Esileht Koolilaps Alkohol klassiekskursioonil ja õpetaja vastutus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Alkohol klassiekskursioonil ja õpetaja vastutus

Postitas:

Mis teie arvate, mis oleks kohane sanktsioon õpetajale, kelle klassi lapsed ekskursioonil alkoholi tarbinuna või suitsetamisega vahele jäävad? Kas karistada tuleks üldse õpilasi või õpetajat?

Mind huvitab väga nii lapsevanemate kui ka õpetajate arvamus (selle võimalik erinevus), seega palun märkige ära, kui te olete õpetaja.

Edit: Tundub, et teemaalgatus tekitas paljudes lugejates vale mulje. Selgitan. Kool karistas ekskursioonil alkoholi tarbimise eest nende õpilaste õpetajaid (klassijuhatajaid). Mina ei puutu asjasse, minu last seal ei olnud, mind lihtsalt huvitas, kas teiste meelest on see adekvaatne sanktsioon või igati asjakohane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.06 14:22; 06.06 14:43; 06.06 14:56; 06.06 15:18; 08.06 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb ju, kas tegu abiturientidega ( enamus juba 18) või siis nt 6-nda klassi teismelistega.

Paljud vanemad nt eitavad probleemi, eii-eiiiii-eiii, vot meie laps ei joo üldse või siis teavad ja kiidavad takka – tubli poiss! Inimesed ju erinevad, kodune kasvatus erinev , paljud ei teagi, mis nende teismelised koolivabal ajal teevad või siis ei aimagi, ilmselt on trennis või sõbra pool…(tegelikult hulguvad mööda katuseid ja mahajäetud maju ning joovad).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Karistada saab õpetajat ainult sellisel juhul kui ta on koos õpilastega alkot tarvitanud või neile seda ostnud. Kui midagi sellist on juhtunud siis üldiselt peaksid ise peeglisse vaatama ja mõtlema mis ja kuna valesti läks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui see midagi muudab, siis tegemist oli 9. klassi õpilastega. aga mida see muutma peaks, alaealine on alaealine. 18-aastast ei saa vist keegi veini joomise juures takistada.

PS mina ei ole õpetaja, kui kellelgi selline mulje jäi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.06 14:22; 06.06 14:43; 06.06 14:56; 06.06 15:18; 08.06 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma vaatan, et keegi paaniliselt miinustab siin… küsi või kommenteeri, kui midagi öelda on, nende miinuste panemisest ei saa keegi targemaks, st me ei tea, mis sulle ei meeldi.

ma ei ole üldse asjaga seotud, mul on lihtsalt väga kahju oma põhikooliealistest lastest, kellel ei ole nii jabura asja pärast järgmisel õppeaastal enam mitut väga head õpetajat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.06 14:22; 06.06 14:43; 06.06 14:56; 06.06 15:18; 08.06 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeval on praktiliselt kõik lapsed enne põhikooli lõppu juba alkoholi ära proovinud. Õpetajad on küll viimased, keda selles süüdistada saab – vähemalt ei tahaks ma uskuda, et ükski mõistusega õpetaja põhikoolilastele alkoholi pakub.

