Esileht Pereelu ja suhted ämm ajab lahku

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 100 )

Teema: ämm ajab lahku

Postitas:

No krt, täiskasvanud, tervele, naisemehest pojale allarite ostmine on ikka päris perv!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Su on õigus, ämm peab muutuma. Kuidas see teemaalgatajat aitab?

Ei, mees peab muutuma. Kuidas see oligi seal jumalasõnas, et “mees jätab oma ema ja isa ja hoiab oma naise poole” vms? Praegu tundub tõesti, et teemaalgataja on naine nr.2 ja arusaadav, et see roll teda ei rahulda. Arvatavasti eeldas naine mehega koos elama hakates, et mees tasapisi ikka ema põllepaeltest lahti laseb, see oleks ju asjade loomulik käik. Aga jah, öeldakse ju sedagi, et eeldamine on kõigi ämbrite ema :(.

OK, mees peab muutuma. Kuidas see teemaalgatajat aitab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 14.08 11:11; 14.08 13:46; 14.08 13:48; 14.08 14:20; 14.08 16:46; 14.08 16:48; 14.08 17:00; 15.08 18:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu igas olukorras: sa ei saa muuta kedagi ega midagi peale selle, et muudad ennast ja enda suhtumisi.

Ei noh, su filosoofiline targutus on õige küll, aga antud olukorras – kuidas sa kujutad ette, et naine peaks ennast või enda suhtumist muutma? Kuhu poole? Hakkama ämmaga sõbrannaks, sisimas järjest rohkem depressiooni langedes, või plahvatama asjaosaliste ees, tegema draamat, ähvardama, karjuma, nutma? Kummal juhul oleks loo lahendusele rohkem potentsiaali? Minu arust ei kummalgi juhul. Ja ei peagi olema – tulebki minna sinna, kus on vähem stressi, st. mammapojast ja tema emast kaugemale. Miks üks pereliige peab kannatama (ega lapsedki kindlasti lollid ole – ka neile mõjub ema stress väga laastavalt). KUID! kindlasti peab lahutuse põhjuseks ka seda neile ütlema. Muul juhul jätad õhku nii palju lahtisi otsi, ja nagu näha, siis need kaks inimest põhjus-tagajärg seost ei oska kokku viia.

Minu ämm peab ka oma elu suurimaks saavutuseks kaks sünnitust. Emana oli ta oma väikestele poegadele türann ja vägivallatseja.
Nüüd, kus pojad edukad ja hästi hakkamasaavad, on emal igas seltskonnas teatada, et tema on nad sünnitanud. Huvitav jah, et tema juures käia ei taheta ja veel alaealistena pagesid pojad kumbki internaatkoolidesse, et kodus olema ei peaks. Minu lugupidamine sellise inimese vastu on null ja kuigi olen püüdnud keelt hammaste taga hoida, pole see alati kõige paremini õnnestunud ja kuulda on ikka “ega ema ei võigi enam külas käia – naine ju majas” -stiilis väljamõeldisi. Just nimelt väljamõeldisi, kuna selliselt pole mina ennast väljendanud.

Teemaalgataja loo puhul sama – peab ütlema nii mehele kui ämmale, mis on lahkumise põhjuseks (kui on nii otsustatud), muidu saab kuskilt samasugust ulmet kuulda, nagu minagi. Rumalam rahvas ei analüüsi, nad tormavad ko-he süüdistama (ja muidugi mitte ennast).

Ma juba eespool kirjutasin – ebameeldivused saab keerata enda kasuks. Ämm toob supi – tore, ise ei pea süüa tegema. Ämm ostab mehele pesu – tore, meie perele jääb rohkem raha. Ämm tuleb külla – vahva, mul on vaba aeg!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 14.08 11:11; 14.08 13:46; 14.08 13:48; 14.08 14:20; 14.08 16:46; 14.08 16:48; 14.08 17:00; 15.08 18:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu igas olukorras: sa ei saa muuta kedagi ega midagi peale selle, et muudad ennast ja enda suhtumisi.

Ei noh, su filosoofiline targutus on õige küll, aga antud olukorras – kuidas sa kujutad ette, et naine peaks ennast või enda suhtumist muutma? Kuhu poole? Hakkama ämmaga sõbrannaks, sisimas järjest rohkem depressiooni langedes, või plahvatama asjaosaliste ees, tegema draamat, ähvardama, karjuma, nutma? Kummal juhul oleks loo lahendusele rohkem potentsiaali? Minu arust ei kummalgi juhul. Ja ei peagi olema – tulebki minna sinna, kus on vähem stressi, st. mammapojast ja tema emast kaugemale. Miks üks pereliige peab kannatama (ega lapsedki kindlasti lollid ole – ka neile mõjub ema stress väga laastavalt). KUID! kindlasti peab lahutuse põhjuseks ka seda neile ütlema. Muul juhul jätad õhku nii palju lahtisi otsi, ja nagu näha, siis need kaks inimest põhjus-tagajärg seost ei oska kokku viia.

