Esileht Pereelu ja suhted ämm ajab lahku

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 100 )

Teema: ämm ajab lahku

Postitas:

Fantaasia on see, kui mõelda teemaalgatusele juurde kõigi asjaosaliste seisukohad ja siis olukorda “analüüsima” hakata. Teised, kes avaldavad arvamust teemaalgataja esitatud asjaolude kohta (olgu see siis tõene või mitte), mis ilmselgelt just ja ainult tema nägemus sellest olukorrast, jäävad just reaalsusesse.

Vabandust, see on jabur jutt. Selliselt arutleb klatšimoor, mitte nõustaja, nagu siin ju tinglikult ollakse. Iga nõuandja, kui ta tahab olla nõuandja, arutleb tasakaalukalt. Ja see ei pea tähendama, et sa ei asu nõuküsija poolele – kindlasti peadki asuma tema poolele, aga see tähendab, et sa aitad tal asja realistlikult näha. Mingit hädasolija materdamist ei salli minagi. Aga ka mitte kellegi teise materdamist, järjest vindi pealekeeramist, nii et lõpuks on juba päris korralikku tuld ja tõrva saanud. Võimalik, et suht tühja koha pealt, eks ole? Milleks siis?
Teemaalgataja jutt ei ole realistlik, selles avalduvad tõepoolest tajuhälbed ja juba mõne postituse pärast ütleb ta ka ise, et käib psühholoogil. Noh, kas tahate tõesti öelda, et psüühiliselt terve inimese või üks pealetükkivalt heatahtlik ämm ajada psühholoogile? Ega ikka küll mitte. Mõni annaks ei tea mis sellise ämma eest, aga meie teemaalgataja nutab, miks mees oma emaga riidu ei lähe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 14.08 14:52; 14.08 18:27; 14.08 21:04; 14.08 21:05; 15.08 23:10; 16.08 15:21; 16.08 18:07; 16.08 20:38; 17.08 21:39; 24.08 16:21; 24.08 16:25; 24.08 21:41; 25.08 23:18; 27.08 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees kusjuures ei leia absoluutselt mingit sarnasust enda ja nende artiklis toodud meeste vahel.

Aga võib-olla ei olegi mingit sarnasust?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.08 18:42; 16.08 15:41; 17.08 14:16; 24.08 18:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsi endale tasuv töökoht teises linnas või lausa välismaal, ahvatle pere endaga nõusse ja kolige!

Ma miskipärast kaldun arvama, et mees ei ole nõus oma ema juurest kaugemale kolima.

Ämma heatahtlik abi on üks sedasorti hea asi, mida ei tohi liiga palju saada. Umbes nagu shokolaad. Kui pead päevade kaupa järjest shokolaadi sööma, siis varsti ei taha seda enam nähagi.

Noh, kas tahate tõesti öelda, et psüühiliselt terve inimese või üks pealetükkivalt heatahtlik ämm ajada psühholoogile? Ega ikka küll mitte. Mõni annaks ei tea mis sellise ämma eest, aga meie teemaalgataja nutab, miks mees oma emaga riidu ei lähe.

Näljahädaline annaks ka ei tea mis tükikese shokolaadi eest ja enamik inimestest näksib seda aegajalt mõnutundega. Aga see ei ole psüühiline häire, kui megadoos shokolaadi või heatahtlikku ämma tekitab vastureaktsiooni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.08 23:35; 14.08 14:42; 15.08 13:02; 15.08 19:29; 16.08 16:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, see on jabur jutt. Selliselt arutleb klatšimoor, mitte nõustaja, nagu siin ju tinglikult ollakse. Iga nõuandja, kui ta tahab olla nõuandja, arutleb tasakaalukalt. Ja see ei pea tähendama, et sa ei asu nõuküsija poolele – kindlasti peadki asuma tema poolele, aga see tähendab, et sa aitad tal asja realistlikult näha. Mingit hädasolija materdamist ei salli minagi. Aga ka mitte kellegi teise materdamist, järjest vindi pealekeeramist, nii et lõpuks on juba päris korralikku tuld ja tõrva saanud. Võimalik, et suht tühja koha pealt, eks ole? Milleks siis?
Teemaalgataja jutt ei ole realistlik, selles avalduvad tõepoolest tajuhälbed ja juba mõne postituse pärast ütleb ta ka ise, et käib psühholoogil. Noh, kas tahate tõesti öelda, et psüühiliselt terve inimese või üks pealetükkivalt heatahtlik ämm ajada psühholoogile? Ega ikka küll mitte. Mõni annaks ei tea mis sellise ämma eest, aga meie teemaalgataja nutab, miks mees oma emaga riidu ei lähe.