On koole, kus otsitakse ettekäändeid, et juhtkonnale mitte meeldivatest õpetajatest lahti saada… 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen lapsevanem ja leian, et kui minu laps tarbib klassiekskursioonil alkoholi, siis on see minu, kui vanema tegemata jäänud töö. Pole oma lapsele piisavalt eelnevalt selgitanud riskikäitumist ja sellega kaasnevaid tagajärgi. Õpetajale sanktsioone/karistust kindlasti ei tuleks, sest ega õpetaja lastele alkoholi ei ostnud, nendega koos seda tarbinud ega pruukimist rahastanud. See kõik käis ikka laste/ lastevanemate raha eest. Mina küll ei usu, et seda teemat eelnevalt koolis/kodus poleks arutatud. Kuidas teemaalgataja arvates õpetaja üldse süüdi on, et talle tuleks kohandada sanktsioone? See, et ta võttis lapsed ja viis ekskursioonile. Et ei kontrollinud enne ekskursioonile tulemist ja pärast iga poekäiku kotte üle? Ainukene, mis minul lapsevanemana pähe tuleb, et ma ei julge oma last järgmisele ekskursioonile lubada. Vaevalt, et õpetajagi tahab pahandusega lõppenud ekskursiooni järel kohe uut korraldada.
Samas ei saa ma eitada, kui meie omal ajal gümnaasiumiklassides ekskursioonil käisime, oli meiegi klassi õpilastel alkohol kaasas. Pärast vahelejäämist oli klassijuhataja ja vanemate erakorraline koosolek, kus järgnesid sanktsioonid tarbijatele. Õnneks meie õpetaja korraldas ekskursioone edasi ja sai asjas vanematepoolset tuge, mitte hukkamõistu. Tegemist oli maakooliga ka, kus kõik tundsid kõiki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis teie arvate, mis oleks kohane sanktsioon õpetajale, kelle klassi lapsed ekskursioonil alkoholi tarbinuna või suitsetamisega vahele jäävad? Kas karistada tuleks üldse õpilasi või õpetajat?

ma vaatan, et keegi paaniliselt miinustab siin… küsi või kommenteeri, kui midagi öelda on, nende miinuste panemisest ei saa keegi targemaks, st me ei tea, mis sulle ei meeldi.

ma ei ole üldse asjaga seotud, mul on lihtsalt väga kahju oma põhikooliealistest lastest, kellel ei ole nii jabura asja pärast järgmisel õppeaastal enam mitut väga head õpetajat.

Vot selle esimese lause pärast panin miinuseid. Sellest lausest vähemalt mina lugesin välja, et tegu on lapsevanemaga, kes tahab kogu vastutust õpetaja kaela lükata.
Minu jaoks on jabur, et keegi üldse mõtleb õpetaja karistamise peale olukorras, kus lapsed salaja alkoholi/suitsu hangivad ja neid salaja manustavad.
Õpetaja on süüdi ainult siis kui ta neile alaealistele suitsud-joogid kätte andis ning tarbimisele õhutas.
Kui nüüd see sai põhjuseks, et need õpetajad lahti lasti, siis mulle vähemalt tundub, et tegu oli otsitud ettekäändega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis teie arvate, mis oleks kohane sanktsioon õpetajale, kelle klassi lapsed ekskursioonil alkoholi tarbinuna või suitsetamisega vahele jäävad? Kas karistada tuleks üldse õpilasi või õpetajat?

ma vaatan, et keegi paaniliselt miinustab siin… küsi või kommenteeri, kui midagi öelda on, nende miinuste panemisest ei saa keegi targemaks, st me ei tea, mis sulle ei meeldi.

ma ei ole üldse asjaga seotud, mul on lihtsalt väga kahju oma põhikooliealistest lastest, kellel ei ole nii jabura asja pärast järgmisel õppeaastal enam mitut väga head õpetajat.

Vot selle esimese lause pärast panin miinuseid. Sellest lausest vähemalt mina lugesin välja, et tegu on lapsevanemaga, kes tahab kogu vastutust õpetaja kaela lükata.
Minu jaoks on jabur, et keegi üldse mõtleb õpetaja karistamise peale olukorras, kus lapsed salaja alkoholi/suitsu hangivad ja neid salaja manustavad.
Õpetaja on süüdi ainult siis kui ta neile alaealistele suitsud-joogid kätte andis ning tarbimisele õhutas.
Kui nüüd see sai põhjuseks, et need õpetajad lahti lasti, siis mulle vähemalt tundub, et tegu oli otsitud ettekäändega.

aitäh, et selgitasid. minu eesmärk oli siiski teada saada, kas ma olen tõesti nii erandlik oma arvamuses, et õpetaja ei ole õpilaste alkoholitarbimises süüdlane. vallandamine või omal soovil lahkuma sundimine on sellises situatsioonis minu meelest nii üle võlli kui vähegi olla saab.