Minu ämm peab ka oma elu suurimaks saavutuseks kaks sünnitust. Emana oli ta oma väikestele poegadele türann ja vägivallatseja.
Nüüd, kus pojad edukad ja hästi hakkamasaavad, on emal igas seltskonnas teatada, et tema on nad sünnitanud. Huvitav jah, et tema juures käia ei taheta ja veel alaealistena pagesid pojad kumbki internaatkoolidesse, et kodus olema ei peaks. Minu lugupidamine sellise inimese vastu on null ja kuigi olen püüdnud keelt hammaste taga hoida, pole see alati kõige paremini õnnestunud ja kuulda on ikka “ega ema ei võigi enam külas käia – naine ju majas” -stiilis väljamõeldisi. Just nimelt väljamõeldisi, kuna selliselt pole mina ennast väljendanud.

Teemaalgataja loo puhul sama – peab ütlema nii mehele kui ämmale, mis on lahkumise põhjuseks (kui on nii otsustatud), muidu saab kuskilt samasugust ulmet kuulda, nagu minagi. Rumalam rahvas ei analüüsi, nad tormavad ko-he süüdistama (ja muidugi mitte ennast).

Ma juba eespool kirjutasin – ebameeldivused saab keerata enda kasuks. Ämm toob supi – tore, ise ei pea süüa tegema. Ämm ostab mehele pesu – tore, meie perele jääb rohkem raha. Ämm tuleb külla – vahva, mul on vaba aeg!

Kaua sa sedasi lapse moodi teise inimese elu suudad elada? üsna stressirohke ilmselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 13.08 11:41; 14.08 10:35; 14.08 13:27; 14.08 14:09; 14.08 15:03; 14.08 16:54; 17.08 09:37; 24.08 18:25; 25.08 10:00; 26.08 10:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma juba eespool kirjutasin – ebameeldivused saab keerata enda kasuks. Ämm toob supi – tore, ise ei pea süüa tegema. Ämm ostab mehele pesu – tore, meie perele jääb rohkem raha. Ämm tuleb külla – vahva, mul on vaba aeg!

Teemaalgataja juba kirjutas oma vastuse sarnastele soovitustele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 16:54; 15.08 10:45; 17.08 09:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu igas olukorras: sa ei saa muuta kedagi ega midagi peale selle, et muudad ennast ja enda suhtumisi.

Ei noh, su filosoofiline targutus on õige küll, aga antud olukorras – kuidas sa kujutad ette, et naine peaks ennast või enda suhtumist muutma? Kuhu poole? Hakkama ämmaga sõbrannaks, sisimas järjest rohkem depressiooni langedes, või plahvatama asjaosaliste ees, tegema draamat, ähvardama, karjuma, nutma? Kummal juhul oleks loo lahendusele rohkem potentsiaali? Minu arust ei kummalgi juhul. Ja ei peagi olema – tulebki minna sinna, kus on vähem stressi, st. mammapojast ja tema emast kaugemale. Miks üks pereliige peab kannatama (ega lapsedki kindlasti lollid ole – ka neile mõjub ema stress väga laastavalt). KUID! kindlasti peab lahutuse põhjuseks ka seda neile ütlema. Muul juhul jätad õhku nii palju lahtisi otsi, ja nagu näha, siis need kaks inimest põhjus-tagajärg seost ei oska kokku viia.

Minu ämm peab ka oma elu suurimaks saavutuseks kaks sünnitust. Emana oli ta oma väikestele poegadele türann ja vägivallatseja.
Nüüd, kus pojad edukad ja hästi hakkamasaavad, on emal igas seltskonnas teatada, et tema on nad sünnitanud. Huvitav jah, et tema juures käia ei taheta ja veel alaealistena pagesid pojad kumbki internaatkoolidesse, et kodus olema ei peaks. Minu lugupidamine sellise inimese vastu on null ja kuigi olen püüdnud keelt hammaste taga hoida, pole see alati kõige paremini õnnestunud ja kuulda on ikka “ega ema ei võigi enam külas käia – naine ju majas” -stiilis väljamõeldisi. Just nimelt väljamõeldisi, kuna selliselt pole mina ennast väljendanud.

Teemaalgataja loo puhul sama – peab ütlema nii mehele kui ämmale, mis on lahkumise põhjuseks (kui on nii otsustatud), muidu saab kuskilt samasugust ulmet kuulda, nagu minagi. Rumalam rahvas ei analüüsi, nad tormavad ko-he süüdistama (ja muidugi mitte ennast).

Ma juba eespool kirjutasin – ebameeldivused saab keerata enda kasuks. Ämm toob supi – tore, ise ei pea süüa tegema. Ämm ostab mehele pesu – tore, meie perele jääb rohkem raha. Ämm tuleb külla – vahva, mul on vaba aeg!

Kaua sa sedasi lapse moodi teise inimese elu suudad elada? üsna stressirohke ilmselt.