Ma ei ole sinuga nõus ja arvan, et enamik foorumis lugejaid-kirjutajaid ei ürita olla nõustajad, vaid on siin lihtsalt ajaviiteks, et mõtiskleda erinevate elusituatsioonide üle.
Ning ma ei tea, kus sa seda mustamist ja materdamist nägid, samas ma ka ei ole nö poolt endale valinud siin teemas. Sinu viimased laused viitavad ju selgelt, et oled kirjeldatud situatsioonile juurde terve maailma lisaks kujutlenud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.08 08:49; 16.08 09:00; 16.08 16:27; 17.08 15:02; 17.08 15:43; 18.08 08:48; 25.08 14:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie teemaalgataja nutab, miks mees oma emaga riidu ei lähe

Misasja? Kust sa seda lugesid ometi? Sina küll pole õige inimene luuludest jutustama 🙂 Ma teadvustan täiesti, et ema on ja jääb (niikauaks kui jääb) ja tal on koht mehe elus, ammu välja teenitud lihtsalt sünniga. Aga hoolitsevat ämma saab liiga palju, liiga tihti, liiga kaua, liiga ettetatamata, liiga meie-ellu-tungivalt jne.
Nt järgmiseks nädalavahetuseks leppisime kokku, et ema võib tulla, kuid mina lähen selleks ajaks kodust ära (mitmeks tunniks siis). Teda soovivad näha kõik ülejäänud pereliikmed, las nad naudivad seda siis. Mina ei taha teda näha, mina teen midagi, mida mina tahan, las nemad naudivad omaetteaega. Ja minul on minu aeg. Ei pea mina hambad ristis teda siin nägema, ei pea tema tundma, et ta on siin mulle vastumeelselt, et ma enamasti hambad ristis olen nõus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 13.08 07:59; 13.08 09:14; 14.08 10:53; 14.08 15:08; 15.08 08:06; 15.08 16:45; 16.08 07:41; 16.08 16:39; 17.08 12:09; 17.08 14:40; 17.08 15:37; 18.08 16:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teda soovivad näha kõik ülejäänud pereliikmed, las nad naudivad seda sii

Paistab, et on tõesti tore memmeke. Sina lase jah hambad ristist lahti ja naudi oma isiklikku nädalavahetust. Loodan, et sulgi on tore.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 14.08 14:52; 14.08 18:27; 14.08 21:04; 14.08 21:05; 15.08 23:10; 16.08 15:21; 16.08 18:07; 16.08 20:38; 17.08 21:39; 24.08 16:21; 24.08 16:25; 24.08 21:41; 25.08 23:18; 27.08 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui need suurte õigustega lumehelbed kord ise ämmaks saavad, siis saavad nad loodetavasti tunda, mida nad ise on teinud. Minia paneb käed puusa ja nõuab su pojakeselt (kes on täiskasvanuna täpselt sama nummi kui täna, kinnitan): VALI, kas mina või see vanaeit! Ja sinu hoole ja armastusega üles kasvatatud pojake vastab naisele: sina muidugi, kallis. Ning koos viskavad nad vanaeide välja.
Nii on õiglane ja see on elu.

Sa võid täna arvata, et sinust ei saa kunagi sellist ämma ja mis iganes, aga kardetavasti sa ei arva ära, mis su tulevasele miniale võib sinu juures mitte meeldida ja milline tüüp ta olema saab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 14.08 14:52; 14.08 18:27; 14.08 21:04; 14.08 21:05; 15.08 23:10; 16.08 15:21; 16.08 18:07; 16.08 20:38; 17.08 21:39; 24.08 16:21; 24.08 16:25; 24.08 21:41; 25.08 23:18; 27.08 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui need suurte õigustega lumehelbed kord ise ämmaks saavad, siis saavad nad loodetavasti tunda, mida nad ise on teinud. Minia paneb käed puusa ja nõuab su pojakeselt (kes on täiskasvanuna täpselt sama nummi kui täna, kinnitan): VALI, kas mina või see vanaeit! Ja sinu hoole ja armastusega üles kasvatatud pojake vastab naisele: sina muidugi, kallis. Ning koos viskavad nad vanaeide välja.
Nii on õiglane ja see on elu.

Sa võid täna arvata, et sinust ei saa kunagi sellist ämma ja mis iganes, aga kardetavasti sa ei arva ära, mis su tulevasele miniale võib sinu juures mitte meeldida ja milline tüüp ta olema saab.

Su elu on ikka lihtne, must või valge, rohkem värve ja võimalusi sa ei näe. See nn vanaeit võiks ju näha et ta täna kuku nunnu pojake kasvab ka kunagi suureks ja võtab omale naise, sünnivad lapsed, tekib uus põlvkond, uus perekond, see kõik on ju normaalne elu, ja selle uue perekonna pea on sinu poeg ja tema abikaasa laste ema on perenaine, siis sinul on aeg natuke kõrvale astuda ja arvestada noortega, nende soovidega, tahtmistega, selle aja trendidega jne. Sinu aeg on täna, et oma pojast mees kasvatada, lapselapsest kasvatab mehe sinu poeg ja minia, sina oled abistav personal. Ole rahulik vigu teeme me kõik sina, sinu lapsed ja ka järgnevad põlvkonnad, aga sellepärast sa ei tohi sekkuda teise perekonna tegemistesse ja maha tampida oma miniat või väimeest. Minia oskab väga hästi suppi keeta kui on tarvis ja noored õpivad koos, kindlasti ei ole sina see kõige õigem supi keetja, koristaja, laste kasvataja, riietuja jne. Sa ei pea ega tohigi oma miniat hakkama nn lapsendama, tal on omad vanemad olemas ja sinust kindlasti tähtsamad temale. Su poeg ei pea valima oma ema ja naise vahel, mõlemad olete tähtsal kohal, aga, … tekkinud on uus perekond.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 13.08 11:41; 14.08 10:35; 14.08 13:27; 14.08 14:09; 14.08 15:03; 14.08 16:54; 17.08 09:37; 24.08 18:25; 25.08 10:00; 26.08 10:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seekordsel virtuaalsel näitelaval esitatud etendus “Mängime, et see kõik on tõsi!” kukkus läbi…