jah, ka mul on tunne, et tegemist oli lihtsalt sooviga neist õpetajatest lahti saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.06 14:22; 06.06 14:43; 06.06 14:56; 06.06 15:18; 08.06 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siit moraal õpetajatele: ärge korraldage ekskursioone. Sest kuidas muud moodi vältida alkoholitarbimist? Kotte läbi otsida tegelikult pole õpetajal õigustki. Heal juhul võib muidugi allkirjastada mingid lepingud, mis läbiotsimist lubavad ja neid, kes pole nõus allkirjastama, ekskursioonile ei võeta. Aga kui ekskursioon ei toimu just asusatamata punkti, kus läheduses poed puuduvad, siis peaks läbiotsimisi korraldama ka tubades hilisõhtul/öösel. Õpetajal tegelikult pole isegi tubade/kajutite võtit, koputab ukse taga, kui sisse lastakse, saab üldse otsida ja konfiskeerida midagi. Nii et vastutus on vägev, aga võimalusi korra tagamiseks kesiselt. Lollid õpsid, kes sellistes tingimustes mitmepäevaseid ekskursioone korraldavad. Karta on, et ega need teised mitmepäevased ekskursioonid ka täiskarskelt vähemalt vanemas astmes ei kulgenud, kas purjutavad noored keerasid mingi erilise käki kokku, laadisid facebooki endast tehtud purjakil pilte täis (allkirjaga klassiekskursioon) vms, et asi kohe suure kella külge ja õpetajate vallandamisteni läks? Igal juhul hea õpetlik hoiatus tulevastele klassijuhatajatele: hoidke ekskursioonid ühepäevastena (ja ega siiski tea, mil keegi pudeli kaasa krabab ja sõpradega kuskil põõsa taga või peldikus ära kulistab).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 17:14; 10.06 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

õpetajal on kindlasti siin koht peeglisse vaadata, et miks sai selline asi juhtuda. Ma saan aru, et alkoholi tarbiti põhikooli osas.
lapsevanemana ma õpetajat ei süüdistaks ja karistaks oma last.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetajat saab karistada vaid juhul kui õpetaja oli see, kelle käest alkoholi saadi. Aga ma pigem usun, et alkoholi tarvitati salaja.
No kuulge, selle loogika järgi peaks eksamil spikerdamise eest ka õpetajat karistama. 🙂
Ma loodan, et selle kooli lapsevanemad ja õpetaja ise ei lepi sellega. Ajuvaba ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sain see aasta aru, et ära tuleb jätta ka klassiõhtud. 6. klassis cola pudelis pooltel poistel alkohol sees. Või peaks hakkama ka koolis iga joogipudelit nuusutama, maitsma? Nende pudelite sisu oli vast siiski pärit kodudest. Osade vanemate arvates olin ka mina süüdi, sest nende laps on ju nii laps ja nii nunnu.
Õnneks vallandamist ei nõutud, aga mõtlen tõsiselt klassijuhatamisest loobumisest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsevanemana: mina vastutan oma lapse sigaduste eest ka siis, kui laps mu silma all ei ole. Teemaalgataja kirjeldatud situatsioonis tunneksin vanemana piinlikkust ja tegeleksin oma lapsega ning mitte mingil juhul ei süüdista õpetajat (kes ei hakka ometi kõiki kotte ja taskuid üle kontrollima).

