Esileht Väikelaps Auto tagaiste ja turvalisus

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Auto tagaiste ja turvalisus

Postitas:

Kui turvaline on lastel turvatoolis, kui keskmisel kohal istub täiskasvanu?
Ise olen sellist situatsiooni vältinud. Ei võta autosse üle 1 inimese taha pingile. Turvatool võtab üle 1 nö normaalse inimese mahu (suurem, sss isofixiga tool) ja põhimõtteliselt pole keskmine koht enam istutav. Ilmselgelt keskmine suruks täiega turvatooli ja kuidas see võib mõjuda avarii ajal?

Lihtsalt mõnikord tundub, et ma reageerin üle ja teised arvavad, et tegelt oleks norm, sest paljud ju sõidavad nii. Mainin ära, et kägud kukkuma ei hakkaks, et keegi pole seetõttu tormiga, külmaga kuhugi üksikusse kohta välja jäänud 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah et keskmine inimekeha suruks turvatooli lödiks, kui keegi väljastpoolt sisse sõidab? Mitmest füüsikatunnist sa poppi panid?
Keskmine inimkeha tihedus on küllalt väike, pigem saab ikka see keskmine vigastada, lisaks on keskmised 2punkti turvavööd valel kõrgusel, kinnitamine on turvatoolide tõttu tülikas, oht lennata esiklaasist välja jne. Ebamugav istumine on avarii korral kõige väiksem mure ja sellepärast ma sõidutan seal kedagi nii harva kui võimalik (ja on plaanis 7istmeline auto muretseda). On ka autosid, mille tagaistmel on 3 täismõõdus istet+ korralikud turvavööd, mitte keskmine padjake ja sülerihm.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui auto tagaistmel on eraldi nö kolm kohta, ehk et ongi iga koha jaoks eraldi peatugi ja täiskomplektne turvavöö siis on minu meelest ok kui seal taga istub 3 inimest. Kui aga eraldi peatuge pole ja turavöö d pole vōi on vaidkōhurihm, siis minu jaoks on selles autos taga kaks kohta ja kolmekesi seal ei istuta.

Seda kuidas keskel istuja vōiks ohustada turvatooli ma kűll kuidagi välja mōelda ei suuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ee, no niimoodi mõeldes, kuidas sa üldse lastega sõita julged? Turvatool ongi ju sellepärast etteulatuvate külgedega, et kaitsta last külgmise löögi eest. Usu mind, küljelt sissesõitev auto on tunduvalt suurem ohu allikas kui mingi inimene seal tooli kõrval, kui ta parasjagu just noaga ei vehi.

Kas siis tõesti ei ole kunagi pikemal sõidul lapse rahustamiseks istunud taga lapse kõrval? sest äkki on ohtlik?Lendad avariikorral äkki turvahällile peale ja lömastad beebi, kui sinumoodi mõelda.

Seal kahe turvatooli vahel on nagunii ebamugav istuda, ega vabatahtlikult keegi sinan ronigi. Aga osadel peredel on see igapäev, kui ikka on 3 last ja pole nii palju raha, et 7kohalist autot osta (ja ära tule nüüd ütlema, et siis ei ole vaja nii palju lapsi teha, ega nad elu lõpuni turvatooli jää 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 3 last:) tavaline sõiduauto, mitte just kõige väiksem, aga on suuremaid ka.
Kui me kõik peame autos sõitma, siis kõige väiksem on 9-18kg toolis, keskmine 15-36kg toolis ja kõige vanem niisama turvavööga keskel (9a, u 150 cm pikk). Ei mahu pepualus keskele. Kui sõidan ainult lastega, on kõige suurem pepualusega ees.
Lihtsalt nii on, paremat varianti pole välja mõelnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Väikelaps Auto tagaiste ja turvalisus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.