Esileht Ilu ja tervis B12 aneemia kaugelearenenud vorm

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: B12 aneemia kaugelearenenud vorm

Postitas:

10 aastat tagasi hakkasin arstidele muret kurtma. 5 aasta jooksul ei tehtud mingeid analüüse, kästi vaid tervislikult süüa jms.
Viis aastat tagasi said tehtud esimesed vereanalüüsid ja gastroskoopia.
Vereanalüüsis oli vitamiinivaegus märgatav, samas ka gastroskoopia näitas muutusi mao limaskestas.
Sain Omeprasoli ja soovituse tervislikult süüa.
Ja nii ka järgnevad aastad, kuigi olemine läks järjest kehvemaks.
Viimati, 2016, pärast mitmete erinevate arstide juures käimist ning mure edasist kurtmist pandi diagnoosiks B12 vitamiini aneemia.

AGA
Kuna organism oli nii pikalt juba vitamiinipuududes olnud, on tekkinud muuhulgas ka närvisüsteemi kahjustused, sh ka teatud lihasgruppe innerveerivata närvikiudude ja nendesamade lihaste atroofia.

Kuidas saaks olukorda veidugi parandada?
Kas atrofeerunud lihaste regulaarne mehaaniline trenn taastaks nn normaalse lihaskoe?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 18:24; 24.02 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sul maolimaskestas siis atroofia, et b12 vitamiini puudus. Ma olen aru saanud, et siis tegu madala maohappesusega ja siis ei tohikski omeprasooli süüa. Mul pandud diagnoosiks refluks ülihappesusega aga ise ma kahtlustan ka madalat maohappesust ja pidevalt käin b12 vitamiini kontrollimas, sest söön pidevalt maorohte. Histoloogiline proov tuvastas kroonilise gastriidi. Kindlasti mao probleeme ravib tervislik toitumine aga ise asi kas me suudame sellest reziimist kinni pidada. Kindlasti saab teha b12 vitamiini süste kui see puudus organismis langenud oluliselt. Ma proovisin mingi aeg rohelisi smuutisi aga siis alles algasid puhitused röhatised ja kõrvetused, ei teagi mis see õige toit siis on,lisaks antidepressanid ka kõrval.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vitamiin B12 aneemia tähendab, et organismis, st mao alumises osas, funduses, puudub võime omandada mh nimetatud vitamiini.
Ja loomulikult kaasneb sellega kõigele lisaks ka mao alahappesus ja mao limaskesta atroofia jms.

Eelmise postitajale soovitan lasta kontrollida vitamiine veres (ei anna alati adekvaatset vastust) ja teha gastroskoopia.
Ning vältida toortoitu.
Proovida võib hommikuti kartulimahlaga taastada mao limaskesta seisundit.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 18:24; 24.02 11:47;
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Ilu ja tervis B12 aneemia kaugelearenenud vorm

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.