Teisest küljest on õpetaja see vastutav täiskasvanu, kes teismelistega koos reisil on. Siin ees on öeldud, et ei hakka ju õpetaja kuuenda klassi klassiõhtul poiste kokapudeleid üle nuusutama. Tegelikult, muide, hakkab küll, kui tal on piisav alus arvata, et selle joogiga mingi jama võib olla. Kui lapsed käituvad kahtlaselt, näevad välja joobesolevatena, tekitavad mingi limonaadi ümber elevusemulli, on õpetajal kohustus minna ja see asi üle nuusutada ning vajadusel konfiskeerida. Tema on tol hetkel vastutav täiskasvanu, kes küll ei pea maksma vahele jäänud poiste trahve kinni, kuid peab siiski garanteerima, et tema pilgu all ei jooda end lolliks nii, et hiljem koduteel ebakaines olekus “kogemata” teiselt korruselt alla kukutakse. Põhikooli ekskursiooni korral eeldan, et õpetaja suunab purjutajad hotellituppa magama (eelnevalt nende kotid siiski läbi tuhnides ning vajadusel alkoholi konfiskeerib) enne kui politseil on võimalus neid trahvima hakata või kainerisse vedama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis teie arvate, mis oleks kohane sanktsioon õpetajale, kelle klassi lapsed ekskursioonil alkoholi tarbinuna või suitsetamisega vahele jäävad? Kas karistada tuleks üldse õpilasi või õpetajat?

Mind huvitab väga nii lapsevanemate kui ka õpetajate arvamus (selle võimalik erinevus), seega palun märkige ära, kui te olete õpetaja.

Edit: Tundub, et teemaalgatus tekitas paljudes lugejates vale mulje. Selgitan. Kool karistas ekskursioonil alkoholi tarbimise eest nende õpilaste õpetajaid (klassijuhatajaid). Mina ei puutu asjasse, minu last seal ei olnud, mind lihtsalt huvitas, kas teiste meelest on see adekvaatne sanktsioon või igati asjakohane.

mina lapsevanemana õpetajas syyd ei näe, kui ta lastega koos ei tarbinud. see on vanemate kasvatuse viga.
aga eks see opetaja ei tee enam mitte yhtegi väljasõitu

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.06 00:21; 07.06 00:23; 10.06 12:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis teie arvate, mis oleks kohane sanktsioon õpetajale, kelle klassi lapsed ekskursioonil alkoholi tarbinuna või suitsetamisega vahele jäävad? Kas karistada tuleks üldse õpilasi või õpetajat?

ma vaatan, et keegi paaniliselt miinustab siin… küsi või kommenteeri, kui midagi öelda on, nende miinuste panemisest ei saa keegi targemaks, st me ei tea, mis sulle ei meeldi.

ma ei ole üldse asjaga seotud, mul on lihtsalt väga kahju oma põhikooliealistest lastest, kellel ei ole nii jabura asja pärast järgmisel õppeaastal enam mitut väga head õpetajat.

Vot selle esimese lause pärast panin miinuseid. Sellest lausest vähemalt mina lugesin välja, et tegu on lapsevanemaga, kes tahab kogu vastutust õpetaja kaela lükata.
Minu jaoks on jabur, et keegi üldse mõtleb õpetaja karistamise peale olukorras, kus lapsed salaja alkoholi/suitsu hangivad ja neid salaja manustavad.
Õpetaja on süüdi ainult siis kui ta neile alaealistele suitsud-joogid kätte andis ning tarbimisele õhutas.
Kui nüüd see sai põhjuseks, et need õpetajad lahti lasti, siis mulle vähemalt tundub, et tegu oli otsitud ettekäändega.

aitäh, et selgitasid. minu eesmärk oli siiski teada saada, kas ma olen tõesti nii erandlik oma arvamuses, et õpetaja ei ole õpilaste alkoholitarbimises süüdlane. vallandamine või omal soovil lahkuma sundimine on sellises situatsioonis minu meelest nii üle võlli kui vähegi olla saab.

jah, ka mul on tunne, et tegemist oli lihtsalt sooviga neist õpetajatest lahti saada.

kooli nime võiks meediasse lekitada…..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.06 00:21; 07.06 00:23; 10.06 12:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma saan aru, kui klassiõhtul. õpetaja ju näeb ja kuuleb, isegi kui joomine käib wc-s, sisi näeb joobes lapsi, et kohe üritus lõpetada. Aga kui kuskil ekskursioonil hotellitoas käib tarbimine, nii et õpetaja ie näe ega kuule? okei, õpetaja astub veel kell 22 tubadest läbi, et kontrollida, kas kõik lapsed kohal ja kõik korras. Ja sisi tundubki korras. Joomiseks läheb alles hiljem…

Hoopis teine asi, kui selgub, et ka õpetaja oli joobes – vahet pole, kas laste nähes või mitte. mitmepäevasel Klassiekskursioonil on õpetaja tööl ka öösel tegelikult ja ei tohi alkoholi tarvitada.

