Esileht Pereelu ja suhted Alkoprobleemiga mees ja suhte sasipundar

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Alkoprobleemiga mees ja suhte sasipundar

Postitas:

Tutuvusin ühe kena noormehega oma abielu lõpus. Selgus, et noormehel alkoprobleem. Kuna olin oma mehega veel seaduslikus abielus (truu suhe 14 a), olevat abielu ainus probleem, mis noormeest häiris. Mina olevat senikaua lits kuni abielu lahutan.

Ükskord ilmus ta hilisõhtul joogisena mu ukse taha ja esitas tuppa saades lahutusega seonduvaid nõudmisi, mille peale ma küsisin, miks ma pean ta nõudmistele kuuletuma. Selle peale tegi ta mulle füüsiliselt haiget ja ma otsustasin hommikul esimese asjana suhte lõpetada. Kuna olin hirmul ja ta saatis mulle täis peaga ähvardavaid sõnumeid, lubades ära vägistada jne, rääkisin loost naabritele ja pidin rääkima ka lastele, et nad uksed lukus hoiaks. Naabrid lubasid mulle kohe külla tulla, kui vastavat autot kodu ligidal näevad.

Praeguseks käib noormees alkoravil ja on jälle edukalt elul sadulas. Vahepeal olen mina algatanud ka oma abikaasast lahutuse. Oleme taas suhtlema hakanud, loodan, et tal läheb hästi, aga samas püüan hoida madalat joont ja temasse uskuda. Usaldus ja usk tekivad aga ajaga.
Ei ole veel kuu aegagi möödas, aga noormees ei mõista, miks ma ei taha tema autot oma kodu ette või lasta lapsi temaga kokku või jääda naabritele vahele. Ma ei taha jääda naeruväärsesse olukorda, kus palun abi ja siis käitun risti vastupidi. Kes kaitseb mind järgmine kord, kui endast tuulelipu mulje jätan? Soovin olla inimeses ja oma turvalisuses kindel enne kui meie suhte jälle avalikuks teen ja naabrid asjasse pühendan.
Noormees hurjutab mind üle võlli reageerimises ja apelleerib sellele, et me ei ela teiste jaoks ja teiste arvamus ei peaks korda minema. Minu puhul on tegemist siiski enama kui teiste arvamusega-mitte miski ei garanteeri mulle, et füüsiline või vaimne vägivald enam ei kordu. Tema lubadusi kaine olla olen ka enne kuulnud. Kui me elaksime juba koos, on sellest suhtest palju raskem välja astuda. Saan aru, et inimene vajab teist võimalust (meie puhul juba mitmes), kuid vajan aega, et aru saada, kuidas alkoravi mõjub, kui tugev on noormehe vastupanuvõime kriitilistele olukordadele ja tahe elada edasine elu alkota. Tema ei saa minu soovidest aru, tema soovid on just vastupidised (kiirustamine, kärsitus, kannatamatus) ja tunnen, et mind surutakse vastu seina. Ta ei aktsepteeri, kui mul on ühise nädalavahetuse asemel muud plaanid-sõbrad või üritused, ehkki olen nõus tema jaoks võtma aja nädala sees. Seepeale teatatakse, et ära helista ega sõnumeeri mulle enam. Siis lähevad tal tuurid üle ja ta on mõistlik ja vastutulelik , aga korduvad x aja pärast uuesti. Muidugi on variant rahu huvides käituda tema soovide järgi aga..
Mida teie teeksite sellises olukorras?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 12:01; 21.02 19:29; 22.02 00:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oled ilmselt juba vanem tädi ja kes muu sind ikka paneb kui see joodik.nii et tuleb leppida selle jamaga..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks sa suhtled psühhopaadiga kes lubab sind ära vägistada? tõesti sul muid valikuid ei ole?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suhte alus on turvalisus. Nii emotsionaalne, kui füüsiline. Puudub turvalisus, puudub suhe selle tegelikus tähenduses. Kogu moos.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Joodik langeb varem või hiljem auku tagasi. Kas sa tahad, et see juhtuks sinu ja su laste juuresolekul? Teie ühises kodus, millest ei pruugi peale joomatuuri midagi alles jääda? Lastetu võib endale lubada joodiku ümberkasvatamise katset, aga sina, kui ema võiks selle tegemata jätta. Viha- ja joomaepisoodid hakkavad korduma järjest lühema intervalliga. Kui ta juba praegu nii käitub, siis suurt ja pikaajalist imet sealt oodata pole mõtet.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 12:23; 21.02 19:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei suuda aru saada, mis toimub teemaalgataja peas? Kas enesehinnang on nii madal, et peab iga ettejuhtuva jobuga leppima? Või on pelelööja niipalju noorem? Sinu välimus sinu meelest allapoole arvestust?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Joodikuga ei ole mõtet suhet luua. Ta muutub, kuid ainult hullemaks. Kui juba olematu suhte alguses kohtleb sind nii halvasti, siis edasi läheb palju-palju-palju hullemaks.

