Esileht Beebi ja mitmikud Beebi ja puberteediealine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Beebi ja puberteediealine

Postitas:

Meie peres on siis nüüd probleem, sest puberteediealist last häirib beebi. Olude sunnil on nad mõlemad samas toas, sest elamine on väike ja sellest need suuremad probleemid ka on. Kolimise plaanid on, aga suurem laps on selgeks teinud, et tema ei ole nõus kuskile kolima. Ühesõnaga talle ei sobi miski, kõik häirib ja peab käima nii, nagu talle sobib. Nüüd on juba probleem ka see, kui beebile riideid ostetakse. Ostetakse ka talle ja rohkemgi, aga ikkagi on probleem. Suurem laps elab nii oma isaga kui ka meiega, et siis kordamööda. Nii on talle sobinud ja kõik on rahul. Mina aga olen kõigest juba väsinud. Beebiga on niigi palju tegemist ja nüüd veel suurem ka jaurab, kuigi ometi on vanus selline, et peaks juba küll mõistlikum olema. Ta vist väsitab mind veelgi rohkem nende igasuguste nõudmistega, vaidlemistega, ülbitsemisega jne. Ei oskagi enam midagi teha, et saaks koduse olemise normaalsemaks. Vahest mõtlen, et ehk oleks parem, kui suurem lähekski isa juurde elama, kui talle siin ei sobi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 31.03 22:03; 01.04 21:32; 02.04 17:21; 02.04 17:52; 02.04 21:37; 02.04 23:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ma ei saa aru, et miks beebi noorukiga ühes toas peab olema. Kas beebi siis vanematega ühte tuppa ei mahu? Ega pubertreediga vist teisiti ei saa, kui ainult mõistlikult rääkida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eriti imelik on panna beebi teismelisega ühte tuppa. Enda juures hoia oma beebit. Mind ajaks ikka ka täiesti närvi selline asi. Sinu suhtumine on ka muidugi tore, mingu minema, kui ei meeldi. Saaksid sina oma kullakallile beebile oma toa ja probleemidest lahti. Peaksid ju aru saama, millest selline suhtumine teismelisel tuleb. Kas tema elu on tore sinu arust või. Emal mingi uus jorss, uus beebi, kes on maailmanaba ja siis topitakse see beebi veel tema tuppa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.04 09:07; 02.04 09:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No tõesti, milleks panna beebi teismelise tuppa? Meil täpselt sama seis, beebi ja pubekas eelmisest abielust ja väike elamine. Vaatamata vanusevahele klapivad lapsed väga hästi. Aga suuremal peab olema oma ruum kuhu omaette oma asju ajama minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii kurb. Eriti hull, kui lapse isa juures ka muudkui oodatakse, millal ta ometi ema juurde läheb, siis pole midagi imestada, kui laps oma sassis tundeid ei oska teisiti kui protestiga väljendada.

Ilmselt on isal uus pere, emal uus pere ja laps ei tunne end osana kummastki.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.04 10:11; 02.04 20:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti muudab olukorda see, et beebi ja teismeline ei ole enam ühes toas. Koolilapsel on ka uni väga tähtis, samuti, et oleks oma ruum õppimiseks, võimalik keskenduda jne. Kui sind ennast väsitab beebi, siis kujuta ette, mis tunne veel koolilapsel on, kel niigi pikad päevad ja kohustusi.

Beebi võib ju magada sinuga ühes toas ja tegeled temaga elutoas. Ilmselt segab juba tema öine ärkamine, samuti see, et tema toas sahmid sina beebiga.

Selleks ei pea ju suurem laps 100% isa juurde kolima, kui seni toimis selline jagatud vanemluse süsteem. Anna lihtsalt teismelisele tema oma tuba tagasi, mis tal enne beebi sündi oli. Praegu peab ta seal kõiges beebiga arvestama, nii et ilmselt tunneb, et see on rohkem beebi kui tema tuba ja et temal pole enam ei sõnaõigust ega ka kohta ema juures.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.04 21:17; 02.04 09:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti muudab olukorda see, et beebi ja teismeline ei ole enam ühes toas. Koolilapsel on ka uni väga tähtis, samuti, et oleks oma ruum õppimiseks, võimalik keskenduda jne. Kui sind ennast väsitab beebi, siis kujuta ette, mis tunne veel koolilapsel on, kel niigi pikad päevad ja kohustusi.

Beebi võib ju magada sinuga ühes toas ja tegeled temaga elutoas. Ilmselt segab juba tema öine ärkamine, samuti see, et tema toas sahmid sina beebiga.

Selleks ei pea ju suurem laps 100% isa juurde kolima, kui seni toimis selline jagatud vanemluse süsteem. Anna lihtsalt teismelisele tema oma tuba tagasi, mis tal enne beebi sündi oli. Praegu peab ta seal kõiges beebiga arvestama, nii et ilmselt tunneb, et see on rohkem beebi kui tema tuba ja et temal pole enam ei sõnaõigust ega ka kohta ema juures.

