Esileht Pereelu ja suhted Anonüümne kiri

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Anonüümne kiri

Postitas:

Tere, Mulle saadeti FB kontole anonüümne kiri tundmatult- kas on kuidagi võimalik teada saada, kust arvutist kiri saadetud vms? Saatja kohta pole FB midagi- tundub, et konto ongi tehtud kirja saatmisesks…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 11:37; 13.02 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mis teemaks? Mehel armuke`?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 11:58; 13.02 13:14;
To report this post you need to login first.

muidugi saab kindlaks teha, aga mitte tavainimene ja sellises olukorras. Kui just ähvarduskiri polnud, siis võid veebikonstaabli poole pöörduda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehh, kui siin on teemad, et kui tean, et sõbranna mees petab teda, mida teha; siis pooled soovitavad, et ära tee midagi ja pooled, et saada anonüümkiri.

Nüüd üks käitus selle teise poole soovituse järgi ning teemaalgatajal pole mure hoopis mitte oma mehega, vaid sellega, et kes see krdi siga sellise kirja julges saata…
Mees on superisa ja illikuku.

P.S. Seda saatjat on võimatu kindlaks teha. Ükski konstaabel samuti mitte ei tee seda.
Sest mida sa hakkaksidki peale infoga, et see on saadetud ntx Eesti Rahvusraamatukogust?
Saad kuidagi need kaamerate väljavõtted ning näed hulka inimesi, kes seal sel hetkel käisid?

P.S.2. FB-sse varikonto tegemine on algeline meetod. Saab ilma ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tasu kohe teemaalgatajat materdada, kui te isegi ei tea, milles asi on. Mulle saadeti näiteks ükskord libakiri, armukadeda eksi poolt, samamoodi sisuks oli see, kuidas elukaaslane mind petab.
Paraku sai üsna kiiresti teada, kellega tegu on: inimene oli natuke liiga IT-kauge ja rumal, et oma jälgi peita. Ei kasutanud küll Facebook’i.

Kui su eks on rumal, siis oled seda ka ju ise. Vaevalt, et tark inimene pikalt rumalaga “eksiks” jõuab saada või vastupidi.

Ja see sinu näide rumala sõbra/eksi/sõbranna/kelleiganes kohta materdab teemaalgatajat veel rohkem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kust ma seda teada saaks, et kiri nn, rahvusraamatukogust saadetud? pean pöörduma miski it firmasse või mis? Olen jah arvutis võhik

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 11:37; 13.02 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kust ma seda teada saaks, et kiri nn, rahvusraamatukogust saadetud? pean pöörduma miski it firmasse või mis? Olen jah arvutis võhik

Sa oled ikka eriliselt loll. Lihtsalt hea soovitus sulle : jäta asi sinnapaika, lase olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 11:58; 13.02 13:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sain mitu aastat anonüümseid ja solvavaid smsse ja tead: Eesti seadused keelavad sellised saatjad avaldada. Isiku puutumatus/ananüümsus on olulisemad. Niiet ära üldse loodagi politseilt või muust sellisest kohast abi saada. Eriti veel mingi fb kiri. Mina sain saatja teada ainult tänu heale analüüsivõimele, märkide jälgimisele ja ka väikesele nuhkimisele, kuna kahtlusalune oli olemas. Muidugi ta ei tunnistanud iial, et tema nende taga oli aga tema hilisemad teod ja smsside lõppemine näitas, et mul oli õigus. Sa ei saa saatajat teada ilma superhea häkkerita.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 13:47; 14.02 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kust ma seda teada saaks, et kiri nn, rahvusraamatukogust saadetud? pean pöörduma miski it firmasse või mis? Olen jah arvutis võhik

Kui just tegu ei olnud tõsiseltvõetava ähvarduskirjaga, mis kipub sinu elu kallale, siis ei saagi teada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Su ainuke võimalus on anonüümset kirjutajat manipuleerida nii, et ta ise hakkab sulle infot andma ja selle käigus selgub ka tema isik. Aga see eeldab head psühholoogiatundmist ja laskumist tema tasemele.