Tean, millest räägin, olen olnud suhtes alkohoolikuga, kes ka alguses imeliselt kauneid lubadusi pildus ja minu käest (liiga) palju uusi võimalusi sai.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks alkoholiprobleemile on juba enne tõsise suhte alustamist ka vaimne vägivald mehe poolt mängus ja varsti ilmselt ka füüsiline vägivald…mis usaldusest, tont teab mitmenda võimaluse andmisest või turvalisest kooselust sa sellisega üldse unistad?
Mina jookseksin tüübist nii kaugele kui võimalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa tahad endale nii teha? See on sinu ainus ja ainulaadne elu ning seda tuleks elada võimalikult hästi! Rämps elust välja!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimene, oled sa peast põrunud, et sellise maniakiga üldse suhtled? Inimene on sind vägivallaga ähvardanud, litsiks sõimanud ja mida kõike veel.
Appi lihtsalt?!?!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida teie teeksite sellises olukorras?

Lõpetaksin sekundipealt suhtlemise. Kuidas üldse muudmoodi mõelda võimalik on? Mõelda sellele, et rahu huvides hakata käituma nii nagu tema soovib? Naine, tule mõistusele!
Üldse ei saa aru, miks Sa temaga uuesti suhtlema hakkasid peale seda, kui ta Sind juba ähvardanud oli? Kas tõesti on mõne naise mehevalu nii suur?
Las ta käib ravil, vbl saabki alkoprobleemist üle, aga vägivaldne on ta ikkagi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oota, kui Sul nüüd endal oli 14 aastat kestnud abielu – siis mis noormehe vanuseks ka muidu on? Lapsendada plaanid teda või?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oota, kui Sul nüüd endal oli 14 aastat kestnud abielu – siis mis noormehe vanuseks ka muidu on? Lapsendada plaanid teda või?

noormees on kolmekümnendate kolmveerandis

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 12:01; 21.02 19:29; 22.02 00:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh naised, te olete lahedad! Vahel on vaja kõrvalseisja pilku:)

Siin oli hiljuti väga sarnane teema ja seal öeldi (ma eeldan, et sulle) täpselt samu asju, mis siin. Kuidagi raske uskuda, et nüüd oli kõrvalseisjate pilkudest kasu, aga eelmises teemas mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 12:23; 21.02 19:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tutuvusin ühe kena noormehega oma abielu lõpus. Selgus, et noormehel alkoprobleem. Kuna olin oma mehega veel seaduslikus abielus (truu suhe 14 a), olevat abielu ainus probleem, mis noormeest häiris. Mina olevat senikaua lits kuni abielu lahutan.

Ükskord ilmus ta hilisõhtul joogisena mu ukse taha ja esitas tuppa saades lahutusega seonduvaid nõudmisi, mille peale ma küsisin, miks ma pean ta nõudmistele kuuletuma. Selle peale tegi ta mulle füüsiliselt haiget ja ma otsustasin hommikul esimese asjana suhte lõpetada. Kuna olin hirmul ja ta saatis mulle täis peaga ähvardavaid sõnumeid, lubades ära vägistada jne, rääkisin loost naabritele ja pidin rääkima ka lastele, et nad uksed lukus hoiaks. Naabrid lubasid mulle kohe külla tulla, kui vastavat autot kodu ligidal näevad.