Mis mõttes teise inimese? Sinule jääb rohkem raha ja rohkem vaba aega. Puhtalt isiklik elu. Ämmale koha kättenäitamine, temaga kaklemine vaevalt vähem stressitekitav on.
Näide: minu ämm haaras meil magamistoast mehe villased sokid. Oh, te noored ei oska ju nõeluda, ma teen ära! Oi, kus ma olin vihane, alandatud, pahane! Mis ta segab end meie ellu, ma jaksan katkiste sokkide asemel uued osta jne. Oli päris kõva sõnasõda, proovisin ämma paika panna, riidlesin mehega, et ta mind ei toeta. Jube stress kõigile. Aga siis tabas mind “valgustus” – juba viiendat aastat kogun kõik meie viieliikmelise pere nõelumist ja kohendamist vajavad riided suurde kotti, lisaks laste esinemiskostüümid, annan edasi ka varesesaba õmblemise soovi lasteaiapeole. Kord nädalas saab ämm selle kätte. Kõik on rahul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 14.08 11:11; 14.08 13:46; 14.08 13:48; 14.08 14:20; 14.08 16:46; 14.08 16:48; 14.08 17:00; 15.08 18:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu igas olukorras: sa ei saa muuta kedagi ega midagi peale selle, et muudad ennast ja enda suhtumisi.

Ei noh, su filosoofiline targutus on õige küll, aga antud olukorras – kuidas sa kujutad ette, et naine peaks ennast või enda suhtumist muutma? Kuhu poole? Hakkama ämmaga sõbrannaks, sisimas järjest rohkem depressiooni langedes, või plahvatama asjaosaliste ees, tegema draamat, ähvardama, karjuma, nutma? Kummal juhul oleks loo lahendusele rohkem potentsiaali? Minu arust ei kummalgi juhul. Ja ei peagi olema – tulebki minna sinna, kus on vähem stressi, st. mammapojast ja tema emast kaugemale. Miks üks pereliige peab kannatama (ega lapsedki kindlasti lollid ole – ka neile mõjub ema stress väga laastavalt). KUID! kindlasti peab lahutuse põhjuseks ka seda neile ütlema. Muul juhul jätad õhku nii palju lahtisi otsi, ja nagu näha, siis need kaks inimest põhjus-tagajärg seost ei oska kokku viia.

Minu ämm peab ka oma elu suurimaks saavutuseks kaks sünnitust. Emana oli ta oma väikestele poegadele türann ja vägivallatseja.
Nüüd, kus pojad edukad ja hästi hakkamasaavad, on emal igas seltskonnas teatada, et tema on nad sünnitanud. Huvitav jah, et tema juures käia ei taheta ja veel alaealistena pagesid pojad kumbki internaatkoolidesse, et kodus olema ei peaks. Minu lugupidamine sellise inimese vastu on null ja kuigi olen püüdnud keelt hammaste taga hoida, pole see alati kõige paremini õnnestunud ja kuulda on ikka “ega ema ei võigi enam külas käia – naine ju majas” -stiilis väljamõeldisi. Just nimelt väljamõeldisi, kuna selliselt pole mina ennast väljendanud.

Teemaalgataja loo puhul sama – peab ütlema nii mehele kui ämmale, mis on lahkumise põhjuseks (kui on nii otsustatud), muidu saab kuskilt samasugust ulmet kuulda, nagu minagi. Rumalam rahvas ei analüüsi, nad tormavad ko-he süüdistama (ja muidugi mitte ennast).

Ma juba eespool kirjutasin – ebameeldivused saab keerata enda kasuks. Ämm toob supi – tore, ise ei pea süüa tegema. Ämm ostab mehele pesu – tore, meie perele jääb rohkem raha. Ämm tuleb külla – vahva, mul on vaba aeg!

Tõsi ka? Teemaalgataja kolib nädalavahetusteks hotelli, oi kui tore mõte!
Terve pere vohmib kohustuslikus korra suppi süüa, oi kui tore!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 18:07; 15.08 15:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti haige teema. Algataja on juba psühholoogilgi käinud? Heast elust lolliks läinud, muud siin küll öelda ei ole. Kui vilets see enesehinnang ja psüühika peavad olema, et sellisest tühjast-tähjast kisa tõsta ja perekonnas kiilu taguda. Mõni annaks ei tea mis, et ämm lapsi hoiaks või süüa teeks. Siin üks helbeke on juba hulluks minemise äärel sellepärast!
Sõda on vaja vist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 14.08 14:52; 14.08 18:27; 14.08 21:04; 14.08 21:05; 15.08 23:10; 16.08 15:21; 16.08 18:07; 16.08 20:38; 17.08 21:39; 24.08 16:21; 24.08 16:25; 24.08 21:41; 25.08 23:18; 27.08 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma juba eespool kirjutasin – ebameeldivused saab keerata enda kasuks. Ämm toob supi – tore, ise ei pea süüa tegema. Ämm ostab mehele pesu – tore, meie perele jääb rohkem raha. Ämm tuleb külla – vahva, mul on vaba aeg!