2-toaline korter on. Beebi ei ärka enam ammu öösiti. Pigem on asi selles, et vanem laps tahab teha, mida tahab, et tahab minna magama siis, kui tema tahab. Ta arvab, et nädalavahetustel võiks hommikul 4-ni üleval olla ja nädalasees kõige varasemalt magama minna 00 ajal. Beebi läheb magama 21.30-22 ajal ,aga meie mehega elamegi elutoas ja ei lähe veel sel ajal magama. Me ei ole lapsed. Beebi aga ei maga toas nii, kui tuli põleb või telekas mängib või keegi liigub ringi. Probleem on selles tõesti, et elamine on liiga väike, aga on ka selles, et suurem laps arvab, et tema on ainult a ja o ja talle meeldiks üldse päris üksinda korteris elada. Päeval beebi ongi meiega elutoas ja suurem laps saab omaette olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 31.03 22:03; 01.04 21:32; 02.04 17:21; 02.04 17:52; 02.04 21:37; 02.04 23:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teismelise privaatsusvajadus on mureks ja on 2-toaline korter, siis beebi magab teiega sel ajal elustas, kui teine laps külas.
(või veel parem, teie magate temaga teises toas ja suurem laps saab omaette elutoas olla ja soovi korral telerit vaadata näiteks)
Pole ju keeruline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 08:25; 02.04 23:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teie ei taha pool kümme täielikus vaikuses tuttu minna, sest te ei ole lapsed ja teismeline peab tahtma? Kui ei taha, peab ära isa juurde kolima? Tegelikult ta elabki osaliselt isa juures ja nüüd kus emal on uue mehega laps, on “vana laps” ülearune ruumivõtja pisikeses korteris.

Katsuge ikka ära kannatada, kui suuremat päriselt isa juurde kolida ei anna. Mõne aasta pärast saab teismeline täisealiseks ja kuna ta emast ja tema uuest perest midagi head ei arva, siis ta teid enam ei tülita. No äärmisel juhul helistab, et sünnipäeval õnne soovida, aga täiskasvanud inimene kannatab sellise väikese ebameeldivuse ju välja.

PS. Teleka saab kolida kööki, telekat saab vaadata hääletult või kõrvaklappidega. Õhtul saab kasutada kohtvalgusteid, mis ei muuda kogu tuba valgeks. Beebi voodi saab ööks ülejäänud elutoast eraldada vaheseinaga/telgiga/kardinaga. Jutt, et beebi ei maga toas, kus keegi liigub on päris jabur – teismeline peaks püksi laskma kui öösel nt wc-sse on vaja minna?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti kahju sellest teismelisest, kellel on selline idiootlik ema. Mis see tema asi peaks olema, ka teie beebi magab või ei maga. Olge ise vait ja ärge liigutage, kui beebi magab. Täiesti haige jutt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.04 09:07; 02.04 09:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti muudab olukorda see, et beebi ja teismeline ei ole enam ühes toas. Koolilapsel on ka uni väga tähtis, samuti, et oleks oma ruum õppimiseks, võimalik keskenduda jne. Kui sind ennast väsitab beebi, siis kujuta ette, mis tunne veel koolilapsel on, kel niigi pikad päevad ja kohustusi.

Beebi võib ju magada sinuga ühes toas ja tegeled temaga elutoas. Ilmselt segab juba tema öine ärkamine, samuti see, et tema toas sahmid sina beebiga.

Selleks ei pea ju suurem laps 100% isa juurde kolima, kui seni toimis selline jagatud vanemluse süsteem. Anna lihtsalt teismelisele tema oma tuba tagasi, mis tal enne beebi sündi oli. Praegu peab ta seal kõiges beebiga arvestama, nii et ilmselt tunneb, et see on rohkem beebi kui tema tuba ja et temal pole enam ei sõnaõigust ega ka kohta ema juures.

2-toaline korter on. Beebi ei ärka enam ammu öösiti. Pigem on asi selles, et vanem laps tahab teha, mida tahab, et tahab minna magama siis, kui tema tahab. Ta arvab, et nädalavahetustel võiks hommikul 4-ni üleval olla ja nädalasees kõige varasemalt magama minna 00 ajal. Beebi läheb magama 21.30-22 ajal ,aga meie mehega elamegi elutoas ja ei lähe veel sel ajal magama. Me ei ole lapsed. Beebi aga ei maga toas nii, kui tuli põleb või telekas mängib või keegi liigub ringi. Probleem on selles tõesti, et elamine on liiga väike, aga on ka selles, et suurem laps arvab, et tema on ainult a ja o ja talle meeldiks üldse päris üksinda korteris elada. Päeval beebi ongi meiega elutoas ja suurem laps saab omaette olla.

No tõesti, võtke oma beebi endaga elutuppa ja vaadake hääletult telekat ja rääkige vaikselt, teie laps ja teie ju planeerisite ta enda praegustesse oludesse. Te ise oma beebi järgi enda tegemisi seada ei taha, aga teismeline peab tahtma?

Siin pakutud ka teisi lahendusi, nt et teie beebiga kolite teismelise tuppa ja tema saab olla elutoas (ilma beebita!) või beebi magab elutoas ja teie veedate oma õhtud köögis.