Praeguseks käib noormees alkoravil ja on jälle edukalt elul sadulas. Vahepeal olen mina algatanud ka oma abikaasast lahutuse. Oleme taas suhtlema hakanud, loodan, et tal läheb hästi, aga samas püüan hoida madalat joont ja temasse uskuda. Usaldus ja usk tekivad aga ajaga.
Ei ole veel kuu aegagi möödas, aga noormees ei mõista, miks ma ei taha tema autot oma kodu ette või lasta lapsi temaga kokku või jääda naabritele vahele. Ma ei taha jääda naeruväärsesse olukorda, kus palun abi ja siis käitun risti vastupidi. Kes kaitseb mind järgmine kord, kui endast tuulelipu mulje jätan? Soovin olla inimeses ja oma turvalisuses kindel enne kui meie suhte jälle avalikuks teen ja naabrid asjasse pühendan.
Noormees hurjutab mind üle võlli reageerimises ja apelleerib sellele, et me ei ela teiste jaoks ja teiste arvamus ei peaks korda minema. Minu puhul on tegemist siiski enama kui teiste arvamusega-mitte miski ei garanteeri mulle, et füüsiline või vaimne vägivald enam ei kordu. Tema lubadusi kaine olla olen ka enne kuulnud. Kui me elaksime juba koos, on sellest suhtest palju raskem välja astuda. Saan aru, et inimene vajab teist võimalust (meie puhul juba mitmes), kuid vajan aega, et aru saada, kuidas alkoravi mõjub, kui tugev on noormehe vastupanuvõime kriitilistele olukordadele ja tahe elada edasine elu alkota. Tema ei saa minu soovidest aru, tema soovid on just vastupidised (kiirustamine, kärsitus, kannatamatus) ja tunnen, et mind surutakse vastu seina. Ta ei aktsepteeri, kui mul on ühise nädalavahetuse asemel muud plaanid-sõbrad või üritused, ehkki olen nõus tema jaoks võtma aja nädala sees. Seepeale teatatakse, et ära helista ega sõnumeeri mulle enam. Siis lähevad tal tuurid üle ja ta on mõistlik ja vastutulelik , aga korduvad x aja pärast uuesti. Muidugi on variant rahu huvides käituda tema soovide järgi aga..
Mida teie teeksite sellises olukorras?

Apppiii, ka minu elus on alkohoolik, kellel hetkel ravi peal ja kogu Sinu jutt klapib üks ühele.
Ma ei imestaks, kui tegu on ühe ja sama mehega. Tõsiselt.
Isegi vanus klapib. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 20:35; 21.02 21:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Apppiii, ka minu elus on alkohoolik, kellel hetkel ravi peal ja kogu Sinu jutt klapib üks ühele.
Ma ei imestaks, kui tegu on ühe ja sama mehega. Tõsiselt.
Isegi vanus klapib. ????

No aga jagage emaile ja tehke kindlaks, kas on sama mees. Sel juhul kohtuge kohvikus ja üks teist kutsub mehe ka sinna. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Apppiii, ka minu elus on alkohoolik, kellel hetkel ravi peal ja kogu Sinu jutt klapib üks ühele.
Ma ei imestaks, kui tegu on ühe ja sama mehega. Tõsiselt.
Isegi vanus klapib. ????

No aga jagage emaile ja tehke kindlaks, kas on sama mees. Sel juhul kohtuge kohvikus ja üks teist kutsub mehe ka sinna. ????

Ma usun, et piisab juba eesnime esimesest tähest ja kui see peaks klappima, siis on tegu kindlasti sama mehega: 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 20:35; 21.02 21:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vana pätina soovitan tausta uurida. Selliste probladega võllid ikka vahel teevad midagi. Annavad kellelegi lõuga või lasevad poest midagi rotti. Või midagi sitemat. Ilma naljata. Minu kambas mõnelgi mehel oli mitu naist rahakotiks, nende vülgu ja trahve taoti kinni ja need naised lasid endaga teha kõike, sest armastasid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Erinevalt kägudest ma proovin mitte selle suhte minevikku kinni jääda. Snu valikud ja kui oled nii otsustanud, siis küllap mingit lootust või muutust näed.
Ma proovin natuke lahti seletada selle meesterahva käitumist nii nagu mina sellest sinu kirjelduse järgi aru saan (ja loodetavasti õigesti).

