Esileht Beebi ja mitmikud Aptamil Digestive Care-st

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Aptamil Digestive Care-st

Postitas:

Tere!

Ehk on keegi analoogse teemaga kokku puutunud ja oskab aidata.
Nimelt laps on ca 1 kuune ja sisuliselt alates sünnist sai esimese 2 nädala jooksul (olematule) rinnapiimale lisaks tavalist aptamili. siis aga hakkasid suured gaasitamised ja tekkis beebiakne. Esmalt jäi ära rinnapiim – muutust ei tulnud. Siis proovisime Aptamil Comforti, aga asi läks hullemaks. Siis Hippi Comforti ja asi läks veelgi hullemaks (kakas meeletult, kaka roheline, koguaeg gaasitas ja valutas, näos tuli punne juurde). nüüd kirjutas perearst aptamil digestive care`i ja kuigi algul tundus, et asi läheb paremaks (aknet on oluliselt vähem, laps kakab kuni 2 korda päevas jne), siis tundub, et ka see ei sobi – kaka on jätkuvalt roheline, gaasivalud on sisuliselt enamuse ärkveloleku ajast, tundub, et ka maitse ei meeldi.
Mida teha?
kuidagi väga palju on neid vahetusi lühikese aja jooksul, aga kuidagi ei anna sujuvat üleminekut ka teha, kui näha on, et üldse ei sobi.
Ehk siis nüüd on õhus küsimus, et äkki proovida uuesti tavalist aptamili? Samas tavaline aptamil on magus võrreldes digestiviga st kui ikka see tavaline ajab asja hulluks, siis ehk pärast ei saa tedaüldse digestivile?
või…
mida üldse teha, last on nii jubedalt vaevlemas päris hull näha…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga äkki laps ei talu laktoosi või piimavalku? Minu ühel lapsel olid (aastaid tagasi) samuti põsed karedad ning punased ja kaka roheline ja talle kirjutas perearst umbes 1 kuu vanuselt välja sojapiimasegu. Seda sai apteegist soodusretseptiga. Sealt edasi sai vaheldumisi rinda (piima oli vähe) ja seda segu. Põsed said korda. Kaka oli väga kaua roheline. Kui hakkas lisatoitu saama, siis läks pruuniks, aga kena kollast rinnapiimakakat ma tema puhul ei näinudki. Samas, gaasivaludes laps ei kannatanud. Ise jätsin oma toidust piimatooted välja ja võtsin kaltsiumitablette.
Ma ei tea, kas tänapäeval (sest see laps on juba gümnaasiumis) on võimalik beebi laktoositalumatust testida?
PS. Hilisemas elus pole lapsel laktoositalumatust ega muid allergiaid esinenud esinenud. Seega ma ei tea, kas sojapiimale üleminek oli põhjendatud või ei. Lihtsalt need põsed ja roheline kaka kõlasid kuidagi tuttavalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läbitud etapp. Meil sai ka alates 1,5kuust tavalist Aptamili, vahepeal ka Tuttelit. 3-kuuselt hakkas nahk punetama, läks karedaks, põlveõndlad läksid verele. Kaka oli roheline. Laps ise oli suht rõõmus, gaasid käisid läbi. Kuna nahk läks iga nädalaga koledamaks, kaka jätkuvalt jube, siis läksime arstile, 4,5-kuuselt määrati algul Atamil Allergy. Nädalaga läks kõik veel hullemaks, saime kiirelt Digestive retsepti, nädalaga tõmbas näost punetuse maha. Aga roheline kaka oli kokku 5 kuud! Nahk oli verel veel 1a4kuuselt, periooditi oli korras ja siis jälle sügas end verele. Meil oli kahtluseks piimavalgu talumatus, kuna laktoositalumatuse korral peaks piimatoodete tarbimisel kõht lahti olema kuniks piimatooteid tarbitakse. Otse loomulikult ei hakka keegi su beebil seda diagnoosima, kuna suurem osa lapsi kasvab sellest 3.eluaastaks välja.
Minu lapse nahk on nüüd aasta korras olnud, laps 2a4k. Vahel harva tulevad atoopilised laigud, siis tuleb lihtsalt spets kreemiga kreemitada. Laps võib kõike süüa, meie ainus häda on kõhukinnisus. Nii et midagi nagu oleks viga, aga arstid uurima ei hakka, kuna vastavad sümptomid puuduvad (piimasuhkru- või -valgutalumatus).
Ma soovitaks sul kuu-kaks proovida jätkata. See mõjub siiski aeglaselt. Aga kui laps tugevalt vaevleb, räägi kohe arstiga, ei ole mõtet last piinata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Beebi ja mitmikud Aptamil Digestive Care-st

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.