Ausalt öelda, ma ei näe praegu, et sinu käitumine erineks teismelise omaks. Sind häirib, et temal on oma soovid ja nägemus pere elukorraldusest, aga sina ise oled samasugune, kes muudkui “tahab, tahab, tahab” – nimelt tahab, et beebi segaks kellegi teise elu, mitte sinu oma.

Praegu on probleem beebiga, kujuta ette, mis siis veel poole aasta või aasta pärast on, kui see beebi on väikelaps, kes kõike kodus uudistab ja ringi liigub. Võtke see suurema korteri soetamine ometi ette, saab suurem laps oma toa, saate teie oma ruumi ja ei pea selles, et otsustasid veel ühe lapse saada ja sellega elu paigast läks, oma teismelist last süüdistama.

Teismeline on teismeline, ta protestibki kõige vastu, aga selleks ongi vanem, et aru saada, millal on see õigustatud, millal mitte. Praegu jääb mulje, et kasutad beebit, et teismelist paika panna, samas võib see talle ikka väga ränk olla, kui ühel tavalisel reede või laupäeva õhtul ei saa oma toas muusikatki kuulata, sest beebi magab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.04 21:17; 02.04 09:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga miks ei või teismeline leutoas magada ja teie siis lapsega teises toas – ja lähete magama hiljemalt siis, kui teismeline magama tahab minna? siis ju lihtne – kui tahab kaua ärkvel olla, siis peab leppima, et hommikul ei pea teie kuskil köögis passima vmt.

Sellistele asjadele tuleb ikka enne mõelda, et kus ja millistes tubades kõik elama hakkavad. Mitte esmalt lapsed teha ja siis eeldada, et teismeline on ka justkui vastutav selle eest, et teie lapse tegite. Loodetavasti ei pea teismeline veel käima beebile öösiti lutti suhu panemas jmt

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 13:18; 03.04 14:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Mina elasin ka väiksema õega ühes toas. Elamine oli suurem, elutuba, vanemate magamistuba ja lastetuba. Oli veel selline olukord, et õde kartis pimedas magama jääda, aga mina ei saanud valgusega magada. Siiski ma ei jauranud ja ei vingunud, sest nii lihtsalt oli. Oli aeg, kus elasime perega 4-kesi üldse 1-toalises korteris. Mina pidin ka koolipäevaks välja magama. Õde oli tihti haige ja kisas öösiti. Kui meil beebi oli väiksem ja öösiti ärkas, siis ta voodi oligi meiega elutoas. Nüüd ta enam ei ärka, magab ilusti hommikuni. Vanem laps saab vetsus käia küll. Sellised šaakalid nüüd ka ei ole, et ta seda teha ei tohi ja hinge kinni hoidma peaks. Veel hullem oli mul. Hiljem olin õele ise ema eest, sest emal oli palju tööd. Sellist kohustust ma ei ole oma vanemale lapsele peale pannud ja ei pane ka. Tõepoolest, ka pubekatele on piirid, et ei ole ikka küll hommikuni telefonis. Pole vahet, kas on beebi majas või ei, aga piirid kehtivad ka pubekatele, kuigi neid need ei huvita. Sellega võrreldes on minu suurema lapse elu nagu lill. Isa juures saab majas elada, aga seal ei sobi talle ka tuba jagada isa naise lapsega. Päris nii ikka ka ei käi, et kui vanemad on lahus, siis uut pere luua enam ei tohi või peab lastelt luba küsima. Nüüd nädalaega saab ta beebist puhata. Suurema kodu leidmine oli ammu plaanis, aga kahjuks plaanid läksid luhta ja nüüd kohe ka ei õnnestu. Ma tahan ka igasuguseid asju, aga kõike ei saa ja peab leppima, et hetkel ei ole võimalik. Minul oli kasuisa, kes mind ei sallinud. Minu lapsel sellist ei ole, vaid pigem on liiga lõdva kasvatus olnud ja saanud liiga palju. Selles oleme me tõesti süüdi.
Suurem laps on mulle sellegi selgeks teinud, et kui me peaks siit korterist ära kolima, siis tema ei tule kuskile kaasa, vaid läheb isa juurde elama. Täielik lõksus olemine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 31.03 22:03; 01.04 21:32; 02.04 17:21; 02.04 17:52; 02.04 21:37; 02.04 23:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks ta siis ei või isa juurde elama minna? Näiteks kui te lõpuks kolitegi ja laps keeldub kaasa tulemast, siis mingu isa juurde. Teie juures saab käia nt nädalavahetustel.

Ma ei hoia teda kinni ja ei saada teda ka isa juurde. Ka see on üks suur põhjus, miks olen kolimisega venitanud, et suuremal lapsel oleks võrdselt mõlemad vanemad lähedal olemas. Kui kolime ära, olen mina rongaema, et jätsin lapse maha, aga kui ei koli, siis elame siin kitsikuses pingelist elu edasi ja vaevalt, et abielu enam pikalt kestabki ja kaotab väiksem laps isa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 31.03 22:03; 01.04 21:32; 02.04 17:21; 02.04 17:52; 02.04 21:37; 02.04 23:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ere näide, kuidas vanematekodust saadud mustrid korduvad täiskasvanuelus.