Mees proovib ennast parandada. Käib ravil ja tegeleb probleemiga. Kui tegeleda mineviku eksimuste parandamisega, siis ei meeldi kellelegi kui neid pidevalt meelde tuletatakse. Ta on kärsitu, sest tahab enda pingutuste eest kiiret tulemust ja seda, et teil oleks asjad “nagu enne”. Sinu käest ootab ta, et muutuksid kiirelt tagasi teda usaldavaks ja unustaksid selle mis enne oli. Kui see kiirelt ei juhtu, siis see frustreerib ja tekitab tema poolt surve, millele sina vastad omakorda tõrjuvalt. Ongi konflikt.

Mõned mõtted:
1. Kui mees pingutab, siis tunnusta teda pingutuse eest. Ära näita välja seda “ootame ja vaatame, kuidas läheb” suhtumist, see tekitab tunnet, et ükskõik kuidas ta ei püüaks, sinu heakskiitu see ei pälvi. Märka tema edusamme ja näita välja, et sa toetad teda sellel teel.
2. Rääkige need usalduse küsimused omavahel lahti. Nendele asjadele ei saa panna mingit kuupäeva või tähtaega, nagu et “kuue kuu pärast läheb mööda”. Kui asjad liiguvad õiges suunas, siis see usalduse taastumine tuleb justkui märkamatult. Andestanud põhimõtteliselt juba oled, nagu ma teemaalgatusest aru sain. Kui ei ole või ei kavatsegi andestada, nagu käod siin soovitavad, siis lõpeta kohe ära ja ära venita seda köit.
3. Sõltuvusest vabanemist ei tohiks teha kellegi pärast. Minu meelest see praegu toimub – mees pingutab sinu nimel. See on natuke ebakindel suhtumine, sest teie tõsisema tüli või suhtekriisi ajal on lihtne uuesti jooma hakata – sinu pärast ju enam ennast tagasi hoidma ei pea, kui te tülis olete. Sõltuvusega peaks inimene tegelema ikkagi iseenda pärast. Proovige sellel teekonnal see fookus paika saada, sest kellegi teise nimel pingutamine ei ole pika aja jooksul jätkusuutlik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mida mina teeksin?
mina ei seoks end mitte iial selle inimesega, eriti veel, kuna sul on lapsed. joob,ähvardab, ähvardab ära vägistada – ja sa veel mõtled suhtest sellisega???
ma ei usu, et see inimene muutub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mida mina teeksin?
mina ei seoks end mitte iial selle inimesega, eriti veel, kuna sul on lapsed. joob,ähvardab, ähvardab ära vägistada – ja sa veel mõtled suhtest sellisega???
ma ei usu, et see inimene muutub.

no purjus inimese juttu ma tõsiselt ei võta ja solvangud jooksevad mul ka mööda kylgi maha. ainus küsimus on, kas ma tahan nii ebastabiilses suhtes olla. jimmy kommentaar meeldis-ratsionaalne, mitte emotsionaalne. näen ja usun, et mees tõesti pingutab ja armastab. aga kui kauaks?

isegi kui ma suhte ära lõpetan, siis temega sõbralikult rääkides olen varsti kuidagi märkamatult jälle suhtes ilma et midagi luband oleks. ta lihtsalt käitub nagu me poleks lahku läinudki. samuti kui ta mind ise kuu peale saadab, siis paari päeva pärast on ta võimeline helistama, vabandama ja suhtega samast kohast edasi minema ja arusaamatuses olema, et mis mottes ma kohtuda ei taha/ei saa

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 12:01; 21.02 19:29; 22.02 00:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, mõtle nii, et selline mees on tulnud su tütre ja tütrelaste ellu. Mida sa soovitaksid oma tütrele? Kas sa tahaksid oma lastelastele sellist kasuisa? Ja kui ei oska vastata, siis loe seda, äkki on abiks. http://elutark.delfi.ee/heateada/kogenud-naise-kiri-noortele-neidudele-keerulised-suhted-on-alati-valed-suhted?id=73581629 Omalt poolt ütlen, et halvad iseloomujooned ja omadused ei kao kuhugi, hoopis võimenduvad, aga see, mis ilus ja hea paistis, kipub küll tihtilugu kuhugi kaotsi minema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kallis Marge!
Kepi teda edasi, sest sina vajad
seda rohkem, kuna alles nüüd avastasid
mis on hea. Kepi niikaua kuni ära tüdined
Oma koju ei tohi sa teda lasta.
Aga ole ettevaatlik, kuna see mees
on terve elu tantrat teinud siis ära
grupikatega nõustu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mida mina teeksin?
mina ei seoks end mitte iial selle inimesega, eriti veel, kuna sul on lapsed. joob,ähvardab, ähvardab ära vägistada – ja sa veel mõtled suhtest sellisega???
ma ei usu, et see inimene muutub.

