Esileht Beebi ja mitmikud Beebi omaetteolemise aeg

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Beebi omaetteolemise aeg

Postitas:

Tere!

Küsimus on teemal, kui palju peaks/võiks beebi omaette mängida. Minu 1.5 kuud vana beebi võib olla väga pikalt omaette (kümnest minutist poole tunnini ja rohkem) näiteks tegelustekil või oma võrevoodis ja kuulata-vaadata muusikalisi mänguasju. Rahulik, uudistab ja vaatab ringi, laliseb omaette. Kas keegi oskab soovitada kirjandust ja artikleid sellel teemal? Kuidas see mõjutab beebi arengut ja turvatunnet jne? Kuidas on teie kogemused? Muidugi on mul endal mugav kui toidan, vahetan mähkme ja siis laps juba rõõmsalt tahab oma tegelustekil olla.

Aitäh!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 16:11; 05.06 17:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui palju sa temaga ise tegeled, räägid jne? Kui ta ikka tegelemise maitse suhu saab, siis peaks hakkama ise nõudma. Muidugi mingil määral peab üksi olema, kujutan ette, et veerand tunni kaupa mingite vaheaegadega, sest kui palju nii väike üldse veel ärkvel on, enamus ajast ju magab. On hea ennast ka mitte väga mugavaks harjutada. Hiljem hakkab ta kindlasti rohkem nõudma tähelepanu, ei leba sedasi rõõmsalt mingil juhul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on mehega praegu selline hea võimalus olla beebiga mõlemad koguaeg kodus ja tegeleme temaga igal võimalusel, loeme raamatuid, laulame, räägime, võimleme, vannitame jms. Ma ise mõtlesin ka, et ju siin on mingi kuldne kesktee, et kui palju lasta beebil omaette toimetada ja kui palju temaga tegelda. Ilmselt kumbki äärmus pole hea. Tahaks lihtsalt rohkem lugeda ja infot selle teema kohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 16:11; 05.06 17:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu beebs on samasugune – oskab omaette ka väga edukalt olla. Leian, et selles midagi halba küll pole, kui ta natuke aega omaette tegutseb ja papat mammat silmapiiril pole. Kui ta enamus päevast niiviisi üksi oleks, siis ilmselt tõesti mõjuks see tema arengule ja psüühikale halvasti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 18:52; 05.06 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahjaa, mida vanemaks ta saab, seda vähem ta viitsib omaette tegutseda. Praegu on ta 3,5 kuune ja tahab ikka pigem seltskonda. Kuigi jätan teda ikka aegajalt mõneks minutiks omapead, kuid nüüd ta hakkab kohe varsti mind enda juurde hüüdma 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 18:52; 05.06 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina omaette tegutsevat last ei sega. Nad oskavad hästi märku anda, kui olukord neile ei meeldi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

enamus kirjandusest siiski soovitab last mitte torkida, kui too rõõmsalt omaette mängib. Ükskõik kui vana ta siis on.

Minul oli esimene laps ka selline, kes vahtis esimesed kolm kuud rõõmsalt omaette ringi, vahepeal kui hakkas virisema, sisi tõstsin ta lihtsalt uude asendisse (kõhul, selili, uude kohta). Otseselt pean-koguaeg-emmet-nägema teemat polnud. 3-kuuselt tahtis juba rohkem tegelemist, sest eks uudishimu kasvab, vaja maailma avastada, aga liikuda veel ei oska. Nüüd 2aastaselt on täiesti tavaline laps, võõristamist pole tal ka kunagi olnud.

Nii et lase tal olla. Küll tuleb kätte see aeg, kui soovid, et “ole nüüd natuke omaette ka” 😀

Kui lapsel oleks midagi viga, tunneks end üksikuna – usu, ta annaks sellest märku 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu beebid (kaksikud) said just 2 kuuseks. Küll mina tahaks, et nad vahepeal rõõmsalt uudistaks omaette, aga no ei. Max 10 minutit on nad korraga rõõmsad ja uudistavad….ja seda ka siis kui ise nendega juttu ajad ja mänguasju näitad. Ja siis hakkab jälle kisakoor. Pepu kuiv, kõht täis, külm/palav pole ja ikka mitte miski ei meeldi :(. Tahaks ka neid juba kuidagi arendada, aga no mida sa arendad kui nad kisavad ja e reageeri millelegi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 08:16; 06.06 14:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ta seltskonnast puudust tunneb, küll ta sellest ise märku annab. Kui laps on rõõmus, söönud, natuke süles olnud (palju sel 1,5kuusel ärkvelolekuaega ikka on), siis võib ta vabalt veidi omaette uudistada. Ega see iga hinna eest iga ärkveloldud minuti “sisustamine” lapsele on ka väsitav ja ülestimuleerimine, eriti väiksele. Mida suuremaks ta saab, küll ta siis hakkab tegelemist nõudma.
2kuune ei vaja veel mingi suurt arendamist, natuke silitamist, laulmist, mähe ja söök ja ongi kõik. 10 minutit rahulikku uudistamist on just umbes niipalju kui neilt nõuda võib. Ära oma lastelt oota mida nad ei saa veel anda. Varsti hakkavad naeratama, siis lheb elu lõbusamaks, mäletan ka kuidas esimesed kuud olid suht õnnetud, lapsed väljandavad rahulolematust, kuid rõõmu veel mitte. See tuleb 🙂 (kaksikute ema).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2kuune ei vaja veel mingi suurt arendamist, natuke silitamist, laulmist, mähe ja söök ja ongi kõik. 10 minutit rahulikku uudistamist on just umbes niipalju kui neilt nõuda võib. Ära oma lastelt oota mida nad ei saa veel anda. Varsti hakkavad naeratama, siis lheb elu lõbusamaks, mäletan ka kuidas esimesed kuud olid suht õnnetud, lapsed väljandavad rahulolematust, kuid rõõmu veel mitte. See tuleb ???? (kaksikute ema).

Tänud, ma loodan ja usun, et toredamad ajad tõesti varsti tulevad. 🙂 Seda nuttu on praegu ikka palju. Aga vahvad on nad sellegipoolest. Ja selge, eks ma siis arvestan, et see ongi praegu normaalne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 08:16; 06.06 14:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lapsel gaase polnud, siis oli minu oma samasugune selles vanuses. Siis vahepeal oli mingi periood, kus pidi ilmtingimata mingi action käima kogu aeg – pidi toas ringi kõndima titega, kiigutama, hüpitama, mänguasju lehvitama jne. Aga see läks mööda. Nüüd on beebi seitsme kuune ja enam ei tule emme meeldegi ärkvelolles 😀 alles siis meenub, et oli siin veel mingi keegi kui kõht tühi või uni hakkab tulema. Ta juba roomab väledalt ringi ja terve maailm on valla ja nii huvitav temale. Mul endal süümekad, et rohkem ei tegele temaga. Aga teda ei huvitagi, tahaks kogu seg kuskile minna ja ise midagi näppida. Las ta siis toimetab ja kui natuke uni tuleb, siis otsin rahulikumaid tegevusi, mis siis asjalikud ka – vaatame raamatuid, kuulame muusikat, laulame, räägime elust-olust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps võis ka väiksena üsna palju omaette olla. Kuskil 5-6 kuuselt tahtis pigem seltsi. Nüüd on 7-kuune ja on hakanud roomama ja jällegi võib üsna kaua omaette ringi uidata ja uurida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Beebi ja mitmikud Beebi omaetteolemise aeg

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.