Sa võiks muretseda pigem sellepärast, et sa pole oma tütrega lähedane, mitte unistada, kuidas ta isa juurde elama saada. Arvan, et kui omavahelised suhted korda saada, siis hakkavad ka muud probleemid laabuma. Kuna sul endal emaga ilmselt häid suhteid polnud, siis pole sul eeskuju, kuidas neid luua. Peaksid püüdlema kõigepealt sinnapoole. Ühest küljest on pubekaiga paratamatult vastandamise ja protesti aeg, teisalt on siiski tegemust lapsega, kes vajab siiski enamat kui uusi hilpe ja nutiseadmes olemist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.04 10:11; 02.04 20:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina saan teemaalgatajast aru küll ja pean osasid siinseid vastuseid jaburateks.

Teemaalgataja on läinud kunagi oma kaaslasest lahku, nähtavasti päris ammu, kui laps on juba teismeline. On uus kaaslane nii mehel kui naisel. Tegu on tavalise olukorraga, mida ikka elus juhtuda võib, mitte mingite saatana sigitistest täiskasvanutega, kelle elu eesmärk on oma kunagise ühise lapse elu põrguks teha. Eriti kuna tegu on ÜHE eelmisest suhtest lapsega, mitte viie eri lapsega, kellel on kõigil erinev isa.

Nüüd siis tekib küsimus, et kuna kodus on kaks tuba, siis kuidas pere toimima panna. Enne oli lihtne – mees ja naine oma toas, teismeline oma. Siis saadi aga ühine laps. Kas poleks pidanud saama? Ma ei arva seda, et enda eluga tuleb hüvasti jätta, kui kunagi on kellestki lahku mindud. Kui on uus ja toimiv suhe, siis on igati normaalne, et perre sünnib veel oodatud lapsi.

Teemas on mainitud ka seda, et teismelist häirib uus beebi ja isegi juba see, et beebile riideid ostetakse. Mitte üheski peres ei peaks lapsed dikteerima seda, millele nende vanemad enda teenitud raha kulutavad. Teismeline ei vaja iga kuu uusi riideid, kasvav beebi vajab neid päris tihti.

Kõige jaburam soovitus oli minu meelest see, et las teismeline (teismeline! mitte 18-aastane kodus elav laps) kolib elutuppa, vaatab seal poole ööni filme või kuulab muusikat, aga ema, ema mees ja beebi tõmmaku juba kell 21.30 teise tuppa, sest pagana beebi tahab magada ju! Mis elukorraldus see selline on? Majas on siiski kaks last ja kaks täiskasvanut. Lapsed kuulavad sõna ja lähevad enne magama kui täiskasvanud, kes on oma lapsepõlve juba ära elanud ega pea kellegi käske ja keelde järgima. Muidugi jagavad lapsed tuba, mitte nii et vanemad surutakse beebiga ühte tuppa magama, kuna üks laps on kuningas. Eriti kuna tegu pole beebiga, kes iga kahe tunni tagant süüa nutab, vaid kes magab terve öö nagu teemaalgataja ütles.

Loomulikult on teismelisel raske, sest tal pole päris enda vanematega ühist kodu, aga seda ei tule ka. Elu on selline. Nüüd peakski lahendus olema see, et kui beebi läheb kell 21.00 magama, siis teismeline on nii vaikselt kui võimalik. Kuulab muusikat klappidest ja teeb muid vaikseid asju. Ega teismelisel pole vaja kell 21.00-23.00 tuba ümber tõsta igal õhtul, muusikat kõlaritest lasta või üle maja karjuda. Magama peaks iga teismeline koolipäevadel ja ka muul ajal vähemalt kell 23.00 minema. Kas siis tõesti on raske kaks tundi veidi vaiksemalt olla? Keegi ei käsi voodis lebada ja mitte hingata, aga kui ikka beebi magab, siis pole õige aeg muusikat telefonist laskma hakata. Pealegi ei pea täiskasvanud nende kahe vaiksema tunni pärast loobuma enda privileegist – sellest et nad on TÄISKASVANUD. Täiskasvanud tahavad rääkida päevast, olla kahekesi koos ja vaadata filme äkki poole ööni. Ja õigus on neil selleks täielik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina saan teemaalgatajast aru küll ja pean osasid siinseid vastuseid jaburateks.

Teemaalgataja on läinud kunagi oma kaaslasest lahku, nähtavasti päris ammu, kui laps on juba teismeline. On uus kaaslane nii mehel kui naisel. Tegu on tavalise olukorraga, mida ikka elus juhtuda võib, mitte mingite saatana sigitistest täiskasvanutega, kelle elu eesmärk on oma kunagise ühise lapse elu põrguks teha. Eriti kuna tegu on ÜHE eelmisest suhtest lapsega, mitte viie eri lapsega, kellel on kõigil erinev isa.

