Esileht Kodunurk algaja kokkaja

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: algaja kokkaja

Postitas:

Tahaks õppida tegema lihtsaid igapäevaseid toite (vanaema retseptid). Missugune interneti lehekülg oleks mulle kõige paremaks õpetajaks? “Toidutare” tundub mulle keerukas, tahaks just neid kõige tavalisemaid toite.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 16:40; 22.08 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige paremad on nõukaaegsed kokaraamatud. Näiteks Salme Massolt. Soovitan emalt-vanaemalt küsida. Üldiselt olid sellised raamatud igas kodus olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.08 19:36; 10.08 23:17; 14.08 22:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

arvestades, et sul tõenäoliselt pole köögis 40-tollist hääljuhtimisega suurt ekraani seinal, siis on mõistlik muretseda paarikümne sendi eest mõnest uuskasutuskeskusest või osta.ee-st mõni vanem kokaraamat, millest pole kahju, kui su sõrmed jahused, rasvased või munased on.

minumeelest on parimad need 2:
– üldise kokaraamatuna see ruudulise kaanega kokaraamat:
https://www.rahvaraamat.ee/images/products/000/518/923/thumbnails/big/d3c0252ac9d7702799c130aacce48fa1ec43bb54/valik-toiduretsepte.jpg
– küpsetamiseks ida savi saiad pirukad koogid (sellel on 3 eri kaanepilti eri aastate väljaannetel):
https://cache.osta.ee/iv2/auctions/1_1_17607842.jpg
https://www.raamatuvahetus.ee/et/img/U00006623.jpg
https://www.antikvariaat.eu/images/print/saiad-pirukad-koogid-289.jpg

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 18:01; 10.08 23:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

on mõistlik muretseda paarikümne sendi eest mõnest uuskasutuskeskusest või osta.ee-st mõni vanem kokaraamat

kusjuures just see teema on süüdi selles, et läksin eile õhtul ostasse kokaraamatute valikut vaatama ja ostsin omale sealt hunniku, nagu mul neid veel vähe oleks 😀
mina soovitan algajale kokkajale kindlasti Pereköögi kokaraamatut https://osta-ee.postimees.ee/perekoogi-kokaraamat-kodukoka-parim-abiline-ligi-500-93942629.html?_src=search , mul esimene osa on, aga teine tundus juba liiga “kuidas praadida muna” ja seda ei ostnud, aga päris algajale super valik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 10.08.2017 18:01

Nii äge! Lapsepõlv tuli sinu pandud linke avades meelde. Mul on lapsepõlvekodus kõik need olemas.

Esimene raamat oli vist teistsuguste kaantega, aga sisu sama
http://www.google.ee/search?q=eesmaa+masso+kokaraamat&client=opera&hs=neb&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi4hOG8u83VAhVFLFAKHfjICcYQ_AUICigB&biw=1366&bih=668#imgrc=TSAGh5lyV06EmM:

Selle raamatu järgi õppisin noorena toitu tegema. Ja sageli kasutan ka seda nüüd. Praeguseks juba päris kapsas ja kaaned on ümbert kadunud.

Minu pandud lingil on paljud raamatud mu emal olemas. Eriti äge oli see roheliste kaantega laste kokaraamat. Selle järgi tegin lapsena tihti süüa.

Praegu müügilolevad kokaraamatud kipuvad kommertslikud olema. On hästi ilusad pildid ja udupeente nimedega road, kuid millegipärast ei kutsu neid retsepte katsetama. Otsisin oma pojale laste kokaraamatut kingituseks. Poes oli tõesti mitu erinevat laste kokaraamatut, aga jälle – sees nii imelikud retseptid. Tundes oma last, siis neid sööke ta ilmselt ei sööks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.08 19:36; 10.08 23:17; 14.08 22:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ruudulise kaanega versiooni eelis on see, et ta on kõvade kaantega. meie kodune versioon umbes sama vana kui mina (ca 45+a) ja ikka veel terve.

üks meie pere suur lemmik veel, masso õunaraamat:
https://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?27228
selle järgi oleme teinud eelkõige õuna-mannakreemi, aga muidugi ka õunasefiiri 🙂
põhimõtteliselt kõik tavatoidud, kuhu saab aiast tulevaid õunu ära kasutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 18:01; 10.08 23:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma niisama huvist küsin – miks need nn. vanaema toidud just olema peavad, kui oma kokandusteed alustada? Tänapäevaste võimaluste juures võiks küll muud õppida, aga muidugi igaühe oma asi.