Sa ju tegelikult nii ei mõtle – see on selline entusiastliku pieoneerijuhi käteplaks “lapsed, nüüd teeme nii!”, aga tegelikult ei kujutaks sa ise ka ennast sellises situatsioonis ette. Teoorias oled kõva, kuid proovi tegelikult nii elada, kui sa oled isehakanud pereliikme omale sinu enda elukorraldust muutma saanud. Eriti see “vaba aeg” – kas lugesid, et ämmast pole lapsehoidjat? Hea, et teda ennast hoidma ei pea.

Mina mõistan teemaalgatajat hästi. Kahjuks nõu anda oskan vaid radikaalset – kui mitte lahutada, siis profülaktika mõttes mõneks ajaks eraldi elama kolida. Ja ikka põhjendada oma tegu! Ning see olgu rohkem suunaga mehe poole, kuna tema ei suuda ema ja naise vahel valida. Minu ämm jälle ei taha siiani aru saada, et abielludes hoiab mees ikka oma naise poole ja et tema ei ole enam nr.1 naine oma poja elus. Meil on ikka palju ütlemist sellel tasandil olnud, kuigi minu mees on siiski minuga “ühes paadis”, mitte emaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 14.08 14:47; 14.08 18:28; 14.08 18:36; 14.08 21:58; 14.08 22:07; 23.08 08:04; 23.08 10:02; 23.08 15:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti haige teema. Algataja on juba psühholoogilgi käinud? Heast elust lolliks läinud, muud siin küll öelda ei ole. Kui vilets see enesehinnang ja psüühika peavad olema, et sellisest tühjast-tähjast kisa tõsta ja perekonnas kiilu taguda. Mõni annaks ei tea mis, et ämm lapsi hoiaks või süüa teeks. Siin üks helbeke on juba hulluks minemise äärel sellepärast!
Sõda on vaja vist.

Kui sa ei saa aru teema ivast, siis ole tasa ja loe teemat-vastuseid mõttega. Sina oleksid rahul, kui elad oma kodus ja oma perega kellegi teise taktikepi all? Et sööd seda, mida MINA teen, kannad seda, mida MINA ostan, puhkad siis, kui MINA luban? Meeldiv?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 14.08 14:47; 14.08 18:28; 14.08 18:36; 14.08 21:58; 14.08 22:07; 23.08 08:04; 23.08 10:02; 23.08 15:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa ei saa aru teema ivast, siis ole tasa ja loe teemat-vastuseid mõttega. Sina oleksid rahul, kui elad oma kodus ja oma perega kellegi teise taktikepi all? Et sööd seda, mida MINA teen, kannad seda, mida MINA ostan, puhkad siis, kui MINA luban? Meeldiv?

Sa võid ju koos teemaalgatajaga end ravida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.08 18:42; 16.08 15:41; 17.08 14:16; 24.08 18:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on nagu minu elu. Mul hakkas peale supi tassimist ka laste osas ämm ennast laste emast kõrgemale seadma. See, et lasta ämm oma koju toimetama nagu siin soovitatakse on viimane idiootsus. Edasi tuli faas, kus püüdsin ennast kehtestada nagu teemaalgataja kirjutab. Alguses püüdis mees, mind sundida kompromissile ja jätkata samas seisus, hoides ühte paati emaga. Ämm kaasas sinna veel pool suguvõsa.

Kui ma ei taganeud. Leidis uue naise. Ämm mustas külapeal ja rääkis asjast alatu tõde moonutava mustri. Kuulajaid oli küll. Uus naine taipas kohe meie mõra ära, toob kooke ja kirub ämmaga mind, aga elavad mehega kaugel. Olin noor ja rumal ja raiskasin oma nooruse ja tervise mõttetu jama peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti haige teema. Algataja on juba psühholoogilgi käinud? Heast elust lolliks läinud, muud siin küll öelda ei ole. Kui vilets see enesehinnang ja psüühika peavad olema, et sellisest tühjast-tähjast kisa tõsta ja perekonnas kiilu taguda. Mõni annaks ei tea mis, et ämm lapsi hoiaks või süüa teeks. Siin üks helbeke on juba hulluks minemise äärel sellepärast!
Sõda on vaja vist.

Kui sa ei saa aru teema ivast, siis ole tasa ja loe teemat-vastuseid mõttega. Sina oleksid rahul, kui elad oma kodus ja oma perega kellegi teise taktikepi all? Et sööd seda, mida MINA teen, kannad seda, mida MINA ostan, puhkad siis, kui MINA luban? Meeldiv?