Nüüd siis tekib küsimus, et kuna kodus on kaks tuba, siis kuidas pere toimima panna. Enne oli lihtne – mees ja naine oma toas, teismeline oma. Siis saadi aga ühine laps. Kas poleks pidanud saama? Ma ei arva seda, et enda eluga tuleb hüvasti jätta, kui kunagi on kellestki lahku mindud. Kui on uus ja toimiv suhe, siis on igati normaalne, et perre sünnib veel oodatud lapsi.

Teemas on mainitud ka seda, et teismelist häirib uus beebi ja isegi juba see, et beebile riideid ostetakse. Mitte üheski peres ei peaks lapsed dikteerima seda, millele nende vanemad enda teenitud raha kulutavad. Teismeline ei vaja iga kuu uusi riideid, kasvav beebi vajab neid päris tihti.

Kõige jaburam soovitus oli minu meelest see, et las teismeline (teismeline! mitte 18-aastane kodus elav laps) kolib elutuppa, vaatab seal poole ööni filme või kuulab muusikat, aga ema, ema mees ja beebi tõmmaku juba kell 21.30 teise tuppa, sest pagana beebi tahab magada ju! Mis elukorraldus see selline on? Majas on siiski kaks last ja kaks täiskasvanut. Lapsed kuulavad sõna ja lähevad enne magama kui täiskasvanud, kes on oma lapsepõlve juba ära elanud ega pea kellegi käske ja keelde järgima. Muidugi jagavad lapsed tuba, mitte nii et vanemad surutakse beebiga ühte tuppa magama, kuna üks laps on kuningas. Eriti kuna tegu pole beebiga, kes iga kahe tunni tagant süüa nutab, vaid kes magab terve öö nagu teemaalgataja ütles.

Loomulikult on teismelisel raske, sest tal pole päris enda vanematega ühist kodu, aga seda ei tule ka. Elu on selline. Nüüd peakski lahendus olema see, et kui beebi läheb kell 21.00 magama, siis teismeline on nii vaikselt kui võimalik. Kuulab muusikat klappidest ja teeb muid vaikseid asju. Ega teismelisel pole vaja kell 21.00-23.00 tuba ümber tõsta igal õhtul, muusikat kõlaritest lasta või üle maja karjuda. Magama peaks iga teismeline koolipäevadel ja ka muul ajal vähemalt kell 23.00 minema. Kas siis tõesti on raske kaks tundi veidi vaiksemalt olla? Keegi ei käsi voodis lebada ja mitte hingata, aga kui ikka beebi magab, siis pole õige aeg muusikat telefonist laskma hakata. Pealegi ei pea täiskasvanud nende kahe vaiksema tunni pärast loobuma enda privileegist – sellest et nad on TÄISKASVANUD. Täiskasvanud tahavad rääkida päevast, olla kahekesi koos ja vaadata filme äkki poole ööni. Ja õigus on neil selleks täielik.

Aitäh, et vähemalt keegi mind mõistab 🙂 Suurema lapse isast oleme lahus juba 8 aastat. Venitasin küll teise lapse saamist pikalt ja osalt ka sellepärast, et kas on üldse vaja ja teiseks, et kui suurem on piisavalt vana, et ei tekiks enam armukadedust jne probleeme. Arvasin kahjuks valesti. Ilmselt talle ei mahugi see pähe, et ta pole enam siin ainus laps ja kõik ei ole talle. Tegelikult ta ei arvesta ei minu, ega mehega ka. Ma ei saa aru, et kuidas see nii läinud on. Isa juures on rangemad reeglid ja seal ta peabki minema magama 22 ajal, kuigi seal beebit ei ole. Vahest tundub, et siia tuleb end välja elama ja kasutab ära olukorda, kui ma olen väsinud ja ei jaksa temaga vaielda ja, et mees talle midagi halvasti ei ütle. Ma ise olen kõigest ja kõigist vist väsinud ja tihti tekib tahtmine ära põgeneda. Seda ma muidugi ei tee.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 31.03 22:03; 01.04 21:32; 02.04 17:21; 02.04 17:52; 02.04 21:37; 02.04 23:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige jaburam soovitus oli minu meelest see, et las teismeline (teismeline! mitte 18-aastane kodus elav laps) kolib elutuppa, vaatab seal poole ööni filme või kuulab muusikat, aga ema, ema mees ja beebi tõmmaku juba kell 21.30 teise tuppa, sest pagana beebi tahab magada ju!

Miks need vanemad ometi 21:30 peaksid minema beebi juurde magama? Elutuba on perele koosviibimiseks ja vanemad ning suurem laps võiksid seal sõbralikult koos aega veeta. Kui aga magamamineku aeg käes, oleks ikka loogiline, et vanemad ööbivad beebi kõrval, mitte ei panda teismelist kokku veidi võõra beebiga (nagu selgub, siis igapäevaselt see kooslus perena koos ei ela)
p.s. Sa ei vaadanud teismelisena (ütleme siis keskkooliealisena) peale 21 enam telerit?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 08:25; 02.04 23:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks need vanemad ometi 21:30 peaksid minema beebi juurde magama? Elutuba on perele koosviibimiseks ja vanemad ning suurem laps võiksid seal sõbralikult koos aega veeta. Kui aga magamamineku aeg käes, oleks ikka loogiline, et vanemad ööbivad beebi kõrval, mitte ei panda teismelist kokku veidi võõra beebiga (nagu selgub, siis igapäevaselt see kooslus perena koos ei ela)
p.s. Sa ei vaadanud teismelisena (ütleme siis keskkooliealisena) peale 21 enam telerit?