Kõigepealt täna teda edastatud info eest ja ütle, et ootad talt veel informatsiooni kui midagi peaks olema…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teine inimene oskab arvutit kasutada, siis ei saagi teada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 14:15; 13.02 15:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

FB puhul ei ole mitte mingit võimalust teada saada kes või kust saatis. Perekooli puhul näiteks on, saad võrrelda IP aadresse jne. ja siis mitut postitust kokku pannes midagi järeldada.
Ainus võimalus psühholoogia. st meelitada teda ennast ära andma vestluses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge kujutage ette, et IP-aadress on nagu tänavanimi ja majanumber. Kui inimene kasutab suvalist avatud võrku ja näiteks Tori, on see nõela heinakuhjast otsimine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 14:15; 13.02 15:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tegemist pole sind otseselt sõimava kirjaga, siis mina soovitaks edasi suhelda. Kui tegu on tõesti hoiatava kirjaga ” su kaaslasel on keegi”, siis näitaks seda ka oma kaaslasele. Ütled, et said kirja ja oled häiritud kirja sisust. Sisu näitaks ainult siis kui kaaslane ka kõrval on, siis on ehe reaktsioon kohe näha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tegemist pole sind otseselt sõimava kirjaga, siis mina soovitaks edasi suhelda. Kui tegu on tõesti hoiatava kirjaga ” su kaaslasel on keegi”, siis näitaks seda ka oma kaaslasele. Ütled, et said kirja ja oled häiritud kirja sisust. Sisu näitaks ainult siis kui kaaslane ka kõrval on, siis on ehe reaktsioon kohe näha.

Kuna teema oli alajaotuses “Pereelu ja suhted” siis ilmselgelt on küsimus mehes, kes võibolla petab. Mitte töökaaslases, kes saadab anonüümselt sõimukirja, kuna ei salli teemaalgatajat tema pikkade kunstripsmete pärast.
Kuna teemaalgataja on seda petmist ka juba varem kahtlustanud, siis see kiri ei tulnud 100% üllatusena.

Kaaslasega ta rääkida ei saa, sest puuduvad usalduslikud suhted juba ammu.
Vastasel korral poleks seda teematki ju.

Mis kirjas sisaldus, see jääb vaid algataja teada. Kõik teavad, et kunagi ei saa nõu küsida, avades ainult pool asjast.
Ta ikka proovib, et äkki saab.

Või ÄKKI on ta kuulus näitleja?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.02 18:42; 14.02 13:00; 14.02 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule saadeti ka kunagi FB-i anonüümne kiri “sinu mehel on pikaajaline kõrvalsuhe teise naisega”. Kirja saatjat ma teada ei saanudki aga kiri oli tõsi. Pisut kahtlustasin ühte sõbrannat..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saadetakse kiri ja siis blokitakse sind ära.
Parem oleks anonyymseid kirju mitte lugeda

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mille helduse pärast on vaja teada, kes kirja saatis. Ole heale teatajale tänulik ja võta oma petturist mees vahele. Ükskõik, kas teatajaks on heatahtlik sõber, kes oma ibfot ei julge otse öelda, või mehe armuke, kes soovib sinult meest ära lohistada. Keskendu nüüd edasisele tegevusele, mitte ära mängi amatöördetektiivi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sain mitu aastat anonüümseid ja solvavaid smsse…

Siis see solvaja järelikult ostis iga kord uue kõnekaardi (3€/tk vist?) ja saatis selle pealt?
Sest juba aastast 2010 on paljudel telefonidel menüüs funktsioon “block this caller” ja rohkem see kontakt sinuga ühendust ei saa…
Pidi ikka väsimatu idioot olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.02 18:42; 14.02 13:00; 14.02 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis see solvaja järelikult ostis iga kord uue kõnekaardi (3€/tk vist?) ja saatis selle pealt?
Sest juba aastast 2010 on paljudel telefonidel menüüs funktsioon “block this caller” ja rohkem see kontakt sinuga ühendust ei saa…
Pidi ikka väsimatu idioot olema.

Jah, igakord saatis uuelt nr. Ja kui vastu saatsin siis sms kohale ei läinud. Järelikult viskas kohe ära kaardi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 13:47; 14.02 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui üks kaaslane teist petab, on väga hea sellest siiski teada saada.
Tean sellist juhust, kus armuke oli omaenda armukirjade avaldamisest väga häiritud ega tunnistanud neid.Kui armukese mees need “armukirjad” lugeda sai, siis naisel endal nn “tegijana” oli seda väga raske tunnistada. Tema käitumine päädis pärast nii oma mehe kui oma armukese naise mustamises ja naeruvääristamises. Jube inetu ja hale lugu, kus inimesed pigem löövad oma lähedastele noa selga, kui “viga/tiivaripsutusi” tunnistavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perekooli puhul näiteks on, saad võrrelda IP aadresse jne. ja siis mitut postitust kokku pannes midagi järeldada.

Kuskohas näeb perekoolis postitaja ip-aadressi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 14:00; 14.02 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis see solvaja järelikult ostis iga kord uue kõnekaardi (3€/tk vist?) ja saatis selle pealt?