no purjus inimese juttu ma tõsiselt ei võta ja solvangud jooksevad mul ka mööda kylgi maha. ainus küsimus on, kas ma tahan nii ebastabiilses suhtes olla. jimmy kommentaar meeldis-ratsionaalne, mitte emotsionaalne. näen ja usun, et mees tõesti pingutab ja armastab. aga kui kauaks?

isegi kui ma suhte ära lõpetan, siis temega sõbralikult rääkides olen varsti kuidagi märkamatult jälle suhtes ilma et midagi luband oleks. ta lihtsalt käitub nagu me poleks lahku läinudki. samuti kui ta mind ise kuu peale saadab, siis paari päeva pärast on ta võimeline helistama, vabandama ja suhtega samast kohast edasi minema ja arusaamatuses olema, et mis mottes ma kohtuda ei taha/ei saa

Sa arvad, et purjus inimese juttu räägib nagu keegi teine ja TEGELIKULT on ta hoopis teistsugune? Ma arvaks, et just purjus inimese jutt ongi tõeline mina, ilma filtrita.
Mõtle sellele, miks sul solvangud mööda külgi maha jooksevad. Kas sa ise arvad, et sa polegi normaalset kohtlemist väärt? Miks sa üldse räägid sellest joodikust, nagu see oleks mingi elu võimalus? Siin on mingid sügavamad enesehinnangu probleemid, millega võiks tegeleda.
Sa nagunii kuulda ei võta, aga usu mind, see ei ole armastus. Armastatud inimest ei kohelda niimoodi ja see pole pingutamine, kui joodik saab korra kaineks saades katteta lubadusi annab, et sind enda küljes hoida.
Kuna mängus on ka lapsed, on see lausa kuritegelik, et sa neid sellisesse olukorda paned, kus nad omaenda kodus hirmu peavad tundma mingi võõra mehe ees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mida mina teeksin?
mina ei seoks end mitte iial selle inimesega, eriti veel, kuna sul on lapsed. joob,ähvardab, ähvardab ära vägistada – ja sa veel mõtled suhtest sellisega???
ma ei usu, et see inimene muutub.

no purjus inimese juttu ma tõsiselt ei võta ja solvangud jooksevad mul ka mööda kylgi maha. ainus küsimus on, kas ma tahan nii ebastabiilses suhtes olla. jimmy kommentaar meeldis-ratsionaalne, mitte emotsionaalne. näen ja usun, et mees tõesti pingutab ja armastab. aga kui kauaks?

isegi kui ma suhte ära lõpetan, siis temega sõbralikult rääkides olen varsti kuidagi märkamatult jälle suhtes ilma et midagi luband oleks. ta lihtsalt käitub nagu me poleks lahku läinudki. samuti kui ta mind ise kuu peale saadab, siis paari päeva pärast on ta võimeline helistama, vabandama ja suhtega samast kohast edasi minema ja arusaamatuses olema, et mis mottes ma kohtuda ei taha/ei saa

Jajah, “ta oli ju purjus”… niimoodi see vabanduseks kujuneb, ükskõik millele. Sõimab, märatseb, sõidab kellegi surnuks – aga purjus inimese juttu ja tegusid ei saa ju tõsiselt võtta, tegelikult on ta hea ja tore inimene, pingutab ja armastab. Bulls**t, joodik on joodik, ja parafraseerides üht geniaalset narkofilmi: sa võid selja keerata inimesele, aga mitte kunagi sõltuvusainele (nii narko kui alko). Kogemusest räägin kahjuks.
Solvangud jooksevad mööda külgi maha – muidugi, ta oli ju purjus ja võib teisi ükskõik millega üle valada. Vabatahtlikult joodikukaltsu süljetopsiks ikka ei ole mõtet hakata. Mehed ei ole veel maailmast otsa saanud ja kui olekski, oleks ka üksiolek sellisest suhtest parem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Pereelu ja suhted Alkoprobleemiga mees ja suhte sasipundar

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.