Tegemist ei ole keskkooliealisega, vaid 5-nda klassi lapsega. Võõraks nimetada on ilmselge liialdus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 31.03 22:03; 01.04 21:32; 02.04 17:21; 02.04 17:52; 02.04 21:37; 02.04 23:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju sa suuremale lapsele väljendad, et armastad teda väga-väga, et ta on sinu kallis esimene laps ja beebi ei muuda iial tema kohta su elus jne? Lapsel on vaja seda igal hetkel teada. Selline protest või enesekaitse tuleb tihti just siis esile, kui laps millegipärast arvab, et tema ei ole oluline.
Teismelise õigel ajal magama saatmine on õige, aga vale on seda teha, tuues argumendiks beebi. Teismeline peab tundma, et TEMA pärast seda öeldakse (isegi kui ta tänu välja ei näita ja ikka poriseb). Öelda: kullake, mine palun magama, homme on varajane tõusmine ja ma ei taha, et sa koolis väsinud oled, on hea, öelda aga: mine palun magama, sa ju näed, beebi ärkab ka muidu üles – tekitab igas noores protesti. Tal on mulje, et ainult teise pärast temalt midagi nõutakse.
Mina isiklikult ei paneks beebit ikkagi suure lapse tuppa, mis sest et ta samal ajal magama läheb. Kannatate need mõned kuud hämaras ära, kuni beebi paremini magama hakkab või suurema kodu saate. Mu headel sõpradel on majaehitus pooleli, elavad praegu terve perega suures avatud köögiga elutoas ja ema ja isa peavad täiesti loomulikuks, et õhtul on kumbki lihtsalt vaikselt oma arvutis või loeb kohtvalgusti valguses, et väike laps saaks magada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne, teemaalgataja, oled rikkunud igaveseks usaldusliku vanema-lapse suhte enda vanema lapsega. Kui ta sulle nii jubedalt närvidele käib sellega, et tahab ka kauem kui kümneni üleval olla nädalavahetusel ja üldse muidu eeldab ka inimväärset kohtlemist, siis tõesti katsu lapse isaga kokku leppida, et laps elabki seal. Ehk siis jäävad tema närvid tervekski vähemalt, kuigi süda on ilmselt murtud.

Muretsed sellepärast, et siis peetakse sind rongaemaks? Ära muretse, seda oled sa niigi. Hetkel ei paista see lihtsalt väljapoole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kle, kas tõesti on ainult 2 võimalust – elada kitskuses nii, et vanem laps hakkab lõpuks sind, kasuisa ja beebit vihkama või olla rongaema ja koida oma lapsest kaugele? et nagu KOOS mõlema lapsega sama linna piires kolimine ei tule kõne alla? või on lapse isa teie naaber, et igasugune kolimine tähendab kaugele kolimist?

keegi ei keela lapsi saada, aga käituta ise nagu titt – et teie pole nõus beebiga ühes toas magama, aga 13-14 aastane peab seda rõõmuga tegema*?

kui sa olukorda muuta ei taha, siis pead lihtsalt mõru pilli alla neelama – justnagu sa seda oma lapselt ootad! suu kinni ja ära kannatada või suurem elamine!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 13:18; 03.04 14:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on analoogne olukord, aga mitte probleem. Mul on lapsed vanuses 17, 10 ja 1. 3-toaline korter. Mõlemal suuremal lapsel on oma tuba ja meie mehe ja titega magame elutoas. Toad pole läbikäidavad. Kas teil on? Kui ei ole, siis ma ei mõista üldse probleemi.
Meie suurematel lastel on oma tubades telekad ja nett olemas. Uksed on vahelt kinni, nii et saavad oma asju ka häälega kuulata. Oma tubadest välja tulevad nad hilisel ajal WC-sse, vannituppa või kööki. Sellega ei kaasne erilist lärmi ega valgust.
Väiksem laps on harjutatud magama jääma nii, et telekas käib ja väike lamp põleb. Seega ei pea meie mehega ka hiirvaikselt seina vahtima kui kõige väiksem magama on jäänud. Kui üks meist tahab arvutis olla või tahame omavahel juttu rääkida, siis paneme tite magama ja kolime kööki.
Päevasel ajal on väiksem suuremate tubadesse teretulnud, aga kui suurematel on vaja õppida või mõni kiire asi lõpetada, siis on neil õigus väike meie juurde tagasi tuua. Seda enam nunnutavad ja tegelevad nad temaga siis kui neil aega on.
Ehk siis lühidalt, minu meelest teed sa oma teismelisele liiga kui sunnid teda tite režiimis elama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 15:54; 21.04 16:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina saan teemaalgatajast aru küll ja pean osasid siinseid vastuseid jaburateks.