“Draama” ei olnud liialt veenev, et lugejatele ajupesu teha. Ämm pääses teiba otsa lükkamisest ning mehel oli kindlameelsust oma emaga mitte tülli minna.

Sa oled ikka üks naljakas kuju. Oma paranoiade ja “selgeltnägemisvõimega” peaksid ehk kellegi professionaalse poole pöörduma…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 16:54; 15.08 10:45; 17.08 09:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see 11 korda siin etlenud daam poleks algusest peale OMA lugu jutustanud, siis oleks ta aru saanud, et minu eesmärk on ikka pigem abielu hoida, mitte kannatusi valmistada mehele, lastele, kindlasti ka mitte iseendale ja ka mitte tegelikult ämmale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 13.08 07:59; 13.08 09:14; 14.08 10:53; 14.08 15:08; 15.08 08:06; 15.08 16:45; 16.08 07:41; 16.08 16:39; 17.08 12:09; 17.08 14:40; 17.08 15:37; 18.08 16:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ämma olemasolu ja külaskäik on teisejärguline, peamine probleem minu arvates on see, et mehest pole perepead, pole kes toetaks, kes seisaks pere eest. Selline suss-mees, nõrguke, ilma selgroota, otsustusvõimetu, oma elu (ja ka pere) pole suuteline juhtima. Kui mees oleks oma naise jaoks olemas, oleks toeks, mõistaks jne..ei oleks teemaalgatajale see ämm ka nii vastumeelne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nt järgmiseks nädalavahetuseks leppisime kokku, et ema võib tulla, kuid mina lähen selleks ajaks kodust ära (mitmeks tunniks siis). Teda soovivad näha kõik ülejäänud pereliikmed, las nad naudivad seda siis. Mina ei taha teda näha, mina teen midagi, mida mina tahan, las nemad naudivad omaetteaega. Ja minul on minu aeg. Ei pea mina hambad ristis teda siin nägema, ei pea tema tundma, et ta on siin mulle vastumeelselt, et ma enamasti hambad ristis olen nõus.

Selle lahendusega ole ettevaatlik. Väga kiiresti tehakse siin järeldus, et meil ongi nii tore kõigil koos olla, ema (st sina) ongi üleliigne, vaata, tema tõstab muudkui tüli, ilma temata on nii hea rahulik ja sõbralik olla.

Ma ei soovita sul seda taktikat kasutada, eriti kui on teada, et sa just selle pärast kodust ära lähed, et ämm tuleb. Sellistes olukordades ei saa lahtiste kaartidega mängida, sest kaks inimest juba mängivad sinu vastu kokku (ämm ja mees), üsna pea võidakse ka lapsed sinu vastu keerata. Selliseid lugusid on juhtunud küll ja rohkem.

Tark naine hoiaks selles olukorras suu kinni, jätaks oma mõtted enda teada, tõmbaks keep smilingu peale ja ja käituks kavalalt. Näiteks ise räägiksin ilmselt kõigepealt oma emale olukorra ära ja paluksin temalt abi. Alustuseks ütleksin mehele, et ma olen nüüd aru saanud, missugune suur varandus on hea ja lähedane läbisaamine oma vanematega, ja et mul hakkas häbi, et ma ise oma vanematega niisama hästi läbi ei saa. Viimane aeg on asja parandada! Nädalavahetusel tuleb minu ema ka siia, siis ongi nii tore, üks suur sõbralik pere! Sinu ema oskab hästi suppi keeta, minu ema jällegi praadi teha, mõtle missugune kena kokkusattumus! – Ja vastuvaidlemist sallimata, lausa küsimata, koliksin oma ema sisse täpselt samaks ajaks kui ämm teil on. (See eeldab muidugi sinu emalt koostöövalmidust ja võimet ülima rahulikkusega naeratada ja etelda, kui väga talle kõik see meeldib). Ema siis toimetaks samamoodi teie majas, ämmaga tülli ei läheks vaid vastupidi, muudkui aga kiidaks teda aga toimetaks ise täpselt sama otsustavalt (ämm triigib, siis ema teeb lillepeenraid OMA maitse järgi, ämm riietab lapsi, ema loeb õhtujuttu ja vannitab väikseid), ja sina ka muudkui kiidaksid mõlemale takka. Muidugi oleks see hullumajas elamine, aga näitliku õppetunni andmiseks võiks seda mõnda aega lausa rahulolevalt taluda. Siis vaadata, kui väga see olukord kõigile meeldib.