Ise käisime 7. klassis olles Leedus ja ainsad, kes purjus olid, olid klassijuhatajad :/ Aga see oli juba 20 aastat tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin jäävad silma need vanemad, kes ei süüdistaks õpetajat. Aga palju on ka teistsuguseid. Ja nagu näha, siis sanktsioonide eest ei ole ikkagi keegi kaitstud. Haridusvaldkonnas võib see tähendada kogu elutöö liiva jooksmist ühe ekskursiooniga.

Tuletan meelde kommentaare ühest teisest teemast, kus oli mure, et LAISK õpetaja EI VIITSI lastega vabast ajast ekskursioonidel käia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina lapsevanemana õpetajas syyd ei näe, kui ta lastega koos ei tarbinud. see on vanemate kasvatuse viga.
aga eks see opetaja ei tee enam mitte yhtegi väljasõitu

Sinu meelest on tõesti normaalne, kui õpetaja istub alaealistel alkoholitarbijatel lihtsalt kõrval ja naeratab julgustavalt, peaasi, et ise ei võta? Või läheb lihtsalt viisakalt eemale ja laseb lastel juua?
Minu meelest ainult hea, kui sellised õpetajad enam väljasõite ei tee. Kui õpetaja sõna ikka midagi ei maksa, siis pole mõni purjus teismeline veel kõige hullem asi, mis lastega juhtuda võib.

Me ei tea ju, mis seal loos tegelikult oli. Kui õpetaja oli alkoholitarbimisest teadlik või oleks pidanud seda olema, siis vastutab ka õpetaja, kui keegi tõesti salaja limonaadipudelis kodust alkoholi kaasa võttis ja seda uneajal eraldi ruumis tarbis, siis on situatsioon mõnevõrra teine. Oleneb ka, kas see juhtus esmakordselt või on neil õpetajatel ka enne sarnaseid probleeme olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.06 16:13; 09.06 10:35; 09.06 11:58; 09.06 17:59; 10.06 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sanktsioonid õpetajale!?! Debiilik oled? Kasvatage ise oma lapsi, mitte ärge lükake seda kellegi teise kaela!
Lapsevanem

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sanktsioonid õpetajale!?! Debiilik oled? Kasvatage ise oma lapsi, mitte ärge lükake seda kellegi teise kaela!
Lapsevanem

Kas sa lugesid ka või läks lihtsalt silme eest mustaks küsimuse peale? Mina ei ole teinud ettepanekut õpetaja vastu sanktsioone rakendada, mind huvitas, kas ja millist õpetaja karistamist peab nö laiem avalikkus asjakohaseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.06 14:22; 06.06 14:43; 06.06 14:56; 06.06 15:18; 08.06 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sanktsioonid õpetajale!?! Debiilik oled? Kasvatage ise oma lapsi, mitte ärge lükake seda kellegi teise kaela!
Lapsevanem

