Esileht Beebi ja mitmikud appi! ma ei taha enam rinda anda..

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: appi! ma ei taha enam rinda anda..

Postitas:

Aidake nõuga.. Laps on juba 7+kuud ja ma tõesti ei taha enam talle rinda anda. Ta hammustab päeval ja terve öö ripub rinna otsas, ei saa ma magada ja asendit vahetada. Enam ei taha ja ei jaksa. Kolmas laps ja selleks ajaks olen teistega ka lõpetanud. Sööb tahket toitu küll kenasti, aga no pudelit ei võta ja kõik. Olen proovinud NANi, Aptamili, Tuttelit, Hippi – EI on konkreetne. Ei võta pudelist ega ka tassist. Lutiga ka ei oska ta midagi teha.
No kuidas saada ta nö. pudeli otsa ja rinnast lahti armsad kogenud emad? Palun nõu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 17:32; 15.01 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi eri tüüpi lutte pudelile. Äkki mõni meeldib. Mul sülitas kõik need kallid Nukid jms välja, aga lõpuks leppis mingi odava tavalise pruuni lutiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, seda kõige tavalisemat ümmarguse otsaga lateksist lutti võiks proovida (kui neid kuskil üldse on).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vana on “7+ kuud”?Sellist soovitust sa muidugi ei taha kuulda, aga miks tingimata täiesti lõpetada? Võõruta näiteks ainult öisest söömisest.. või plaanid öösel piimasegu hakata andma? See on minu meelest küll pigem selline “vihma käest räästa alla” variant.
Kui laps õpib ja sina saad paremini magada, võib päeval juba lihtsam olla.
Saan aru, et sa oled teiste lastega pudelimajandusega harjunud, aga kujuta hetkeks ette, et ei peaks seekord üldse selle pudelimajandusega tegelema… see on täitsa reaalne! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 22:01; 16.01 08:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma plaaniks jah öösel pigem piimasegu anda. Esimeste lastega andsin ka öösiti vast kuni aastani ja polnud hullu midagi. Kõik tarvikud varusin magamistuppa ja sai päris kiirelt segu valmis. Öine võõrutamine on paraku selle tissisõltlase jaoks pigem võimatu, nii ei mängi välja. Peaks tegema ikka täieliku lõpu. Aga kuidas – see on küsimus..
Tänane öö oli taas hullumaja. Magab konkreetselt koguaeg tiss suus, kui suust välja tuleb ja ma vaikselt yritan asendit vahetada, siis hakkab kohe nutma, nagu olekski luti kaotanud. Inimlutt ma olen, mis muud 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 17:32; 15.01 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma plaaniks jah öösel pigem piimasegu anda. Esimeste lastega andsin ka öösiti vast kuni aastani ja polnud hullu midagi. Kõik tarvikud varusin magamistuppa ja sai päris kiirelt segu valmis. Öine võõrutamine on paraku selle tissisõltlase jaoks pigem võimatu, nii ei mängi välja. Peaks tegema ikka täieliku lõpu. Aga kuidas – see on küsimus..
Tänane öö oli taas hullumaja. Magab konkreetselt koguaeg tiss suus, kui suust välja tuleb ja ma vaikselt yritan asendit vahetada, siis hakkab kohe nutma, nagu olekski luti kaotanud. Inimlutt ma olen, mis muud ????

