Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Ämmaemand ja kaal

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Ämmaemand ja kaal

Postitas:

Tean, et kaaluteemasid on siin küll ja küll, seega ei uurigi nii väga, kui palju keegi juurde võttis. Probleem seisneb pigem selles, et endal on tekkinud tõrge ämmaemandaga kohtumise ees, kuna tal on kaalu kohta ülimalt jäik arvamus.

Nimelt olen praegu 25. nädalat rase ja juurde olen võtnud 5,5 kg. Minu enda arvates ja ka igasuguseid kalkulaatoreid kasutades on tegu täiesti normaalse ja igas mõttes paraja kaalutõusuga. Juurde hakkasingi võtma alles kahe kuu eest, seega kaalutõus on olnud eelmisel kuul 3 kg ja nüüd 2,5 kg.

Ämmaemand on aga sellest nii šokis, et peab loenguid toitumisest ja suunab aina trennidesse. Sellest talle ei piisa, et ma tean vägagi, mis on tervislik toitumine (pole kunagi ülekaalus olnud), ja ma tõesti ei soovi mingit otsest trenni, küll aga liigun palju ja käin jalutamas.

Ma tõesti mõistaksin, kui ma oleksin ülekaalus, võtaksin iga kuu juurde 3 kg ja oleksin alles 10. nädala juures, aga see pole ju ometi nii! Kas tõesti ei või rohkem kui poole raseduse peale 5,5 kg juurde võtta? Kusjuures see ei paistagi nii väga välja, lihtsalt kõht kasvab ja puusad on laiemad. Ämmaemand aga rõhutab tugevalt, et kuus võib juurde võtta maksimaalselt 2 kg, lisas veel, et parem kui 1 kg, ja üldist kaalukõverat minu puhul nagu ei näegi. Ka näidud on mul kõik korras.

Kas kellelgi on veel sellist asja olnud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen seda päris palju kuulnud, et osad ÄEd on ikka väga ranged kaaluga. Kohe kui paar kilo juures kuuga, hakkab hurjutamine pihta. Samas normaalkaalus inimesel ongi normaalne võtta kuni 15 kilo juurde.
Tuttaval oli nii, et alguses võttis ligi 6 kilo alla. Kui kuuendal kuul paar kilo ühe kuuga juurde võttis ja sellega oma algkaalu jõudis, sai kohe loengu ja ÄE tahtis veel toitumisnõustaja juurde saata!

Minul oli väga normaalne ÄE ja ei öelnud kordagi midagi, kui viimasel paaril kuul 2-3 kilo kuus juurde võtsin. Kokku tuli 13-14 kilo ja kuna enne oli normaalkaalus, siis see oli täiesti normaalne.

Muidu mul oli ka umbes selline kaalutõus 25 nädalal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 21:42; 20.03 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa normaalne kaalutõus on see, ära põe!
Kas kaalutakse igal visiidil ämmaka juures või kaalud ise kodus? Ütle talle siis sobivam number ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on sinu ämmaemanda probleem, mitte sinu probleem. Mul on hea näide – nii mina kui mu sõbranna oleme väga heas kaalus – ehk siis näitajad olid meil identsed. Rasedusega võtsime mõlemad juurde umbes ühepalju – 12-13 kg. Tema sai oma ämmaemandalt pidevalt loenguid, kuidas ta peab tõsiselt hakkama jälgima, mida ta sööb. Minu ämmaemand rääkis, et sa oled nii sale, sul ongi normaalne võtta niimoodi juurde.

Püüa mitte liiga tõsiselt seda juttu võtta ja vajadusel vaheta ämmaemandat. Minu kogemuse põhjal võin öelda, et kaalu juurdetulemine on väga individuaalne ka eri rasedustega samal naisel, rääkimata eri naiste vahel. Mõne lapsega ei võta mitu kuud eriti juurde ja siis ühel kuul tuleb 2-3 kg, teisega võtan pidevalt 1 kg kandis juurde. Mind ajaks ka selline jutt närvi. Su kaalutõus on minu arust ideaalne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen normaalkaalus, aga 25. nädalaks oli juurde tulnud juba 12 kilo. Ise olin ka täiega mures, et miks nii (söön nagu enne, ei õgi magusat ja rämpsu). Jälgimisel olen arsti juures. Tema ütles, et kui turseid pole, siis normaalkaalus inimese jaoks pole see mingi ebanormaalne kaalutõus. Eelmiste rasedustega tuli juurde 16-18 kilo, mis paari kuuga ilma igasuguse dieedita kadusid. Ju keha kogub imetamiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Irw mul on endal praegu 28 nädalat täis ja juures 6 kg ning pigem olen kuulnud arstilt lauseid stiilis, et oi näed ikka midagi on juurde tulnud ja kas ikka tööl käies korralikult söömiseks on aega 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, mina soovitan hoopis olla ise ka järsk sellise ämmaemandaga ja öeldagi otse välja, et sa ei soovi temaga kaalunumbrit arutada. Võibololla isegi osakonnajuhatjale kirjutada märgukiir, et sul on üle poole rasedusest möödas, juurde oled võtnud alla 6 kg ja ämmaemand ei jäta sind rahule. Ausaltöeldes ajab närvi küll, et iga ämmaemand mingeid omi põhimõtteid ajab, mitte ei käi asi ühtsete juhtnööride järgi. Kahjuks läheb asi eriti hulluks, kui imetamisega mured tekivad – siis on ravamuis sama palju nagu on ämmaemandaid 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla on probleem selles, et esimestel kuudel ei tulnud üldse kaalu juurde ja siis korraga lausa 3kg? Kui nii edasi ja iga kuu +3kg, siis 40.nädalaks on ikkagi üle normi juba kaalu – kõige suurem kaalutõus peaks siiski jääma III trimestrisse. Oleks niimoodi vaikselt +0,5-1kg iga kuu, siis vast ei paneks tähelegi 🙂
PS! Kus sa kaalud? Äkki see ämmaka üldkasututav kaal on paigast ära? Kuskil mujal usaldusväärse kaaluga kontrollkaalumist teha ei saa?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isegi kui teemaalgataja võtaks nüüd iga 4 nädalaga 3 kilo juurde, oleks lõppkaal 17 kilo, mis ei ole ka ei tea mis kohutav kaalutõus. Tean mitmeid 25-30+ kilo juurdevõtjaid. Vot see on liig

