Esileht Tööelu, raha ja seadused. Arestitud konto ja palga maksmine teise inimese arvele.

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Arestitud konto ja palga maksmine teise inimese arvele.

Postitas:

Kas keegi teab ,mida toob kaasa kui laps oma palga minu arvele laseb kanda ?Endal tal konto arestitud .
Firma soostus niiviisi tegema aga mina kahtlen .Kuidas mõjutab meie mõlemi tuludeklaratsiooni ?

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.08 08:40; 15.08 11:21; 17.08 14:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu kui lapsevanema kohus on õpetada oma lapsele, et võetud kohustused tuleb täita, mitte võimaldada talle nendest kõrvale hoidmist. Las maksab oma võlad ära, siis pole vaja mööda võõraid kontosid ringi hiilida.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

äkki oleks sul viimane aeg lapsele selgitada, et oma tegude eest peab igaüks siiki ise vastutama ja oma võlad ära klaarima? kaua ta ikka emme selja taha poeb oma pahandustega?

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.08 09:36; 15.08 15:45; 18.08 11:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööandja võib kanda töötaja avalduse alusel ükskõik kelle arvele töötasu.Aga nii kui firma TSD maksuametile esitab,siis saab kohtutäitur info, et võlglane sai tasu ja siis saadab kohtutäitur tööandjale kirja sanktsioonidega,mida ta täitma peab.See kehtib juhul,kui konto on arestitud kohtutäituri poolt ja sel juhul ei pääse võlglane võla tasumisest.Tööandja ei saa eirata kohtutäituri ettekirjutust.Viimasega pannakse tööandjale kohtus teha võlgniku palgast kinnipidamisi,et tasuda võlg otse kohtutäituri a/a-le.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi teab ,mida toob kaasa kui laps oma palga minu arvele laseb kanda ?Endal tal konto arestitud .
Firma soostus niiviisi tegema aga mina kahtlen .Kuidas mõjutab meie mõlemi tuludeklaratsiooni ?

Olen tööandja ja sellised palved on üsna sagedased. Rumalus on see, et Maksuamet saab sellest reeglina paari kuu joosul aru ja hakkab oma nõudma. Väga lihtsameelne on arvata, et selline võte aitab oma võlgadest kõrvale hiilida. Teade töötamise kohta läheb ju registrisse ja sealt edasi on juba lihtne järge ajada, kuhu palk läheb. Veelgi enam, tavaliselt pannakse tööandja võlgu maksma enne palga väljamakset (kelle arvele siis iganes).

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen :Tänan kõiki vastuste eest .Olen selgitanud lapsele aga püüan ka asja endale selgeks teha juhuks kui ta minu selja taga toimetama peaks hakkama .Siiani on ta päris kenasti maksnud .Aga kusagilt ta kuulis ,et nii on ka võimalik .

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.08 08:40; 15.08 11:21; 17.08 14:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen :Tänan kõiki vastuste eest .Olen selgitanud lapsele aga püüan ka asja endale selgeks teha juhuks kui ta minu selja taga toimetama peaks hakkama .Siiani on ta päris kenasti maksnud .Aga kusagilt ta kuulis ,et nii on ka võimalik .

Jah, võimalik on ja pole seadusevastane. Tuludeklarit ei mõjuta, sest tasu deklareerib firma ikka töötaja nimel.
Kui töötaja enda pangaarvele enam töötasu ei laeku, saab tööandja varsti kohtutäiturilt töötasu arestimise akti, vastav summa peetakse enne palga väljamakset töötasust kinni ja tööandjal tekib seetõttu lisatöö jamada kellegi võlgadega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.08 11:51; 18.08 09:36; 17.09 21:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen :Tänan kõiki vastuste eest .Olen selgitanud lapsele aga püüan ka asja endale selgeks teha juhuks kui ta minu selja taga toimetama peaks hakkama .Siiani on ta päris kenasti maksnud .Aga kusagilt ta kuulis ,et nii on ka võimalik .