Ma ei saa siis aru. Ütled, et pole esimene laps, aga samas kuidagi nagu üle pingutad selle öise poolega. Noh, selles mõttes, et ise oled tüdinenud ja saad aru, et oled “inimlutt”, aga olukorda ei saa muuta?
Ta ju saab lisatoitu? Õhtul enne ööund korralik kõhutäis, tahket toitu, mis kõhtu pikalt täis hoiab ja öö (ütleme 22.00 kuni 06.00) on magamiseks. No röögib mõni öö, mis siis? Parem õudne lõpp, kui lõputu õudus. Kui sa oled nii kaua juba andnud hoolega maailma kõige loomulikumat toitu oma pisikesele, siis ma ei saa küll aru sellest pudelitoidu soovist. Milleks selle taaraga üldse sahmerdama hakata? Milleks nii suur tita, kes ka lisatoitu saab, üldse öösel süüa peab saama?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pea vastu! Mul oli 7,5 kuuselt täpselt sama seis. Rinnad olid narmasteks. Taipasin, et tal polnud enam kõht tühi ja sellepärast ta enam ei imenud korralikult, vaid tegeles mingisuguse lutsutamisega. Ilmselt sellepärast ta ka pudelit vastu ei võtnud – ta ei tahtnud ju tegelikult piima. Ta tahtis soojust ja lähedust.
Kuna mul oli lõpuks nii valus, siis läks öine söögi vähendamine üsna kiirelt. Võtsin tema enda unetsüklitest lähtuvalt graafiku, et rinda annan 4+3+2+2 h kaupa. Tundus temale kõige loogilisem variant. Sellel hetkel ärkas ta mul öösel lausa 1 h ja vahel isegi 40 min järel, seega see graafik oli ikka hüppeline edasiminek. Esimene öö röökis hirmsasti. Pakkisin ta kõvasti oma külje alla, panin luti suhu ja laulsin. Suure kisa peale jäi lõpuks ikka magama. Ma magasin muidu palja ülakehaga (lihtsam kogu see tissitamine), aga siis panin omale lausa pikkade käistega pluused, et meil oleks võimalikult vähe nahakontakti.
Nüüd 3 kuud hiljem naudin jälle imetamist. Headel öödel magab 4-5 h kaupa ja kui siis oma tissivääksu teeb, siis joob korralikult suurte sõõmudega ega näri ega lutsuta. Et meil on veel 2 hammast tulemas ja üldse on mõned ööd ja päevad igasuguste muude kasvuraskuste pärast nii ärevad, siis olen väga rõõmus, et ikka läbi surusin ja jätkasin imetamist. Nii lihtne on last rahustada ja lohutada. Nups tissi otsa ja igasugusest hädast on saanud minevik.
Jõudu sulle, väga vastik koht kus olla – tean, tean!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma plaaniks jah öösel pigem piimasegu anda. Esimeste lastega andsin ka öösiti vast kuni aastani ja polnud hullu midagi. Kõik tarvikud varusin magamistuppa ja sai päris kiirelt segu valmis. Öine võõrutamine on paraku selle tissisõltlase jaoks pigem võimatu, nii ei mängi välja. Peaks tegema ikka täieliku lõpu. Aga kuidas – see on küsimus..
Tänane öö oli taas hullumaja. Magab konkreetselt koguaeg tiss suus, kui suust välja tuleb ja ma vaikselt yritan asendit vahetada, siis hakkab kohe nutma, nagu olekski luti kaotanud. Inimlutt ma olen, mis muud ????

Saan aru, et sul on hästi meeles, kuidas esimeste lastega oli, kuid praegu on sul teine olukord. Laps on juba nii pikalt rinda saanud ja vanus juba selline, et tõepoolest pole vaja talle öösel hakata piimasegu (vaigistamiseks) toppima. Piim on ju ikkagi toiduks mõeldud ja selles vanuses laps tõesti jaksab öö ära veeta ilma söömata. See (öine) võõrutamine on nagunii raskem aeg ja miks sa tahaks endale ja lapsele teha seda, et kõigepealt see piimasegule üleminek (mis lapse jaoks on ikkagi stressitekitav, sest nagu sa kirjutasid, ei lepi ta hea meelega piimaseguga) ja siis mingil ajal jälle (täielik) võõrutamine. Minu meelest see vastaja rääkis ka õiget juttu, kes öisest võõrutamisest kirjutas. Esimesed ööd saavad muidugi rasked ja magamata olema, kuid see läheb paremaks.
Ma pole mingi rinnapiima”hull” ja ei laida sinu pudelimõtet tingimata maha, aga selles vanuses tundub see lihtsalt ebamõistlik muudatus (kui “aparaat” muidu toimib ilusti 🙂 ) Lisaks rahaline väljaminek jne Sul on ainult mõni kuu veel jäänud…
Kuidas iganes otsustad, oled väga tubli, et hoolimata varasemast (endale tuttavamast ja lihtsamast) kogemusest oled seekord nii kaua rinnapiimaga jätkanud! Pea veel veidi vastu, kui suudad 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 22:01; 16.01 08:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine nädalaks-paariks kodust ära ja laps jäta isaga. Kõik lapsed on mul nõnda võõrutatud, olid ka 7-kuused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma soovitaks ikkagi nõuannet raamatust Nututa uni. Hakka treenima nibu ära võtmist. Kohe kui on uinunud, võtad nibu ära. Kui selle peale ärkab, annad tagasi, aga ainult minutiks-paariks või niikaua kui jälle uinub. Kui unes naeratab, on hea nibu eemaldada. või v’ikse sõrmega. Mina niimoodi treenin oma 5 kuust praegu maast-madalast, et läbi une lutsutamine ei ole normaalne. Nibule pane Purelan salvi, on lihtsam kätte saada ja nibu ei jää valusaks. Võid nibu asemel anda ka oma väikse sõrme otsa imeda, küüs keele poole. Kui ta on väga unine ja läbi une tahab imeda, siis läheb see trikk läbi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Beebi ja mitmikud appi! ma ei taha enam rinda anda..

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.