Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Arstile aja saamine

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Arstile aja saamine

Postitas:

Küsimus värsketele triibulistele Tartus, aga ka mujal: kuidas teil arstile aja saamisega kogemused on? Mina helistasin registratuuri ja seal on esimesed ajad augusti keskele (nö. esimene ettejuhtuv arst või ämmakas), oma arstile aegu pole. Arsti kabinetis kätte ei saa tervelt kaks päeva juba, kuigi helistan vastuvõtu ajal ja 15- minutiliste intervallidega. Täitsa nutt tuleb peale juba! Hakkasin helistama kohe pärast triipude saamist, et umbes 8 nädala paiku saaks arsti üle vaadata mu, kuna varasemalt esinenud probleeme…aga esimene aeg oleks alles 13 ndal nädalal pakkuda!! Ma ausalt ei imesta miks naised tupeseene jm. “pisihädadega” emosse lähevad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.06 09:50; 01.07 11:38; 01.07 18:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nad on kohustatud leidma aja 2 nädala jooksul. Mul endal oli sarnane jama, juuni esimesel nädalal helistasin aja suhtes ja augusti 2.nädalasse pakuti. Siis vaidlesin pikalt nendega, leiti siis juuli lõppu aeg. See oli 2a tagasi. Väga väga palju rasedaid on. Ise käisin erakas enne (mul nagunii arst seal) ja siis ämmaka juurde riiklikusse. Sõbrants jäi märtsis rasedaks ja suunati hoopis teise kliinikusse arsti juurde. Alles 3.visiit, milleks oli KV UH oli seal, kuhu ta nüüd jälgimisele jäi. Helista uuesti ja nõua aega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 11:06; 01.07 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

seda ikka manisid registratuurile, et rasedusega tahad jutule pääaseda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui võimalik siis soovitan erakasse minna…Elites olin mina arvel. Vastuvõtt jah on ca 40 euri aga esiteks aja saad suht kohe ning SINUGA TEGELETAKSE! 🙂
Edu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, mainisin, et tahan arvele võtta, pika loo rääkisin ära. Helistasin ka mitmele arstile kabinetti ja kui seal just juba puhkusel ei oldud või sinna kohe minemas, siis öeldigi otse, et juuli kuuse aegu saada pole! Niiet kui peaksingi aja augustisse võtma, siis ei saa ma seda kindlasti enda arstile ja ämmakale ja kuidas siis kv- ja muude analüüsidega jääb?? Põhimõtteliselt istun poolteist kuud nagu pommi otses, sest ei tea, kas kõik on ikka korras ja kas midagi läheb halvasti. Ei julge kodust kaugemale minnagi, kultuuriüritustele ega ka ringi sõitma mööda Eestit…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.06 09:50; 01.07 11:38; 01.07 18:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niiet kui peaksingi aja augustisse võtma, siis ei saa ma seda kindlasti enda arstile ja ämmakale ja kuidas siis kv- ja muude analüüsidega jääb??

Vahet pole, kes sulle esimesed uuringud teeb või saatekirjad annab. Käi esimesel visiidil erakas ja mine siis augustis oma arsti juurde. Ei ole vaja pommi otsas istuda, vaid natuke raha välja käia ja südamerahu “osta”. Erakas on aegu järgmiseks nädalaks tavaliselt, tehakse ka UH, mida nt riiklikes alati ei tehtagi enne KV.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 11:06; 01.07 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kogemus olemas Tartu arstidega. Sain rasedustestile kaks triipu (planeerimata rasedus, aga siiski oodatud). Helistasin registratuuri ja seal oleksin saanud esimest korda arstile, kui rasedust oleks olnud umbes 11-12. nädalat. Mul oli aga varem saada, sest mul on krooniline haigus, mis eeldab väga tugevate ravimite võtmist ja mille tarvitamise ajal ei ole rasestumine soovitatav. Aga no see jutt ei huvitanud registratuuris kedagi. Panin siis aja esimesele suvalisele naistearstile.
Samal ajal aga vaatasin iga päev epatsienti, et ehk on keegi oma aja tühistanud ja sedasi saingi Fred Kirsi juurde kiiresti aja nii, et rasedust oli 6 nädalat (Esmaspäeval vaatasin epatsienti ja neljapäeval juba sain arstile). Läbivaatusel aga selguski, et on vaja katkestada ja mul on vähemalt selle üle hea meel, et sain kiiresti arstile ja puhastus tehti tablettidega. Kui oleksin jäänud õiget aega ootama, siis oleksingi toksikoosi saanud ja lisaks oleks olukord veel hullem olnud.

Nali muidugi ei lõppenud sellega. Peale puhastust öeldi, et pean paari nädala pärast uuesti kontrolli minema. Kuna esimest korda tegin midagi sellist läbi, siis ei tulnud selle peale ka, et kohe uus aeg panna, vaid üritasin olukorraga emotsionaalselt toime tulla. No ja kui ükskord tuli meelde, et on vaja minna kontrolli, et kas puhastus ilusti ära, siis olin sama probleemi ees. Oma arst oli puhkusel ja pakuti aega augustiks!!!! Rääkisin kõik loo ära, aga nad jäid registratuuris endale kindlaks. Kuna aga närvid olid juba sellega läbi, siis sain Medexisse kiiresti aja, kahjuks küll väga imeliku arsti juurde, keda kellelegi ei soovita, aga vähemalt kontrolliti üle ja sai hingerahu tagasi.

Seega saan ainult soovitada erakliinikut või siis pidevalt epatsiendi süsteemi jälgida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, aga kui ajad kõik täis, siis mida arstid/registratuur tegema peab? ei sa aju 2 patsienti korraga panna samale arstile. Ja sa ju mõistad ise ka, et ka arstid tahavad puhata ja samamoodi rohkem suvel nagu teisedki inimesed. Kahjuks ajutisi asendusarste pole kusagilt võtta ju, ei ole ju selliseid inimesi, eks ainutl suvel arstina töötaksid.

See mure on suvel kõikide arstidega, mitte ainult ämmaemandad.

Mida teha võid, on ka helistada nüüd sellele arstile, kellele aeg määratud ja küsidagi temal totse, kuidas jääb KV uuringuga jmt. Võibolla nt saab ta sulle nendeks uuringuteks saatekirjad ikka väljastada, samamoodi vereproovi ja uriinianalüüsi jaoks ning tulemused saad telefoni teel teada.

PS kuidas see arstil käimine mõjutab kodust väljaskäimist? kas on mingi eeldus, et sind määratakse voodirežiimile, et kohe midagi sellist kahtlustad? Kui sa ise tead, et oled rase, siis sa ei pea ju arsti vastust ootama selleks, et alkoholist hoiduda, ameerika mägedel mitte sõita jne. Niisama kultuuriüritustel käimine ei tee küll kellelegi halba

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan aru, et arstid tahavad puhata, aga saab teha ka graafikuid ju, mitte et kõik korraga puhkusel on.

Juhul kui tegu emakavälise raseduse või peetunud rasedusega võib suvalisel ajal ja suvalises kohas alata kõhuvalu või verejooks! Mis siis kui olen sel ajal poes, linnas, teatris vms??

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.06 09:50; 01.07 11:38; 01.07 18:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis kutsud kiirabi, pöördud valvetuppa või EMO-sse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Arstile aja saamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.