Ainult et see asi on just nii peamiselt teemaalgataja ja tema hingesugulaste-hüsteerikute peades. Kas teie olete ka need, keda kõik teenindajad kurjalt vahivad, arstid ropult sõimavad ja taksojuhid ning müüjad pidevalt rahaga tõmbavad? Ma arvan, et jah – see kontingent saab pidevalt alandust ja jalge alla tallamist igalt poolt.
Tunnen teemaalgataja mehele kaasa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 14.08 14:52; 14.08 18:27; 14.08 21:04; 14.08 21:05; 15.08 23:10; 16.08 15:21; 16.08 18:07; 16.08 20:38; 17.08 21:39; 24.08 16:21; 24.08 16:25; 24.08 21:41; 25.08 23:18; 27.08 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on nagu minu elu. Mul hakkas peale supi tassimist ka laste osas ämm ennast laste emast kõrgemale seadma. See, et lasta ämm oma koju toimetama nagu siin soovitatakse on viimane idiootsus. Edasi tuli faas, kus püüdsin ennast kehtestada nagu teemaalgataja kirjutab. Alguses püüdis mees, mind sundida kompromissile ja jätkata samas seisus, hoides ühte paati emaga. Ämm kaasas sinna veel pool suguvõsa.

Kui ma ei taganeud. Leidis uue naise. Ämm mustas külapeal ja rääkis asjast alatu tõde moonutava mustri. Kuulajaid oli küll. Uus naine taipas kohe meie mõra ära, toob kooke ja kirub ämmaga mind, aga elavad mehega kaugel. Olin noor ja rumal ja raiskasin oma nooruse ja tervise mõttetu jama peale.

No näed, kohe hea näide. Kohe otsast peale kukub noor naine ussitama ja kiuslema kuni lahutuseni välja. Järgmine naine oskab normaalne olla ja elu edeneb.
Mis teil viga on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 14.08 14:52; 14.08 18:27; 14.08 21:04; 14.08 21:05; 15.08 23:10; 16.08 15:21; 16.08 18:07; 16.08 20:38; 17.08 21:39; 24.08 16:21; 24.08 16:25; 24.08 21:41; 25.08 23:18; 27.08 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa ei saa aru teema ivast, siis ole tasa ja loe teemat-vastuseid mõttega. Sina oleksid rahul, kui elad oma kodus ja oma perega kellegi teise taktikepi all? Et sööd seda, mida MINA teen, kannad seda, mida MINA ostan, puhkad siis, kui MINA luban? Meeldiv?

Sa võid ju koos teemaalgatajaga end ravida.

On see kõik, mida suudad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 14.08 14:47; 14.08 18:28; 14.08 18:36; 14.08 21:58; 14.08 22:07; 23.08 08:04; 23.08 10:02; 23.08 15:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rumalam rahvas ei analüüsi, nad tormavad ko-he süüdistama (ja muidugi mitte ennast).

Rumalam rahvas jääbki tihti uskuma just üht osapoolt – st teemaalgatajat. Targemad tahaksid siiski kuulda ka nii mehe enda kui ka ämmapoolset juttu. Võibolla ämm käib külas korra kvartalis koos supipotiga ning minial on juba tema nägemisest ihukarvad püsti ja tekkinud sundmõtted. Me ei tea kunagi kuidas tegelikult on asjad. Kuna aga asjaosalisi lintsitakse nende seljataga taga ja visatakse oma pereelu rahvale otsustada, siis ei jäta see miniast just tarka muljet. Isegi kohtus kohtus kuulatakse kõik osapooled ära, ja alles siis tehakse otsus. Siin aga on saunanaised koos ja muudkui teritavad hambaid.
Teemaalgataja, too oma mees ja ämm ka siia arvuti taha, ehk vestleks siis kõik koos? Või kardad neile näidata, mida oled siia kirjutanud?

Sina ei ole kohtumõistja. Sina lähtu etteantud faktidest, isegi kui need pole 100% tõesed. Aga mängime, et on. Et kõik ongi nii, nagu teemaalgataja kirjutab: ämm igal nädalavahetusel poja peres ööbimas, toit pajaga kaasas, majas käib/ tegutseb nagu täieõiguslik pereliige ringi – mis siis? Ikka naeratad ja leiad, et keegid peaksid ennast ravima ja nentima, et niisugune elu on ok?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 14.08 14:47; 14.08 18:28; 14.08 18:36; 14.08 21:58; 14.08 22:07; 23.08 08:04; 23.08 10:02; 23.08 15:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul ka selline ämm, kes peab enda suurimaks saavutuseks sünnitamisi. lisame siia juurde omaenda elu puudumise (sõprade ja hobide puudumine), tööalaste ambitsioonide puudumise (kõiges lükkas lapsed esirinda), mehe lahkumise (rahakoti lahkumine), seetõttu laste rahakotil elamise, ja saamegi jubeda kombinatsiooni puugist. puukidega tuleb käituda vastavalt nende loomusele, nad tuimalt välja tõmmata. muidu jäävadki nad su verd ja närve söövitama, lõpuks toovad ka haigused või suhte surma.

