Esileht Beebi ja mitmikud Appi. Laps pikali olles ainult nutab.

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Appi. Laps pikali olles ainult nutab.

Postitas:

Mure,siis selline:
4,5 kuune beebi. Selili ei taha üldse olla-keerab end kõhuli-see on okei. Paar kuud talle meeldis kõhuli olla.Aga nüüd kõhuli ka ei meeldi. Ainult süles ja ainult näoga väljapoole,et näha mis ümberringi toimub.
Kui maha panenen ,siis kohe hakkab hüsteeriliselt nutma. Iseg hetkeks ei saa ta diivanile/voodisse panna ,et vetsu minna-kohe nutab vinguval hääletoonil. Võtan sülle ja hakkan asju näitama, siis kohe vait ja naeratab. Ta ei õpigi ju roomama kui ta koguaeg süles on. Põrandal olles pea vastu põrandat ja hüsteeria.
Ei saa ju kogueaeg last süles hoida.niimoodi läheb hulluks. Ja kas see lapse seljale ei tee kahju, kui ta koguaeg süles on?

Kas see on okei ? või teen ma midagi valesti? Palun abi!

Tänan soovituste ja kommentaaride eest.:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sülesolemine lapsele küll kahjulil pole. Osad lapsed veedavadki esimesel aastal suurema osa ajast kôhukotis/linas, kuidas nad roomama-istuma hakkavad, ei tea. Aga need oskused ei pruugigi enne 7-8kuud tulla, nii et vara muretseda ☺

Proovi lapsega koos pôrandal pikali olla

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps on süles istumas ilma toeta, siis teeb küll jah süles olek seljale liiga.
Ole lapsega koos põrandal, mängi ja vaadake igasuguseid asju. Üksi on lapsel igav.

Minu laps oli sünnist saadik kotis, isegi aastaselt käisime õues veel kotiga, aga oskused omandas sellegi poolest. Keerama hakkas 4-kuuselt, roomama 6-kuuselt, tõusis toenajal püsti 8-kuuselt, käputama ja toe najal kõndima hakkas 9-kuuselt, iseseisvalt istuma hakkas minema 12-kuuselt (istuda oskas 8-9-kuuselt) ja kõndima 1a3-kuuselt. Tahtis ka pigem süles olla, mitte maas. 3-kuuselt saadeti taastusravisse, sest vasak pool oli nõrk. Paari kuuga sai korda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käputama?

käputama ‹37›
käperdama, käega kobama. *Et muudkui ränka tööd ja tagaajamist ning siis lase end käputada ka veel, enne kui oled valmis inimenegi. A. Mälk. (http://www.eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=k%E4putama&F=M)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 17:30; 21.08 22:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käputama?

käputama ‹37›
käperdama, käega kobama. *Et muudkui ränka tööd ja tagaajamist ning siis lase end käputada ka veel, enne kui oled valmis inimenegi. A. Mälk. (http://www.eki.ee/dict/ekss/in…..a&F=M)

Sõnad muutuvad, tekivad, saavad uue tähenduse vastavalt vajadusele. Keel nii arenebki. Küll ta varsti ka ÕSi jõuab, tore eestikeelne sõna.
Kasutavad nii arstid kui ka füsioterepeudid juba ammu, rääkimata muidugi lapsevanematest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käputama?

käputama ‹37›
käperdama, käega kobama. *Et muudkui ränka tööd ja tagaajamist ning siis lase end käputada ka veel, enne kui oled valmis inimenegi. A. Mälk. (http://www.eki.ee/dict/ekss/in…..a&F=M)

Sõnad muutuvad, tekivad, saavad uue tähenduse vastavalt vajadusele. Keel nii arenebki. Küll ta varsti ka ÕSi jõuab, tore eestikeelne sõna.
Kasutavad nii arstid kui ka füsioterepeudid juba ammu, rääkimata muidugi lapsevanematest.

No selge. Ma loodan, et kui peaksin lapse saama siis tunnen ära, et aaa see ongi käputamine. Hetkel tean küll, et lapsed roomavad, kõnnivad põlvili, siis tõusevad ja kõnnivad toe najal ja siis juba ilma toeta. Aga kas tõesti kellelgile ei tundu see sõna häirivana?! Või mida see tähendama peaks? Et roomab, aga samas ei rooma, selleks paningi otsingusse ja ei tule väga täpset vastet mida see tähendab lapse puhul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 17:30; 21.08 22:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hahaa, kui ma paar aastat tagasi esimest korda lapseootele jäin, siis küsisin ka lastega sõbrannalt, et “kuule, mida see käputamine tähendab?”. Ta siis selgitaski, et neljakäpukil liikumine .. minu jaoks oli enne lapsesaamist üks roomamine kõik! :))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu esimene laps oli samasugune. Veel 10 aastat (kuni järgmise lapse sünnini) läksin ma alati pingesse, kui nägin, et keegi paneb lahtiste silmadega imiku voodisse või kärru pikali – olin nii harjunud, et see tähendab automaatselt raketistardi valjusega hädakisa. 🙂

Õppis keerama, roomama, käputama ka selline laps. Tõsi, kõike tegi ta hiljem kui teised, aga pigem oli kisamisel ning üldisel lihaskonna nõrkusel sama algpõhjus (hapnikupuudus sünnil), mitte ei olnud kehv areng sülestassimise tulemus. Välja kukkus lõpuks täiesti normaalne ja väga tubli laps, kuigi esimesed kolm aastat olid ikka väga rasked ja ma ise olin juba üsna leppinud, et mingi puue tal tõenäoliselt on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Beebi ja mitmikud Appi. Laps pikali olles ainult nutab.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.