Esileht Imetamine Beebi ainult magab ei söö.

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Beebi ainult magab ei söö.

Postitas:

Beebi ei taha süüa, ainult magab. Kaua ma võin tal magada lasta. Beebi on 5 päeva vana.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui pole ennaegne peaks suutma ise reguleerida oma söömist.
Aga võid ka proovida äratada, nt vahetad mähkmeid ja pesed peput, tõmbad märja käega üle pea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kuidas vahepeal läinud on? Pea ööpäev möödas…
Kindlat vastust Sinu küsimusele paraku ei ole- sõltub sellest, kuidas imetamine algusest peale sujunud on ka kas lapse kaalu juba on hakanud stabiilselt tõusma. Probleemset last peaks vähemalt iga 3 tunni tagant söömiseks äratama. Kui pissib-kakab normaalselt ja kaal on hakanud tõusma, võib lasta lapsel ise reguleerida- tavaliselt selles vanuses tuleb ainult 1 pikk uni ööpäeva kohta ja muul ajal laps nõuab tihedalt süüa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli sama mure. Uurisin ka imetamise nõustajatelt ITK-st, et mis ma siis teen, kui laps tahab magada 5 h! Ja seal tikka öeldi, et tuleb äratada. Et laps peab sööma iga 3 h järel (öösel võib pikem olla) ja vähemalt 8x päevas. Uurisin ka kõigilt tuttavatelt, aga enamusel olid sellised 2 h vahedega sööjad. Lõpuks hakkasingi äratama, nii et hakkasin last kellapealt iga 3 h järel toitma – tõsi, toidukordasid tuli ööpäevas ikka ainult 7 kokku, sest öösel ma ei äratanud teda. Nõme, aga ma ei osanud ka muud teha.

Kusjuures mingi hetk, kui laps oli jub 4-kuune, sain veel siitsamast foorumist sõimu, kuna selleks ajaks oli meil üks kord päevas toiduvahe 4 h – peale ärkamist laps sõi 30 min, oli veel ärkvel 1 h ja läks magama 2,5 h ja siis pahandati, et ma olen “julm ema, kes ei anna enne magamaminemist lapsele süüa ja panen näljase lapse magama” 😀 Ilmselt arvati, et parem on väsinud, mittenäljane laps, panna magamise asemel sööma 😀

Nii et tegelikult on teiste kogemusele tugineme suht absurdne – enamus arvab,e t “kuna minu laps tegi nii, siis on nii ainuvõimalik ja teistsuguseid lapsi ei eksisteeri”. ITK imetamise nõustamsies ollakse samal arvamusel, et kõik lapsed on ühe puuga löödud.

Ma lihtsalt loodan, et teine laps küsib ise süüa normaaslete vahedega ja ma ei pea jälle pead valutama, et kas 6 h toiduvahet on normaalne või mitte, kui laps nagu ei küsi süüa 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Viimasele: ITK imetamisnõustamises teatakse väga hästi, et paljud lapsed lähevad koju puuduliku imetamisnõustamisega või pole korralikult rinnale saanudki pärast sünnitust, kaal on tõusnud ainult lisatoidu arvel või pole sedagi. Kui nüüd kodus on soov toita ainult rinnast, laps aga muutub uimaseks, ei ole kergesti äratatav, ei ime rinda ka unisena, siis tulemuseks on dehüdratsioon ja veresuhkru langus, laps ei ole võimeline enam enda eest seisma ja normaalselt rinda imema, ei anna märku söögisoovist, magab tunde ja tunde ja äratada on teda üha raskem. Heal juhul on tulemuseks imetamise- ja kaaluprobleemid, halval juhul on lastehaiglasse sõit kiirabiga.
Vastsündinu teeb pikki unesid mitmel põhjusel- tüüpiline on näiteks pikk uni pärast kojujõudmist (keskkonna vahetus). Samuti ka magab laps pikalt ülemäärase kunstpiimaseguga lisatoitmise korral. Need uned võiksid jääda ühekordseks. Kui aga rinnast imev laps teeb pidevalt pikki söögivahesid, siis on vaja ikkagi tema kaalu kontrollida, et olla kindel. Mõnikord on raske ka emal lahti lasta 2-3-tunni-rutiinist ja lubada lapsel ise reguleerima hakata, kuid esialgselt see otsus last äratada on ikkagi tehtud lapse huvides ja mitte sellepärast, et rumalad nõustajad nii arvasid.
5-päevasel ja 4-kuusel lapsel on ka väga suur vahe ja sarnaseid põhimõtteid rakendada ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina seda tarkust koju kaasa ei saanud, ja pidasin normaalseks, et beebi öösel magas.
aga ei juhtunud midagi hullu.
kindlasti nõustajale sina, sest mu beebi on teistmoodi laps kah natuke…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kaks vastsündinut on mõlemad alguses väga uimased olnud. Alguses küll võtte paika saanud ja esimese ööpäeva jooksul kenasti rinnal olnud, aga teisel-kolmandal päeval olnud unised. Viimase lapse puhul läks asi ootamatult suisa kriitiliseks st et laps läks loiuks kätte ära ja oli väga raske äratada. Nagu ikka, kipuvad sellised asjad juhtuma kas öösiti/pühade ajal/nädalavahetusel. Nii ka meil. Õnneks olen ise meditsiini õppinud. Kui nägin et rinna otsa teda enam saada ei õnnestu, pumpasin välja ja andsin süstlaga. Kui enam ei tulnud, leidsin lähima asja kapist mida kannataks anda et veresuhkrut natukenegi tõsta ja lapsele energiat anda. Kookoskoor oli parim lahendus, selle sisse segasin rafineerimata roosuhkrut hästi natukene ja andsin 10ml. Varahommikuks oli laps piisavalt kosunud et jaksas rinda võtta ja sealt edasi läks kõik ülesmäge.