Teemaalgataja on läinud kunagi oma kaaslasest lahku, nähtavasti päris ammu, kui laps on juba teismeline. On uus kaaslane nii mehel kui naisel. Tegu on tavalise olukorraga, mida ikka elus juhtuda võib, mitte mingite saatana sigitistest täiskasvanutega, kelle elu eesmärk on oma kunagise ühise lapse elu põrguks teha. Eriti kuna tegu on ÜHE eelmisest suhtest lapsega, mitte viie eri lapsega, kellel on kõigil erinev isa.

Nüüd siis tekib küsimus, et kuna kodus on kaks tuba, siis kuidas pere toimima panna. Enne oli lihtne – mees ja naine oma toas, teismeline oma. Siis saadi aga ühine laps. Kas poleks pidanud saama? Ma ei arva seda, et enda eluga tuleb hüvasti jätta, kui kunagi on kellestki lahku mindud. Kui on uus ja toimiv suhe, siis on igati normaalne, et perre sünnib veel oodatud lapsi.

Teemas on mainitud ka seda, et teismelist häirib uus beebi ja isegi juba see, et beebile riideid ostetakse. Mitte üheski peres ei peaks lapsed dikteerima seda, millele nende vanemad enda teenitud raha kulutavad. Teismeline ei vaja iga kuu uusi riideid, kasvav beebi vajab neid päris tihti.

Kõige jaburam soovitus oli minu meelest see, et las teismeline (teismeline! mitte 18-aastane kodus elav laps) kolib elutuppa, vaatab seal poole ööni filme või kuulab muusikat, aga ema, ema mees ja beebi tõmmaku juba kell 21.30 teise tuppa, sest pagana beebi tahab magada ju! Mis elukorraldus see selline on? Majas on siiski kaks last ja kaks täiskasvanut. Lapsed kuulavad sõna ja lähevad enne magama kui täiskasvanud, kes on oma lapsepõlve juba ära elanud ega pea kellegi käske ja keelde järgima. Muidugi jagavad lapsed tuba, mitte nii et vanemad surutakse beebiga ühte tuppa magama, kuna üks laps on kuningas. Eriti kuna tegu pole beebiga, kes iga kahe tunni tagant süüa nutab, vaid kes magab terve öö nagu teemaalgataja ütles.

Loomulikult on teismelisel raske, sest tal pole päris enda vanematega ühist kodu, aga seda ei tule ka. Elu on selline. Nüüd peakski lahendus olema see, et kui beebi läheb kell 21.00 magama, siis teismeline on nii vaikselt kui võimalik. Kuulab muusikat klappidest ja teeb muid vaikseid asju. Ega teismelisel pole vaja kell 21.00-23.00 tuba ümber tõsta igal õhtul, muusikat kõlaritest lasta või üle maja karjuda. Magama peaks iga teismeline koolipäevadel ja ka muul ajal vähemalt kell 23.00 minema. Kas siis tõesti on raske kaks tundi veidi vaiksemalt olla? Keegi ei käsi voodis lebada ja mitte hingata, aga kui ikka beebi magab, siis pole õige aeg muusikat telefonist laskma hakata. Pealegi ei pea täiskasvanud nende kahe vaiksema tunni pärast loobuma enda privileegist – sellest et nad on TÄISKASVANUD. Täiskasvanud tahavad rääkida päevast, olla kahekesi koos ja vaadata filme äkki poole ööni. Ja õigus on neil selleks täielik.

Aitäh, et vähemalt keegi mind mõistab ???? Suurema lapse isast oleme lahus juba 8 aastat. Venitasin küll teise lapse saamist pikalt ja osalt ka sellepärast, et kas on üldse vaja ja teiseks, et kui suurem on piisavalt vana, et ei tekiks enam armukadedust jne probleeme. Arvasin kahjuks valesti. Ilmselt talle ei mahugi see pähe, et ta pole enam siin ainus laps ja kõik ei ole talle. Tegelikult ta ei arvesta ei minu, ega mehega ka. Ma ei saa aru, et kuidas see nii läinud on. Isa juures on rangemad reeglid ja seal ta peabki minema magama 22 ajal, kuigi seal beebit ei ole. Vahest tundub, et siia tuleb end välja elama ja kasutab ära olukorda, kui ma olen väsinud ja ei jaksa temaga vaielda ja, et mees talle midagi halvasti ei ütle. Ma ise olen kõigest ja kõigist vist väsinud ja tihti tekib tahtmine ära põgeneda. Seda ma muidugi ei tee.

Vaata, enamus näevad hetkel seda, et emana pole sa kõige paremini selle situatsiooniga toime tulnud. See, et sa pole toime tulnud, sellest pole midagi – me kõik teeme vigu. Aga soovitan seda asja analüüsida uuesti ja ka vigu tunnistada. Seejärel saad tasapisi asju muutma hakata.

