Esileht Ilu ja tervis Antidepressandiga lõpetamine – Zoloft

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Antidepressandiga lõpetamine – Zoloft

Postitas:

Mul täitub kolm aastat Sertraliini võtmist. Erinevate geneerikute kasutamise järel jäin originaalile (Zoloft) pidama. Psühhiaatriga, kes esmaselt ravimi välja kirjutas, mul enam kahjuks ühendust ei ole.
Enesetunne on stabiilselt parem, närvilistel perioodidel esineb ärevust nagu igal diagnoosita inimeselgi. Olen aga ravikuuriga pea 20 kilo kaalus juurde võtnud. Mõte on hakata ravimit tasapisi vähendama – igapäevane kogus on keeruliselt tükeldatav 1,25 tabletti. Suurendamine oli suhteliselt lihtne – pidin lihtsalt ühest päevast alates 1/4 tabletti lisaks võtma.
Kuidas ravimi ärajätmisega – kas samuti ühel hommikul lihtsalt võtan 1 tableti ja kuu pärast jätkan 0,75 või peaksin vähendamisega kuidagi ülepäeviti alustama esialgu? Lugesin küll ravimid.wordpress.com, kuid hoolimata asjalikuna tunduvast infost, ei ole seal mingeid viiteid blogi pidajatele, et seal pakutavat eelistada näiteks siinsetele nõuannetele.

Palun jagage oma kogemusi või nõuandeid, kuidas pikema antidepressantide tarvitamise järel enesetunnet jätkuvalt heana hoida ja samas tasapisi ravimist loobuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõni vähendab mitmete kuude viisi, mõni jällegi jätab päevapealt ära.

Jäta ära 0,25 kaupa 2-3-nädalaste intervallidega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oled nii pikalt võtnud peaks vähendama väga aeglaselt ja pika aja jooksul. Küsi oma arstilt kindlasti nõu. Minu soovitus on teha seda nii, et lahustad tableti kindlas koguses vees ja siis jood süstla abil selle vedeliku sisse. Iga kahe-kolme nädala tagant vähendad seda hulka, mida süstlaga sisse jood. Ja ülejäägi viskad ära. Nii nagu beebidele imeväikseid koguseid antakse!

Ravimi ära jätmine peab olema väga aeglane, muidu tulevad tagasilöögid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mina vähendasin küll väga aeglaselt, loobusin tasapisi kogust vähendades aasta jooksul, ometi tekkisid neli kuud pärast loobumist meeletud ärevushood. Nüüd olen uuesti AD peal ja ei loodagi enam, et kunagi nendeta elada saaksid. Ilmselt on mul geneetiliselt soodumus ärevushäirele, sest mingit põhjust selleks ei ole, elan stabiilset ja rahulikku elu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Ilu ja tervis Antidepressandiga lõpetamine – Zoloft

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.