Alguses tegin mõlemaga sama vea ja lasin magada. Räägitakse ju et vastsündinud magavadki koguaeg. Esimese lapsega ei juhtunud ka midagi sellest. Ta sünnikaal oli ka suurem ja seda suurt magamist oli vähem. Teise lapsega aga sain õppetunni et peab ikka äratama, kuna ühel hetkel ei pruugi äratamine enam toimida ja vaja ongi kiirabiga haiglasse kiirustada. Ühe vastsündinud puhul on see piir imeõhukene ja kui see saabub näiteks öösel kui ema valvsus on häiritud või on ema lihtsalt kogenematu, võivad tagajärjed olla kriitilised.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu täditütar viidi koos 7-päevase beebiga kiirabiga haiglasse, sest vastsündinu magas üha rohkem ja ühel hetkel enam ei ärganudki. Haiglas turgutati küll elule, aga laps sai siiski neerukahjustuse. Kas ka midagi muud, on vara veel hinnata.

Kuni esimese kuu kaalumisemi võiks ikka igaks juhuks toitmiseks äratada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui enam ei tulnud, leidsin lähima asja kapist mida kannataks anda et veresuhkrut natukenegi tõsta ja lapsele energiat anda. Kookoskoor oli parim lahendus, selle sisse segasin rafineerimata roosuhkrut hästi natukene ja andsin 10ml.

Vastsündinule mingeid lisasid kindlasti anda ei tohi, ka mitte kookoskoort ja suhkrut! Kui vastsündinut ei anna äratada, minnakse haiglasse või kutsutakse kiirabi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui enam ei tulnud, leidsin lähima asja kapist mida kannataks anda et veresuhkrut natukenegi tõsta ja lapsele energiat anda. Kookoskoor oli parim lahendus, selle sisse segasin rafineerimata roosuhkrut hästi natukene ja andsin 10ml.

Vastsündinule mingeid lisasid kindlasti anda ei tohi, ka mitte kookoskoort ja suhkrut! Kui vastsündinut ei anna äratada, minnakse haiglasse või kutsutakse kiirabi!

Noh, ei maksa hulluks ka minna… Nagu selgub, tegi too inimene õige otsuse. Ja hakkame nüüd jälle rääkima, kuidas “vanasti” oli – kui polnud mingeid kiirabisid ega haiglaid võtta, eks ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastsündinu teeb pikki unesid mitmel põhjusel- tüüpiline on näiteks pikk uni pärast kojujõudmist (keskkonna vahetus). Samuti ka magab laps pikalt ülemäärase kunstpiimaseguga lisatoitmise korral. Need uned võiksid jääda ühekordseks. Kui aga rinnast imev laps teeb pidevalt pikki söögivahesid, siis on vaja ikkagi tema kaalu kontrollida, et olla kindel.

Vana teema, aga kommenteerin ikka. Minul oli teine laps suure sünnikaaluga, 4,5 kg, ja sünnitusmajas kaal langes vaid 70 grammi. Kuna imetasin ikka veel esimest last, siis oli piima kohe palju. Mu teine laps tegi kohe alates sünnist 6-7 tunniseid unesid öösel. Nii suure ja muul ajal isukalt sööva lapse puhul ma arvan, et ei ole vaja last öösel äratada, mina ei äratanud kordagi. 4 nädalaga võttis ta ligi 2 kg juurde…
Esimene laps oli ka keskmisest pisut suurem, umbes 3,9 kg ja vastsündinueas magas öösel keskmiselt 4 tundi järjest ning seejärel tahtis süüa. Ka ei pidanud vajalikuks äratada, sest nn õige piim tuli minul juba 2. päeval ja seda oli kohe palju. Laps võttis kuuga samuti peaaegu 2 kg juurde.
Kummagi lapse puhul ma kaalu jooksvalt ei kontrollinud, seda oli isegi näha, et kõik korras: laps kasvab hoolega, pikemalt magab ainult öösiti ja et mähet tuleb ka öösel vahetada -> pissib palju, järelikult saab palju vedelikku (rinnapiima).

Kui laps on väikese kaaluga, siis peab ta muidugi sagedamini sööma. Ja kui laps ei tee mitte lihtsalt natuke pikemaid ööuinakuid, vaid on loid, siis on muidugi midagi viltu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Imetamine Beebi ainult magab ei söö.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.