nii on võimalik max 1-2 kuud, kuni kohtutäitur selle skeemi avastab

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.08 09:36; 15.08 15:45; 18.08 11:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest läheb rutem, vast paar nädalat peale tööle registreerimist. Aina kuulen kõrvalt toast et nii kui tööle vormistatakse nii täiturite kirjad kohe ka saabuvad. Ettevõte on kohustatud need kinni pidama töötasust, olenemata kelle nimele tasu kantakse.
Kui Maalil on täiturid kaelas ja tahab oma palga Juuli nimele kanda siis ikka peetakse Maali palgast täituri osa kinni ja ülejäänud makstakse Juuli kontole. Seega skeemitamine siin ei aita.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1 kuu läheb aega, pärast töölepingu sõlmimist, kui firmale tuleb palgast arestimiskohustus.
Nii lihtne see ongi.
Mina tööandjana, lasen need töötajad kohe lahti. Ainukese erandi olen ühele inimesele teinud, rohkem ma seda ei tee.
Küsite miks?
Sest need töötajad hakkavad Sind iga palgapäev küsimsutega kottima: kas on ikka õiglaselt makstud, ei ole kontrollige, kas tõesti puhkusetasust läheb ka maha veee? äkki maksad mu ämma, naabrinaise, lapse kontole?
Täiesti segane kontingent. Kindel EI!

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 05:31; 16.08 09:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tööandjana, lasen need töötajad kohe lahti. Ainukese erandi olen ühele inimesele teinud, rohkem ma seda ei tee.
Küsite miks?
Sest need töötajad hakkavad Sind iga palgapäev küsimsutega kottima: kas on ikka õiglaselt makstud, ei ole kontrollige, kas tõesti puhkusetasust läheb ka maha veee? äkki maksad mu ämma, naabrinaise, lapse kontole?

Vaevalt et iga palgapäev keegi nii kottima hakkab. Mõtlen just neid, kellele eelnev kuu oled ilusasti ära seletanud asja. Sul tundub olema nagu suhtlemisprobleem, et jumala eest ärgu alluv tulgu midagi küsima või tahtma. Kuidagi orjapidaja kuvand jääb sinust. Ma ei pea silmas neid võlgnevusi, eks inimestel tööelus teisigi igasuguseid probleeme tuleb ette ja soovib küsida ja asjad selgeks rääkida…sulle aga on see suhtlemine oma alluvatega üsna vastumeelne.

+4
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 05:56; 18.09 17:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastupidi, kõik on ära seletatud ja ma suhtlen hea meelega. Kui on küsimusi. Kuid lihtsalt see kontingent kujutab ette, et kui vaid nendele palka õigesti makstaks, siis saaks nad oma võlad tasutud. Tegelikult ei ole see nii. Võlad saab nii makstud, kui rabad mitmel rindel, koolitad end targemaks, tõstad oma professionaalsust või liigud suurema palgaga töökoha poole.
Arestitud töötaja teeb sulle iga palgapäev kõne, et miks ta nii vähe kontole saanud on, et tal peaks rohkem kätte jääma, tal lapsed jne jne. ALATI on kõik õigesti tehtud, raamatupidaja kontrollib ju mitu korda, meil veel 2 raamatupidajat, kes kontrollivad. Vastavad meilidele, mitte kordagi ei ole valesti arvutatud, kuid IKKA iga palgapäev see töötaja helistab.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 05:31; 16.08 09:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas vallandamise põhjuseks siis toodki, et inimesel on võlgnevused?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arestitud töötaja teeb sulle iga palgapäev kõne, et miks ta nii vähe kontole saanud on, et tal peaks rohkem kätte jääma, tal lapsed jne jne. ALATI on kõik õigesti tehtud, raamatupidaja kontrollib ju mitu korda, meil veel 2 raamatupidajat, kes kontrollivad. Vastavad meilidele, mitte kordagi ei ole valesti arvutatud, kuid IKKA iga palgapäev see töötaja helistab.

Selle jaoks on töötasu arestimise skeem, mis on kättesaadav igale võlgnikule ja raamatupidajale.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 13:47; 17.09 13:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan kõiki , kes vaevaks võtsid kaasa elada ja vastata. Tänu teile tegi mu laps õige otsuse ,palk hakkab laekuma tema enda kontole.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.08 08:40; 15.08 11:21; 17.08 14:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Firma soostus niiviisi tegema

No ega see päris OK firmajuht ka ole, kes nii soostub tegema – nagunii tuleb ju kõik välja ja maksma peab nagunii hakkama.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.08 09:17; 18.08 09:29; 18.08 09:32; 18.08 16:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tööandjana, lasen need töötajad kohe lahti. Ainukese erandi olen ühele inimesele teinud, rohkem ma seda ei tee.
Küsite miks?
Sest need töötajad hakkavad Sind iga palgapäev küsimsutega kottima: kas on ikka õiglaselt makstud, ei ole kontrollige, kas tõesti puhkusetasust läheb ka maha veee? äkki maksad mu ämma, naabrinaise, lapse kontole?
Täiesti segane kontingent. Kindel EI!