On ka lõputult muid variante. Põhipoint on siiski see, et sa praegu, kui sinu vastu juba töötatakse, ei annaks oma positsioone käest ega ütleks välja, mida mõtled, st sa pead oma tegelikke kavatsusui ja tundeid varjama, sest neid on väga lihtne pöörata sinu kahjuks. Kui ma oleks sina, ei läheks ma ka sel nädalavahetusel kuhugi (mõtleks näiteks välja, et ei tunne ennast hästi, kõht on lahti vms) ja jääks koju ning toimetaks julgelt oma toimetusi edasi. Vean kihla, et kui ootamatult ja viimasel hetkel heatujuliselt teatavaks teed, et jääd ikka koju, siis on sealpool pettumus suur ja sa saad näha, mida need inimesed tegelikult sinu vastu plaanivad. Sina aga tee nägu, et ei saa midagi aru, muudkui aga naerata ja osale kõiges täiega. Edasised strateegiad peavad lähtuma samast punktist: sind sinu kodust välja ajada ei saa, ja sina teed oma otsused ise, omaette, meest oma mõtetesse pühendamata (lapsi tuleb telgitagustest pingetest säästa niikuinii).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.08 08:55; 13.08 09:20; 17.08 14:04; 18.08 12:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nt järgmiseks nädalavahetuseks leppisime kokku, et ema võib tulla, kuid mina lähen selleks ajaks kodust ära (mitmeks tunniks siis). Teda soovivad näha kõik ülejäänud pereliikmed, las nad naudivad seda siis. Mina ei taha teda näha, mina teen midagi, mida mina tahan, las nemad naudivad omaetteaega. Ja minul on minu aeg. Ei pea mina hambad ristis teda siin nägema, ei pea tema tundma, et ta on siin mulle vastumeelselt, et ma enamasti hambad ristis olen nõus.

Selle lahendusega ole ettevaatlik. Väga kiiresti tehakse siin järeldus, et meil ongi nii tore kõigil koos olla, ema (st sina) ongi üleliigne, vaata, tema tõstab muudkui tüli, ilma temata on nii hea rahulik ja sõbralik olla.

Ma ei soovita sul seda taktikat kasutada, eriti kui on teada, et sa just selle pärast kodust ära lähed, et ämm tuleb. Sellistes olukordades ei saa lahtiste kaartidega mängida, sest kaks inimest juba mängivad sinu vastu kokku (ämm ja mees), üsna pea võidakse ka lapsed sinu vastu keerata. Selliseid lugusid on juhtunud küll ja rohkem.

Tark naine hoiaks selles olukorras suu kinni, jätaks oma mõtted enda teada, tõmbaks keep smilingu peale ja ja käituks kavalalt. Näiteks ise räägiksin ilmselt kõigepealt oma emale olukorra ära ja paluksin temalt abi. Alustuseks ütleksin mehele, et ma olen nüüd aru saanud, missugune suur varandus on hea ja lähedane läbisaamine oma vanematega, ja et mul hakkas häbi, et ma ise oma vanematega niisama hästi läbi ei saa. Viimane aeg on asja parandada! Nädalavahetusel tuleb minu ema ka siia, siis ongi nii tore, üks suur sõbralik pere! Sinu ema oskab hästi suppi keeta, minu ema jällegi praadi teha, mõtle missugune kena kokkusattumus! – Ja vastuvaidlemist sallimata, lausa küsimata, koliksin oma ema sisse täpselt samaks ajaks kui ämm teil on. (See eeldab muidugi sinu emalt koostöövalmidust ja võimet ülima rahulikkusega naeratada ja etelda, kui väga talle kõik see meeldib). Ema siis toimetaks samamoodi teie majas, ämmaga tülli ei läheks vaid vastupidi, muudkui aga kiidaks teda aga toimetaks ise täpselt sama otsustavalt (ämm triigib, siis ema teeb lillepeenraid OMA maitse järgi, ämm riietab lapsi, ema loeb õhtujuttu ja vannitab väikseid), ja sina ka muudkui kiidaksid mõlemale takka. Muidugi oleks see hullumajas elamine, aga näitliku õppetunni andmiseks võiks seda mõnda aega lausa rahulolevalt taluda. Siis vaadata, kui väga see olukord kõigile meeldib.

