Esileht Erivajadustega laps Aspi ja arvuti

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Aspi ja arvuti

Postitas:

Pois 12 a.Meeldib olla arvutis.Kui palun minna välja läheb ebanormalseks(karjub,ropendab)Ise ka käivitun nagu hästi töötav mootor.Ei tea mida teha.Pojal sõpru pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 12:10; 17.06 09:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida ta seal arvutis teeb?
mängib? mida?
loeb? mida?

mul ka 12-aastane aspipoiss ja samuti arvutifänn. õues polevat üksi midagi teha, klassivennad on maal või laagris. ega ma väga ei taha ka, et ta tont teab kellega seal väljas suhtlema hakkaks, elame Tallinnas. kui ise tööl olen, siis tal väga polegi midagi muud teha kui arvutis olla. kui töölt tulen, siis kuulen jälle värskemaid uudiseid Pluutost ja NASA tegemistest 😀

ahjaa, aspile ei maksa öelda, et nüüd kohe hakka tegema seda või teist. ütle parem, et 15 minuti pärast tuleb hakata… siis ta jõuab mõttega harjuda. muidu võib sealt tõesti sõimu tulla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mängib mainkrafti.Vaatab youtube freddy videod(jube).Ajaga proovisime ei tule välja.Ikka veel ja veel.Ja saa rikud minu elu,oled paha ema.Arvutis olen nii palju kui tahan.Tema eesmärk olla arvutis 48 tundi ööpäevas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 12:10; 17.06 09:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on arvutis käimine mingi “lapsehoidja”programmiga piiratud kella-ajaliselt (iga päev kuni 2 tundi, väiksemal 1 tund kellast kellani)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oma aspil arvutikasutust ei piiranud, vaikisin maha, kui teised selle kohta küsisid, märgates poissi ainult arvutis. Eks ma jälgisin ikka tema tegemisi ja olen veendunud, et võib istuda arvutis küll, kui miskt asjalikku seal ka toimetab. Sõltuvus ei teki arvutist, vaid mingist konkreetsest mängust pigem. Kui ma oleksin ajaliselt piiranud, siis käesolevaks ajaks, oleks poisist vaevalt saanud kõrgharidusega IT- spetsialisti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie aspil ka meeletu youtube videote vaatamine, silmade ja muu tervise huvides panime peale 1 tunni piirangu (saab 1 tund päevas youtube’i), uuemate internetiruuteritega peaks see võimalus olema, seadistada kellaajaliselt, mis veebilehtedele ligi pääseb. Laps eriliselt ei protesteerinud ja nüüd rahu majas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm, teemaalgataja jutu peale tekkis mõte, et ega ma siis tõesti pole endalegi märkamatult teemat alustanud 🙂 Samad valikud: Freddy ja Minecraft, reageerimine (ka ajalise ettehoiatusega) on kisa ja ropendamine ning neile kes soovitavad “lapsehoidja” programme – vähegi arvutialast taset omav laps installib selle maha (meie puhul 9-aastaselt juba). Kord on isa välja vihastanud ja see pani poisi Linuxit kasutama paariks kuuks – peale seda on kergem teda suunata soovitavalt käituma (eelistab Windowsi). Praegune lahendus on selline, et niikaua, kuni vanemaid pole, on tal arvutis lubatud olla (2-3h), samuti on täiskasvanud sugulase kontrolli all mingi minecraft server, kus ropendamise, ebaausa käitumise vm. pahateo eest järgneb ajaline blokeering ning kui vanemad koju saabuvad, siis on õppimine, ringid, ühised tegevused ning kui veel jõuab, siis 8-9 saa ka oma videosid vaadata. Raske on, vanemana tunnen puudust just mõttekaaslastest, sest need, kes ei ole pidanud sellega ise tegelema ei mõista – tegemist pole kasvatamatusega! Pere teised lapsed käivad nööri mööda, eeskujulikud ja tublid, kuid aspi puhul saab tihti mõistus otsa 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis jutt see on, et asperger on sõnakuulmatu? Ei ole asperger sõnakuulmatu. Temaga peab olema loogiline ja järjekindel ja rutiinist kinni pidama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Erivajadustega laps Aspi ja arvuti

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.