Muidugi on sul õigus valida oma meele järgi töötajaid, aga ilmselgelt oled valinud vale ala, kuna sinu juurde saavad niisugused võlglased (mis tõenäoliselt tähendab hariduseta/ erialatut kontingenti; kuigi on ka jah erandeid, aga ilmselt mitte massiliselt) üldse tööle kandideerida. Kui oled pisikese burksiputka või Hiina nodi müüva keldripoe omanik, siis pead niisuguse tööjõuga arvestama. Lisaks pead sa nad juba palganud olema, et hiljem “lahti lasta” (tänapäeval siis tööleping lõpetada). Mõistlik inimene ikka uurib ENNE tööle vormistamist, kas väljavalitud kandidaadil võiks kohtutäituriga pistmist olla.
Sinust kui tööandjast nüüd küll mingit väga tarka muljet ei jäänud.

+5
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.08 09:17; 18.08 09:29; 18.08 09:32; 18.08 16:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas vallandamise põhjuseks siis toodki, et inimesel on võlgnevused?

Ilmselt jah, sest nagu aru saada, siis tööoskuseid ja tulemuslikkust seal kummalises firmas ei hinnata.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.08 09:17; 18.08 09:29; 18.08 09:32; 18.08 16:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Firma soostus niiviisi tegema

No ega see päris OK firmajuht ka ole, kes nii soostub tegema – nagunii tuleb ju kõik välja ja maksma peab nagunii hakkama.

Firmajuhil pole midagi parata, seadus nõuab, et ta kannaks raha sinna, kuhu töötaja määrab (TLS § 33 lg 4). Töötaja ei pea isegi põhjendama, miks ta soovib raha kellegi teise arvele kanda, alati pole ka konto arest põhjuseks.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.08 11:51; 18.08 09:36; 17.09 21:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõistlik inimene ikka uurib ENNE tööle vormistamist, kas väljavalitud kandidaadil võiks kohtutäituriga pistmist olla.

kuidas saaks tööandja enne töösuhte sõlmimist teada, kas inimesel on kohtutäitur kraes või mitte?
jah, võib ju inimeselt küsida, aga kui see varjab?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.08 09:36; 15.08 15:45; 18.08 11:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõistlik inimene ikka uurib ENNE tööle vormistamist, kas väljavalitud kandidaadil võiks kohtutäituriga pistmist olla.

kuidas saaks tööandja enne töösuhte sõlmimist teada, kas inimesel on kohtutäitur kraes või mitte?
jah, võib ju inimeselt küsida, aga kui see varjab?

Jah, küsidki ja kui inimene tõesti valetab, siis on see märk ebausaldusväärsest töötajast. Edasi on juba lihtsam otsustada, mida sellise inimesega teha.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.08 09:17; 18.08 09:29; 18.08 09:32; 18.08 16:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis 1 kuu – juba nii kiiresti sai KT teada et töötad või?
Ma juba üle 2 kuud töötanud ühes firmas ja 2 KT-d on mul kaelas hetkel ja kumbgi pole veel saatnud töötasu arestimise akti. Enda eesti arvele mis on arestitud elat. miinimumi osas laekuvad küll mingid rahad elat. miinimumi summas mitte rohkem, kuid palga lasen kuhugi teise riigi panka kanda.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.09 22:33; 01.10 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma juba üle 2 kuud töötanud ühes firmas ja 2 KT-d on mul kaelas hetkel ja kumbgi pole veel saatnud töötasu arestimise akti.

