Esileht Beebi ja mitmikud Beebi ei taha süüa tahkemat toitu

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Beebi ei taha süüa tahkemat toitu

Postitas:

Kas kellegil on kogemust või head nõu/nippi anda, kuidas 9-kuune laps hakkaks sööma ka tahkemat toitu peale püreede.
Sööb hästi püreesid (ilma mingite tükkideta), paksemaid putrusid, smoothies’id, joob rpa’d. Nii, kui on mingi väikegi toidutükike püree (köögivilja püreed) sees või olen andnud talle toore kurgiviilu .. siis hakkab öökima ja suureneb süljeeritus, millega öögib need tükikesed suust välja. Korra proovisin anda ühe maisitüki, see jäi talle igeme vahele lõpuks.
Mida teha, et beebi harjuks neelamisega, mitte ei hakkaks kohe öökima ja suust välja ajama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 18:02; 23.02 22:12; 25.02 00:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sa talle neid “annad”?
Kui muidu ühtlase püree sees üksikuid tükke, siis need tekitavadki ebamugavust, satuvad lusikaga valesse kohta juba
Pane midagi tükilist lauale, las võtab ise, uurib, paneb suhu, lutsutab/mälub tükkideks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No nt peenestasin banaaniviilu lusikaga selliseks massiks ja proovisin lusikaga anda (väga vähe). Hakkas öökimise liigutust tegema. Kurgiviil oli selline õhem, aga suurem (ohutum), et hea külm ka, saab lutsutada. Aga enda kahe hambaga suutis sealt siis mingeid tükke ära närida ja hakkas ka kohe öökima neid välja. Või siis kui on selline väga paks püree, siis ka hakkab nö. läkastama. Peale seda on suu kinni ka ja kui meelitan mõne puuvilja smoothiega, siis sööb terve paki ära (smoothiet).
Lihtsalt ei oska keskmiselt tahkemat toitu neelata. Või polegi siis muud teha, kui järjepidevalt proovida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 18:02; 23.02 22:12; 25.02 00:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

öökimise teel laps õpibki. Kui tal tuleb tükk ise suust välja ja laps ei nuta selle peale, siis ei ole probleemi. Nii ta “harjubki”. öökimine näitab, et tal kõik kaitserefleksid toimivad ja keha ei lase tükil, mida ta neelata ei oska, kurku sattuda. Lihtsalt ära jäta teda toiduga üksi! Ja ära satu paanikasse, kui laps öögib – niimoodi satub ka laps paanikasse ja arvab, et midagi oli valesti. isegi kui toit jääb päris kurku kinni, siis usu mind – selle 2 sekundi jooksul, mis sul kulub oma toolilt tõusmiseks, käe lapse kaenla alt läbi libistamiseks ja tema ettepoole kallutamiseks – selle ajaga ei lämbu su laps ära. Meil suutis laps veel üleaastaselt päris palju kurku tõmmata ja suht tavaline oli tema abistamine.

Soovitan pigem pakkudagi näputoiduna köögviljakange – nii keedetud/aurutatud kui värskelt, sõltuvalt siis köögiviljast. Nii on parem harjutada kui tükid kuskil püree sees, mis on võibolla natuke ootamatud beebile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.02 10:30; 25.02 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh nõuande eest! Proovin. Pole mina veel ühtegi tervet täiskasvanut vaid püreetoidu peal näinud, seega peaks ka minu pisikesel lootust olema 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 18:02; 23.02 22:12; 25.02 00:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lisaks veel seda, et mina hakkasingi muud toitu tükioiseks tegema alles siis, kui juba nägin kaka sees (keedetud) porganditükke 🙂 See oli märk sellest, et laps saab tükkide neelamisega hakkama. Õnneks meil juhtus see päris kiiresti esimese lapsega 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.02 10:30; 25.02 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh nõuande eest! Proovin. Pole mina veel ühtegi tervet täiskasvanut vaid püreetoidu peal näinud, seega peaks ka minu pisikesel lootust olema ????

Tean väga hästi mida sa tunned, olin ise samasuguses ahastuses. Minu laps hakkas alles 1a ja 2 kuuselt tükilisemat toitu sööma. Muidu oli vaid vedela püree peal ja kõik pisemadki tükid öökis välja. Nüüd, pooleteise aastasena eelistab ka veel pigem püreed, kuid siiski on ka mingil määral tahkemat nõus sööma.
Seega, ära liialt üle muretse, kõik asjad tulevad omal ajal ja siis kui laps selleks ise valmis on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh nõuande eest! Proovin. Pole mina veel ühtegi tervet täiskasvanut vaid püreetoidu peal näinud, seega peaks ka minu pisikesel lootust olema

Tean väga hästi mida sa tunned, olin ise samasuguses ahastuses. Minu laps hakkas alles 1a ja 2 kuuselt tükilisemat toitu sööma. Muidu oli vaid vedela püree peal ja kõik pisemadki tükid öökis välja. Nüüd, pooleteise aastasena eelistab ka veel pigem püreed, kuid siiski on ka mingil määral tahkemat nõus sööma.
Seega, ära liialt üle muretse, kõik asjad tulevad omal ajal ja siis kui laps selleks ise valmis on.

Sama siin. Praegu on laps 1,5-aastane ja sööb hea meelega kõike, ainult et mõne toidu puhul väheke pipardab. Näiteks, kui muidu kreemise koostisega toidu sees on mingi tükk, siis kraabib selle kohe suust välja, enne uue ampsu võtmist. Samas üleni ühtlaselt väikesetükilist toitu sööb juba probleemideta.
Perearst laulab meile juba ammu, et laps peab närima suuri tükke. Kui ma küsin, kuidas seda saavutada, siis ei oska ta mulle vastata muud, kui et “anna porgandikang kätte, küll närib, lapsed on loomult ahned”. Aga ei näri, viskab maha ja ongi kõik. Ja loomult ahne pole, sest ta ei ole kunagi toitu ahminud, suud ääreni täis toppinud. Sööb ise, väikeste suutäite haaval, enne uut lusikatäit ei võta, kui eelmine kenasti alla neelatud.
Mina siiski probleemi ei näe, sest areng on olemas, lihtsalt aeglasem. Näen ise natuke rohkem vaeva, et toit oleks suupärasem ja rõõmustan selle üle, et laps sööb igat sorti köögivilju, liha ja kala. Mälub neid imepisikesi tükikesi, mitte ei neela korraga alla.
Alguses ta ei närinud ega neelanud, vaid öökis kõik välja, aga ka see oskus on vajalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anna näputoiduna, ära karda imelikke häälitsusi seejuures, ta alles õpib tükke neelama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Beebi ja mitmikud Beebi ei taha süüa tahkemat toitu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.