On ka lõputult muid variante. Põhipoint on siiski see, et sa praegu, kui sinu vastu juba töötatakse, ei annaks oma positsioone käest ega ütleks välja, mida mõtled, st sa pead oma tegelikke kavatsusui ja tundeid varjama, sest neid on väga lihtne pöörata sinu kahjuks. Kui ma oleks sina, ei läheks ma ka sel nädalavahetusel kuhugi (mõtleks näiteks välja, et ei tunne ennast hästi, kõht on lahti vms) ja jääks koju ning toimetaks julgelt oma toimetusi edasi. Vean kihla, et kui ootamatult ja viimasel hetkel heatujuliselt teatavaks teed, et jääd ikka koju, siis on sealpool pettumus suur ja sa saad näha, mida need inimesed tegelikult sinu vastu plaanivad. Sina aga tee nägu, et ei saa midagi aru, muudkui aga naerata ja osale kõiges täiega. Edasised strateegiad peavad lähtuma samast punktist: sind sinu kodust välja ajada ei saa, ja sina teed oma otsused ise, omaette, meest oma mõtetesse pühendamata (lapsi tuleb telgitagustest pingetest säästa niikuinii).

Kellele sellist ussi ja tema võltsnaeratust vaja on lõppude lõpuks? 100x hullem kui ehk liiga abivalmis ämm.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.08 18:42; 16.08 15:41; 17.08 14:16; 24.08 18:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selline sissisõda mulle ei istu. Kui olen, siis olen ausalt vihane, kui minu tass on ka täis, siis olen ausalt lahke ja viisakas. Lihtsalt teema tegemise hetkel olid järjekordselt kokkulepped, mis (loomulikult minu kahjuks) ei pidanud. Ma ise vihkaks, kui keegi niimoodi salalikult viimasel hetkel minu plaanidesse sisse lendab, just seda osa ma talun kõige vähem, miks ma peaksin sellist etendust hakkama oma kodus tegema. Ja ma ei mõelnud seda “las nad naudivad siis” sugugi sarkastiliselt või tagamõttega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 13.08 07:59; 13.08 09:14; 14.08 10:53; 14.08 15:08; 15.08 08:06; 15.08 16:45; 16.08 07:41; 16.08 16:39; 17.08 12:09; 17.08 14:40; 17.08 15:37; 18.08 16:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selline sissisõda mulle ei istu. Kui olen, siis olen ausalt vihane, kui minu tass on ka täis, siis olen ausalt lahke ja viisakas. Lihtsalt teema tegemise hetkel olid järjekordselt kokkulepped, mis (loomulikult minu kahjuks) ei pidanud. Ma ise vihkaks, kui keegi niimoodi salalikult viimasel hetkel minu plaanidesse sisse lendab, just seda osa ma talun kõige vähem, miks ma peaksin sellist etendust hakkama oma kodus tegema. Ja ma ei mõelnud seda “las nad naudivad siis” sugugi sarkastiliselt või tagamõttega.

Ma ei tea küll, mis plaanid eelnevalt olid, aga kas nii tuleks sinu jaoks kőne alla, et ämm kuidagi nendesse plaanidesse kaasata? Et oleks selline kompromiss, et tuleb küll külla, aga sellega seoses ei muutu teie plaanid, vaid ämm teeb nädalavahetuse niiöelda kaasa teiega?
(edaspidiseks mõnikord)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.08 08:49; 16.08 09:00; 16.08 16:27; 17.08 15:02; 17.08 15:43; 18.08 08:48; 25.08 14:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tagasihoidlik ettepanek: äkki sa siis ei vahutaks 13. korda enam teemas, mis sind ei kõneta, millega sul pole kogemust ega tahtmist teha konstruktiivseid kommentaare.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 13.08 07:59; 13.08 09:14; 14.08 10:53; 14.08 15:08; 15.08 08:06; 15.08 16:45; 16.08 07:41; 16.08 16:39; 17.08 12:09; 17.08 14:40; 17.08 15:37; 18.08 16:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul EI OLE sellist lugu ja SELLISEID probleeme. Seetõttu ma ei suuda mõista ka sellist vahutamist ja see ajab mind juba muigama. :). Küll aga tean oma tutvusringkonnast vääääga palju erinevaid suhtumisi, mida ma näitena ka ära tõin. Probleemid lahenevad suhtlemise teel, mitte käed puusa panemisega.

Mina ka ei mõista, miks sa üritad teemaalgataja loole juurde pookida neid enda tuttavate lugusid. Kui sa ei usu teemat, ära usu, aga ikkagi me arutleme siin seda kirjeldatud (olgu või hüpoteetilist) olukorda. Kuna sul on suur soov hoopis neist oma tuttavatest rääkida ja kõigele lisaks sind ennast see teema otseselt ei puudutagi, ehk peaksid uue teema avama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.08 08:49; 16.08 09:00; 16.08 16:27; 17.08 15:02; 17.08 15:43; 18.08 08:48; 25.08 14:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nädalavahetusel külas tundub mulle isegi leebe variant. Minu rahulikult teises Eesti otsas elanud (eks)ämm kolis meie juurde ruttu peale meie abiellumist. Mees ei olnud vastu ja minu arvamusega ei arvestanud. Elasime korteris, kus minu ja mehe privaatruum oli ainult magamistuba. Ämm arvas, et nii tore ju, tema pensionär ja aega küll, saab aidata tööl käivat noorpaari. Mehe töögraafik oli selline, et suure osa ajast ma veetsingi ämmaga oma mehe asemel. Ämm tegi ka süüa, algul mind häiris, kuid hiljem võtsin vabalt. Las teeb, mees on toidetud ja minul vähem kohustusi. Tegin paralleelselt neid toite ka, mis mulle meeldis ja kuidagimoodi see elukene toimis. Lõpuks siiski läksime lahku. Raiskasin oma nooruse aastaid selle jama peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olid järjekordselt kokkulepped, mis (loomulikult minu kahjuks) ei pidanud.