Sa oled täiesti kindel, et sinu laps on nii hästi kasvatatud, et sinust eemal olles koos sõpradega ühtki lollust ei tee? Olen käinud päris palju klassiekskursioonidel ja väljasõitudel kaasas, küll väiksemate lastega(1.-6. klass), seal alkohol pole küll teemaks olnud, kuid laste käitumine võib ikka kodus ja koolis ja väljasõidul oluliselt erineda. Noorima lapse klassijuhataja just ütles, et tema teeks kohustuslikuks igal vanemal vähemalt ühel sellisel üritusel kaasas käia, et näha, kuidas tema laps tegelikult klassikollektiivis käitub.
Vanema lapsega on mul päris hea suhe, tema ikka räägib, kui pidudel vm üritustel on kellelgi alkohol kaasas olnud. Ta väidab, et ta ise pole võtnud, no selles ma 100% veendunud nüüd ka pole, aga pean seda siiski võimalikuks. Võib-olla peaksin nende alkoholi kaasatoojate vanematega ühendust võtma, sest mitmed neist on küll väga korralikest perekondadest, ma olen peaaegu kindel, et nii mõnelegi tuleks see suure üllatusena. Palju teie teismelised (15-17 aastased) teile tegelikult oma asjadest räägivad?
Lasteaias, koolis ja ka ekskursioonil, laagris on laps siiski õpetajate/kasvatajate järelvalve all ja nemad vastutavad selle eest, mis lastega juhtub – lapsevanem ei saa nendes olukordades sekkuda ja oma last vahetult juhendada. Ma olen ise juhendajana olnud teemalaagrites ja ei tuleks ausalt selle pealegi, et lasta lastel teha midagi keelatut, sest vanemad kasvatagu oma lapsi ise! Milleks ma seal siis üldse olen? Kõiki olukordi ei saa tõesti ette näha ega ära hoida, kuid siit jääb mulje, et enamiku meelest ei peakski õpetaja/juhendaja omalt poolt tegema mingeid pingutusi ega omama mingit vastutust selles osas, mida lapsed ekskursioonil/laagris teevad või ei tee. Muidugi hea uudis juhendajatele, aga millegipärast kui te oma laps mingi sigadusega hakkama või kuidagi kannatada saab, siis kohtab nii mõistvaid vanemaid üliharva, siis on ikka kõik teised süüdi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.06 16:13; 09.06 10:35; 09.06 11:58; 09.06 17:59; 10.06 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sanktsioonid õpetajale!?! Debiilik oled? Kasvatage ise oma lapsi, mitte ärge lükake seda kellegi teise kaela!
Lapsevanem

Kas sa lugesid ka või läks lihtsalt silme eest mustaks küsimuse peale? Mina ei ole teinud ettepanekut õpetaja vastu sanktsioone rakendada, mind huvitas, kas ja millist õpetaja karistamist peab nö laiem avalikkus asjakohaseks.

Sellele ei saa ju vastata nii napi info põhjal. Kui tegemist oli juba korduva probleemiga või kui õpetaja(d) olid olukorrast teadlikud ja ei sekkunud, siis minu meelest sellised õpetajad ei peaks üldjuhul jätkama klassijuhatajatena. Kui tegemist oli esmakordse juhtumiga ning see toimus varjatult, nii et õpetajatel ei olnud alust midagi kahtlustada, siis tundub vallandamine küll ülepaisutatuna.
Me ei tea muidugi sedagi, kas probleem oli lihtsalt tarbimises, või oli keegi tõsises joobes või lausa alkoholimürgituses. Kui oli alkoholimürgitus, siis kerkivad küsimused, kas lapsele kutsuti abi või mitte jpm.
Oluline on ka see, milline oli õpetajate enda suhtumine, st kui üritati vastutus kuhugi mujale suunata a la “ah, nagunii joovad, alati on joodud” või “see pole minu asi, mis nad vabal ajal ekskursioonil teevad” vms, siis tekib jah kahtlus, kas inimene sobib ikka oma ametikohale. Kui klassijuhatajal on õpilastega hea suhe ning tema seisukoht alkoholi tarbimise osas on kindel “ei”, siis naljalt selliseid asju ei juhtu ka. Õpilased tõesti arvestavad sel juhul õpetajaga ja joovad pigem kusagil mujal kui klassiekskursioonil.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.06 16:13; 09.06 10:35; 09.06 11:58; 09.06 17:59; 10.06 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis vahet seal on, kuskohas õpilased purjutasid, koolis või ekskursioonil? Purjutajatel käitumine mitterahuladavaks ja lapsevanemad kooli.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.06 12:19; 10.06 12:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ise juhendajana olnud teemalaagrites ja ei tuleks ausalt selle pealegi, et lasta lastel teha midagi keelatut, sest vanemad kasvatagu oma lapsi ise! Milleks ma seal siis üldse olen? Kõiki olukordi ei saa tõesti ette näha ega ära hoida, kuid siit jääb mulje, et enamiku meelest ei peakski õpetaja/juhendaja omalt poolt tegema mingeid pingutusi ega omama mingit vastutust selles osas, mida lapsed ekskursioonil/laagris teevad või ei tee.