mina viskaks ämma söögid kohe ära (lihtsalt tean, kuidas ta neid teeb, kallab aegunud kraami sisse, toidud on tal päevi pliidil, külmkapp hallitab, musti nõusid laseb leigest veest läbi, riiulid on aastatepikkuse tolmurasva all), tema ostetud pesu peale küsiks ma otse temalt, kas tal on ikka katusel kõik korras (olen nõus sellega, kes pidas seda tegevust perversseks, mida see on ka), oma kodus laseks tal olla kui külaline, maksimaalselt mõned tunnid (mitte mingil juhul ei lubaks ma tal omaenda kodus midagi liigutada, midagi koristada, ammugi aias toimetada). laste hoidmiseks on mul lapsehoidjad. pole mulle vaja hilisemat meeldetuletamist heategudest, mis vastuteeneid ootavad vanaduses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

enesekehtestamine on viisakuse vastand vist. mul pole küll ämm selline, vaid 1 sugulane, kes elab linnast väljas. tema teeb linnapäevi ja alati külastab meid. nii paar korda nädalas kindlasti. varem käis sagedamini. kuna ma olen häiritud, siis isegi paar korda nädalas käimist nüüd võimendub, kuna mul on temast täielik üledoos. eesti keeles-kõrini.
seega peab viisakalt jätma kõik oma toimetused ja plaanid kõrvale ja olema külalisega viisakas. päris kõva pingutus on see. mitte viisakas olla pole pingutus vaid see, et teeks midagi muud, aga nüüd peab kohvitama ja jutustama temaga, olema viisakas ja lahke.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.08 08:26; 15.08 08:01; 15.08 21:10; 18.08 08:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üle-eelmisele: Tore vihakõne, kus on nagu pudru ja kapsad koos veganid (poleks arvanud, et neid ka siin teemas peksta kuidagi saab, aga inimesed on leidlikud), libaparanoia, “uus tõug” ja muud vandenõuteooriad, ah jaa lumehelbeklus on ka mainitud. Ma enam ei imesta, miks sarnased sõnavõtud üle ühe igas teemas figureerivad. äkki sa saaksid kuhugi vastuvõtule eelisjärjekorras, ma luban lahkesti selle teema väljatrüki psühhiaatrile esitada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 13.08 07:59; 13.08 09:14; 14.08 10:53; 14.08 15:08; 15.08 08:06; 15.08 16:45; 16.08 07:41; 16.08 16:39; 17.08 12:09; 17.08 14:40; 17.08 15:37; 18.08 16:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean naisterahvast, kes demonstratiivselt ei käi isegi ämma haual, kuigi oma mehe haud on sealsamas lähedal. Isegi oma tütre on välja õpetanud et ta oma vanaema hauale lilli ei viiks.

Kuule , no mis näide see on? Kõigil tõesti ei ole ämmadega ülilähedasi suhteid (mis ei tähenda, et suhe on halb,vaid lihtsalt viisakas) Võibolla elatakse eemal, kohtutakse vähe jne
Kõlab ehk julmalt, aga miks siis peaks hakkama hiljem ämma haual käima, justkui demonstratiivselt, et Kägu ikka halvasti ei arvaks? Haual käivad ikka nö omad inimesed, (vere)sugulased ja sõbrad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.08 08:49; 16.08 09:00; 16.08 16:27; 17.08 15:02; 17.08 15:43; 18.08 08:48; 25.08 14:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üle-eelmisele: Tore vihakõne, kus on nagu pudru ja kapsad koos veganid (poleks arvanud, et neid ka siin teemas peksta kuidagi saab, aga inimesed on leidlikud), libaparanoia, “uus tõug” ja muud vandenõuteooriad, ah jaa lumehelbeklus on ka mainitud. Ma enam ei imesta, miks sarnased sõnavõtud üle ühe igas teemas figureerivad. äkki sa saaksid kuhugi vastuvõtule eelisjärjekorras, ma luban lahkesti selle teema väljatrüki psühhiaatrile esitada.

Nii et teie tahate siin muudkui “mängida”, kus üks viskab mingi lookese ette ja teie mängite et see on 100% tõsi? Kas elu on liiga hea ja igav?

Varasemalt elati talupojatarkuse järgi. Nüüd elatakse Perekooli “nõuannete” järgi, kus oodatakse et kogu eluõpetus sellistele “mängijatele” lusikaga suhu topitakse.
Äpude põlvkond.

Mitte-äpust erilisel lumehelbekesel on vist rasked ajad siin Perekoolis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 16:54; 15.08 10:45; 17.08 09:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rumalam rahvas jääbki tihti uskuma just üht osapoolt – st teemaalgatajat. Targemad tahaksid siiski kuulda ka nii mehe enda kui ka ämmapoolset juttu. Võibolla ämm käib külas korra kvartalis koos supipotiga ning minial on juba tema nägemisest ihukarvad püsti ja tekkinud sundmõtted. Me ei tea kunagi kuidas tegelikult on asjad. Kuna aga asjaosalisi lintsitakse nende seljataga taga ja visatakse oma pereelu rahvale otsustada, siis ei jäta see miniast just tarka muljet. Isegi kohtus kohtus kuulatakse kõik osapooled ära, ja alles siis tehakse otsus. Siin aga on saunanaised koos ja muudkui teritavad hambaid.