Kas need olid kokkulepped või sinu korraldused, mida ei täidetud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 14.08 14:52; 14.08 18:27; 14.08 21:04; 14.08 21:05; 15.08 23:10; 16.08 15:21; 16.08 18:07; 16.08 20:38; 17.08 21:39; 24.08 16:21; 24.08 16:25; 24.08 21:41; 25.08 23:18; 27.08 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minust saab ka varsti ämm. ma tahan oma laste elust ikka osa saada. eeepool ütlesin, et süüa ma teha ei viitsi, seega midagi vaaritama ei hakkaks. aga mulle meeldib käia shoppamas ja sisustamine meeldib mulle ka hullupööra.
mis te arvate, kui mu laps hakkab elama oma elu, kas on tore kui ma ostan sinna elamisse mööblit ja kangaid oma maitse järgi ja sisustan selle elamise ära. mis siis et laps tahaks seda ise teha. sätingi end sinna sisustama.
kui ta saab lapsed. kas on tore, kui ostan ta lastele riideid poest või kaltsukast? kuigi ehk ta tahab seda ise teha. olles ise veel uhke enda üle, et vot kui palju ma aitan.
ma olen küll 50 (peaks veel saama aru, et kui ta ei taha neid asju, siis ei taha) aga kas 70 aastaselt ma võiks seda siis teha? sest olen juba auväärses eas ja mind enam ümber ei kasvata. ma soovin ju vaid head ja tahan et seda hinnataks! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.08 08:26; 15.08 08:01; 15.08 21:10; 18.08 08:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus see teie trollivabrik asub? Ikka seesama MTÜ “Mängime-et-see-kõik-on-tõsi”

Te olete oma ajupesu “lobitöös” juba nii laisaks läinud, et lausa kopeerite “oma lugusid”. irv.

Jeerum, mis seal vahet on?
Enamik õnneks loeb midagi muud ka peale Perekooli ja ei võta seda kui Elu Piiblit, nagu sa ette kujutad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.08 08:49; 16.08 09:00; 16.08 16:27; 17.08 15:02; 17.08 15:43; 18.08 08:48; 25.08 14:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pean teemaalgataja kaitseks välja astuma. Väga haige kuidas siin teda kõik ravile suunavad.
Kui mina sama probleemiga silmitsi seisin, soovitati minul ka esimese asjana ravile minna. Nii tore kui ämm tuleb. Terve nädalavahetuse passib meie kodus. Alguses aktsepteerisin seda hambad ristis ja lootsin mingidki muutust, aga ajapikku see aina süvenes. Kui sellel teemal oma kaasaga juttu tegin, siis ta oli hämmingus. Mismõttes sa ei taha minu ema siia. Mul on kohustus tema ees, tema kasvatas mind…
Ühesõnaga kõigist kokkulepetest sõideti ajapikku üle. Ma ei taha mingit mutti enda diivanile magama. Sorry. Minu pere ja minu elu.
Aga ilmselt ämm nüüd rõõmustab. Saab oma lapsekesega koos olla nii palju kui tahab. Sest pahal sai villand ja jättis selle suhte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ajaks ka närvi, kui mees helistaks ämmale praktiliselt terve päeva. Ämma peale ei oleks pahane, mehe peale küll, sest terve päev telefoni otsas rippumist tähendab seda, et kõik mehe tehtavad asjad on paratamatult ülejala tehtud. Siiski arvan, et see 7 korda päevas helistamise jutt on kerge kunstiline liialdus. Või mine tea…
Samuti häiriks mind, kui ämm või ükskõik kes teine elaks minujuures ca 8 päeva kuus, just nendel aegadel, kui meil on ühised puhkepäevad. Sellisel juhul teeks suu lahti ja ütleks. Ja kahel korral kuus laseks ikka tulla, siis teeks omi asju, perega või ilma. Kui tegu pole just paariaastaste laste ja dementse vanainimesega, siis keeraksin halva enda kasuks. Ämm ei taha lapsi hoida? Ja siis? Paned fakti ette ja ta hoiab, sest ta on ju juba nagunii seal. Hoiab kas või selle väikese aja, et saate mehega kahekesi poodi minna või jalutama kaheks tunniks. See, et mees on memmepoeg, tähendab reeglina seda, et see memmepoeg ei täida mitte ainult ema soove vaid ka naise omi, kui naine need soovid konkreetselt ja näägutamata esitab.