Sa arvad, et õpetajad lasid, õhutasid lapsi tarvitama alkoholi? Kui loll võib olla, ise veel käib lastega kaasas juhendajana..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ise juhendajana olnud teemalaagrites ja ei tuleks ausalt selle pealegi, et lasta lastel teha midagi keelatut, sest vanemad kasvatagu oma lapsi ise! Milleks ma seal siis üldse olen? Kõiki olukordi ei saa tõesti ette näha ega ära hoida, kuid siit jääb mulje, et enamiku meelest ei peakski õpetaja/juhendaja omalt poolt tegema mingeid pingutusi ega omama mingit vastutust selles osas, mida lapsed ekskursioonil/laagris teevad või ei tee.

Sa arvad, et õpetajad lasid, õhutasid lapsi tarvitama alkoholi? Kui loll võib olla, ise veel käib lastega kaasas juhendajana..

Paraku on selliseid asju ka juhtunud, et juhendaja sõna otseses mõttes laseb alaealistel alkoholi tarbida 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.06 16:13; 09.06 10:35; 09.06 11:58; 09.06 17:59; 10.06 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingit kottide puistamist ja öist tubade kontrolli õpetaja nüüd küll tegema ei pea. Kui tuvastab, et lapsed on joobes ning hakkavad endale ja/või teistele ohtlikuks muutuma, siis kõne vanematele või politseisse.
Õpetaja oleks vastutav kahel juhul:
1. Kui hankis lastele alkoholi või jõi koos nendega.
2. Kui jätab alaealised hooletusse ja ohtu, st ei kutsu vajalikul hetkel vanemaid või politseid kohale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingit kottide puistamist ja öist tubade kontrolli õpetaja nüüd küll tegema ei pea. Kui tuvastab, et lapsed on joobes ning hakkavad endale ja/või teistele ohtlikuks muutuma, siis kõne vanematele või politseisse.
Õpetaja oleks vastutav kahel juhul:
1. Kui hankis lastele alkoholi või jõi koos nendega.
2. Kui jätab alaealised hooletusse ja ohtu, st ei kutsu vajalikul hetkel vanemaid või politseid kohale.

Neil juhtudel on ju ükskõik milline täiskasvanu vastutav, isegi juhuslik möödakäija, ja seda enam mitte tööandja, vaid tõesti juba seaduse ees. Iga käitumine tööpostil siiski ei sobi iga elukutse esindajale, isegi, kui selles ei ole otseselt midagi seadusevastast. Töölepingus võib inimesel olla igasugu punkte, mis ta kohustust ja vastutusi täpsemalt kirjeldavad ja mille rikkumise korral võib tööandja inimest karistada või inimese vallandada.

Ma laiendasin veel oma silmaringi sel teemal ja tundub, et õpetajate levinud võte on, et minnakse vara magama ja tõustakse hilja üles. No ja siis need kained õpilased, kes enamasti olevat vähemuses, kantseldavad oma purjus kaaslasi. Aga nagu siit teemast näha, siis enamiku vanemate meelest ongi selline olukord normaalne 🙁
Kui see ei ole tegelikult alaealiste joomise vaikiv heakskiit nii õpetajate kui ka lapsevanemate poolt, mis see siis veel on?