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 21:42; 20.03 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttav teema. Minu ämmaemand pole küll konkreetselt kurjustanud, aga on ikka öelnud, et ära magusat ikka söö ja liigu rohkem jne. Hetkel on mul 37+3 ning juurde olen võtnud ca 13kg. Esimesed 22 nädalat kusjuures ei võtnud üldse juurde ning enamus kilosid tuli III trimester. Söömist kusjuures ei muutnud. Ma võin ausalt öelda, et ehk midagi tuli sellest juurde, et liikusin vähem, aga siiski olen nüüd üritanud jalutada jne, et aktiivsus säiliks. Lisaks hakkasingi vaatama, et mida ma söön, kuigi enne pole probleemi olnud. Ikka tiksub vaikselt juurde 😀 Homme pean ämmaemanda juurde jälle minema ja ca 2kg on tõusu viimasest visiidist. Juba tean, et hakkab jälle pihta, et palju magusat söön ja kuidas liigun 🙁 Visiitidest saab niiviisi midagi negatiivset, mitte kohtumine, kus saan veenduda, et beebiga kõik korras.

Minu jaoks on veel kuidagi eriti raske kuulda, et ära ikka seda söö ja toda söö, sest olen kunagi paranenud söömishäirest ning õppisin nö normaalse inimese moodi sööma (ehk et kaal püsiks ja ei kardaks teatud sööke). Olen märganud et peale ämmaka visiite tulevad pähe samad mõtted nagu siis – umebes et aga mis siis kui täna ei sööks? Samas beebi heaolu on minu jaoks tähtsam ja tegudeni ei jõua õnneks asi. Loodan sellele, et sünnitus pole kaugel ning paari kuu pärast kui saab trenni tegema hakata 🙂 Lisaks pidi rinnaga toimine ka kaasa aitama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul, viimane kägu, on juba päis lõpp käes ja enam pole nii oluline, aga muidu ma ikka mainiksin ämmakale neid kunagisi söömishäireid ja et oled seetõttu kaaluteemade suhtes tundlikum. Ma pole sellele ise varem mõelnud, aga see teema võiks küll kuuluda ämmaemandate koolituse juurde – kuidas nõustada (kunagiste) söömishäiretega rasedat, et kogemata pöördumatut kahju ei tekitaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issakene kuidas mul siis ikka vedanud on. Praegu olen 22+5 rase ja juurde võtnud selle ajaga umbes 9 kilo (algkaal 51 kilo). Samas kõik enda vanad riided lähevad siiamaale selga, isegi rasedateksad seisavad veel kapis, sest isegi peale värvlis oleva kummi pingutamist kipuvad need mul alla vajuma. Ma ei kujutaks ettegi, et ämmaemand hakkaks nüüd veel näägutama, et issand-issand, nii palju juurde võtnud. Üleliia magusat ma ei söö ja mõni tuttav on hoopiski mures, et kas ma ikka söön piisavalt palju, sest peale selle, et rinnad on natuke suurenenenud ja kõht väheke ümaramaks läinud, pole kuskilt neid kilosid näha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tuli raseduse ajal juurde ca 9-10 kg (esimesed poolteist kuud polnud teadlik rasedusest ja seega oli algkaal oletuslik). Minu puhul oli ämmaemanda suhtumine hoopis see, et kas ma ikka söön korralikult ja mida ma söön? Oldi nagu veidi mures, sest mul oli eraelulise kriisi tõttu depressioon. Kardeti, et võibolla ma ei söö ja loode ei saa vajalikke toitaineid. Tõesti, isu oli väga kehva, aga ma ikka sõin ka ja võtsin iga päev vitamiine, omega 3 kapsleid jne. Minu meelest on miinimum 10 kg, mis peaks raseduse ajal juurde tulema. Ja palju sõltub ka sellest, kas raseduse alguses ollakse ala-, normaal- või ülekaalus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 25ndl oli pluss 8. Ütlesin ise ämmakale, et natsa palju. Tema numbrit ei teinud. Eks see ole suht individuaalne aga ütlevad, et pluss 2 kuu ajaga on veel piiripeal. Üle selle palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Ämmaemand ja kaal

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.