Mine tee üks kõva kalli ja räägi oma vanema lapsega, et ta on sulle väga, väga kallis. Ta vajab seda praegu rohkem, kui arvata oskad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Wow, missuguse pahameele ja negatiivsete kommentaaride osaliseks teemaalgataja on saanud…see olukord ei ole tõesti kerge, aga hakata sõimama selle-eest, et teismeline ja beebi elavad ühes toas, siis see on ikka täitsa abtsurd…kui elamine on väike, siis on paratamatult raske ja ruumipuudus tekitab probleeme,aga kui ei ole võimalik soetada suuremat elamist, siis ei olegi midagi teha, kui leida kõigile aktsepteeritav lahendus. Minul on 13 a noorem vend ja mäletan siiani seda hetke, kui ta väike oli ja mulle pidevalt pinda käis, sest tahtsin olla üksi. Elamine oli meil samuti väike. Antud olukorras tooksin mina beebi voodi suurde tuppa ja võimaldaksin teismelisele selle Oma ruumi ja privaatsuse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil sama nagu keegi siin kirjutas. kolm tuba ja 3 last. üks neist beebi ning samuti lapsed eraldi ja meie kolmekesi beebiga elutoas. beebi saime meie ja kui on ebamugavusi, siis need tuleb meil üle elada. elamegi beebi rütmis. magama kui tema jne
nii on

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hankige endale normaalse suurusega elamine, enne kui lapsi juurde planeerite. Kus on nüüd need, kes teistes teemades seletavad, kuidas väikses elamises hoiab perekond rohkem kokku?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa aru ühest asjast. Sellest, et teemaalgataja laps väidetavalt ütles, et kui kolitaks suuremasse korterisse, siis tema kaasa ei koli. Ja siis teemaalgataja ei koligi (olgu, küllap ka rahalistel põhjustel pole hetkel võimalik, see on juba arusaadavam). Mis ajast on umbes 11-aastane laps otsustajaks, kas pere kolib või ei koli? Ja siis veel see absurdne jutt, et laps eelistaks selles korteris päris üksinda elada.
Sellises vanuses lapsed võivad üle keedes ajada hullu juttu suust välja küll, aga päris kõike ei pea ema ka tõsiselt võtma.
Miks laps keeldub suuremasse kohta kolimisest, kus tal lõpuks ometi oleks OMA ruum? Ilmselgelt ei koliks ta päriseks isa juurde, kus peab jällegi tuba jagama, tõenäoliselt elaks ta selles päris oma toas ju õnnelikumalt kui seni, poolsoovimatuna kahe koha vahet. Aga muutused võivad tema jaoks olla hirmsad. Pigem hoiab kinni halvast aga kindlast mustrist. Võimalik, et ta elu on juba nii noores eas niivõrd ummikus, et iga muutus tähendab automaatselt halba. Küllap seni ongi kõik muutused tema jaoks halvemas suunas olnud. Vanemate lahkuminek – halb, uued elukaaslased – arusaamatu ja halb, võõrad lapsed ja beebid – oeh kui tüütu, mõttetu ja halb. Miks peaks veel üks muutus hea olema???
Teemaalgataja, pane rattad veerema ja proovige ikka suurem elamispind leida ja eelpuberteedile omaette tuba(mitte läbikäidav). Ja siis saada beebi isaga õue, tõmba hinge, joo lonks külma vett, ja mine võta oma torssis, kangekaelne ja õnnetu laps kaissu. Seleta talle rahulikult, et uus kodu on hea muutus, et sa tahad teda endaga, sest ta on ju sinu armas laps, et ta võib ikka isa juures ka elada kui soovib, aga siis on teda alati sinu juures tuba ootamas.
Sealjuures ära kauple. Sina oled täiskasvanu. Tugi ja otsustaja. Ära küsi lapse käest “kas sa tahad?”, ütle lihtsalt, et “me teeme nii ja siis saad sina oma toa”. Las plärtsub vastu, alguses kindlasti plärtsub. Aga küll see mõte talle meeldima hakkab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olukord on keeruline kõigi jaoks. Ilmselgelt on lahendus suurema elamispinna leidmine. Selle otsuse juures ei peaks ükski puberteet hakkama dikteerima, kas täiskasvanud inimesed vahetavad kinnisvara või ei. Kuni tema jalad on sinu söögialaua all, peab ta ka reeglitest kinni pidama.
Kui lastakse endale pähe istuda, siis ei muutugi midagi. Proovige leida suurem elamine ja saavad kõik endale ruumi elamiseks. Sh. ka puberteet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hankige endale normaalse suurusega elamine, enne kui lapsi juurde planeerite. Kus on nüüd need, kes teistes teemades seletavad, kuidas väikses elamises hoiab perekond rohkem kokku?

Sest uue kodu võib soetada ka 80-aastaselt, aga lapsi peale 40 enam naljalt juurde ei tee :-).
Mina olen see “2 teismelist + titt 3-toalises” kägu. Selleks ajaks kui titest on saanud 4-5-aastane, kes ka oma ruumi vajab, elame loodetavasti oma majas. Töö selles suunas juba käib.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 15:54; 21.04 16:16;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Beebi ja mitmikud Beebi ja puberteediealine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.