas ma talle asju seletan. Kui näitab sõrmega mingi asja peale või kusagile, siis seletan, et mis see on ja seda nii mitu korda kui ta seda teeb. Praegu on selline vanus lihtsalt, et maailm avardub ning laps on õppinud asju kuulma nägema palju terasemalt, kui paar kuud tagasi. See on selline aeg, kus ta õpib väga kiiresti ning tänu oma terasele ja aktiivsele loomusele ammutab iga sekund mingit uut infot. Loomulikult kõik rumalused kinnistuvad kiiremini ja loomulikumalt, kui vajalikud oskused, aga mis seal ikka me ei ela metsas, nii et peame oma last tsiviliseerima, õnneks õpib ta suhteliselt kergemini kui 10-aastane. 🙂
Õhtuti hakkab tavaliselt rahmeldama siis, kui on väsinud. Ma arvan, et meie laps lihtsalt ei oska ise rahuneda ja siis kui ära väsib, muutub ülemeelikuks, hakkab kilgates kassi taga ajama vms. see on märk mulle, et aeg on laps sülle võtta, maha rahustada ning magamaminekurituaale alustada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 22:23; 14.10 22:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi ma muudan, selleks ma ju küsingi. Kodused tööd, koolitööd ja vahepeal kui laps magab siis üritan puhata.
Vabandan, et ma noor ja rumal olen. Mul ei ole veel sõbrannadel lapsi ja emaga ei suhtle, seega polegi nagu kellegilt ju uurida ja küsida nii väga.

Viimasele, milline teie rutiin ja magamamineku rituaalid on, kui uurida tohib? Tean, et lapsed erinevad kuid siiski huvi pärast küsin. Ehk on midagi, mida saan ka kasutada.

Ma tõesti vabandan…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.10 11:17; 13.10 10:03; 14.10 13:42; 18.01 17:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõepoolest, aktiivse beebi kõrvalt üksi palju ei jõua ja kui jõuab, siis on see enda tervise ja terve mõistuse arvelt. Tunnen kaasa üksikemadele ja neile, kellel pole kelleltki abi küsida. Meile vaadatakse mehega senimaani otsa küsimusega, et miks teie laps iseseisvalt päeval kirsipuu all päeval 3 tundi järjest ei maga, miks ta rahulikult ei istu ja miks te ei saa mittemidagi tehtud ja kusagil käidud. Keegi ei mõista, et lapsed on lihtsalt erinevad ja mis toimib ühe lapsega ei toimi teisega. Seega, pole mõtet vabandada, püüa südamega oma last kuulata ja jälgida ning mõista, mis tema käitumise põhjuseks võiks olla.
Meie rutiin ongi see, et kindlatel aegadel on tahke toidu kord ning enamvähem ühel ja samal ajal on päevased magamamineku ajad. Uneajad on kord lühemad, kord pikemad, sellest sõltub ka see, kas ja kui pikalt õues käime. Õueskäimised õnnestuvad paremini täiskõhuga ning mingi huvitava asjaga. (vaatame midagi, mina jutustan mida ta näeb, mängib mingi mänguasjaga kärus jne.) Õhtune magamaminekurituaal hakkab tegelikult 2 tundi enne magamaminekut, siis hakkame vaikselt rahunema (vaatame raamatut, vaatame aknast välja, laps süles räägime juttu jne.), selle kahe tunni sisse mahub ka õhtusöök, siis vann (isegi vannitoas teeme asju kindlas järjekorras), siis lehvitame da-daa kõigele ja kõigile, siis piim ja siis magama.

Jaksu ja kannatust, see tasub end kuhjaga ära. (Vend oli ka üliaktiivne, tean mida räägin).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 22:23; 14.10 22:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin oma vana teemat ja tekkis küsimus. Sa kirjutad, et vend oli ka üliaktiivne. Kas nüüd vanemaks saades enam ei ole?
Samuti kuidas su noorem laps hetkel uinub? Kui kaua läheb uinumisega aega? Kas ta sipleb palju?
Vabandan et pärin niimoodi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.10 11:17; 13.10 10:03; 14.10 13:42; 18.01 17:01;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Beebi ja mitmikud aktiivne beebi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.