Ütleme nii, et kui kohtutäituril juhuslikult hetkel abilist pole, siis ega ta mingi väikemate asjadega küll oma pead vaevama ei hakka. Varem või hilje see TAA siiski tuleb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 13:47; 17.09 13:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ma ei taha tänitada ega midagi. Aga no jumala eest, miks on vaja inimestele nii kergekäeliselt laenu anda? Kui laenu pärast tagasi ei saada, siis peavadki oma vitsad rumalalt käituvat laenuandjat peksma. Laenu andja ju ometigi kaalub ja vaagib kodaniku maksekäitumist enne laenu andmist? Laenaja kui tark finantsist ju ometigi teab, et osad inimesed lihtsalt ei oska raha teenida, osadele ei hakata mitte iialgi normaalset palka maksma, osad elavadki nagu liblikad. Kas tark finantsist, kelle igapäevatöö on laenude vormistamine, oskab lühidalt ja loogiliselt selgitada, mida mõtleb laenu andja, kes sisuliselt laenuvõimetutele laenu annab?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ma ei taha tänitada ega midagi. Aga no jumala eest, miks on vaja inimestele nii kergekäeliselt laenu anda? Kui laenu pärast tagasi ei saada, siis peavadki oma vitsad rumalalt käituvat laenuandjat peksma. Laenu andja ju ometigi kaalub ja vaagib kodaniku maksekäitumist enne laenu andmist? Laenaja kui tark finantsist ju ometigi teab, et osad inimesed lihtsalt ei oska raha teenida, osadele ei hakata mitte iialgi normaalset palka maksma, osad elavadki nagu liblikad. Kas tark finantsist, kelle igapäevatöö on laenude vormistamine, oskab lühidalt ja loogiliselt selgitada, mida mõtleb laenu andja, kes sisuliselt laenuvõimetutele laenu annab?

Jälle see “mis sa sellisega lapse tegid” teema või?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ma ei taha tänitada ega midagi. Aga no jumala eest, miks on vaja inimestele nii kergekäeliselt laenu anda? Kui laenu pärast tagasi ei saada, siis peavadki oma vitsad rumalalt käituvat laenuandjat peksma. Laenu andja ju ometigi kaalub ja vaagib kodaniku maksekäitumist enne laenu andmist? Laenaja kui tark finantsist ju ometigi teab, et osad inimesed lihtsalt ei oska raha teenida, osadele ei hakata mitte iialgi normaalset palka maksma, osad elavadki nagu liblikad. Kas tark finantsist, kelle igapäevatöö on laenude vormistamine, oskab lühidalt ja loogiliselt selgitada, mida mõtleb laenu andja, kes sisuliselt laenuvõimetutele laenu annab?

Mis laenust sa räägid?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.08 11:51; 18.08 09:36; 17.09 21:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ma ei taha tänitada ega midagi. Aga no jumala eest, miks on vaja inimestele nii kergekäeliselt laenu anda? Kui laenu pärast tagasi ei saada, siis peavadki oma vitsad rumalalt käituvat laenuandjat peksma. Laenu andja ju ometigi kaalub ja vaagib kodaniku maksekäitumist enne laenu andmist? Laenaja kui tark finantsist ju ometigi teab, et osad inimesed lihtsalt ei oska raha teenida, osadele ei hakata mitte iialgi normaalset palka maksma, osad elavadki nagu liblikad. Kas tark finantsist, kelle igapäevatöö on laenude vormistamine, oskab lühidalt ja loogiliselt selgitada, mida mõtleb laenu andja, kes sisuliselt laenuvõimetutele laenu annab?

Vastutustundliku laenamise põhimõte (laenuandja peab kontrollima laenusaaja maksevõimelisust) kehtestati 2011.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 05:56; 18.09 17:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas vallandamise põhjuseks siis toodki, et inimesel on võlgnevused?

Üldiselt see kontingent, kellel on võlad ja peab kohtutäituritega õiendama, ei ole ka eriti usaldusväärne töötajana.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas vallandamise põhjuseks siis toodki, et inimesel on võlgnevused?

Üldiselt see kontingent, kellel on võlad ja peab kohtutäituritega õiendama, ei ole ka eriti usaldusväärne töötajana.

No aga kõik tööandjad ei tee ju taustakontrolli enne kui tööle lähed.
Minuteada siiski enamus tööandjaid seda taustakontrolli ei tee.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.09 22:33; 01.10 19:16;
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Arestitud konto ja palga maksmine teise inimese arvele.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.