Odavaimad kõnekaardid Eestis on 0,95€ ja 1€ tükist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 14:00; 14.02 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis see solvaja järelikult ostis iga kord uue kõnekaardi (3€/tk vist?) ja saatis selle pealt?

Odavaimad kõnekaardid Eestis on 0,95€ ja 1€ tükist.

No näete – lõpuks tunnistas ka ise üles, et saatis neid lollakaid sms-sse.
Muidu poleks ju hindadega nii kursis.

Kui üks kaaslane teist petab, on väga hea sellest siiski teada saada.

Teemaalgatust ikka lugesid?
Ei ole hea ja kindlasti on vaja pärast seda amatöör-detektiivi mängima hakata.
Sest mees TÕESTI on illikuku ja truu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.02 18:42; 14.02 13:00; 14.02 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perekoolis on üsna lihtne IP-d kätte saada ka tavakasutajal kui õnnestub huvitav isik ette teadaolevasse teemasse postitama saada.
Mis selle IP-ga peale hakata? Kui ispides tuttavaid pole, siis mitte vähimatki. Ja selleks peab inimene ikka loll olema, et oma koduse netiga mingit jama postitab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 01:32; 24.02 18:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perekoolis on üsna lihtne IP-d kätte saada ka tavakasutajal kui õnnestub huvitav isik ette teadaolevasse teemasse postitama saada.
Mis selle IP-ga peale hakata? Kui ispides tuttavaid pole, siis mitte vähimatki. Ja selleks peab inimene ikka loll olema, et oma koduse netiga mingit jama postitab.

Taaskordne kiirkontroll näitab, et FB arvates asun ma Harjumaal ja telefon, et Tallinnas. Tegelikult jääb pakutu ja reaalsuse vahele umbes 115 km.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Taaskordne kiirkontroll näitab, et FB arvates asun ma Harjumaal ja telefon, et Tallinnas. Tegelikult jääb pakutu ja reaalsuse vahele umbes 115 km.

Vähemalt Telial on kogu eesti IP-de pool nüüdseks ühine. Varem oli neli suuremat piirkonda.
paljdues geolokatsiooni teenustes on see info uuendamata ning tulemusel võid vabalt hüpata pärnu, tallinna ja jõhvi vahet (ei mäleta, mis see neljas oli).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 01:32; 24.02 18:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mina Tallinnas tööjuures inkognito režiimis oma facebooki kontole logisin, siis sain pärast teate, et minu kontole on sisse logitud Rakverest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mina Tallinnas tööjuures inkognito režiimis oma facebooki kontole logisin, siis sain pärast teate, et minu kontole on sisse logitud Rakverest.

Huvitav, et minu sisselogimised klappisid alati asukoha mõttes täpselt. Tallinn oli alati Tallinn ja mitte Rakvere. Nüüd ei ole enam pikka aega vaadanud, aga kui tööl käisin ja seal vahel harva FB-d või oma isiklikku meili kasutasin, siis ikka pärast kontrollisin üle. Ühel korral tekkis kahtlusi ja siis sain teada, et töökaaslane oli minu vabal ajal mu FB-s käinud, kuna olin tööarvutis parooli kogemata “mäleta mind” peale unustanud. Pärast seda juhtumit tegin alati “clear recent history”. Igaks juhuks teen seda ka kodus, sest elukaaslase laps kolab aeg-ajalt minu arvutis…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 12:25; 27.02 12:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mina Tallinnas tööjuures inkognito režiimis oma facebooki kontole logisin, siis sain pärast teate, et minu kontole on sisse logitud Rakverest.

Huvitav, et minu sisselogimised klappisid alati asukoha mõttes täpselt. Tallinn oli alati Tallinn ja mitte Rakvere. Nüüd ei ole enam pikka aega vaadanud, aga kui tööl käisin ja seal vahel harva FB-d või oma isiklikku meili kasutasin, siis ikka pärast kontrollisin üle. Ühel korral tekkis kahtlusi ja siis sain teada, et töökaaslane oli minu vabal ajal mu FB-s käinud, kuna olin tööarvutis parooli kogemata “mäleta mind” peale unustanud. Pärast seda juhtumit tegin alati “clear recent history”. Igaks juhuks teen seda ka kodus, sest elukaaslase laps kolab aeg-ajalt minu arvutis…

Elukaaslase lapsele, kui tal muud arvutit ei ole, tuleb luua eraldi, piiratud õigustega, külalise konto arvutisse – ja oma arvutikonto kaitse parooliga. Nii lihtsat asja inimesed ei tea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 12:33; 27.02 13:31;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Pereelu ja suhted Anonüümne kiri

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.