Me ei ole kohtus ja asjaosalised on anonüümsed, kedagi reaalsuses ei lintšita ju. Selles rubriigis on põhimõtteliselt kõik teemad ju sellised, kus räägitakse muredest suhetes või pereelus, võttes aluseks vaid ühe inimese seisukoha. Ja muidugi ei pruugi teemaalgatused alati 100% tõele vastata, aga kui tegu just ilmselge libateemaga pole, siis on mõistlik seda siiski eeldada, muidu ei oleks ju sellel foorumil sellisel kujul üldse mõtet.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.08 23:35; 14.08 14:42; 15.08 13:02; 15.08 19:29; 16.08 16:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rumalam rahvas ei analüüsi, nad tormavad ko-he süüdistama (ja muidugi mitte ennast).

Rumalam rahvas jääbki tihti uskuma just üht osapoolt – st teemaalgatajat. Targemad tahaksid siiski kuulda ka nii mehe enda kui ka ämmapoolset juttu. Võibolla ämm käib külas korra kvartalis koos supipotiga ning minial on juba tema nägemisest ihukarvad püsti ja tekkinud sundmõtted. Me ei tea kunagi kuidas tegelikult on asjad. Kuna aga asjaosalisi lintsitakse nende seljataga taga ja visatakse oma pereelu rahvale otsustada, siis ei jäta see miniast just tarka muljet. Isegi kohtus kohtus kuulatakse kõik osapooled ära, ja alles siis tehakse otsus. Siin aga on saunanaised koos ja muudkui teritavad hambaid.
Teemaalgataja, too oma mees ja ämm ka siia arvuti taha, ehk vestleks siis kõik koos? Või kardad neile näidata, mida oled siia kirjutanud?

Mõnel eriti rumalal aga hakkab fantaasia lendama ning sülg jooksmas kukub ta teemaalgatajat materdama.

Vaata, targem saaks aru, et see ongi teemaalgataja nägemus ning ämma nägemus erinebki
arvatavasti 180´ teemaalgataja omast, aga see ei tähenda, et kumbki neist valetaks. Teemaalgataja ütlebki, et TAL on probleem ja TEMA tunneb ennast halvasti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 18:07; 15.08 15:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei olegi kuskil palunud eeldada, et minu versioon asjast on 100% tõde. Ainult lasteaialaps ei saa aru, et igal lool on mitu külge ja et tõde on kuskil vahepeal. M66daminnes esitasin juba ka mehe versiooni asjast- tema meelest on ämm liiga vähe siin, sest tema nõid ja vastik naine ei luba, tema eelistus oleks pidevalt emaga koos olla. Minu eelistus oleks võimalikult harva, aga asi on kompromissis. ämma versioon oleks, kuidas tema elu sisu on meie aitamine (seda, et aitamise eelduseks on abi vajamine ja küsimine, pole tema kunagi kuulnud vist oma heategemisetuhinas). Ma ei ole inimene, kes hakkaks korralikku suppi prügisse kallama või ämma nina ees ukse lukku paneks, kuigi tema siin olles on mu vererõhk tunduvalt üle normi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 13.08 07:59; 13.08 09:14; 14.08 10:53; 14.08 15:08; 15.08 08:06; 15.08 16:45; 16.08 07:41; 16.08 16:39; 17.08 12:09; 17.08 14:40; 17.08 15:37; 18.08 16:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei olegi kuskil palunud eeldada, et minu versioon asjast on 100% tõde. Ainult lasteaialaps ei saa aru, et igal lool on mitu külge ja et tõde on kuskil vahepeal. M66daminnes esitasin juba ka mehe versiooni asjast- tema meelest on ämm liiga vähe siin, sest tema nõid ja vastik naine ei luba, tema eelistus oleks pidevalt emaga koos olla. Minu eelistus oleks võimalikult harva, aga asi on kompromissis. ämma versioon oleks, kuidas tema elu sisu on meie aitamine (seda, et aitamise eelduseks on abi vajamine ja küsimine, pole tema kunagi kuulnud vist oma heategemisetuhinas). Ma ei ole inimene, kes hakkaks korralikku suppi prügisse kallama või ämma nina ees ukse lukku paneks, kuigi tema siin olles on mu vererõhk tunduvalt üle normi.

Kui supp on korralik, mis sul siis ometi selle vastu on? Las mees, ämm ja lapsed söövad suppi, sa mine trenni, sõbrannadega kohvikusse või oma ema juurde.
Vanasti oli normaalne, et vanemad ja vanavanemad elasid noortega koos, kohustused olid jaotatud, kõigil olid jõukohased ülesanded ja väärtuslik olemise tunne. Inimesed on heast elust lolliks läinud, probleemide puudumisel tuleb need välja mõelda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 14.08 11:11; 14.08 13:46; 14.08 13:48; 14.08 14:20; 14.08 16:46; 14.08 16:48; 14.08 17:00; 15.08 18:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Las mees, ämm ja lapsed söövad suppi, sa mine trenni, sõbrannadega kohvikusse või oma ema juurde.