Minu elu ajaks vist ka osad inimesed täiesti pöördesse. Ämm elab kõrvalmajas ja me näeme teda seitse päeva nädalas. Õnneks ei jää ta ööbima. Ämm tassib ka suppi, banaane, muud sööki, lastele igasuguseid hilpe, mehele sokke, istub vahel paar tundi mu diivanil või õuenurgas ja räägib juttu. Mul ka mees on üksikema memmepoeg, hilja naise võtnud. Õnneks pole ainuke laps, aga teised lapsed elavad kaugel.
Esimesed paar aastat oli mul ka raske harjuda, aga ma proovisin. Olin leebe ja kange samal ajal.
Söögid võtsin vastu, sest miks mitte. See teeb minu elu kergemaks ja õnneks tean, et mingit aegunud rämpsu ei tooda ka. Muidugi kõik asjad ei maitsenud, aga siis viskasin pärast minema. Ei söönud vägisi, sest ei suuda toitu ära visata. Kui nüüd mõelda, et lõpuks läheb see toit ikka ühtemoodi kõige kaduva teed, siis pole ju tegelikult üldse vahet, kas see saab ära visatud otse või läbib enne seedekulgla.
Kui ämm tuleb ja mul on tegemist, siis ma teen omi asju ja ämm istub lastevalves. Tahab või ei taha, aga kuna ta võtab osa meie pere ajast, siis peab ta midagi ka vastu andma. Ma ei käi ämma külas olles kannatajanäoga ringi ega ohka ahastavalt silmi pööritades. Ütlengi: oh, väga hea, et tulid, mul ongi vaja poes ära käia/aiatöid teha/koristada/kuskile pikemalt helistada/kaks tundi uinakut teha/mehega minna sinna ja tänna. Ämmal on seepeale täpselt kaks varianti – kas keelduda ja ära minna või siis olla abiks. Ja kuna asjad pole kunagi ühepoolsed, siis olen ka mina talle abiks, koos mehega või üksi, kuidas kunagi.
Üllataval kombel minu memmepojast mees lasi paari aastaga ema põllepaeltest lahti. Eks ma alguses nägin selle nimel natuke vaeva ka, panin mehe rakkesse ja mitte ainult meie pere heaks, ema jaoks ikka ka. Ämma kutsusin last hoidma, mehel palusin ämma puud riita laduda, ise niitsin ära nii meie kui ka ämma hoovi. Mitte mossitades, ikka rõõmsalt ja tegusalt. Pole võimalik lõhkuda teiste sidet, ise midagi vastu andmata ja lootes, et teiste kurbuse najal minu isiklik pereõnn õitseb. Nii need asjad lihtsalt ei käi. Sa kas loobud täielikult või proovid asja muuta, nii et võidaksid kõik.
Minu jaoks oli alguses täiesti vastuvõetamatu, et lisaks mehele on mul ka pidevalt kohalviibiv ämm, aga möödunud on üle kümne aasta ja ütlen ausalt, et olen väga rahul. Mehe ja ta ema vahel valitsevad ikka soojad suhted, aga ma näen ja tunnen, et ämm hoolib minust isegi rohkem. Või siis vähemalt arvestab rohkem minu arvamusega. Me ei ole just otse sõbrannad, aga lähedased küll. Teise ema eest on ta mulle. Eks ma pidin ennast ka muutma, mõnede asjadega harjuma ja laskma neil asjadel saada uueks normaalsuseks. Minu mehe ema ei pea tundma, et ta on sissetungija, pigem tunneb ta, et saab väikeste asjadega meile abiks olla, meie samas anname vastu ja oleme abiks suurte asjadega. Ja sealjuures mind üldse ei häiri, et mees käib ringi ema ostetud sokipaariga. Ämm tahab oma sokkide ja suppidega ju ainult head, mitte ainult mehele – ikka tervele perele.
Oma lapsi vaadates ma saan ju ometigi aru, et emaarmastus ei saa otsa põhjustel, et laps saab juba ise hakkama, et tal on teisi inimesi kõrval, et vanus on titeeast suurem. Tahaks ju isegi tulevikus oma laste eludest osa saada, mingil määral ka igapäevaelust, mitte aastast aastasse oodata vaid sünnipäevi või jõule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa jätsid lapse ka maha?

Selle ämma lapse jättis jah maha ilmselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.08 08:55; 13.08 09:20; 17.08 14:04; 18.08 12:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tuleb tuttav ette?

“…ämm tassib 7 liitrit suppi…seljatäie kaupa tassib…mees on memmekas….käisin psühholoogi juures…hambad ristis…”

Tuleb muidugi VäGA tuttav ette, sest see on ka minu teema 🙂 🙂 aga miks see sind niimoodi torgib, aru ma ei saa?

Kägo 10:15: SUUR TäNU SULLE! Just sellist juttu oli mulle vaja! MA tahan ka seda olukorda kõikide kasuks p66rata, sa andsid mulle innustust ja lootust. Kui sa veel jõuad, ehk kirjutad veel, kuidas sa algusaegadel selle muutumiseni jõudsid, mingeid nippe?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 13.08 07:59; 13.08 09:14; 14.08 10:53; 14.08 15:08; 15.08 08:06; 15.08 16:45; 16.08 07:41; 16.08 16:39; 17.08 12:09; 17.08 14:40; 17.08 15:37; 18.08 16:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi kõik asjad ei maitsenud, aga siis viskasin pärast minema.

