Esileht Beebi ja mitmikud Beebi teeb naljakat/imelikku liigutust

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Beebi teeb naljakat/imelikku liigutust

Postitas:

Beebi on 9-kuune ning on alates 5ndast elukuust teinud sellist veidrat liigutust: alguses tegi ainult kõhuli, aga nüüd teeb ka siis kui süles hoida. Teeks nagu lennukit, aga pööritab randmetest käsi ning ajab suu lahti. Tavaliselt teeb ta seda siis, kui on palju emotsioone, elevil, ülirõõmus või siis kui hakkab väga väsima.
Suu lahti ning käed sirgelt kõrval pööritab randmeid (nagu sõidaks mootorrattaga). Arsti sõnul pole see nagu probleem ning pigem on seotud motoorse arenguga. Muidu on täiesti tavaline beebi, reageerib kõigele, roomab, otsib palju silmsidet ja püüab suhelda. Samas mul sõbrannad, kel endal väiksed lapsed kodus, pole sellist asja enne näinud.
Kas kellegil on siit sarnast kogemust?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 12:31; 17.02 15:28; 18.02 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sa ise oled toonud ju seletuse – ta väljendab niimoodi emotsionaalset olukorda.

Minu esimene laps hakkas luksuma, kui uniseks muutus 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sa ise oled toonud ju seletuse – ta väljendab niimoodi emotsionaalset olukorda.

Minu esimene laps hakkas luksuma, kui uniseks muutus ????

Just, aga kas see võib viidata mõnele häirele? St. kui see pole nö. tüüpiline käitumine alla aastastel. Kuna sellises vanuses on arenguhäireid väga raske veel diagnoosida, siis mõtlesin uurida, on ehk mõni ema varasemalt sellist asja kogenud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 12:31; 17.02 15:28; 18.02 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps hakkas umbes samas vanuses sama liigutust tegema. Muretsesin samuti alguses, küsisin arstidelt nõu, nemad pidasid täiesti normaalseks. Reageeribki lihtsalt omamoodi. Praegu on laps 1 a, 5 k vana ja vahel haruharva ikka veel keerutab oma randmeid. Reeglina heas tujus olles ja millegi põnevaga tegeledes.
Motoorselt väga hästi arenenud, kõnes mitte eriti, aga midagi murettekitavat pole. Lapse praeguses vanuses ei saa ma muidugi kindlalt väita, et ta igas mõttes tavapärane hakkab olema, aga hetkeseisuga ta seda igatahes on.
Võta seda kui lapse omapära ja ära näe tonti seal, kus tonti pole. Jälgi, aga ära muretse. Minu lapsel see komme vahepeal hüppeliselt süvenes, eriti veel võõraste inimeste juuresolekul, osad vaatasid lausa viltuse pilguga. Aga see ei tähendanud mitte seda, et minu lapsel oleks arengus mingi kala sees, pigem hoopis tekitab inimestes võõristust see, et inimkond ei olegi ühe vitsaga löödud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just, emana ju ikka muretsen enda lapse pärast. Aitäh vastamast Kägu kl 23:50. Kuna minu tutvusringkonnast pole siiani kedagi, kelle laps oleks samamoodi käitunud, siis hakkasingi muretsema. Arsti juures ta sellist lennukit ei teinud ja ma ei saa kindel olla ju iga arsti hinnangus (endal ema ka kirurg, aga ega ta ka ei tea kõike).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 12:31; 17.02 15:28; 18.02 21:48;
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Beebi ja mitmikud Beebi teeb naljakat/imelikku liigutust

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.