Joomise eest konkreetselt vastutab muidugi õpilane, õpetaja vastutab ainult oma tegevuste või tegemata jätmiste eest. Kui õpetajad ikka kell 21:30 oma tuppa “magama” lähevad ja juba tund enne südaööd pool klassi teismelisi väljas purjus peaga lällab, siis siin näen mina juba ka õpetajate-poolset tahtlikku tegevusetust. Millegipärast on mul raske uskuda, et nad ei tea, mis toimub.
Muidugi kui kõik sellised õpetajad lahti lastaks, siis ei jääks eriti kedagi lapsi õpetama, aga kuidagi tuleks siiski hakata seda suhtumist muutma. Kui õpetajad ise ei jaksa, võtku siis tõesti paar papat kaasa öövalvesse. Alaealiste joomine klassiekskursioonidel ei peaks olema normiks!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.06 16:13; 09.06 10:35; 09.06 11:58; 09.06 17:59; 10.06 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oomise eest konkreetselt vastutab muidugi õpilane, õpetaja vastutab ainult oma tegevuste või tegemata jätmiste eest. Kui õpetajad ikka kell 21:30 oma tuppa “magama” lähevad ja juba tund enne südaööd pool klassi teismelisi väljas purjus peaga lällab, siis siin näen mina juba ka õpetajate-poolset tahtlikku tegevusetust. Millegipärast on mul raske uskuda, et nad ei tea, mis toimub.

Kui õpetaja vanemaid kaasa kutsub, siis enamasti need papad-mammad kaasa tulla ei taha või ei saa, mis sest, et reis oleks tasuta. Muidugi ei pruugi kaasa tulnud vanem ka mingi ülientusiastlik korravalvur olla, ehk läheb isegi varem magama ja ega õpetajal temaga õiendama ju ka ei sobi hakata, ikkagi vabatahtlikult tuli kaasa. Kui õpetaja ka öö läbi üleval on, kui ööbimine on nt hotellis, siis vahel isegi ei majutata kõiki lapsi samale korrusele ja seega on veel raskem neid valvata. Üldiselt tean pigem juhtumeid, kus õpetaja öösel silmatäitki ei maganud, aga ikkagi õnnestub lastel soovi korral päris palju jama tekitada, sest kõiki ei panda ju ühte ruumi ööbima ja hotell pole vangla- mõni saab välja hiilida, mõni saab oma toas end pildituks juua, igasugu jubedusi võib juhtuda, õpetaja ei saa olla korraga kõikjal ja kuigi on sõnad peale lugenud, siis ikka tahavad noored olla seltskondlikud ja pidutseda, mis sest õpetajast, tema on lihtsalt kuivik, kes ei mõista noori. Samamoodi korraldavad noored ju pidusid, kui vanemad kodust ööseks ära käivad. Tegelikult- kui loogiliselt mõelda- on mitmepäevaste ekskursioonide korraldamine alates 7. klassist puhas lollus ja alkoholismile õhutamine, tegelikult on ka 6. klassis juba mõni laps valmis piire katsetama. Muidugi pole kõik lapsed sellised, aga seltskonnas ongi paar aktivisti ja teised kaasajooksikud ja ekskursioonidel peab tavaliselt ju ikkagi suurema seltskonnaga käima, et kulud inimese kohta ülemäära suureks ei paisu. Eks õpetajad ole neid väljasõite korraldanud, kuna teised klassid ju ka kõik käivad ja lapsed muidu nurisevad ja eks muidugi saa mõelda ilusa loo silmaringi laienemisest ja klassivaimu tugevdamisest- aga samas on riskid ikka suured.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 17:14; 10.06 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tekib muide kysimus, kas õpetajal on õigus õpilaste kotte puistada. tunnis ju lapse mobiile nad kokku korjata tegelikult ei tohi. seega peaks õpetaja kohale kutsuma politseitöötajad ja esitama kahtkustuse, et alaealised omavad alkoholi. Ja vat sellisel juhul saaks see kool ja klass kohe üle riigi tähelepanu, sest sellised asjad paraku lekivad ikka.

Meieläksimeoma klassiga Leningradi nii, et lapsevanemad teadsid, et klassijuhataja on kaasas. Aga tegelikult ei olnud. Seda, et me omapeadolime, said nad hiljem teada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.06 00:21; 07.06 00:23; 10.06 12:41;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Koolilaps Alkohol klassiekskursioonil ja õpetaja vastutus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.