Aga miks peaks kellegi kodu jäätmejaamana kasutama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 14.08 14:47; 14.08 18:28; 14.08 18:36; 14.08 21:58; 14.08 22:07; 23.08 08:04; 23.08 10:02; 23.08 15:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuleb muidugi VäGA tuttav ette, sest see on ka minu teema ???? ???? aga miks see sind niimoodi torgib, aru ma ei saa?

Pöörasin tähelepanu et turul ei müüda lahtist suppi. ???? ???? ????
Mõtle järgmine kord oma lookes(t)es midagi paremat välja.
Muuseas – ainult esoteerikahullud jooksevad sensitiivide vahet et oma ämmast lahti saada. ????

Kuule, sind ärritab teemaalgataja ja tema partei. Sa oled üleolev, halvustav ja kõiketeadja teiste suhtes. Mis kuradi pärast sa siin käid, kui see pole “sinu tass teed”? Mine oma sugulaste juurde, ela ja naudi neid – sa ei pea siin ennast õigustamas ja üleolevust loopimas käima. Sulle on seda juba ennegi öeldud, aga loll inimene on jah paraku ka edev – seda ma näen nüüd isegi. Kas sul pole midagi muud, produktiivsemat, teha?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 14.08 14:47; 14.08 18:28; 14.08 18:36; 14.08 21:58; 14.08 22:07; 23.08 08:04; 23.08 10:02; 23.08 15:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sul pole midagi muud, produktiivsemat, teha?

Ma loen vahetevahel teie “produktiivsust” siin Perekoolis. Ära siis vihasta kui vahest mõni sinusugustest jääb ise oma õigustamisega vahele.

Ei, mina ei vihasta. Vihane ja vaevatud teiste elu-olu üle oled sina. 17+ korda pead iseendale tõestama, et sinu elukorraldus on kõige õigem? Mu meelest viitab see mingit sorti erivajadusele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 14.08 14:47; 14.08 18:28; 14.08 18:36; 14.08 21:58; 14.08 22:07; 23.08 08:04; 23.08 10:02; 23.08 15:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule, sind ärritab teemaalgataja ja tema partei. Sa oled üleolev, halvustav ja kõiketeadja teiste suhtes. Mis kuradi pärast sa siin käid, kui see pole “sinu tass teed”? Mine oma sugulaste juurde, ela ja naudi neid – sa ei pea siin ennast õigustamas ja üleolevust loopimas käima. Sulle on seda juba ennegi öeldud, aga loll inimene on jah paraku ka edev – seda ma näen nüüd isegi. Kas sul pole midagi muud, produktiivsemat, teha?

Mina näiteks saan aru tema võitlusest. Teie tahate siin, nagu ka paljudes muudes peksmiseteemades peamiselt seda ämma peksta, hukka mõista, taga rääkida, lõputult kiruda. Kui siis mõni julgeb sekkuda väheke tasakaalukama vaatega või koguni söandab asja vaadata selle hirmsa ämma poole pealt, läheb klatšimooride peas meeletu virrvarr lahti. Te lihtsalt ei talu mingit keerulisemat lähenemist, ei, ikka peab olema selge süüdlane ja siis peab saama teda nüpeldada. Tõde ei huvita absoluutselt. Sellised lähevad ükskõik mida tegema, kui ässitada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 14.08 14:52; 14.08 18:27; 14.08 21:04; 14.08 21:05; 15.08 23:10; 16.08 15:21; 16.08 18:07; 16.08 20:38; 17.08 21:39; 24.08 16:21; 24.08 16:25; 24.08 21:41; 25.08 23:18; 27.08 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas üldjoontes sa arvad, et poeg peaks sinu arvamusega arvestama endale abikaasa valikul või ei?

Ma pole tema, aga minu vastus on, et üldjoontes tuleks pojale kasuks, kui ta minu arvamusega arvestaks. Nii et jah, ma arvan, et peaks.
Näide: võtta endale naiseks kolme klassi haridusega, äratätoveeritud ja mehe sugulasi juba ette igaks juhuks tõrjuv räme kriminaal ei tõota poisile mingit ilusat tulevikku. Ma sooviksin sel juhul, et ta arvestaks minu arvamusega.
See ei tähenda kahjuks, et ta arvestabki.

Aga kui uus minia soovib minu juurde kolida, kas ma siis tohin arvamust avaldada või ei?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 14.08 14:52; 14.08 18:27; 14.08 21:04; 14.08 21:05; 15.08 23:10; 16.08 15:21; 16.08 18:07; 16.08 20:38; 17.08 21:39; 24.08 16:21; 24.08 16:25; 24.08 21:41; 25.08 23:18; 27.08 11:44;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 100 )


Esileht Pereelu ja suhted ämm ajab lahku

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.