Veel – miks inimesed ei oska lühilinke panna? Ääretult ebamugav lugeda selliseid teemasid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.08 04:09; 14.08 15:10; 23.08 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma niisama huvist küsin – miks need nn. vanaema toidud just olema peavad, kui oma kokandusteed alustada? Tänapäevaste võimaluste juures võiks küll muud õppida, aga muidugi igaühe oma asi.

Veel – miks inimesed ei oska lühilinke panna? Ääretult ebamugav lugeda selliseid teemasid.

ei saa aru, mis vahet seal on, kas lühilink või pikk link? avamiseks pead ju nagunii ainult ühe korra klikkima ja õige pilt tuleb lahti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veel – miks inimesed ei oska lühilinke panna? Ääretult ebamugav lugeda selliseid teemasid.

Kas sa veerid terve lingitäie tähti läbi, et ääretult ebameeldiv lugeda?
Ja kus viga näed laita, seal tule ja aita – pane siia õpetus kirja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.08 08:40; 16.08 13:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veel – miks inimesed ei oska lühilinke panna? Ääretult ebamugav lugeda selliseid teemasid.

Kas sa veerid terve lingitäie tähti läbi, et ääretult ebameeldiv lugeda?
Ja kus viga näed laita, seal tule ja aita – pane siia õpetus kirja.

??? Oled sa telefonis püüdnud lugeda neid kilomeetristest linkidest põhjustatud tekstirea venimist ühest äärest teise?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.08 04:09; 14.08 15:10; 23.08 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma niisama huvist küsin – miks need nn. vanaema toidud just olema peavad, kui oma kokandusteed alustada? Tänapäevaste võimaluste juures võiks küll muud õppida, aga muidugi igaühe oma asi.

Veel – miks inimesed ei oska lühilinke panna? Ääretult ebamugav lugeda selliseid teemasid.

Ma oskan lühilinki panna küll. Panin pika lingi nimme. Tahtsin, et viidatud konkreetse kokaraamatu “alt” jääks näha ka teised Salme Masso kokaraamatud. Ütlesin ju ka oma kommentaaris, et lingil lisaks nähtav roheliste kaantega laste kokaraamat oli mul lapsena lemmik.

P.S. Mis vanaemaaegsetel toitudel viga on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.08 19:36; 10.08 23:17; 14.08 22:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

??? Oled sa telefonis püüdnud lugeda neid kilomeetristest linkidest põhjustatud tekstirea venimist ühest äärest teise?

Ikka olen, pidevalt loen. Aga mu telefon ei venita midagi, ilusti paigutab lingi mitmele reale ja see on täpselt teksti laiune. Kui ekraani pööran, organiseerib uue mõõdu järgi ümber, ikka teksti laiune.
Mehe telefoniga lugesin ka, see korrigeerib samuti parajaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.08 08:40; 16.08 13:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja olen- leidsin kodulehe kook.ee, vot see sobib mulle. Puust ja punaseks ette näidatud ja toidud pole ulmelised

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 16:40; 22.08 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

P.S. Mis vanaemaaegsetel toitudel viga on?

Kas mainisin, et neil midagi VIGA on? Viga on see, kui loetut ei mõista.
Need nn. “vanaema toidud” on head ja nostalgilised, aga MINA ISIKLIKULT olen seda meelt, et nij nagu riietuse, kodusisustuse, tehnika jm käiakse ajaga kaasas, nii võiks tänapäebaste võimaluste juures ka toitudega veidi edasi minna. EI PEA, aga võiks. Jällegi – mina isiklikult! – ei soovi 50-60 aastat samasuguseid toite süüa. Ka laiendab uute toitude tegemine/ proovimine silmaringi ning õpetab toidumaailmas mitte juhmaka näoga vahtides erinevaid roogi tundma. Üsna valus lzks oleks restoranis lolle küsimusi levinud ja elementaarsete asjade kohta küsida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.08 04:09; 14.08 15:10; 23.08 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas vanaemaaegsete toitude tegemine tähendab, et midagi muud ei tehta või? Kas keegi on seda väitnud või soovitanud kusagil?
Meie menüüs on laias laastus pooleks – on lapsepõlveklassikuid ja on mujalt maailmast tulnud toite. Need sinu nn tänapäevased pole mingid kaasaegsed söögid, vaid teiste riikide köökidest meie menüüsse imbunud toidud. Või milline on sinu jaoks niinimetatud kaasaegne toit, mida nt 50 aastat tagasi kusagil maailmas ei valmistatud?
Pole vaja oma nina nii püsti ajada oma “uute” toitudega 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Kodunurk algaja kokkaja

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.