Esileht Ilu ja tervis Appi – mõtlen end hulluks, PAP-proov

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Appi – mõtlen end hulluks, PAP-proov

Postitas:

Mure siis selline, et arst avastas, et pole ammu mult pap-proovi võtnud ja võttis siis, ütles veel et väga ilus emakakael ja kõik silmale väga korras.

Kodus aga, lolli peaga, hakkasin googeldama ja nüüd on jama majas – paljud emakakaelavähi sümptomid on mul olemas – valud alaseljas ja jalgades, põieprobleemid, rohke voolus (6k tagasi sünnitasin ja päevad pole veel hakanud). Mul on IVF beebi ja huvitav, kas siis kogu selle pika tee ajal arstid kordagi ei võtnud PAP-proovi, sest digiloost ei näe küll ja ise ei mäleta 🙁 Olen korralikult arsti juures alati käinud, kuidas see proov siis on tegemata nii pikalt olnud….

Nüüd nutan silmad peast, et äkki ongi see haigus 🙁 Proovide vastusteni läheb veel aega 🙁 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa loll. Muud pole küll öelda. Minu arust võetakse PAP iga kord, kui vähegi naistearstile nina pistad, nii et suure tõenäosusega on sul seda ennegi võetud ja kontrollitud. Põieprobleemid ja rohke voolus on tõenäoliselt raseduse ja sünnituse tagajärg, tee vaagnapõhjalihaste harjutusi. Voolus võib olla ka bakteriaalsest vaginoosist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raseduse ajal tehakse kohe kindlasti pap-test. Ja kui on juba sümptomid, on asi väga hull ja silmaga näha. Mul on ka niisama visuaalselt kõik ilus, aga juba aastaid käin düsplaasia tõttu 2x aastas kolposkoopias, sh pap-testi andmas. Mingeid sümptomeid pole.

Sa lihtsalt mõtled üle, mängi googeldamise asemel lapsega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need sümptomid pigem siiski raseduse ja sünnitusega seotud, taastumine võtab pisut aega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

a põlvekedra paistetuse sümptomeid ei ole?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma mõtle, et sul om ishias, eriti pääs…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mida te kõik õelutsete? Inimene on mures ju.

Teemaalgatajale soovitan mitte üle mõelda. Oota rahulikult vastus ära. Selle muretsemisega teed vaid endale halba ja laps ka kindlasti tunnetab, et oled närvipundar. Kõik on kindlasti korras!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

No mida te kõik õelutsete? Inimene on mures ju.

Teemaalgatajale soovitan mitte üle mõelda. Oota rahulikult vastus ära. Selle muretsemisega teed vaid endale halba ja laps ka kindlasti tunnetab, et oled närvipundar. Kõik on kindlasti korras!

me ei õelutse, me toome teda maa peale

liiga ilus ja lohutav ninnu-nännu-nunna jutt seda ei tee

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Teemaalgatajale soovitan mitte üle mõelda.

mina just soovitaks mõelda, loogiliselt.
praegu pole seda tegevust vist üldse tehtud, ainult fantaseeritud on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei usu, et need sümptomid vôimaliku vähiga seotud on, siis oleks see nii kaugele arenenud, et sünnitusel juba näha. Mul on diagnoositud emakakaelavähk, see tuli välja regulaarse pap testiga, diagnoos pandi siis, kui tükk välja lõigati, aga uurima hakati, sest pap oli korrast ära (cinIII). Selles mõttes mul ei vedanud, et käisin kogu aeg pap-e tegemas, kõik olid korras. Ja kui esimest korda korrast ära, siis oligi juba vähk. Ühtegi sümptomit mul ei olnud…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellised tuutud saavad veel lapsi.. masendav. Pole sul häda midagi, ainult tiba otu oled peast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui PAP testis on mingid muutused, siis on need vähieelsed muutused, mitte kaugeltki vähk.
Neid muutusi teatud vanuseni jälgitakse, vajadusel koniseeritakse emakakael ja kui ka selle konisaadi lõpptulemusest tuleb välja CIN3 ei ole see vähk, vaid vähieelne muutus.
Ja emakakaelavähil endal mingit tuntavat sümptomaatikat ei ole, kaugemale arenenud emakavähil on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Ilu ja tervis Appi – mõtlen end hulluks, PAP-proov

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.