See oleks ehk hea lahendus sel juhul, kui ämma külaskäik vältaks mõistliku aja. Ma kujutan ette, et minu jaoks oleks mõistlik maksimaalselt 1 päev nädalas, aga teemaalgataja ämm passib nende juures pmst kõik nädalavahetused algusest lõpuni, nagu ma aru saan, ööbib ka. Usun, et teemaalgataja tahaks nädalavahetusel vähemalt ühe päeva ka rahulikult oma perega kodus olla. Ja tahaks olla oma mehele esimene naine, mitte nr. 2.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.08 23:35; 14.08 14:42; 15.08 13:02; 15.08 19:29; 16.08 16:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Las mees, ämm ja lapsed söövad suppi, sa mine trenni, sõbrannadega kohvikusse või oma ema juurde.

suure tõenäosusega vaatab ämm, et naist üldse kodus pole ja ei saagi lahkuda, sest kes poja ja laste eest niimoodi hoolitseb- naine lehvib aina ringi, kodus üldse pole.
Tema vanainimene toob söögi niigi. Kui ta seda ei teeks, poleks neil midagi süüagi 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.08 08:26; 15.08 08:01; 15.08 21:10; 18.08 08:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me ei ole kohtus

Aga õiglane võiks olla ka siis, kui ei ole kohtus. Kes ei oska ega taha õiglane olla, sellest on raske uskuda, et mingis live-situatsioonis on ta äkki teistsugune. Küllap võetakse ka päriselus positsioone selle poolt, kes populaarsem või ohtlikum tundub, ja ongi kõik. Kui veel täiskasvanud peast ollakse valmis kas või virtuaalselt kedagi laimu alusel kiusama ja tõde ei huvitagi – ma ei taha teada, millised siis veel koolis oldi. Ilmselt esimesed kiusajad. Teine võimalus, oldi kiusatavad, kes ei ole sellest midagi õppinud.
Ma arvan koguni, et panen siinkohal sada protsenti täppi. Normaalselt arenenud inimene ei kogune karjaga nokkima ega kujunda oma hävitavaid seisukohti kellegi fantaasia alusel. Tõsiselt mõtlen.
Mul on väga tugev arvamus neist, kes isikuteemades kiusavalt sõna võtavad, vean kihla, et siin on selle ämma vihkajate hulgas just needsamad inimesed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 14.08 14:52; 14.08 18:27; 14.08 21:04; 14.08 21:05; 15.08 23:10; 16.08 15:21; 16.08 18:07; 16.08 20:38; 17.08 21:39; 24.08 16:21; 24.08 16:25; 24.08 21:41; 25.08 23:18; 27.08 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemast välja vastused mind tegelikult eriti ei huvitagi, ammugi oma personaalküsimust, tõestada Käole, et ma ei ole kaamel, no uskugu mida tahes, see ju midagi ei muuda.

Mes tõi 6htulehe (kahjuks ainult lühike osa tasuta loetav) koju, lugesime, arutasime. Mees kusjuures ei leia absoluutselt mingit sarnasust enda ja nende artiklis toodud meeste vahel. Seda oli kohutavalt naljakas kuulata 😀 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 13.08 07:59; 13.08 09:14; 14.08 10:53; 14.08 15:08; 15.08 08:06; 15.08 16:45; 16.08 07:41; 16.08 16:39; 17.08 12:09; 17.08 14:40; 17.08 15:37; 18.08 16:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalselt arenenud inimene ei kogune karjaga nokkima ega kujunda oma hävitavaid seisukohti kellegi fantaasia alusel. Tõsiselt mõtlen.
Mul on väga tugev arvamus neist, kes isikuteemades kiusavalt sõna võtavad, vean kihla, et siin on selle ämma vihkajate hulgas just needsamad inimesed.

Kes kus “nokib karjaga”? Täiesti normaalne arutelu oli siin, arvamusi oli nii teemaalgataja kui ämma poole kalduvaid, kuni sina tulid leili viskama “rumalateks” ja muuks tituleerimisega.
Sa nagu endale sarnaseid arvamusi siin teemas ei näekski, ainult vastakaid?
See “ämmavihkamise” teema tõuseb enim esile just sinu postitustes, mitte teistes. Fantaasia on see, kui mõelda teemaalgatusele juurde kõigi asjaosaliste seisukohad ja siis olukorda “analüüsima” hakata. Teised, kes avaldavad arvamust teemaalgataja esitatud asjaolude kohta (olgu see siis tõene või mitte), mis ilmselgelt just ja ainult tema nägemus sellest olukorrast, jäävad just reaalsusesse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.08 08:49; 16.08 09:00; 16.08 16:27; 17.08 15:02; 17.08 15:43; 18.08 08:48; 25.08 14:09;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 100 )


Esileht Pereelu ja suhted ämm ajab lahku

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.